Skocz do zawartości

V50 i co dalej, czyli nierealne wizje przyszłości...


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Od roku użytkuję Volvo V50 z roku 2008, 2.0d 136KM i... jestem zadowolony. Wszystko mi pasuje, dobrze się jeździ itp. Z wad - rozszczelnił się układ klimy. Nie planuję zmiany, chcę dalej jeździć, ALE:

załóżmy przez moment, że auta muszę się pozbyć.

Pytanie co kupić dalej? Moje wytyczne to:

- koniecznie nadwozie kombi;

- koniecznie diesel (chyba, że jest benzyna ok. 140KM, która pali 5-6,5litra);

- koniecznie nie starszy niż mój poprzedni samochód, czyli 2008;

- ogólna bezawaryjność i antykorozja;

- im większy wypas tym lepiej;

- do wyposażenia Volvo dodałbym chętnie ASB.

Chętnie posłucham propozycji, kwota ca. 40tys. PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest wątek z cyklu "mam najlepsze w moim mniemaniu auto świata i na rynku nie ma nic innego

> lepszego"?

Absolutnie nie. Zastanawiam się po prostu jaki inny samochód byłby lepszy, ew. nie gorszy. Sprzedaży też nie rozważam, po prostu być może Volvo będę musiał oddać (kwestie rodzinne).

Dla przykładu, znalazłem chyba najładniejsze kombi, pytanie jak się ma taka zmiana Szweda na Fiata... KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutnie nie. Zastanawiam się po prostu jaki inny samochód byłby lepszy, ew. nie gorszy.

> Sprzedaży też nie rozważam, po prostu być może Volvo będę musiał oddać (kwestie rodzinne).

> Dla przykładu, znalazłem chyba najładniejsze kombi, pytanie jak się ma taka zmiana Szweda na

> Fiata... KLIK

AR 159 to dobre auto, zabezpieczenie antykorozyjne na wysokim poziomie, silniki diesla znane nie tylko z AR i Fiata ale także z Opla i Saaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutnie nie. Zastanawiam się po prostu jaki inny samochód byłby lepszy, ew. nie gorszy.

> Sprzedaży też nie rozważam, po prostu być może Volvo będę musiał oddać (kwestie rodzinne).

> Dla przykładu, znalazłem chyba najładniejsze kombi, pytanie jak się ma taka zmiana Szweda na

> Fiata... KLIK

Jezeli juz to zamieniac na jakis duzo mlodszy. Co do Alfy to przygotuj sie na pakiet startowy w postaci wywaleniu klap/naprawieniu, zaslepieniu EGR i wycieciu DPF. Inaczej nie bedzie jezdzic. Zeby nie byc golo slownym takie czynnosc zalecaja u nas na kaciku wystarczy poszukac. Oczywiscie to zalezy od wersji silnika i humoru Wlocha, ktory skladal/projektowal auto. Za 40k jest w czym wybierac od golfa po skode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało kasy, auto masz 6 letnie, za ta kasę kupisz co najwyżej 4 letnie tej samej klasy. To nie jest różnica która by uzasadniała zmianę.

Zakładam że oba auta nie są/nie będą przestankami i maja przebieg średni dla wieku.

Jeśli są inne zmienne to zmienia to ocenę sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AR 159 to dobre auto, zabezpieczenie antykorozyjne na wysokim poziomie,

Ładne, względnie bezawaryjne (jak na Alfę) ale strasznie ciasne w środku (miejsca z tyłu brak, z przodu średnio) i nisko zawieszone (miska oleju)

> silniki diesla znane nie tylko z AR i Fiata ale także z Opla i Saaba.

Nie wiem czy można dać gorszą rekomendację grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry,

> Od roku użytkuję Volvo V50 z roku 2008, 2.0d 136KM i... jestem zadowolony. Wszystko mi pasuje,

> dobrze się jeździ itp. Z wad - rozszczelnił się układ klimy. Nie planuję zmiany, chcę dalej

> jeździć, ALE:

> załóżmy przez moment, że auta muszę się pozbyć.

> Pytanie co kupić dalej? Moje wytyczne to:

> - koniecznie nadwozie kombi;

> - koniecznie diesel (chyba, że jest benzyna ok. 140KM, która pali 5-6,5litra);

> - koniecznie nie starszy niż mój poprzedni samochód, czyli 2008;

> - ogólna bezawaryjność i antykorozja;

> - im większy wypas tym lepiej;

> - do wyposażenia Volvo dodałbym chętnie ASB.

> Chętnie posłucham propozycji, kwota ca. 40tys. PLN.

Focusa. Będziesz miał to samo tylko nowsze. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focusa. Będziesz miał to samo tylko nowsze.

A co ma nowy focus wspolnego z v50.

A nawet poprzedni ( ktory nie bedzie mlodszy zbytnio) lowiedz mi co ma? Tylko nie gadaj jakie to sa takie same auta, bo mialem 2 focusy mk2, v50 powoze okazjonalnie do dzisiaj i... sa to bardzo rozne samochody pod wieeeeoma wzgledami. Gdybym z for nie wiedzi ze dziela rozwkazania konstrukcyjne to bym na to nie wpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma nowy focus wspolnego z v50.

> A nawet poprzedni ( ktory nie bedzie mlodszy zbytnio) lowiedz mi co ma? Tylko nie gadaj jakie to

> sa takie same auta, bo mialem 2 focusy mk2, v50 powoze okazjonalnie do dzisiaj i... sa to

> bardzo rozne samochody pod wieeeeoma wzgledami. Gdybym z for nie wiedzi ze dziela rozwkazania

> konstrukcyjne to bym na to nie wpadl.

Focus będzie nowszy i będzie szansa znaleźć lepszy wypas. A konstrukcyjnie i rozmiarowo będzie miał nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz pisalem ze sa to bardzo rozne auta. Rozmiarowo tez

Też miałem okazję jeździć jednym i drugim. IMO w Volvo z tyłu jest nawet ciaśniej.

Jakością wewnątrz rzeczywiście mocno się różnią. Ale z Focusem młodszym o generację już tak źle porównanie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus 3 to calkiem inne auto niz 2. Wiec w ogole poza konkursem.

> Volvo jest ciasniejsze z tylu przodu i mniej pakowne od foki 2

Z Focusem III pokrewne jest V40 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli dwójkę.

Lagunę II? Jesli ktos mi poleca takie auto to moge powiedziec tylko jedno: mając takich przyjaciół wrogów już nie potrzebuje zlosnik.gifwink.gif nieeee, zadnego Renault, francja to nie moja bajka.

Jak na razie 159 wygrywa, wyglad mnie powala, przy niej V50 wyglada jak Rudy 102. Choc moze AR kiedys optycznie sie znudzi to Volvo bedzie caly czas klasykiem z wygladu. DPF i EGR faktycznie takie problemowe? Nawet jak się glownie w trasy jeździ? O co chodzi z tymi klapami?

Vectre C z najmlodszego rocznika w najwiekszym wypasie i kombi ma szwagier. Bardzo fajna, mega pakowna. Ale. Caly czas na kompie swieci sie jakos blad. Spalanie ma rzedu 8,5l (1.9d 150KM). U mnie jest co najmniej 2 litry mniej. Elektryczna tylna klapa ciagle sie zacina... zatem - pojezdzic fajnie, ale miec... juz nie do konca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lagunę II? Jesli ktos mi poleca takie auto to moge powiedziec tylko jedno: mając takich przyjaciół

> wrogów już nie potrzebuje nieeee, zadnego Renault, francja to nie moja bajka.

Tak trzymaj i wybierz v70 ok.gif

> Jak na razie 159 wygrywa, wyglad mnie powala, przy niej V50 wyglada jak Rudy 102. Choc moze AR

> kiedys optycznie sie znudzi to Volvo bedzie caly czas klasykiem z wygladu. DPF i EGR

Alfa to sama bajka co francowate ok.gifhehe.gif

> faktycznie takie problemowe? Nawet jak się glownie w trasy jeździ? O co chodzi z tymi

> klapami?

> Vectre C z najmlodszego rocznika w najwiekszym wypasie i kombi ma szwagier. Bardzo fajna, mega

> pakowna. Ale. Caly czas na kompie swieci sie jakos blad. Spalanie ma rzedu 8,5l (1.9d 150KM).

> U mnie jest co najmniej 2 litry mniej. Elektryczna tylna klapa ciagle sie zacina... zatem -

> pojezdzic fajnie, ale miec... juz nie do konca...

Nie kombinuj i pomyśl cos o większym szwedzie ok.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.