Skocz do zawartości

Niesprzedawalne chevrolety


Aragorn

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie sądzę. IMO na rynek używanych to nie wpłynie. W pewnym momencie liczy się wartośc użytkowa auta

> i jego stan. A ceny Chevroletów i tak były niskie.

> Oczywiście najmocniej stracą kilkuletnie auta.

Tak czy siak słyszę od znajomych, że Chevrolet wycofał się, więc co ja pocznę ze swoim autem, gdzie kupię części ... blah.gifblah.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak słyszę od znajomych, że Chevrolet wycofał się, więc co ja pocznę ze swoim autem, gdzie

> kupię części ...

Więc ja zawsze odpowiadam - żeby przejmować się częściami , to najpierw trzeba ich potrzebować hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie są. Jedno i drugie to duży sedan z podobnym silnikiem.

Czyli sedan z dieslem? Trochę tego jest na rynku grinser006.gif

> W sumie na to samo wychodzi, zmiana

> nie byłaby zbyt spektakularna.

Ja mówię jako użytkownik. Wizualnie inny samochód, prowadzi się zupełnie inaczej. Ma mega hamulce ok.gif i super wyciszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 35k upustu dają na wszystkie Malibu. Tylko, że model zniknął ze strony producenta, więc pewnie

> koniec sprzedaży w PL.

> Za wcześnie sprzedajesz, za 2 lata go wezmę

35k upustu wow yikes.gif Jak bylem w salonie to wlasnie sie zwijali w drugim kwartale nie beda juz nic sprzedawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie są. Jedno i drugie to duży sedan z podobnym silnikiem.

Ja właśnie takie auta lubię i planowałem za 2 lata "upgrade" Epiki do Malibu. Ale GM popsuł mi plany crazy.gif

(tzn. chciałem kupić takiego 3-latka 2.4-benz, a teraz będzie ciężko z podażą tych aut na rynku wtórnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie takie auta lubię i planowałem za 2 lata "upgrade" Epiki do Malibu. Ale GM popsuł mi

> plany

> (tzn. chciałem kupić takiego 3-latka 2.4-benz, a teraz będzie ciężko z podażą tych aut na rynku

> wtórnym)

Brać teraz nowego w cenie używanego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brać teraz nowego w cenie używanego

Prawie 70k to trochę dużo za auto, którym będę robić 10kkm rocznie hehe.gif

40k na taki "kaprys" byłoby jeszcze do przewalczenia ( zona.gif) przy odpowiednim "marketingu". Dlatego mówiłem o 3-latku.

Poza tym sam mówisz, że nowych brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli sedan z dieslem? Trochę tego jest na rynku

I dlatego wszystkie one odpadają, nie tylko Malibu. Mam ochotę na coś innego.

> Ja mówię jako użytkownik. Wizualnie inny samochód, prowadzi się zupełnie inaczej. Ma mega hamulce

> i super wyciszenie

Wizualnie jest super. Jeśli chodzi o prowadzenie i wyciszenie to jest trochę ciszej ale IMO nie rzuca jakoś mocno na kolana (porównuję diesle).

Za to miałem wrażenie, że zawieszenie na dziurach lubi łupnąć częściej niż w Epice.

Tak jak pisałem, gdybym szukał dużego sedana - Maliby byłby na pierwszym miejscu. Ale ja się chyba chcę przekonać jak dużym błędem jest kupienie SUVa.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie 70k to trochę dużo za auto, którym będę robić 10kkm rocznie

> 40k na taki "kaprys" byłoby jeszcze do przewalczenia ( ) przy odpowiednim "marketingu". Dlatego

> mówiłem o 3-latku.

> Poza tym sam mówisz, że nowych brak...

W Delta Plus stoi nadal nowy LTZ z 2.4 z 2012 roku, wiec juz prawie 3 latek smile.gif

http://otomoto.pl/chevrolet-malibu-2-4-l-167km-at-ltz-C30026304.html

ale nie wiem czy to nie bardziej reklama innego salonu, ale zdjecie jest z salonu Delta Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak słyszę od znajomych, że Chevrolet wycofał się, więc co ja pocznę ze swoim autem, gdzie

> kupię części ...

Jakoś mi się wydaje, że najbardziej martwią się o to posiadacze używanych aut "uznanych marek", sprowadzonych jako igiełki od dziadków z Reichu.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie takie auta lubię i planowałem za 2 lata "upgrade" Epiki do Malibu. Ale GM popsuł mi

> plany

> (tzn. chciałem kupić takiego 3-latka 2.4-benz, a teraz będzie ciężko z podażą tych aut na rynku

> wtórnym)

Blue_impuls Ci sprzeda swojego. zlosnik.gif

Mi też Chevy popsuł plany jak przestał klepać Epikę ale poradziłem sobie. To i teraz jestem dobrej myśli. Jak się uprę to i Captivę znajdę. Najwyżej będzie trochę używana. Nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Delta Plus stoi nadal nowy LTZ z 2.4 z 2012 roku, wiec juz prawie 3 latek

> http://otomoto.pl/chevrolet-malibu-2-4-l-167km-at-ltz-C30026304.html

> ale nie wiem czy to nie bardziej reklama innego salonu, ale zdjecie jest z salonu Delta Plus

To ściema. Ogłoszeniodawcą jest Super Auto. Oni dają zdjęcie od czapy byle tylko model się z grubsza zgadzał. Cenę zresztą też.

EDIT: Zresztą na zdjęciu jest LT, nie LTZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Delta Plus stoi nadal nowy LTZ z 2.4 z 2012 roku, wiec juz prawie 3 latek

> http://otomoto.pl/chevrolet-malibu-2-4-l-167km-at-ltz-C30026304.html

> ale nie wiem czy to nie bardziej reklama innego salonu, ale zdjecie jest z salonu Delta Plus

Quote:

Ostatnia aktualizacja oferty:11.12.2013


Zapomnieli grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wizualnie jest super. Jeśli chodzi o prowadzenie i wyciszenie to jest trochę ciszej ale IMO nie

> rzuca jakoś mocno na kolana (porównuję diesle).

Jechałem dieslem. Całkiem cichy był i na pewno cichszy od Epici

> Za to miałem wrażenie, że zawieszenie na dziurach lubi łupnąć częściej niż w Epice.

Fakt. Tak jak w Cruze zawiecha lubi stuknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem dieslem. Całkiem cichy był i na pewno cichszy od Epici

> Fakt. Tak jak w Cruze zawiecha lubi stuknąć

Ja tego nie potwierdzam, zeby Malibu było ciche, a slyszac to az boje sie wysluchac tego co jest w Epica. Moj Cruze jest duzo cichszy z dieslem niz Malibu, dziwne wiec albo autosugestia albo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tego nie potwierdzam, zeby Malibu było ciche, a slyszac to az boje sie wysluchac tego co jest w

> Epica. Moj Cruze jest duzo cichszy z dieslem niz Malibu, dziwne wiec albo autosugestia albo

> ...

Porównania z dieslem w Cruzie nie mam. Benzyniak jakiś mega cichy nie był więc i diesel mistrzem nie będzie.

W samochodach nawet w miarę cichych przy prędkościach autostradowych dopiero widać, który jest dobrze wyciszony. Malibu {benzynowym} możesz jechać 200km/h i nic nie dudni i nie szumi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tego nie potwierdzam, zeby Malibu było ciche, a slyszac to az boje sie wysluchac tego co jest w

> Epica. Moj Cruze jest duzo cichszy z dieslem niz Malibu, dziwne wiec albo autosugestia albo

> ...

Silnik w Epice słychać wyraźniej niż w Lacetti z dieslem ale za to tutaj on ma bardzo fajny dźwięk. W sumie mi się podoba.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Delta Plus stoi nadal nowy LTZ z 2.4 z 2012 roku, wiec juz prawie 3 latek

Zachodze ww glowe jak tys to policzyl hmm.gif

Oczywiscie wiem o co chodzi, ale zwazywszy, ze mamy poczatek 2014 to troche naciagnales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik w Epice słychać wyraźniej niż w Lacetti z dieslem ale za to tutaj on ma bardzo fajny dźwięk.

> W sumie mi się podoba.

Jechałem Malibu dieslem i był słyszalny lekki pomruk diesla. W Captivie 2.0d klekot był wyraźny i nie tak miły dla ucha, zupełnie inne brzmienie i głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem Malibu dieslem i był słyszalny lekki pomruk diesla. W Captivie 2.0d klekot był wyraźny i

> nie tak miły dla ucha, zupełnie inne brzmienie i głośność.

W Epice ładnie mruczy. Captivą 2.0 nie jechałem, tylko 2.2 więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknąłem na mapę, nie bywam

No to mi musisz na słowo uwierzyć. wink.gif

> Zapraszam póki jest

Eee, może ktoś z kącika kupi i dalej będzie. Może nawet bliżej.

zlosnik.gif

PS. A co kupisz po Malibu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> docelowo to chyba myślenie życzeniowe utrata wartosci cheviego była duża, teraz będzie potężna.

Nie sądzę, żeby było gorzej niż teraz. Tzn auta drogie jako nowe i z dużymi upustami na "dzień dobry" - Epica, Malibu, wiadomo, że tracą i będą traciły procentowo więcej niż auta popularne jak cruze, lacetti, aveo. Ale utrata wartości (od cen zakupu, a nie cennikowych) jest bardzo podobna jak innych aut segmentu. I to się raczej dużo nie zmieni. Już teraz zauważyłem, że lacetti nie jest autem anonimowym - nawet ma całkiem niezłą opinię wśród mechaników (że bezproblemowe, tanie w serwisowaniu, etc.)

Procentowa strata na takim renault segmentu B,C , czy fordzie będzie bardzo podobna jak na chevrolecie. A to że marka znika z salonów, nie znaczy, że nie będzie części i serwisów - zresztą ASO Chevroleta nie znikną z rynku (serwisy Opla będą nadal serwisować Chevroleta), dostawcy części jak Potak też przecież będą chcieli zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto takie auto kupować dobrze wyposażone, z dobrym silnikiem i trzymać nawet kilkanaście lat. Ja miałem Nubirę od nowości przez kilkanaście lat, zadbana przynosiła dużo frajdy, sprzedała się za mniej niż 10% wartości początkowej, ale i tak było warto.

Żebym miał trochę lepszą pracę w tej chwili to brałbym właśnie Cruza LTZ z 1,4T i spokojnie z 10 latek pojeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może przegnę, ale faktycznie - na wysokich obrotach dźwięk jest do pomylenia z V6

Mnie też to uderzyło. IMO jak wejdzie na obroty to pracuje jak benzyna o dużej pojemności. Ale bałem się tego napisać, bo już i tak niektórzy posądzają mnie o fanatyzm.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się wyżalę...

Jak było ogłoszenie mojego auta tutaj na kąciku i nigdzie indziej, to była JEDNA propozycja obejrzenia samochodu yikes.gif

Nie bijcie, ale zawsze brać klubowa była za tym, aby "kupować auta zadbane itd, a nie kupować zdezelowanych Passatów".

A tu co ?

Żadnych telefonów oslabiony.gif tylko maile z pytaniem "ile zejdę" bez pytań o stan i historię auta oslabiony.gif

W czwartek wieczorem dałem ogłoszenie na allegro. Rano wysypał się czujnik ABS/ESP (jak wiemy połączony z piastą). Dlatego nie sprzedałem auta w sobotę - auto w ASO będzie naprawione jutro.

Resztę historii dopiszę jutro, bo to nie wszystko alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się wyżalę...

> Jak było ogłoszenie mojego auta tutaj na kąciku i nigdzie indziej, to była JEDNA propozycja

> obejrzenia samochodu

Na ogłoszenie sprzedaży Toyoty żony też był tylko jeden konkretny telefon.

Ogłoszenie w otomoto.

Z AK nie było w ogóle odzewu, wiec nie przejmuj się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to chodzi. Chyba nie zrozumieliście.

> Na chwilę obecną auto "się sprzedaje" DROŻEJ niż cena w ogłoszeniu.

Doskonale zrozumiałem. wink.gif

Lanosa wystawiłem za 8500 pln. Kupiec stargował na 7500 a ja chciałem za niego uzyskać 7 kpln. On zadowolony bo stargował, ja że 500 więcej też zadowolony grinser006.gif A na AK to by wzięli ale za 3500, nie więcej smirk.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się wyżalę...

> Jak było ogłoszenie mojego auta tutaj na kąciku i nigdzie indziej, to była JEDNA propozycja

> obejrzenia samochodu

> Nie bijcie, ale zawsze brać klubowa była za tym, aby "kupować auta zadbane itd, a nie kupować

> zdezelowanych Passatów".

> A tu co ?

> Żadnych telefonów tylko maile z pytaniem "ile zejdę" bez pytań o stan i historię auta

> W czwartek wieczorem dałem ogłoszenie na allegro. Rano wysypał się czujnik ABS/ESP (jak wiemy

> połączony z piastą). Dlatego nie sprzedałem auta w sobotę - auto w ASO będzie naprawione

> jutro.

> Resztę historii dopiszę jutro, bo to nie wszystko

Lanosa kupiłem dla żony z giełdy AK, ponownie wystawiłem tylko na giełdzie AK (nie zależało mi na jego sprzedaży, żona do dzisiaj mi to wypomina, że chce z powrotem swojego Lanosa)

Przyjechał kącikowicz i kupił.

Nie przejmuj się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach. Auto ma już nowego właściciela.

Więc upadł mit o niesprzedawalnych Chevroletach i to w dodatku w cenie powyżej średniej.

Gdyby nie awaria piasty auto byłoby sprzedane bez targowania w dwa dni.

Zostaję na kąciku, przyzwyczaiłem się do Was - może komuś kiedyś pomogę 270751858-jezyk.gif Mam nadzieję, że nikt mnie nie wystrzeli w kosmos.

Pytanie co dalej... Jak poukładam pewne sprawy to będzie nowa Octavia RS z manualną skrzynią w kolorze race-blue food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co dalej... Jak poukładam pewne sprawy to będzie nowa Octavia RS z manualną skrzynią w

> kolorze race-blue

Znowu nie bijcie, ale... No muszę się z Wami ze swoją radością podzielić, bo sam siebie nie poznaję...

Ponad 10 lat temu moim marzeniem była Omega B...

I znalazłem

Jest biała, rocznik 1995, podtlenek LPG, stalowe koła ze zdrowymi markowymi oponami zimowymi plus alusy z takimi samymi letnimi, klima, nowe radio mp3 JVC, dwie poduchy...

Ale stan... To jest Omega, więc... Ale jednak. Podłoga jak w nowym aucie , most, skrzynia i silnik suchy jak pieprz. Naprawde maleńkie ogniska korozji na rantach drzwi - spód jak nowe. I unikat - silnik 8V, anie 16V.

Dyliżans poszedł przed kupnem na ścieżkę diagnostyczną - hamulce, geometria, amory i diagnosta stwierdził, żebym nawet nie próbował się targować bo takiej Omy po prostu nie ma...

Auto kupione od mechanika.

Cena 3700 (wiem, że drogo, ale naprawdę warto).

A może zostać przy youngtimer'rze ????

Ten egzemplarz jest naprawdę wyjątkowy...

Zakochałem się....

Z resztą - zobaczcie fotę...

129509883_ehasphr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.