Skocz do zawartości

Nordglass vs Piklington


antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry zlosnik.gif

szyba czołowa do AR147

Nordglass wyceniają prawie na 700 zł (650zł dla ubezpieczyciela)

Piklington około 520 zł

w obu doliczona plastikowa uszczelka (80zł) którą NG doliczył sam a P na prośbę bo ponoć się nie niszczy

fabrycznie jest Piklington i wolałbym założyć coś takiego, ale z tego co się orientuję to Interrisk w ramach ubezpieczenia szyb kieruje zawsze do Nordglassu - jeszcze oficjalnie nie zgłoszone.

O NG różne opinie, ale raczej gorsze niż o P

Może mi ktoś wytłumaczyć skąd taka różnica w cenie na niekorzyść NG oraz czy ktoś próbował wymieniać szybę w Interrisk poza NG

EDIT: czy to prawda, że uszkodzenie szyby czołowej POZA obrębem wycieraczek jest dopuszczalne i nie można za to stracić DR

Dziękuję i pozdrawiam uszyszkowników MK skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nordglass - to moja czwarta szyba w Stilo. Wszystko kamyki z autostrady,

> no taki pech.

Nie stłukłeś jakiegoś lustra przed pierwszą wymianą? Bo pech to się ponoć 7 lat ciągnie. wink.gif

> Ale Nordglass jest 2x cieńszy niż normalna szyba i nie jest

> dobrze spasowany, brakuje po 1 cm z góry i z dołu...

Ej, a może to twoje Stilo tak się rozeszło? o mogłoby być wytłumaczenie wielu innych problemów (szumy, itp.). wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nordglass - to moja czwarta szyba w Stilo. Wszystko kamyki z autostrady,

> no taki pech. Ale Nordglass jest 2x cieńszy niż normalna szyba i nie jest

> dobrze spasowany, brakuje po 1 cm z góry i z dołu...

w takim razie czemu jest droższy ? nawet dla ubezpieczyciela niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem przednia po uderzeniu kamieniem. Pacjent Seat Altea, szyba NG z podgrzewaniem, paskiem itp. jeździłem z nią ok 2 lat, obecnie od niemal kolejnych dwóch jeździ mój ojciec, problemów brak. Szyba, jak szyba, działa ot co, ale może mało wymagający jestem wink.gif

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: czy to prawda, że uszkodzenie szyby czołowej POZA obrębem wycieraczek jest dopuszczalne i nie

> można za to stracić DR

> Dziękuję i pozdrawiam uszyszkowników MK

Każde uszkodzenie szyby czołowej jest podstawą do zabrania DR, natomiast teoretycznie można naprawiać te uszkodzenia, które są poza polem widzenia (poza obrębem wycieraczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde uszkodzenie szyby czołowej jest podstawą do zabrania DR, natomiast teoretycznie można

> naprawiać te uszkodzenia, które są poza polem widzenia (poza obrębem wycieraczek)

robiąc przegląd DR w zeszłym roku przyjechał kolo i zadał takie pytanie, diagnosta (stacja na której nie przechodzi się badania na ładne oczy) wypytywał właśnie o pole widzenia i z tego co zapamiętałem to właśnie mówił, że to nie problem jeżeli jest poza nim hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniałem przednia po uderzeniu kamieniem. Pacjent Seat Altea, szyba NG z podgrzewaniem, paskiem

> itp. jeździłem z nią ok 2 lat, obecnie od niemal kolejnych dwóch jeździ mój ojciec, problemów

> brak. Szyba, jak szyba, działa ot co, ale może mało wymagający jestem

> Pzdr

a wydawało by się że raczej wymagający jesteś wink.gif

dzięki za info, zobaczę co mi ubezpieczyciel powie jak się uprą na NG to i tak nie mam wyjścia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nordglass był tańszy - ASO wołało chyba 900 za szybę, Nordglass

> u takiego "szybownika" z podwórka kosztował 450.

widocznie szyby do stilo częściej wymieniają i mają tańsze wink.gif

przed chwilą rozmawiałem jeszcze z jedną firmą na temat Piklingtona i też dostałem niższą cenę niż NG. ASO jest w fazie zapytania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pilkingtona. W oryginale też był Pilkington, tyle tylko że z logo GM (Opel Astra G). Po roku stwierdzam, że szybę łatwiej zarysować niż oryginał od tego samego producenta. Jeśli będę wymieniał to teraz wezmę Splintex albo NG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widocznie szyby do stilo częściej wymieniają i mają tańsze

> przed chwilą rozmawiałem jeszcze z jedną firmą na temat Piklingtona i też dostałem niższą cenę niż

> NG. ASO jest w fazie zapytania

Nordglass przegina z cenami a szyby są zazwyczaj słabo dopasowane. Przykład: szyba czołowa ASO (Pilkington) po rabatach 1000pln, NG 1150pln (z montażem), Pilkington 550pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno - słowa majstra od szyb. W przetargu na naprawę szyb wygrał NG i dlatego do niego kierują, ale ty możesz zrobić gdzie i jaką chcesz. Potrzebujesz tylko wyceny rzeczoznawcy z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Przechodziłem to w lipcu w MTU najpierw przekonywali, ze muszę w NG, ale jak się uparłem to przyjechał rzeczoznawca wycenił i robiłem u znajomego szybiarza. Piklington ma podobno grubsze i twardsze szyby, a przez to trwalsze. NG szybko się rysuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w 1,5 rocznym aucie. Interrisk kieruje na bezgotówkową wymianę do NG.

Jeśli chcesz oryginał lub inną firmę to leci 10% zniżki z Ac.

Jest różnica pomiędzy NG a tym co zamotowała fabryka. Na ori. szybie lepiej wycieraczki wodę zbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Pilkingtona. W oryginale też był Pilkington, tyle tylko że z logo GM (Opel Astra G). Po roku

> stwierdzam, że szybę łatwiej zarysować niż oryginał od tego samego producenta. Jeśli będę

> wymieniał to teraz wezmę Splintex albo NG.

NG też się rysuje. Po dwóch latach wygląda gorzej jak oryginał po 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniałem w 1,5 rocznym aucie. Interrisk kieruje na bezgotówkową wymianę do NG.

> Jeśli chcesz oryginał lub inną firmę to leci 10% zniżki z Ac.

nie po to płaciłem dodatkowo za szyby żeby teraz z tego nie skorzystać i żeby jeszcze tracić zniżki, więc pewnie skończy się na NG choć po rozmowie z partnerów www.markoweszyby.pl wiem, że też mają klientów flotowych z Interrisku do tego piklington wychodzi taniej co dla ubezpieczyciela powinno być argumentem

> Jest różnica pomiędzy NG a tym co zamotowała fabryka. Na ori. szybie lepiej wycieraczki wodę

> zbierały.

a jak rysy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno - słowa majstra od szyb. W przetargu na naprawę szyb wygrał NG i dlatego do niego kierują,

> ale ty możesz zrobić gdzie i jaką chcesz. Potrzebujesz tylko wyceny rzeczoznawcy z towarzystwa

> ubezpieczeniowego.

niestety po przeczytaniu OWU pakietu szyb nie bardzo mam taką możliwość frown.gif jedyne odstępstwo, to że nie będą mogli w określonym czasie mi czegoś zaproponować, co w przypadku Wawy jest mało prawdopodobne.

> Przechodziłem to w lipcu w MTU najpierw przekonywali, ze muszę w NG, ale jak się uparłem to

> przyjechał rzeczoznawca wycenił i robiłem u znajomego szybiarza. Piklington ma podobno grubsze

> i twardsze szyby, a przez to trwalsze. NG szybko się rysuje.

> Pozdrawiam

najpóźniej jutro będę zgłaszał to zobaczymy co mi się uda ustalić, jeszcze zbieram oferty konkurencji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Pilkingtona. W oryginale też był Pilkington, tyle tylko że z logo GM (Opel Astra G). Po roku

> stwierdzam, że szybę łatwiej zarysować niż oryginał od tego samego producenta. Jeśli będę

> wymieniał to teraz wezmę Splintex albo NG.

obawiam się, że wszystko na pierwszy montaż jest lepszej jakości niż późniejsze, bez względu na markę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka szyb czołowych Nordglass i o ile kiedyś były niezłe o tyle im późniejsze tym bardziej wydaje się, że są z plastiku.

Szczytem było zarysowanie szyby mokrą gąbką, dwa lata temu, kiedy na światłach w Radomiu doskoczyło do auta dziecko, chcące zarobić kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Pilkingtona. W oryginale też był Pilkington, tyle tylko że z logo GM (Opel Astra G). Po roku

> stwierdzam, że szybę łatwiej zarysować niż oryginał od tego samego producenta. Jeśli będę

> wymieniał to teraz wezmę Splintex albo NG.

tak samo. mam już drugą szybę Pilkingtona jako zamiennik i pierwsza miała rysy po wycieraczkach po 2 miesiącach. Oryginalna tylna (Saint) nie ma rys, a wiadomo jak jest z tyłu- czasem leci chwilę na sucho po brudzie). Ogólnie pilkington zamiennik, a pilkington oryginał jako z fabryki danego modelu auta to chyba dwie różne rzeczy...

NG to raczej bym nie brał, bo chyba same złe opinie (dlatego wziąłem Pilkingtona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > EDIT: czy to prawda, że uszkodzenie szyby czołowej POZA obrębem wycieraczek jest dopuszczalne i nie

> można za to stracić DR

Prawda - w "obrębie działania wycieraczek" to się nazywa "bezpośrednie pole widzenia kierowcy" - i wówczas policial.gif ma prawo zatrzymać DR.

Natomiast POZA bezpośrednim polem widzenia kierowcy dopiero na przeglądzie okresowym diagnosta powinien nie dać wpisu o pozytywnym badaniu.

Niestety Polska to kraj bardzo niedouczonych ludzi (nie wiem czemu, ale policjantów szczególnie) i niestety musisz się ostro kłucić z takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda - w "obrębie działania wycieraczek" to się nazywa "bezpośrednie pole widzenia kierowcy" - i

> wówczas ma prawo zatrzymać DR.

> Natomiast POZA bezpośrednim polem widzenia kierowcy dopiero na przeglądzie okresowym diagnosta

> powinien nie dać wpisu o pozytywnym badaniu.

> Niestety Polska to kraj bardzo niedouczonych ludzi (nie wiem czemu, ale policjantów szczególnie) i

> niestety musisz się ostro kłucić z takim.

dzięki waytogo.gif

pisałem o tym niżej, właśnie u diagnosty byłem świadkiem rozmowy na ten temat i diagnosta powiedział, że jak poza to nie może i on się przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda - w "obrębie działania wycieraczek" to się nazywa "bezpośrednie pole widzenia kierowcy" - i

> wówczas ma prawo zatrzymać DR.

> Natomiast POZA bezpośrednim polem widzenia kierowcy dopiero na przeglądzie okresowym diagnosta

> powinien nie dać wpisu o pozytywnym badaniu.

Dasz podstawę prawną? No bo przecież nie będę się kłócił uzasadniając: "...bo MK tak napisali..." biglaugh.gif

Mnie coś się wydaje, że i diagnostę i Policjanta obowiązuje to samo rozporządzenie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam się, że wszystko na pierwszy montaż jest lepszej jakości niż późniejsze, bez względu na

> markę

no niekoniecznie bym używał takiego kategorycznego stwierdzenia, że "wszystko"

U mnie klocki i tarcze pierwszego montażu to było dno. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niekoniecznie bym używał takiego kategorycznego stwierdzenia, że "wszystko"

> U mnie klocki i tarcze pierwszego montażu to było dno.

w sumie to masz rację, napisałbym wszystko teoretycznie nie wymienialne lub podlegające gwarancji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień Dobry

> szyba czołowa do AR147

> Nordglass wyceniają prawie na 700 zł (650zł dla ubezpieczyciela)

> Piklington około 520 zł

> w obu doliczona plastikowa uszczelka (80zł) którą NG doliczył sam a P na prośbę bo ponoć się nie

> niszczy

> fabrycznie jest Piklington i wolałbym założyć coś takiego, ale z tego co się orientuję to Interrisk

> w ramach ubezpieczenia szyb kieruje zawsze do Nordglassu - jeszcze oficjalnie nie zgłoszone.

> O NG różne opinie, ale raczej gorsze niż o P

W Skodzie Felicii wymieniłem szybę na Piklingtona w tym samym czasie co kolega w R75 na Nordglasa. Obaj mieliśmy przygody z kamykami na drodze. W Felicii szyba wytrzymała rok bez zarysowań od skrobaczki itp. Szyba pękła mi po raz kolejny tuż przed końcem rocznej gwarancji. Została wymieniona na inną nie pamiętam producenta.

Rovera odkupiłem od kolegi 2 lata temu. On stosował odmrażacz do szyb. Ja często skrobaczką załatwiam sprawę. Szyba Nordglasa po jednej zimie u mnie jest porysowana od skrobaczki. Nadaje się do polerowania lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Pilkingtona. W oryginale też był Pilkington, tyle tylko że z logo GM (Opel Astra G). Po roku

> stwierdzam, że szybę łatwiej zarysować niż oryginał od tego samego producenta. Jeśli będę

> wymieniał to teraz wezmę Splintex albo NG.

Też swego czasu miałem Astrę G, też w oryginale GM/Plikington, po uderzeniu kamienia wymieniona na NordGlass. Podobnie jak u Ciebie, nowa szyba dużo łatwiej się rysowała niż oryginał hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Skodzie Felicii wymieniłem szybę na Piklingtona w tym samym czasie co kolega w R75 na Nordglasa.

> Obaj mieliśmy przygody z kamykami na drodze. W Felicii szyba wytrzymała rok bez zarysowań od

> skrobaczki itp. Szyba pękła mi po raz kolejny tuż przed końcem rocznej gwarancji. Została

> wymieniona na inną nie pamiętam producenta.

> Rovera odkupiłem od kolegi 2 lata temu. On stosował odmrażacz do szyb. Ja często skrobaczką

> załatwiam sprawę.

dzięki, zobaczymy czy uda mi się załatwić piklingtona czy zostanę zmuszony do NordGlassa

> Szyba Nordglasa po jednej zimie u mnie jest porysowana od skrobaczki.Nadaje

> się do polerowania lub wymiany.

nie wiedziałem, że czołową można polerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, zobaczymy czy uda mi się załatwić piklingtona czy zostanę zmuszony do NordGlassa

> nie wiedziałem, że czołową można polerować

Daj znać, mam podobny dylemat.

Więc podłączę się. Mam pakiet na szyby (nie tracę żniżki), i teraz tak, jest oryginalna szyba w lanosie, ma 14 lat i 160kkm i trochę rys... wg mnie dośc mocno zrysowana, ale tragedii jakiejś wielkiej nie ma (najgorzej jest w nocy, a szczególnie w nocy w deszczu). Gdybym chciał wymienić to mogę właśnie tylko na NG - warto zmienić czy to będzie zamienił stryjek siekierkę na kijek? Ori szyba ma mikro pajączka i na podstawie tego byłaby wymiana

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie , byłem u specjalistów i niestety rysa jest dużo za duża (za głeboka) i czeka mnie wymiana...

> czekam na wiosne i wymieniam

czyli jednak przy większych rysach i tak wymiana.... ja mam taką porysowaną, że nawet jakby nie pękła to i tak by się nie nadała do polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znać, mam podobny dylemat.

Dam, ale pewnie jeszcze mi się zejdzie z załatwieniem tego, sporo innych rzeczy na głowie frown.gif

> Więc podłączę się. Mam pakiet na szyby (nie tracę żniżki), i teraz tak, jest oryginalna szyba w

> lanosie, ma 14 lat i 160kkm i trochę rys... wg mnie dośc mocno zrysowana, ale tragedii

> jakiejś wielkiej nie ma (najgorzej jest w nocy, a szczególnie w nocy w deszczu). Gdybym

> chciał wymienić to mogę właśnie tylko na NG - warto zmienić czy to będzie zamienił stryjek

> siekierkę na kijek? Ori szyba ma mikro pajączka i na podstawie tego byłaby wymiana

Ubezpieczenie masz właśnie w interrisku ? potwierdziłeś ostatecznie, że tylko tam można robić ?

Co do szyby to IMHO 14 letnia szyba z pajączkiem zawsze będzie gorsza od nowego NG nawet jak Ci się porysuje po jednej zimie to powinno być i tak lepiej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Daj znać, mam podobny dylemat.

zlecenie z interrisku trafiło do Flota Glaservice Wszystko bezproblemowo. Powiedziałem, że mam Pilkingtona i taką szybę bym chciał. Koleś na infolinii sprawdził ceny i powiedział, że mogę sobie wybrać między Pilkington, Saint-Gobain Sekurit lub Guardian. Padło oczywiście na tą pierwszą.

Z rozmowy dowiedziałem się, że nie ma już monopolu i kilka firm likwiduje dla Interrisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.