Skocz do zawartości

małe i z klimą


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

co teraz wychodzi najkorzystniej (czyli najtaniej) kupić z małych autek miejskich? Warunki: jak najmniejszy, najtańszy, pięciodrzwiowy i z klimą?

Coś z Aygo/C1/107/Spark/Panda/Picanto/I10/Citigo/Up? Czy jest jeszcze coś innego?

Nie pytam o cenniki, bo sobie mogę sprawdzić, tylko o realia? Ktoś kupował ostatnio coś takiego i ma jakieś doświadczenia? W ogóle na takie maleństwa to dają jakieś rabaty? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wymieniłeś ani Alto, ani Splasha. To na początek bym obejrzał.

Splash na pewno nie będzie wśród najtańszych maluchów.

CITIGO można mieć za trochę ponad 30tys.zł. Jeździ się nim przynamniej jak "dorosłym" samochodem.

107/aygo/C1 to stara konstrukcja, i10 może być ciekawy, ale to wchodzący model, to może być ciężko z rabatem.

PANDA-trzeba spróbować. Mi wyjątkowo nie podeszła, zwłaszcza w środku. Dodatkowo salon-w porównaniu z VW i SKODA to jakbym był w sklepie z gwoździami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wymieniłeś ani Alto, ani Splasha. To na początek bym obejrzał.

Alto powinno kosztować góra 20 tys. Splash 30. Przekraczając te kwoty na pewno warto kupić cokolwiek innego. Oba samochody są beznadziejne, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się obiecujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alto powinno kosztować góra 20 tys. Splash 30. Przekraczając te kwoty na pewno warto kupić

> cokolwiek innego. Oba samochody są beznadziejne, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się

> obiecujące.

Przecież ALTO wygląda jak podrasowane TICO. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież ALTO wygląda jak podrasowane TICO.

No i tak jak mówię powinno kosztować tyle co kiedyś Tico! Czyli od 19 tys. Komuś w Suzuki lekko odbiło hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif. Swoją drogą kilkanaście lat temu można było kupić za tyle nowe samochody, jakieś Tico czy SC/CC. Dzisiaj bez 30-tu nie ma co wchodzić do salonów. Oglądałem niedawno Twingo za ponad 34 tys. facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spark z klima, metalik i lpg 32800.Do tego 3 przeglady po 300 zl.

> Z tylu ma zaskakujaco duzu miejsca ( w porownaniu z panda i citygo).

> Poczatkowo bylem sceptycznie do niego nastawiony ale teraz stwierdzam ze to fajne autko

chevi zniknie z rynku i sparka sprzedaż za grosze, tak jak było z daewoo

fajne auto, ale dużo się na nim straci przy sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spark z klima, metalik i lpg 32800.Do tego 3 przeglady po 300 zl.

> Z tylu ma zaskakujaco duzu miejsca ( w porownaniu z panda i citygo).

> Poczatkowo bylem sceptycznie do niego nastawiony ale teraz stwierdzam ze to fajne autko

wersje z klimą mają zapewne gratis Murzyna dodawanego, by to pchał przy włączonej klimie i komplecie pasażerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spark z klima, metalik i lpg 32800.Do tego 3 przeglady po 300 zl.

> Z tylu ma zaskakujaco duzu miejsca ( w porownaniu z panda i citygo).

> Poczatkowo bylem sceptycznie do niego nastawiony ale teraz stwierdzam ze to fajne autko

Spark to chyba najgorsze auto tej klasy...

Praktycznie nie widac tego na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wersje z klimą mają zapewne gratis Murzyna dodawanego, by to pchał przy włączonej klimie i

> komplecie pasażerów

Przy duzym przyspieszeniu klima sie wylacza automatycznie to juz nawet lanos mial. Po co takie dyrdymaly wypisywac na forum motoryzacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spark to chyba najgorsze auto tej klasy...

> Praktycznie nie widac tego na ulicach.

Jezdziles? Widziales konkurencje?

Zonka jezdzila wczesniej Punto 2 60 konnym, obecnie ma 69 w sparku. wiadomo ze to nie wyscigowka ale jezdzi ok.

W ramach testu bylismy tym nad morzem, jechalo sie ok, predkosci do 130, 2 doroslych i 5 latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy duzym przyspieszeniu klima sie wylacza automatycznie to juz nawet lanos mial. Po co takie

> dyrdymaly wypisywac na forum motoryzacyjnym?

Często dusisz gaz w podłogę? Bo ja bardzo rzadko. I tak, słabe auto z klimą zachowuje się tak, jakby mu doczepić kotwicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często dusisz gaz w podłogę? Bo ja bardzo rzadko. I tak, słabe auto z klimą zachowuje się tak,

> jakby mu doczepić kotwicę.

Jak jezdzilem panda i chcialem wyprzedzac to i owszem. Pisanie o murzynach na forum motroyzacyjnym facepalm%5B1%5D.gif Klima w malym aucie w niczym nie przeszkadza. Jak trzeba pojechac dynamicznie to sie da. Ale wiadomo lepiej audi f tdiku od Niemca bo jest moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jezdzilem panda i chcialem wyprzedzac to i owszem.

no właśnie...

> Pisanie o murzynach na forum motroyzacyjnym

> Klima w malym aucie w niczym nie przeszkadza.

jak ma 100KM to faktycznie nie ma problemu.

> Jak trzeba pojechac dynamicznie to sie da. Ale

przepraszam, jak pojechać? Dynamicznie z klimą? Zapomnij. Wiem, bo miałem klimę w Matizie. O ile bez klimy nie było źle, o tyle z nią była masakra...

> wiadomo lepiej audi f tdiku od Niemca bo jest moc.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby mial ze 100 to bylo by ok?

tak

> Generalnie takie autka maja byc ekonomiczne a nie szybkie.

ale tu nie chodzi o szybkość - chodzi o przyspieszanie w taki sposób, żeby nie być zawalidrogą. Bez klimy jest ok, z klimą już nie. Wiem, bo miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdziles? Widziales konkurencje?

> Zonka jezdzila wczesniej Punto 2 60 konnym, obecnie ma 69 w sparku. wiadomo ze to nie wyscigowka

> ale jezdzi ok.

> W ramach testu bylismy tym nad morzem, jechalo sie ok, predkosci do 130, 2 doroslych i 5 latek.

Tak, dostalem kiedys z wypozyczalni....

Zdecydowanie bardziej wolalbym dolozyc do Aveo ok.gif

Jezdzilo mi sie tym zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chevi zniknie z rynku i sparka sprzedaż za grosze, tak jak było z daewoo

> fajne auto, ale dużo się na nim straci przy sprzedaży

Takie auto trzeba kupić na dłużej, by nie żal było sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no auto jako takie, tylko nie najwieksze w klasie, taki np. splash jest wiekszy. Jak juz to w tej

> klasie bym sie lancii y przyjrzal

Lancia Y to jest konstrukcyjnie i co za tym idzie wielkościowo Panda II. Dzisiaj konkurencja w tym segmencie robi większe samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dostalem kiedys z wypozyczalni....

> Zdecydowanie bardziej wolalbym dolozyc do Aveo

> Jezdzilo mi sie tym zdecydowanie lepiej.

Mi się lepiej jeździ 307, ma bogatsze wyposażenie, większy komfort...ale pali wjecej i ciężej nia zaparkować.

Spark spełnia w 100% cele do jakich został zakupiony, konkurencja z podobnym wyposażeniem, mocą i z lpg wychodziła sporo drożej.

Na początku namawiałem żonkę na pandę 3, niestety wychodziła sporo drożej i odpadła.Do sparka miałem raczej negatywne nastawienie, ale podczas użytkowania przekonał mnie do siebie.

ps. porównywanie sparka (klasa a) i aveo (b) nie ma sensu, wiadomo ze wieksze autko zawsze bedzie wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chevi zniknie z rynku i sparka sprzedaż za grosze, tak jak było z daewoo

> fajne auto, ale dużo się na nim straci przy sprzedaży

utrata wartości jest nieistotna. Samochód ma być dla teściów. Aktualnym jeżdżą już jakieś 17 lat o ile dobrze liczę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

Przeglądają ofertę klasy mini każdy z nich oprócz Pandy ma wady które je dyskwalifikują:

chevrolet- śmierdzące starym trampkiem tandetne plastiki z ohydnymi motocyklowymi zegarami. O wyglądzie przez grzeczność nie wspomnę- no ale.... gust. Do tego za chwilę ogromny spadek wartości.

- Citigo, Up- goła blacha we wnętrzu i bagażniku, byki ergonomiczne - odpada

- i10 - aby dobrze wyglądało cenowo przekraczamy ponad 40 tyś.

- Alto , Spark czy inne wynalazki przez grzeczność pomijam.

Dla mnie Panda III jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy nowoczesnością a sprawdzonymi silnikami i innymi rozwiązaniami Ogólny wygląd jakość wykonania o dopracowanie detali (ot taki detal jak mikroskopijne napisy "panda" na boczkach drzwi) możliwość dowolnej konfiguracji dodatków czy nawet podgrzewana szyba z przodu powodują że dla mnie to w klasie mini autko nr 1 - tak wiem konkurencja jest tańsza- no i co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no auto jako takie, tylko nie najwieksze w klasie, taki np. splash jest wiekszy. Jak juz to w tej

> klasie bym sie lancii y przyjrzal

po pierwsze, lancia Y jest na bazie punto, a to klasa B. Ma być klasa A.

Po drugie, czym mniejszy, tym lepszy. Patrzymy odwrotnie niż większość AK - większy = gorszy, mniejszy = lepszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze, lancia Y jest na bazie punto, a to klasa B. Ma być klasa A.

jest na bazie .. Pandy

> Po drugie, czym mniejszy, tym lepszy. Patrzymy odwrotnie niż większość AK - większy = gorszy,

> mniejszy = lepszy

jest parę cm większy od Pandy III na długość- reszta praktycznie identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze, lancia Y jest na bazie punto,

od kiedy blush.gif

> a to klasa B. Ma być klasa A.

> Po drugie, czym mniejszy, tym lepszy. Patrzymy odwrotnie niż większość AK - większy = gorszy,

> mniejszy = lepszy

To może jeszcze Ka?

EDIT: Dobra, widzę, że mi umknęło - pięciodrzwiowy icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio? To muszę uzupełnić moją internetową wiedzę motoryzacyjną Ale czysto hobbystycznie, bo to i

> tak za drogie auto

bo ja wiem czy drogie, teraz w promocji mozna lyknac w okolicach 37tzl, czyli za tyle co Pande III, czy przytaczanego tu tfu.... Splasha zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.