Skocz do zawartości

Przebieg notowany podczas przeglądu SKP


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to prawda że np w renówkach (na kartę) przebieg samochodu jest rejestrowany w karcie? Kolega mi mówił że był w ASO na przeglądzie i zapytali o o przebieg a on dokładnie nie wiedział to poprosili o kartę polożyli koło jakiegoś czujnika i już mieli aktualny przebieg... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, a sam fakt przeprowadzenia badania ma "wylądować" w systemie z adnotacją o usterkach. (

> tak się niestety nie dzieje )

> Jedzie na inną, gdzie "Zenek" za ekstra 20zł "przeoczy przypadkiem" usterki, przegląd jest

> Gdyby w systemie było, że facet gratem nie mającym prawa przejść przeglądu był już w stacji "obok",

> tak jak napisałeś, musi zapłacić za każdą usterkę wymienioną w systemie.

> O tym, że musi dokładnie na tą samą stacje wrócić, nie wiedziałem, aż się dopytam w przyszłym

> tygodniu

A co masz się dopytywać jak Ci to diagnosta tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd kolega ma takie informacje?

Kolega ma różne informacje ale jakoś one mi nie pasują do tego co widzę "od środka".

Kontrole sprawdza diagnostę i absolutnie on przy tym nie musi być.

Taki Pan ze starostwa sprawdza po pierwsze wyposażenie stacji - czyli właściciela bo to on ma zadbać o graty, homologacje, przeglądy tych sprzętów itp.

Po drugie - wpisy w rejestrze i nie ważne kto przy tym jest. Wpis jak jest z błędami to "bęcki" dostaje ten kto wpisu dokonał, leci to jakby na jego konto, jak namiesza to i uprawnienia może stracić i nie ważne czy jest na L4 czy nie.

Po trzecie - sprawdza przebieg samego badania ale oczywiste jest, że przy kontroli nikt nie będzie łamał prawa itp - sprawdza jak w książce pisze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic się nie zmieni, a cofanie liczników stanie się bardziej popularne, ponieważ ci, co będą chcieli

> cofać, będą robić to przed każdym BT. I nikt ich nie sprawdzi.

i jeszcze przed ubezpieczeniem.Ja mam przy każdym nowym ubezpieczeniu wpisywany stan licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie jazda smile.gif zaczną liczniki szfankować itp . ja jak kupowałem samochód to nawet nie patrzyłem na przebieg , co sie okazało mój samochód ma teraz 9 lat i ma przejechane 220 tys uważam że to jest normalny przebieg samochodu , oczywiście samochód z polskiego salonu ( gość w salonie peugeota też mi powiedział że przebieg jest oryginalny ) , ja też jestem za aby licznk był spisywany przy każdym przeglądzie i uważam że jak by policja sprawdzała licznik przy każdej kontroli to już w ogóle było bym ok smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł jak dobrze zarobić na nowym przepisie - kupujemy nowe auto, od razu na początek wpinamy między czujnik prędkości w dyfrze/skrzyni a kabel idący do kompa układzik na jakimś procku który zmniejsza częstotliwość sygnału czterokrotnie. Niedogodność - musimy wszystko sobie w głowie mnożyć przez 4. Zysk - 4x niższy, potwierdzony przebieg hehe.gif Idę o zakład że jak tylko ten przepis wejdzie w życie zaraz będzie można coś takiego kupić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pomysł jak dobrze zarobić na nowym przepisie - kupujemy nowe auto, od razu na początek wpinamy

> między czujnik prędkości w dyfrze/skrzyni a kabel idący do kompa układzik na jakimś procku

> który zmniejsza częstotliwość sygnału czterokrotnie. Niedogodność - musimy wszystko sobie w

> głowie mnożyć przez 4. Zysk - 4x niższy, potwierdzony przebieg Idę o zakład że jak tylko ten

> przepis wejdzie w życie zaraz będzie można coś takiego kupić

Nie, cofanie licznika co rok jest dużo latwiejsze niż montowanie czegos i pamiętanie o tym przy mnożeniu itp. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, cofanie licznika co rok jest dużo latwiejsze niż montowanie czegos i pamiętanie o tym przy

> mnożeniu itp.

ale jakie pamiętanie? po prostu na liczniku jak pokazuje 20 to jedziesz 80 itd. Po 2 dniach juz bym to automatycznie robił. A nie zostawiasz żadnych śladów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakie pamiętanie? po prostu na liczniku jak pokazuje 20 to jedziesz 80 itd. Po 2 dniach juz bym

> to automatycznie robił. A nie zostawiasz żadnych śladów

Pamietanie o tym ze czas na zmiane oleju itd. do czego się przydaje normalnie liczony przebieg wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> między czujnik prędkości w dyfrze/skrzyni a kabel idący do kompa układzik na jakimś procku

w nowych autach impulsy sa brane z czujnikow w piastach. Pomijajac, ze przy czujnikach halla ciezko sie kombinuje, to zglupieja przy okazji wszystkie systemy ABS'o podobne.

M.

P.S.

Zapytanie z jednej ze "znajomych" stacji diagnostycznych z wczoraj ... "jaki sprzet kupic do licznikow ???" clown.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pomysł jak dobrze zarobić na nowym przepisie - kupujemy nowe auto, od razu na początek wpinamy

> między czujnik prędkości w dyfrze/skrzyni a kabel idący do kompa układzik na jakimś procku

> który zmniejsza częstotliwość sygnału czterokrotnie. Niedogodność - musimy wszystko sobie w

> głowie mnożyć przez 4. Zysk - 4x niższy, potwierdzony przebieg Idę o zakład że jak tylko ten

> przepis wejdzie w życie zaraz będzie można coś takiego kupić

chyba w nowszych autach to nie przejdzie, masz kupę systemów które nie działają/albo działają przy niskich prędkościach

np doświetlanie zakrętów, lecisz 120km/h i przy każdym ruchu kierownicą zapala się przeciwmgielne spineyes.gif

jak będzie działał tempomat ?

jednak chyba prościej podpiąć kabelek i zmniejszyć przebieg przed przeglądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad pięć lat obserwowałem dzień w dzień pracę diagnostów/stacji diagnostycznej/mechaników z uprawnieniami diagnostycznymi...

Uczestniczyłem "hobbystycznie" w kursie dla diagnostów, skoro znajomy prowadził i nie maił nic przeciwko.

Paru diagnostów co roku w GL traci uprawnienia, ponieważ nie potrafią/ nie znają/ procedur, przepisów, zagadnień jakie powinni znać. Nie potrafią zrobić po prostu przeglądu ok.gif

Możesz mieć zastrzeżenia, gdyż nie jestem diagnostą, jedynie przez kawał czasu miałem z nimi na co dzień do czynienia ok.gif

Nie musisz wierzyć w co piszę, ale to się dzieje. Ludzie coraz częściej "uprzejmie donoszą" na pracę diagnostów do UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że donoszą. Chwala im za to ok.gif

Mnie nie raz zdenerwował stary komuch co siedzi jeszcze od czasów PRL-u i może sie zna na 125p, chociaz i w to wątpie...

Chcialem dla bezpieczeństwa sprawdzic amorki bo cos popukiwalo, zajechalem pusto, pytam czy można by zrobic sciezke diagnostyczną. A ten popatrzyl w dowód i żebym sobie pojechal gdzie robie przeglądy. O dziwo pierwsza pieczątka byla z WK, bo auto dopiero co kupione.

Albo mialem waznosc butli niecaly rok jeszcze i też nie chcial podbic przeglądu.

Innym razem zapalil mi sie o dziwo check, i uslyszalem " że katalizator mi sie swieci i lipa'

O dziwo ma opinie takiego co za dwie dyszki puszcza trumny na kolach w drogę.

Jak robię badanie techniczne w ASO to zawsze chcą i na fakturze jest przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem obowiązek wpisywania przebiegów przy serwisowaniu to podstawa. Szanujące się marki już

> dawno wprowadziły to jako standard szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Problem jedynie

> w tym, że klientom rynku wtórnego i tak oficjalnie nie udostępniali takich danych. Tak było

> jeszcze dwa lata temu, nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie.

jak salon biorąc auto w rozliczeniu sam kręci licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.