Skocz do zawartości

Sruba spustowa oleju


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

- sruba spustowa

- pierscien uszczelniajacy

- material pomocniczy

Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

Da sie to wywnioskowac? Pierscien i material pomocniczy brzmia zle i niestandardowo.

Pytanie dyletanta, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił tylko tym materiałem pomocniczym.

Bo zarówno śruba jak i uszczelka nie są czymś niezwykłym.

Czy da się sprawdzić czy nie urwali?

Pewnie że się da, spuścić olej, zdjąć miskę lub przynajmniej endoskopowo zajrzeć czy nie leżą kawałki. Przy odkręcaniu wyjdzie też pewnie w jakim stanie jest gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

> Da sie to wywnioskowac? Pierscien i material pomocniczy brzmia zle i niestandardowo.

> Pytanie dyletanta, sorry.

Podkładkę i środki czyszczące zawsze miałem na fakturze.

W tym przypadku dołożyli śrubę.

Nie przejmowałbym się - po prostu nabiją koszty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

> Da sie to wywnioskowac? Pierscien i material pomocniczy brzmia zle i niestandardowo.

> Pytanie dyletanta, sorry.

Standard, wymienili korek, uszczelkę pewnie miedzianą, a materiał pomocniczy to jakiś uszczelniacz z loctite zapewne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

Mogli nie tyle ukręcić co przekręcić, szczególnie jak to praktykant robił smile.gif i jeżeli śruba była stożkowa. Śruba może mieć większy rozmiar po zabiegu wymiany.

Zresztą nawet jeżeli wymienili to czym się tu przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

> Da sie to wywnioskowac? Pierscien i material pomocniczy brzmia zle i niestandardowo.

> Pytanie dyletanta, sorry.

A nie jest jednorazowa? U mnie zawsze zmieniają śrubę na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Pierscien i material pomocniczy brzmia zle i niestandardowo.

Pierścień to pewnie zwykła podkładka miedziana i jej użycie wyklucza gwint/korek stożkowy, który jest samouszczelniający.

Tak to wygląda:

287520228-podk%B3adka_miedziana13388961554fcdef1b125cc.jpg

A z ciekawości: możesz podać kwoty? Bo tym materiałem pomocniczym może być nowa miska olejowa... grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczytuje sie w fakture na serwis i zastanawiaja mnie pozycje:

> - sruba spustowa

> - pierscien uszczelniajacy

> - material pomocniczy

> Rozumiem, ze sruba byla zjechana i wymienili, ale czy nie ukrecili jej?

Co to znaczy zjechana? Auto ma powyżej 15 lat, czy przebieg w okolicach 300 kkm i więcej? Mniej więcej po takim czasie śruba spustowa wymaga wymiany.

Podkładka, rozumiem, pewnie 2 zł kosztowała, materiał pomocniczy to może być odtłuszczacz w aerozolu, którym psiknęli dwa razy w okolicach filtra, żeby zmyć ślady oleju. W aso nikt z własnej kieszeni za to nie zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na skórzanej kanapie siedziałeś? Kawę wypiłeś? Ładny pan w krawacie samochód przyjął i oddał? No to

> sobie za papierowe ręczniki doliczyli. Czym zdziwiony.

Powiem Ci, do ASO jeżdżę, strasznie nie drą a i z jakości jestem zadowolony. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazdraszaczam. Jak dla mnie 700zł za wymianę oleju (nie licząc oleju) to za dużo

No troszkę sporo jak za odkręcenie i przykręcenie (strzelam) osłony silnika, korka spustowego, filtra oleju i korka wlewu. Nawet jakby się ktoś bardzo starał tego nie zrobić to w pół godziny się uwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No troszkę sporo jak za odkręcenie i przykręcenie (strzelam) osłony silnika, korka spustowego,

> filtra oleju i korka wlewu. Nawet jakby się ktoś bardzo starał tego nie zrobić to w pół

> godziny się uwinie.

Pod miską osłony nie ma. Tylko korek i filtr. Oczywiście na fakturze jest och i ach co oni tam nie robią, taka np wzrokowa kontrola podwozia, pomiar ciśnienia w ogumieniu. Na nowych samochodach wiele nie zarabiają to muszą łoić na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod miską osłony nie ma. Tylko korek i filtr. Oczywiście na fakturze jest och i ach co oni tam nie

> robią, taka np wzrokowa kontrola podwozia, pomiar ciśnienia w ogumieniu. Na nowych samochodach

> wiele nie zarabiają to muszą łoić na serwisie.

dla hecy bym ich zapytał jakie ciśnienie ustawili. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście na fakturze jest och i ach co oni tam nie

> robią, taka np wzrokowa kontrola podwozia,

No tak, bo jak Ty wzrokowo skontrolujesz sobie podwozie, to się nie liczy. Tylko sokoli wzrok serwisanta tudzież specjalne (różowe? grinser006.gif) okulary pozwalają na przeprowadzenie tej jakże skomplikowanej czynności... biglaugh.gif

A faktura? No cóż, papier jest cierpliwy... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla hecy bym ich zapytał jakie ciśnienie ustawili.

Zgłosiłem kiedyś w astrze słaby ręczny. Potem zagadnąłem o to mechanika (mogłem wejść na halę), mechanik powiedział, ze oczywiście może go podkręcić ale nie zaleca, bo się będzie grzało niepotrzebnie. Przyznałem rację. Odbierając samochód ad krawaciarza usłyszałem "wszystko jest w porządku, hamulec ręczny został wyregulowany tak jak pan sobie życzył".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, bo jak Ty wzrokowo skontrolujesz sobie podwozie, to się nie liczy. Tylko sokoli wzrok

> serwisanta tudzież specjalne (różowe? ) okulary pozwalają na przeprowadzenie tej jakże

> skomplikowanej czynności...

> A faktura? No cóż, papier jest cierpliwy...

No właśnie musieli mieć okulary z jakimś mocnym filtrem bo nie zauważyli, że z wahaczy rdza płatami odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, bo jak Ty wzrokowo skontrolujesz sobie podwozie, to się nie liczy. Tylko sokoli wzrok

> serwisanta tudzież specjalne (różowe? ) okulary pozwalają na przeprowadzenie tej jakże

> skomplikowanej czynności...

> A faktura? No cóż, papier jest cierpliwy...

różnie bywa.

Ja ostatnio nie zauważyłem (a siedziałem z latarką czołówką pod samochodem w kanale) lekkiego luzu na tulei wahacza.

Spec podszedł, pomacał, szarpnął raz czy dwa, potem kazał lekko ruszyć do przodu i dopiero jak się "ułożyło" to było widać że tuleja do wymiany. Fachowiec starej daty ok.gif

Ale to nie było ASO tylko zwykłe OSKP grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierścień to pewnie zwykła podkładka miedziana i jej użycie wyklucza gwint/korek stożkowy, który

> jest samouszczelniający.

> Tak to wygląda:

> A z ciekawości: możesz podać kwoty? Bo tym materiałem pomocniczym może być nowa miska olejowa...

Nie mam FV pod reka ale jakies groszowe sprawy.

Znaczy, falszywy alarm. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.