Skocz do zawartości

Był taki wątek z filmem o teście napędów 4x4..


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

> Na specjalnie przygotowaną rampę z rolkami wjeżdżały samochody z różnymi typami napędów 4x4 i

> sprawdzano skuteczność systemów rozdziały momentu na odpowiednie koła. Szukam tego filmu, może

> ktoś przypomnieć?

Masz tego cala mase ..

Jeden z nich:

nie musze mowić kto wygral .... i zarazem zrobil ten filmik grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz tego cala mase ..

> Jeden z nich:

> nie musze mowić kto wygral .... i zarazem zrobil ten filmik

Dzięki, o ten film chodziło, chociaż i tak wiadomo, że nie do końca obiektywny, choć w teście udział bierze najwięcej pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, o ten film chodziło, chociaż i tak wiadomo, że nie do końca obiektywny, choć w teście

> udział bierze najwięcej pojazdów.

gdzies po sieci krazyl filmik, jak chlopaki testowali auta na zlocie, na rolkach, chyba to bylo na Litwie hmm.gif, imo znacznie bardziej obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> awd sistem wars

> szkoda ze bez tlumaczenia bo chetnie bym posluchal co gadaja

Pierwsza scena, dwudziesta sekunda filmu, Range Rover wjeżdża na rolkę, którą koleś przytrzymuje nogą. W taki sposób, że gdy auto przejedzie rolkę bo kierowca przesadzi z gazem nasz mądrala będzie miał pięknie złamany goleń lub kolano. Oni tam naprawdę nie myślą na tym wschodzie?

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja bym chętnie sprawdził jak działa napęd w realu Macie jakieś namiary? Albo jak się

> zorganizować?

ja nawet nie mam 4x4 a jak działają moje FWD to wiem grinser006.gif

ale jak ktos to zorganizuje i nie bede mial za daleko to chetnie podjade zobacze na wlasne oczy jak sie sprawuja napedy w roznych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> awd sistem wars

> szkoda ze bez tlumaczenia bo chetnie bym posluchal co gadaja

Obejrzałem na razie kilka minut , ale ciekawie mnie, dlaczego każde auto przy pierwszej próbie zjazdu z rolek kręci kołami i nie zjeżdża. Dopiero po chwili niektóre dają radę same zjechać a innym trzeba pomóc pchając zlosnik.gif.

To jest kwestia włączenia przez kierowcę jakiś blokad? Czy może elektronika dopiero po chwili załącza blokady albo rozdziela moc na koła które mają przyczepność?

Aha - jest w tym filmie Jeep GC, bo nie bardzo mam czas oglądać 50 minut filmu, a to auto by mnie interesowało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzałem na razie kilka minut , ale ciekawie mnie, dlaczego każde auto przy pierwszej próbie

> zjazdu z rolek kręci kołami i nie zjeżdża. Dopiero po chwili niektóre dają radę same zjechać a

> innym trzeba pomóc pchając .

> To jest kwestia włączenia przez kierowcę jakiś blokad? Czy może elektronika dopiero po chwili

> załącza blokady albo rozdziela moc na koła które mają przyczepność?

Nie wiem, czy auta miały jakąś elektronikę, ale m.in pajero, audi i patrol miały blokady tylnych dyferencjałów i to pomogło w niektórych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.