Skocz do zawartości

Jakość kuchni IKEA ?


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z opiniami, że kilka dobrych lat temu (10) kuchnie z ikea były super,

kilka lat temu (3) było też ok, ale znajomy kupił 2 miesiące temu i stwierdził że to jakaś lipa z ta kuchnią, ścianki coraz cieńsze z gorszego materiału niż kila lat temu. Nie trzymają idealnie kątów.

Ma porównanie bo 3 lata temu składał rodzicom, a teraz sobie i jest bardzo rozczarowany jakością.

Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spotkałem się z opiniami, że kilka dobrych lat temu (10) kuchnie z ikea były super,

> kilka lat temu (3) było też ok, ale znajomy kupił 2 miesiące temu i stwierdził że to jakaś lipa z

> ta kuchnią, ścianki coraz cieńsze z gorszego materiału niż kila lat temu. Nie trzymają

> idealnie kątów.

> Ma porównanie bo 3 lata temu składał rodzicom, a teraz sobie i jest bardzo rozczarowany jakością.

> Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

uważam, że jakoś jest adekwatna do ceny ok.gif Nie ma się co oszukiwać, to tanie rzeczy. Jak na poziom cen, jakoś nie jest zła. Na pewno dostajesz to, za co zapłaciłeś, czego nie można powiedzieć o innych producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uważam, że jakoś jest adekwatna do ceny Nie ma się co oszukiwać, to tanie rzeczy. Jak na poziom

> cen, jakoś nie jest zła. Na pewno dostajesz to, za co zapłaciłeś, czego nie można powiedzieć o

> innych producentach.

Ale kuchnie z ikei są takie same różnia sie tylko frontami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam, zobaczyłem, poszedłem do domu grinser006.gif

O ile wygląda to ładnie, to jest też strasznie paździerzowate... nie chodzi już o materiał, ale konstrukcja wiotka, cieniutkie płyty... może, jak ktoś w domu robi sobie kawę i jajecznicę to działa... jakbym miał codziennie szorować garami po tym sprzęcie to pewnie rok - dwa i do wyrzucenia.

Ale każdy ma inny styl - niektórzy piloty od TV trzymają w foliowych workach, a niektórzy ich używają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... ścianki coraz cieńsze z gorszego materiału niż kila lat temu.

> Ma porównanie bo 3 lata temu składał rodzicom, a teraz sobie i jest bardzo rozczarowany jakością.

Dwie kuchnie urządzałem na bazie Ikea- jakieś 10 lat temu, obecnie jestem w trakcie urządzania kolejnej- nie widzę żadnych zmian. Właśnie ciekawe jest to, że o ile inne meble ulegają zmianom lub znikają zupełnie, to szafki Faktum tłuką cały czas bez zmian. Asortyment identyczny, modyfikują jedynie fronty.

Same "skrzynki" są cały czas wyłącznie białe, kolor jedynie fronty i wszelkie "panele boczne". Wyposażenie wewnętrzne też identyczne i cały czas pasuje do starych szafek.

Co do grubości ścianek, to jakaś bzdura- szafki muszą mieć takie same wymiary zewnętrzne i szerokości wewnętrzne.

A więc różnice mogą być jedynie w drzwiczkach, frontach szuflad i blatach, bo te się z czasem zmieniają- ale tutaj od razu widać największe różnice w jakości najtańszych frontów w porównaniu z droższymi- zupełnie inne wykonanie. Ja w każdym razie nie mam złych spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją kuchnię użytkuję 11 lat, drugą montowałem u brata jakieś 7 lat temu i trzecią w jego nowym mieszkaniu w zeszłym roku.

Same budy faktum moim zdaniem są bez zmian. Ich ścianki nie są cieńsze. Gdyby były nie trzymały by wymiarów w stosunku do poprzednich modeli sprzed kilku lat.

W przyszłym roku przymierzam się do wymiany kuchni. Pojadę, kupię fronty w nowej kolorystyce, złożę wszystko w max godzinkę i żona będzie miała nową kuchnię i nieważne czy kuchnia jest stara, czy nowa, tam wszystko do wszystkiego pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile wygląda to ładnie, to jest też strasznie paździerzowate... nie chodzi już o materiał, ale

> konstrukcja wiotka, cieniutkie płyty... może, jak ktoś w domu robi sobie kawę i jajecznicę to

> działa... jakbym miał codziennie szorować garami po tym sprzęcie to pewnie rok - dwa i do

> wyrzucenia.

Nie sądzę żebyś użytkował kuchnię bardziej intensywnie nie moja rodzina. wink.gif Szorujesz garami po frontach szafek? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spotkałem się z opiniami, że kilka dobrych lat temu (10) kuchnie z ikea były super,

> kilka lat temu (3) było też ok, ale znajomy kupił 2 miesiące temu i stwierdził że to jakaś lipa z

> ta kuchnią, ścianki coraz cieńsze z gorszego materiału niż kila lat temu. Nie trzymają

> idealnie kątów.

> Ma porównanie bo 3 lata temu składał rodzicom, a teraz sobie i jest bardzo rozczarowany jakością.

> Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

mam od jakiś 2-3 lat i nie mam zastrzeżeń. Fajne jest to, że jak mi się znudzą fronty(kolor) to tylko kupuję nowe i mam nową kuchnię hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moją kuchnię użytkuję 11 lat, drugą montowałem u brata jakieś 7 lat temu i trzecią w jego nowym

> mieszkaniu w zeszłym roku.

> Same budy faktum moim zdaniem są bez zmian. Ich ścianki nie są cieńsze. Gdyby były nie trzymały by

> wymiarów w stosunku do poprzednich modeli sprzed kilku lat.

> W przyszłym roku przymierzam się do wymiany kuchni. Pojadę, kupię fronty w nowej kolorystyce, złożę

> wszystko w max godzinkę i żona będzie miała nową kuchnię i nieważne czy kuchnia jest stara,

> czy nowa, tam wszystko do wszystkiego pasuje.

Obawiam się, że może nie być tak kolorowo, IKEA milczy na ten temat, inne kraje rzucają już info o wycofaniu Faktum ze sprzedaży i zastąpieniu ich nowymi szupami METOD. Oba typy nie będą ze sobą kompatybilne.

Zrobiłem swoje dochodzenie i okazało się, że w Polsce premiera nowych szup będzie w kwietniu, także jak ktoś przymierza się do nowej kuchni, to lepiej się wstrzymać. Faktumy odchodzą do lamusa.

http://www.ikea.com/ie/en/campaigns/kitchen_questions_answers.html LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że może nie być tak kolorowo, IKEA milczy na ten temat, inne kraje rzucają już info o

> wycofaniu Faktum ze sprzedaży i zastąpieniu ich nowymi szupami METOD. Oba typy nie będą ze

> sobą kompatybilne.

> Zrobiłem swoje dochodzenie i okazało się, że w Polsce premiera nowych szup będzie w kwietniu,

Co to jest szupa ?

W moich stronach słowo nieznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że może nie być tak kolorowo, IKEA milczy na ten temat, inne kraje rzucają już info o

> wycofaniu Faktum ze sprzedaży i zastąpieniu ich nowymi szupami METOD. Oba typy nie będą ze

> sobą kompatybilne.

> Zrobiłem swoje dochodzenie i okazało się, że w Polsce premiera nowych szup będzie w kwietniu, także

> jak ktoś przymierza się do nowej kuchni, to lepiej się wstrzymać. Faktumy odchodzą do lamusa.

> http://www.ikea.com/ie/en/campaigns/kitchen_questions_answers.html LINK

Pogięło ich? To jak mają zamiar uwzględniać reklamację przez te ich sławne 25 lat? To ja już rozumiem, dlaczego babka przy kompletowaniu mojego zamówienia tak zdawkowo odpowiadała na pytania, czy za jakiś czas będę mógł coś dokupić, jeśli zmienię zdanie - "nie możemy zagwarantować, że będzie dostępne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne jest to, że jak mi się znudzą fronty(kolor) to

> tylko kupuję nowe i mam nową kuchnię

To akurat nie powinien być problem - pierwsza lepsza hurtownia z akcesoriami meblarskimi powinna mieć wszystkie wymiary frontów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogięło ich? To jak mają zamiar uwzględniać reklamację przez te ich sławne 25 lat?

If you want to buy a kitchen from the 3rd of February we recommend that you buy a METOD kitchen. For customers who have already purchased FAKTUM and wish to complement their kitchen there will be an aftersales service available for the next 2 years.

Our aftercare team will be available to deal with any FAKTUM queries you may have, and our FAKTUM kitchens are still covered (from the date of purchase), under our usual returns policy.

>To ja już

> rozumiem, dlaczego babka przy kompletowaniu mojego zamówienia tak zdawkowo odpowiadała na

> pytania, czy za jakiś czas będę mógł coś dokupić, jeśli zmienię zdanie - "nie możemy

> zagwarantować, że będzie dostępne"

To juz nie jest wina IKEA tylko IKEA Polska - oczojebna informacja na stronie UK, ze wycofuja te linie i przy okazji linki do FAQ.

Na PL stronie oczywiscie ani slowa o tym, a do tego sprzedawcy maja zakaz (z tego co piszesz) mowienia, ze to koniec produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz nie jest wina IKEA tylko IKEA Polska - oczojebna informacja na stronie UK, ze wycofuja te

> linie i przy okazji linki do FAQ.

> Na PL stronie oczywiscie ani slowa o tym, a do tego sprzedawcy maja zakaz (z tego co piszesz)

> mowienia, ze to koniec produkcji...

Na stronie UK i francuskiej te informacje są od dawna.

Ale już na stronie niemieckiej i wszystkich krajów "na wschód" nic na ten temat nie ma. Dlatego myślę, że zmiany będą stopniowe i nie dotyczą najbliższych miesięcy. Zmienią w kilku krajach a wycofany asortyment przerzucą do pozostałych.

Ikea nawet jak wycofuje jakiś kolor frontów meblowych, to jest info kilka miesięcy do przodu. W sytuacji, gdy u nas bardzo często ludzie kupują kuchnię niejako etapami (najpierw skrzynki i blat, później fronty, szuflady i inne karuzele), nagłe wycofanie asortymentu FAKTUM/Rationell mogło by spowodować niezłą rewolucję. Sam nie mam jeszcze wszystkich frontów, półek i szuflad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogięło ich? To jak mają zamiar uwzględniać reklamację przez te ich sławne 25 lat? To ja już

> rozumiem, dlaczego babka przy kompletowaniu mojego zamówienia tak zdawkowo odpowiadała na

> pytania, czy za jakiś czas będę mógł coś dokupić, jeśli zmienię zdanie - "nie możemy

> zagwarantować, że będzie dostępne"

Tylko żeby z tą zmianą nie przyszło faktyczne pogorszenie jakości. Teraz mają okazję, żeby zrobić "pudła" szafek z cieńszej płyty. A cała zmiana po to, żeby ludzie nie kombinowali ze zmianą frontów by mieć nową kuchnię, tylko kupili wszystko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> If you want to buy a kitchen from the 3rd of February we recommend that you buy a METOD kitchen.

> For customers who have already purchased FAKTUM and wish to complement their kitchen there

> will be an aftersales service available for the next 2 years.

> Our aftercare team will be available to deal with any FAKTUM queries you may have, and our FAKTUM

> kitchens are still covered (from the date of purchase), under our usual returns policy.

> To juz nie jest wina IKEA tylko IKEA Polska - oczojebna informacja na stronie UK, ze wycofuja te

> linie i przy okazji linki do FAQ.

> Na PL stronie oczywiscie ani slowa o tym, a do tego sprzedawcy maja zakaz (z tego co piszesz)

> mowienia, ze to koniec produkcji...

Na infolinii nabierają wody w usta, Polska to dziwny kraj, będą do ostatniej chwili siedzieć cicho, żeby sprzedać więcej Faktum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogięło ich? To jak mają zamiar uwzględniać reklamację przez te ich sławne 25 lat? To ja już

> rozumiem, dlaczego babka przy kompletowaniu mojego zamówienia tak zdawkowo odpowiadała na

> pytania, czy za jakiś czas będę mógł coś dokupić, jeśli zmienię zdanie - "nie możemy

> zagwarantować, że będzie dostępne"

Ponoć problemu nie będzie żadnego, pomimo tego, że szafki tej serii nie będą już dostępne. Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają i skąd będą ten szmelc sprowadzać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć problemu nie będzie żadnego, pomimo tego, że szafki tej serii nie będą już dostępne. Nie wiem

> jak oni sobie to wyobrażają i skąd będą ten szmelc sprowadzać

Od chyba ponad 20 lat system FAKTUM sprzedają bez istotnych zmian. Mieliby to robić do końca świata? Trudno sobie wyobrazić, żeby sprzedawali jednocześnie stary i nowy system. Poza tym kiedy by tego nie wycofali, to zawsze będzie problem z gwarancją.

Ale pomijając wypadki jakichś wad frontów czy szafek- to zwykle wyłazi od razu, to cała "mechanika" wewnętrzna prowadnice, szuflady, zawiasy była od BLUM-a, więc nadal da się to dokupić, nawet poza IKEA. Mam nadzieję, że może teraz dadzą jakieś upusty na stary system Faktum, tak jak to było równo rok temu, gdy nagle wymienili całą linię piekarników i mikrofalówek, nie czekając na koniec obowiązywania katalogu- w ciągu kilku tygodni nie było już starej serii.

EDIT

Nowy system METOD można sobie obejrzeć na skandynawskich stronach IKEA, np. szwedzkiej - tam już to jakiś czas sprzedają.

Generalnie szafki są wyższe i pozbawione drewnianych podblatowych poprzeczek górnych- zamiast nich są metalowe.

Instrukcje mebli, które można tam ściągnąć są już przygotowane również po polsku.

Jak widać zmienili system wieszania szafek- obecnie można je wieszać również na szynie, ale bez możliwości jakiejkolwiek regulacji na zaczepie. Są blaszane kątowniki jak dotychczas, tylko wypuszczone przez otwór w tylnej ściance i mają stosowny zaczep z dodatkową blokadą.

Szyna nośna nie jest wpuszczona w szafkę, więc szafki tak wieszane odstają od ściany- na dole mają wtedy mocowane dodatkowe plastikowe dystanse od ściany.

Część wyposażenia z serii Rationell zostało bez zmian (kosze, wkłady szuflad itp.), nowe szuflady poza zmianą plastyczną wyglądają na identyczne i są na dotychczasowych prowadnicach- raczej powinny pasować do starego FAKTUM.

Dowiedziałem się, że aktualnie jest przygotowywana "kampania informacyjna" (dotycząca zmiany systemu FAKTUM) na Polskę, Niemcy i pozostałe kraje. Termin przejścia nieznany, więc u nas na pewno nie będzie to już- ten kwiecień jest realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat nie powinien być problem - pierwsza lepsza hurtownia z akcesoriami meblarskimi powinna

> mieć wszystkie wymiary frontów.

pewnie tak, ale chyba system "zawiasów" Ikea ma swój, czy to jakiś standard? tego nie wiem, bo tematu nie zagłębiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak, ale chyba system "zawiasów" Ikea ma swój, czy to jakiś standard? tego nie wiem, bo

> tematu nie zagłębiałem...

Dobry, poczciwy standard firmy BLUM, zresztą dopiero niedawno wprowadzali nowe systemy bezśrubowego mocowania drzwiczek "clip" a więc nie ma problemu.

Poza tym akurat zawiasów nie zmieniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od chyba ponad 20 lat system FAKTUM sprzedają bez istotnych zmian. Mieliby to robić do końca

> świata? Trudno sobie wyobrazić, żeby sprzedawali jednocześnie stary i nowy system. Poza tym

> kiedy by tego nie wycofali, to zawsze będzie problem z gwarancją.

> Ale pomijając wypadki jakichś wad frontów czy szafek- to zwykle wyłazi od razu, to cała "mechanika"

> wewnętrzna prowadnice, szuflady, zawiasy była od BLUM-a, więc nadal da się to dokupić, nawet

> poza IKEA. Mam nadzieję, że może teraz dadzą jakieś upusty na stary system Faktum, tak jak to

> było równo rok temu, gdy nagle wymienili całą linię piekarników i mikrofalówek, nie czekając

> na koniec obowiązywania katalogu- w ciągu kilku tygodni nie było już starej serii.

> EDIT

> Nowy system METOD można sobie obejrzeć na skandynawskich stronach IKEA, np. szwedzkiej - tam już

> to jakiś czas sprzedają.

> Generalnie szafki są wyższe i pozbawione drewnianych podblatowych poprzeczek górnych- zamiast nich

> są metalowe.

> Instrukcje mebli, które można tam ściągnąć są już przygotowane również po polsku.

> Jak widać zmienili system wieszania szafek- obecnie można je wieszać również na szynie, ale bez

> możliwości jakiejkolwiek regulacji na zaczepie. Są blaszane kątowniki jak dotychczas, tylko

> wypuszczone przez otwór w tylnej ściance i mają stosowny zaczep z dodatkową blokadą.

> Szyna nośna nie jest wpuszczona w szafkę, więc szafki tak wieszane odstają od ściany- na dole mają

> wtedy mocowane dodatkowe plastikowe dystanse od ściany.

> Część wyposażenia z serii Rationell zostało bez zmian (kosze, wkłady szuflad itp.), nowe szuflady

> poza zmianą plastyczną wyglądają na identyczne i są na dotychczasowych prowadnicach- raczej

> powinny pasować do starego FAKTUM.

> Dowiedziałem się, że aktualnie jest przygotowywana "kampania informacyjna" (dotycząca zmiany

> systemu FAKTUM) na Polskę, Niemcy i pozostałe kraje. Termin przejścia nieznany, więc u nas na

> pewno nie będzie to już- ten kwiecień jest realny.

Szafki METOD są wyższe, szersze i głębsze, parę milimetrów, ale zawsze różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko żeby z tą zmianą nie przyszło faktyczne pogorszenie jakości. Teraz mają okazję, żeby zrobić

> "pudła" szafek z cieńszej płyty. A cała zmiana po to, żeby ludzie nie kombinowali ze zmianą

> frontów by mieć nową kuchnię, tylko kupili wszystko nowe.

Tzn z ilu do ilu mm mniej schodzą z grubością płyty w korpusach ?

Chyba mniej niż 16 mm to nie można za bardzo zejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie?! Wczoraj kupowałem półki, szuflady... Żadnych obniżek nie ma. Na stronie www też cisza.

Za to coraz trudniej z elementami. Ja od grudnia kompletuję kuchnię i brakuje mi jeszcze jednego frontu, a jeżdzę 1-2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to coraz trudniej z elementami. Ja od grudnia kompletuję kuchnię i brakuje mi jeszcze jednego

> frontu, a jeżdzę 1-2 razy w tygodniu.

Jaki wzór konkretnie? Ja mam jeszcze kilka frontów do kupienia, ale towar jest. Gorzej z kasą... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki wzór konkretnie? Ja mam jeszcze kilka frontów do kupienia, ale towar jest. Gorzej z kasą...

Nawet nie wiem jak sie nazywa - zona wybrala, ja dostalem zestawienie numerkow wydrukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katowice, na stronie www jest info

To lokalna miesięczna akcja- tylko w Katowicach i nie ma związku ze zmianą asortymentu. I nie dla wszystkich, wystarczy luknąć w regulamin:

"Promocja polega na przyznaniu klientowi 15% rabatu na zakup zestawu mebli kuchennych z wyposażeniem wewnętrznym, których wartość przy zakupie wynosi min. 5000 złotych * i spełnia min. dwie funkcje kuchenne (np. pieczenie, gotowanie, zmywanie).

Z promocji wyłączony jest sprzęt AGD."

Czyli większość klientów i tak się na to nie załapuje, bo nie wydają jednorazowo 5tysi bez AGD- kupują kuchnię etapami- szafki/ fronty/ półki/ szuflady/ inne wyposażenie.

Jakby dali -15% na wszystko niezależnie od kwoty, to nie byłoby po co do sklepu jechać- w Warszawie po weekendzie i tak niektóre bardziej popularne fronty szafek wychodzą do zera.

Ja swoje szafki kupowałem jak u nas w grudniu była podobna promocja, tylko 10% od kwoty 3 tys i z wliczonym AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lokalna miesięczna akcja- tylko w Katowicach i nie ma związku ze zmianą asortymentu. I nie dla

> wszystkich, wystarczy luknąć w regulamin:

> "Promocja polega na przyznaniu klientowi 15% rabatu na zakup zestawu mebli kuchennych z

> wyposażeniem wewnętrznym, których wartość przy zakupie wynosi min. 5000 złotych * i spełnia

> min. dwie funkcje kuchenne (np. pieczenie, gotowanie, zmywanie).

> Z promocji wyłączony jest sprzęt AGD."

> Czyli większość klientów i tak się na to nie załapuje, bo nie wydają jednorazowo 5tysi bez AGD-

> kupują kuchnię etapami- szafki/ fronty/ półki/ szuflady/ inne wyposażenie.

> Jakby dali -15% na wszystko niezależnie od kwoty, to nie byłoby po co do sklepu jechać- w Warszawie

> po weekendzie i tak niektóre bardziej popularne fronty szafek wychodzą do zera.

> Ja swoje szafki kupowałem jak u nas w grudniu była podobna promocja, tylko 10% od kwoty 3 tys i z

> wliczonym AGD.

No chyba tak nie jest. Wydaje mi się że czyszczą magazyn na nowe modele. Część nowego systemu już mają w obecnych dostawach, pracownicy są już w trakcie szkoleń z nowego systemu.

A widocznie w katowicach jest najwięcej z serii Faktuma.

Nie ma co liczyć, że zrobią wyprzedaż za 50%, oni chcą jeszcze na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że czyszczą magazyn na nowe modele...

Może- jeśli mają duży zapas. Ale bardziej to wygląda na wyczuwanie rynku- jak najsprawniej wyprzedać stary system.

Muszą wydać oficjalną informację o końcu sprzedaży Faktuma ze sporym wyprzedzeniem, bo inaczej zjedzą ich klienci, którzy nie dostaną przykładowych drzwiczek do dopiero co kupionych szafek.

Największym błędem nowego systemu jest zrobienie wyższych szafek, przez co nie dopasuje się już frontów.

Znam rodziny, które od dawna mają "ikeowe" kuchnie i co parę lat zmieniali sobie wszystkie fronty szafek żeby odświeżyć kuchnię.

Teraz nie pójdą do Ikea, tylko będą zamawiać sobie fronty na wymiar gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może- jeśli mają duży zapas. Ale bardziej to wygląda na wyczuwanie rynku- jak najsprawniej

> wyprzedać stary system.

> Muszą wydać oficjalną informację o końcu sprzedaży Faktuma ze sporym wyprzedzeniem, bo inaczej

> zjedzą ich klienci, którzy nie dostaną przykładowych drzwiczek do dopiero co kupionych szafek.

> Największym błędem nowego systemu jest zrobienie wyższych szafek, przez co nie dopasuje się już

> frontów.

> Znam rodziny, które od dawna mają "ikeowe" kuchnie i co parę lat zmieniali sobie wszystkie fronty

> szafek żeby odświeżyć kuchnię.

> Teraz nie pójdą do Ikea, tylko będą zamawiać sobie fronty na wymiar gdzie indziej...

Nikt ich nie zje.

Faktum ma być w sprzedaży jeszcze przez 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt ich nie zje.

> Faktum ma być w sprzedaży jeszcze przez 2 lata

Jak dla mnie to katastrofa. Kupiłem kuchnię Faktum jakieś 10 lat temu (i przez 10 lat się właściwie nie zużyła), teraz jakieś 2-3 lata temu też kupiliśmy do nowej chaty z myślą, że za jakiś czas fronty zmienimy i będzie "nowa" kuchnia. Więc wygląda, że obrażę się na Ikeę tak samo jak na lenovo... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko wyższe i głębsze. Szerokości typowych szafek zostają standardowe, t.j. 40, 60, 80 itd.

ale wyposażenie wewnętrzne już nie ma tej samej szerokości;

szuflada do faktum 40 ma 35,5cm szerokości, a do metod 40 ma 36,4cm czyli wewnętrzne wyposażenie będzie inne.

Co ciekawe instrukcje na PL stronie do sprzętu AGD są już nowe, odsyłające do nowych nazw wyposażenia wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie przesadzaj. ceny kuchni ikea nie są jakieś atrakcyjne. nie są tańsze niż zamówione w tzw

> "studio" a tam tez tanio nie jest

jak szukałem do siebie kuchni w 2012 to podstawowe meble ze ''studia'' bez domykaczy, na zwykłych szufladach ect wychodziły tak samo jak ikea z koszami, szufladami itp umilaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wyposażenie wewnętrzne już nie ma tej samej szerokości;

> szuflada do faktum 40 ma 35,5cm szerokości, a do metod 40 ma 36,4cm czyli wewnętrzne wyposażenie

> będzie inne.

> Co ciekawe instrukcje na PL stronie do sprzętu AGD są już nowe, odsyłające do nowych nazw

> wyposażenia wew.

zastanawiam się, czy warto wymienić faktum na tę nową - na stronie coś jest o takiej możliwości, a ja swojej jeszcze nie zacząłem rozpakowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się, czy warto wymienić faktum na tę nową - na stronie coś jest o takiej możliwości, a

> ja swojej jeszcze nie zacząłem rozpakowywać.

Mnie czeka zakup za 3-4 miesiące. A raczej początek zakupów. Pewnie trafię już na 'metod'. Online'owy planer na stronie ikei uk, ustawia już wg nowego systemu. Są np. fajne wiszące szafki o wysokości 100cm z dzielonymi drzwiami. Co mnie wkurza - nie dopatrzyłem się szafek o szerokości 30 i 50cm. Albo 40, albo 60 - a to psuje mi koncept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się, czy warto wymienić faktum na tę nową - na stronie coś jest o takiej możliwości, a

> ja swojej jeszcze nie zacząłem rozpakowywać.

gdzie znalazłeś coś o wymianie?

trudne pytanie, najgorsze że póki co nie zobaczysz tych nowych w PL, a nazwy frontów się raczej nie pokrywają.

W nowych z tego co widziałem cokół jest niski, nie ma szuflady podłogowej, a pod faktum wchodzi ładnie choćby pudełko Samla H:14cm.

Jak masz wszystko, ale dosłownie wszystko, co potrzebujesz i nie masz w planie dokładania mebli to nie wiem czy jest sens zabawy.

Ewentualna wymiana frontów to będzie wizyta w jakiejś firmie robiącej meble, a nie w ikeii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się, czy warto wymienić faktum na tę nową - na stronie coś jest o takiej możliwości, a

> ja swojej jeszcze nie zacząłem rozpakowywać.

Czy zmiana szerokości szuflad jest podyktowana cienszymi płytami czy cieńszymi prowadnicami?

Jaką jest rożnica w cenie?

Za wymianą na nowszy system przemawia możliwość wprowadzania łatwej przebudowy w przyszłości.

Fakrum stanie się systemem "zamkniętym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zmiana szerokości szuflad jest podyktowana cienszymi płytami czy cieńszymi prowadnicami?

raczej płytami bo prowadnice kosza i sam kosz, wyglądają identycznie, a szerokość jest inna.

Choć z oględzin kosza w faktum wychodzi, że on ma na prowadnicach/rolkach luz* po ok 4mm na stronę.

*rolka prowadząca jest ruchoma na trzpieniu

Edit:

Jest już oficjalne info wycofania Faktum na PL http://www.ikea.com/ms/pl_PL/activities/kitchen_question.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej płytami bo prowadnice kosza i sam kosz, wyglądają

> identycznie, a szerokość jest inna.

> Choć z oględzin kosza w faktum wychodzi, że on ma na

> prowadnicach/rolkach luz* po ok 4mm na stronę.

Moim zdaniem grubość płyt się nie zmienia. Inna szerokość szuflad dotyczy szuflady a nie całego mechanizmu łącznie z prowadnicami.

Bo na przykład nowa suszarka do naczyń wbudowywana w nową szafkę 60 ma szerokość taką, jak stara- 56,4mm. Czyli ścianki nie powinny być cieńsze.

> Jest już oficjalne info wycofania Faktum na PL

> http://www.ikea.com/ms/pl_PL/activities/kitchen_question.html

Niezłe jaja. W sobotę kupowałem kolejną partię elementów do mojej kuchni. Sprzedawcy oznajmili, że:

-nowy system wprowadzono na razie w kilku krajach "na próbę";

-nie znają daty wejścia nowego systemu w Polsce;

-są pewni, że nie nastąpi to wciągu najbliższych 3 miesięcy;

-zapewniają, że Ikea przeprowadzi kampanię informacyjną z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przed wycofaniem systemu Faktum.

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.