Skocz do zawartości

Okrągłe światła dzienne - jakie wybrać?


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Panom "Po co Ci to, jeździj na mijania" - z góry dziękuję zlosnik.gif.

Pomożecie wybrać? Potrzebuję sobie zakupić światełka dzienne, okrągłe/owalne. Tylko tyle tego jest, rozstrzał cenowy tego co na allegro to od 45zł do 300zł (tak mniej więcej). Poczytałem trochę o wymogach, takie lampki powinny mieć minimum, no właśnie, ile, 20cm2 czy 25cm2 powierzchni? Znalazłem informacje raz tak a raz tak. Powinny mieć wybite na kloszu oznaczenia - E z jakimś numerkiem, np. E20, i DRL/ RL ? z jakimś numerkiem?

Czy jeśli takowe oznaczenia wybite są na kloszu można już spokojnie kupować?? Co do prawidłowego rozmieszczenia to też sobie znalazłem, podłączenie wiadomo, mają zgasnąć gdy zaświecimy pozycyjne/mijania.

Druga sprawa. Te światełka chciałbym ładnie wkomponować w miejsce fabrycznego halogenu.

daewoo_lanos_1997_ser2_04.jpg

Zaślepka wygląda tak: 13ab093fe8a67441med.jpg

Jest to prawie koło, delikatne jajeczko, minimalnie, średnica 50mm. Przekopałem allegro i najmniejsze jakie znajduję to 60/70mm średnicy, ze wskazaniem na 70mm, te są najpopularniejsze. Jeżeli min. powierzchnia lampki/ lub powierchni świecącej to 20cm2, to da radę założyć takie o średnicy 50mm, bo obliczając ze wzoru na pole koła minimalny promień lampki to 2,52cm, czyli średnica 54mm.

Kwestię wpasowania - czy pogłębiać otwór zaślepki, czy też lampke umieścić po prostu centralnie za zaślepką...? Myślę że oba rozwiązania są okej, umieszczając ZA ograniczam minimalnie jej powierzchnie świecenia, więc otwór można by powiększyć jakoś estetycznie.

Przechodzimy do sedna sprawy - czy używacie tego rodzaju dziennych, czy możecie polecić jakieś sprawdzone modele? Jest kilka(naście) rodzajów do wyboru i nie chciałbym wtopić i kupić guana,

Więc kryteria:

-ma być okrągłe, jak najmniejsza średnica

-ma być legalne, homologacja itp.

-ma być porządne a nie jednorazowe

- czy ledy czy żarówka, nie ograniczam tutaj wyboru, żarówkowe myślę są OK ok.gif

-mam być widoczny! zlosnik.gif

Przykładowe które wypatrzyłem:

1. http://allegro.pl/led-swiatla-jazdy-dziennej-dzienne-okragle-4-diody-i3844264189.html

2. http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-okragle-7cm-510hp-nssc-12-24v-i3843945292.html

3. http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-okragle-12-24v-i3843945281.html

4. http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy-dziennej-2x4-led-okragle-rl-i3843228712.html

5. http://allegro.pl/swiatla-dzienne-dziennej-jazdy-led-samsung-okragle-i3807079098.html

6. http://allegro.pl/drl-swiatla-dzienne-max-led-409-okragle-7-9-cm-i3850568389.html

Czy warto dopłacać do tych za prawie 200zł czy to po prostu przepłacanie i można spokojnie kupować te za 50-80zł? wink.gif

Dzięki za pomoc 20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzywalem wesemowskich swiatel do jazdy dziennej. Polecam - spelniaja swoja funkcje bardzo dobrze.

Wesem robi tylko żarówkowe czy diodowe też? Bo przyznam sie że o WESEM-ie też myślę ok.gif

ps. czy wszystkie te zestawy dzienne mają już te automaty, ja tylko podpinam? Czy niektóre nie mają i trzeba się samemu babrać z instalacją..? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wesem robi tylko żarówkowe czy diodowe też? Bo przyznam sie że o WESEM-ie też myślę

> ps. czy wszystkie te zestawy dzienne mają już te automaty, ja tylko podpinam? Czy niektóre nie

> mają i trzeba się samemu babrać z instalacją..?

O ile wiem to tylko zarowkowe.

Nie wszystkie maja automaty, ale akurat w Lanosie nie powinno byc problemu z podlaczeniem lamp tak, zeby swiecily wlasciwie - robilem cos takiego w Matizie i schematy sa na kaciku IKM i Pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak delikatnie jajowate to jeszcze WAŚ.

> Zerknij na rysunek techniczny. No i masz jeszcze prawdziwą homologację.

> Nie wiem jednak czy nie będą za duże.

za duże za duże, ale bardzo fajne ok.gif

Właśnie, jak to jest z tą homologacją, jak na kloszu ładnie wytłoczone jest np. E20 i RL(numer) to homologacja jest...? Bo doczytałem że DRL - to oznaczenie lamp dziennych, natomiast homologacja to tylko i wyłącznie RL - na kloszu,a nie DRL.

Popatrzę na inne od WAŚ, i poszperam w Wesem'ach. Optymalne byłoby o średnicy 50mm, byłby ideał, pasowałby w oryginalne miejsce halogenów których nie mam. Jednak zdaje mi się że nikt takich nie zrobił bo by minimalnie nie spełniały min. powierzchni, dlatego chyba najmniejsze dostępne to fi-60mm albo nawet 70mm..

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wesem robi tylko żarówkowe czy diodowe też? Bo przyznam sie że o WESEM-ie też myślę

> ps. czy wszystkie te zestawy dzienne mają już te automaty, ja tylko podpinam? Czy niektóre nie

> mają i trzeba się samemu babrać z instalacją..?

takie i takie robi smile.gif

ja mam na sprzedaz zarowkowe oraz czesci do zrobienia automatu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomożecie wybrać? Potrzebuję sobie zakupić światełka dzienne, okrągłe/owalne.

Miałem kiedyś światła dzienne Hella 2PT 009 599-801 - w dwóch autach.

big_1.jpg

Bardzo porządne wykonanie - w metalowej obudowie, nie przeciekały, nie rozszczelniały się, z tyłu jest spory radiator więc diody się nie przegrzewały. ok.gif Chyba jedyne niefabryczne światła dzienne LED, z którymi nie było żadnych kłopotów. grinser006.gif Jedną parę czasem widuję w aucie, które sprzedałem jakiś czas temu - mają 7 lat i wciąż działają.

Tyle, że nie wiem, czy nie będą za duże:

2pt-009-599-801-large.jpg

Sam przezroczysty klosz ma nieco mniejszą średnicę niż metalowa obudowa - ale to i tak więcej, niż te 5 cm. Poza tym nie wiem, czy w ogóle uda Ci się je kupić - bo to dość stary model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś światła dzienne Hella 2PT 009 599-801 - w dwóch autach.

> Bardzo porządne wykonanie - w metalowej obudowie, nie przeciekały, nie rozszczelniały się, z tyłu

> jest spory radiator więc diody się nie przegrzewały. Chyba jedyne niefabryczne światła

> dzienne LED, z którymi nie było żadnych kłopotów. Jedną parę czasem widuję w aucie, które

> sprzedałem jakiś czas temu - mają 7 lat i wciąż działają.

> Tyle, że nie wiem, czy nie będą za duże:

> Sam przezroczysty klosz ma nieco mniejszą średnicę niż metalowa obudowa - ale to i tak więcej, niż

> te 5 cm. Poza tym nie wiem, czy w ogóle uda Ci się je kupić - bo to dość stary model.

Przeglądając patrzę na 7cm, bo dostać fi 5cm to raczej niemożliwe, te mają 9cm to za duże są zlosnik.gif

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziennych o średnicy 5 cm raczej nie znajdziesz grinser006.gif

Ja mogę polecić NSSC 510HP zwykłe ale teraz wyszedł model z ringami pozycyjnymi. Od roku mam założone w 2 samochodach. Świecą bardzo dobrze, nic się z nimi nie dzieje. Żaden policjant się do nich nie przyczepił. grinser006.gif Ja je kupowałem po 156 zł ze sklepu internetowego - były tańsze niż na allegro. Trzeba uważać bo dużo jest tańszych podróbek.

Z linków które dałeś to w maxled, samsunga bym się nie bawił bo ceny mają praktycznie zbliżone do NSSC. A mycarr to jest to samo co NSSC.

Widuję też Clio z tymi dziennymi na 18 ledach i działają w miarę ale mają 9 cm średnicy i większe prawdopodobieństwo przepalenia diody wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziennych o średnicy 5 cm raczej nie znajdziesz

> Ja mogę polecić NSSC 510HP zwykłe ale teraz wyszedł model z ringami pozycyjnymi. Od roku mam

> założone w 2 samochodach. Świecą bardzo dobrze, nic się z nimi nie dzieje. Żaden policjant się

> do nich nie przyczepił. Ja je kupowałem po 156 zł ze sklepu internetowego - były tańsze niż

> na allegro. Trzeba uważać bo dużo jest tańszych podróbek.

> Z linków które dałeś to w maxled, samsunga bym się nie bawił bo ceny mają praktycznie zbliżone do

> NSSC. A mycarr to jest to samo co NSSC.

> Widuję też Clio z tymi dziennymi na 18 ledach i działają w miarę ale mają 9 cm średnicy i większe

> prawdopodobieństwo przepalenia diody

Mycarr to nie jest to samo co NSSC ,cenowo zbliżone a NSSC ma wadę fabryczna producent o tym wie i nic z tym nie robi

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od 2 lat mycarr sj-288e Tez miałem dylemat czy za 50zł czy za 250zł.

> Na elektrodzie polecali ze warte zainteresowania.W PL ciezko dostac.

> .

> .

Te co pokazałeś - dla mnie idealne, ale cena.... tak ze 150zł jakby kosztowały to byłoby ok.

Co to znaczy że mają "pełną homologację" - inne mają niepełną..? zlosnik.gif

ps. jaką to NSSC mają wadę..? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz sprawdzić co mają w auto-wandzie ( ogólnie polecam ten sklep ) ewentualnie norauto. Proszę

> Cię nie kupuj byle czego bo sporo aut jeździ z takimi LED-ami że widać je dopiero parę metrów

> od auta.

Przecież wiem zlosnik.gif, po to właśnie ten wątek, gówna nie chce kupić. A że będę zakładał zderzak od sporta i będę miał miejsce na takie światełka to chcę założyć ok.gif

ps. gdzie ta auto-wanda? zlosnik.gif

Odnośnie NSSC

Czyli o tych mówisz..??

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-okragle-7cm-nssc-510l-ringi-i3840562875.html

Fajne zlosnik.gif, czyli tutaj mam "pełną" homologację a nie ściemnianą..?

Bo widzę na kloszu RL i ..... A - "A" odpowiada za pozycyjne, czyli te ringi pozycyjne świecą się dodatkowo jak jadę na mijania? I wsio w pełni poprawnie zrobione..? Świecą się ringi z dziennymi, czy same ringi jak jadę na mijania, a same diody jak jadę na dziennych? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klik

> Ja korzystam z pierwszego adresu tj. w domu handlowym Wanda.

> Odnośnie ringów + mijania. Niby przepisy mówią jasno że po włączeniu świateł mijania mają DRL-y się

> wyłączyć.

No tak, ale te są dwufunkcyjne, mają homologacje i RL i A, czyli zarówno jako dzienne jak i pozycje, więc IMO legalne to chyba wink.gif

ps. dla mnie najlepsze chyba będzie - B. Prażmowskiego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dzienne firmy Wesem na żarówkę tradycyjną 21W.

Sterowanie dokupione oddzielnie,na portalu na literkę A.

Wszystko działa świetnie,doskonale są widoczne nawet z dużej odległości.

Mocowanie w miejscu na światła przeciwmgielne ma jeden znaczący minus.Światła świecą nie co na boki,bo miałem niewielkie pole manewru z regulacją kąta świecenia.Ustawione idealnie na wprost,nie pasowały do fabrycznych otworów.Diagnosta zastrzerzeń nie miał żadnych.

Polecam.Lampy solidne klosze szklane,całość hermetyczna,jakość wykonania b.d.

Od września(5 kkm) nie spaliła się żadna. waytogo.gif

46e83f745707b5f4med.jpg

7d214e3d4158827amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś jeszcze może polecić odradzić ten wyżej wymieniony model..?

NSSC są bardzo O.K. Świetnie świecą i w zasadzie nie ma możliwości, żeby ktokolwiek się do nich przyczepił jak są prawidłowo zamontowane. Używałem tych lamp w Lanosie cztery lata ok.gif. Fabryczne dzienne LED w nowym Clio świecą słabiej. Jak tylko masz możliwość fachowego powiększenia otworów w zaślepkach od "sporta" i estetycznego zamontowania w nich lamp, to dalej nie szukaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie ze strony producenta:

> http://sklep.wesem.pl/7/6664/Lampy_jazdy_dziennej_typu_HM4

Te tez mi się podobają, lekko za duże ale może by się wpasowały.... muszę VT sobie zrobić... zlosnik.gif

Czy one mają gotowy automat do podpięcia czy samemu trzeba kombinować z instalacją elektr. ??? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens zakładania czegoś takiego?

> Tym bardziej w Lanosie?

Nie męczy reflektorów, instalacji, przełącznika zespolonego. Poza tym nie trzeba w lecie pamiętać o włączeniu/wyłączeniu świateł, bo Lanos nie ma automatu. Światłą mijania włącza się kiedy potrzeba zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens zakładania czegoś takiego?

> Tym bardziej w Lanosie?

Nie umie czytać ze zrozumieniem? Patrz pierwszy post, a jak umie czytać to niech nie pisze jak mu nie pasuje. Sens jest taki jak w każdym innym aucie jeżeli ktoś ma ochotę, zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie męczy reflektorów, instalacji, przełącznika zespolonego. Poza tym nie trzeba w lecie pamiętać o

> włączeniu/wyłączeniu świateł, bo Lanos nie ma automatu. Światłą mijania włącza się kiedy

> potrzeba .

Akurat mój Lanos ma światła po kluczyku... fabrycznie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie umie czytać ze zrozumieniem? Patrz pierwszy post, a jak umie czytać to niech nie pisze jak mu

> nie pasuje. Sens jest taki jak w każdym innym aucie jeżeli ktoś ma ochotę, zadowolony?

Chciałem po prostu wiedzieć, po co chcesz założyć.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te tez mi się podobają, lekko za duże ale może by się wpasowały.... muszę VT sobie zrobić...

> Czy one mają gotowy automat do podpięcia czy samemu trzeba kombinować z instalacją elektr. ???

Mam coś w ten deseń:

http://allegro.pl/automatyczny-wlacznik-wylacznik-swiatel-dziennych-i3802149966.html

Działa bez problemowo,podłączenie proste palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocowanie w miejscu na światła przeciwmgielne ma jeden znaczący minus.Światła świecą nie co na

> boki,bo miałem niewielkie pole manewru z regulacją kąta świecenia.Ustawione idealnie na

> wprost,nie pasowały do fabrycznych otworów.

ale czy to wada? te lampy mają to do siebie, ze swiecą światłem rozproszonym, więc czy będą prosto, czy lekko krzywo, to i tak widac je bardzo dobrze, zresztą mozna to zaobserwowac na załączonych przez Ciebie fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyłby odpowiednio podpięty przekaźnik za hm.... 3zł

do autora wątku: żaden produkt Wesem'a nie ma sterowania, montujesz je sam za pomocą jednego przekaźnika, układ podłączenia:

- 30 zasilanie

- 87 wyjście na lampy

- 85 masa kontrolki ładowania/wzbudzenie alternatora

- 86 plus żarówki pozycyjnej

podany układ działa po zapaleniu samochodu, i gasi lampy przy światłach pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.