Skocz do zawartości

Opel Meriva a moze cos innego??


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od dłuższego czasu myślę nad zmiana auta i w tym roku na wiosnę to już na bank zmieniam ,szukam czegoś trochę większego niz lanos,. .

Auta szukam klasy B/C lub minivan, długość auta do 4.30m ,większego nie potrzebuje a i nie wejdzie dłuższe do garażu .

Autem podróżują dwie osoby dorosłe + dziecko, potrzebuje większego bagażnika, w miarę dobrego wykończenia w środku,tapicerka welurowa

Moje typy to:

citroen xsara

renault scenic -tutaj się waham

Opel meriva o tym aucie coraz częściej myślę,mniejsza awaryjność niż francuzów,duże możliwości aranżacji wnętrza jeśli chodzi o zwiększenie bagażnika.Kombi odpadają, jedynie wersje HB.

Czy coś jeszcze ciekawego możecie polecić w cenie do 16-18 tys zl ,rocznik 2005-2008,bagażnik około 350-400 litrów min.

Ewentualnie które z powyższych aut byście wybrali. Nie jeździłem żadnym z nich wiec będę wdzięczny za jakieś info.Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> scenic chyba jest większy od merivy

Akurat wieksze nie musi byc,zalezy mi tylko na wiekszym bagazniku niz w lanosie:) bo 2 osoby dorosle i male dziecko wszedzie sie zmiesci.

W Renault boje sie tylko ciaglych awarii elektroniki,bardziej tutaj stawialbym na wlasciowsci jezdne ktore z nich ma lepsze smile.gif. Lanos jest miekki ale i jezdzilem seatem leonem 1 niby twardy ale to mi tez nie przeszkadzalo lepiej sie trzymal drogi , a tutaj mysle meriva bedzie lepsza od francuzow.Moze sie myle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva to przekleństwo mechaników, znajoma miała, może jakiś trefny egzemplarz, ale co chwila coś

> padało. W dodatku nie bardzo chcieli przy tym grzebać, bo tam niema jak ręki w silnik wsadzić

> tak naupychane. Rok wytrzymała i pogoniła.

miałem 5 lat merivę 1.4 i pod maską koty mogą się ganiać 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

awaryjność jak to w oplu, na szczęście internet jest pełen rozwiązan a i części tanie;

nie należy sugerować się ze 1.4 ma silnik na łancuchu - jest tak samo nietrwały jak pasek, tzn. rozciąga się i dzwoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva to przekleństwo mechaników, znajoma miała, może jakiś trefny egzemplarz, ale co chwila coś

> padało. W dodatku nie bardzo chcieli przy tym grzebać, bo tam niema jak ręki w silnik wsadzić

> tak naupychane. Rok wytrzymała i pogoniła.

heh a u mnie w lanosie przez 4 lata wymienilem tylko na poczatku sprzeglo po 165tys km. I od 4 lat cisza ale auto juz i znikomej wartosci bo cos kolo 4k a druga sprawa znudzilo sie i potrzebny wiekszy bagaznik 270751858-jezyk.gif. Zeby tak kazde auto bylo tak bezawaryjne jak moj lanos heh to bym bral w ciemno wszystko 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie kolejność byłaby taka jaką sam napisałeś:

> Cytryna

> Renia

> To coś

Cytryna ma jak na swoje lata dosyc dobrze wyglada ale trzeb a dobrze trafic.

Siostra miala Saxo 1.1 i to auto przeklinala,tylko blacha w tym aucie byla dobra a elektronika non top padala, a ojciec jeszcze po bydgoskim serwisie ASO buble poprawial tacy fachowcy tam pracuja.

A w miescie saxo palilo prawie 10 litrow yikes.gif . Opel tyle problemow chyba nie ma z elektryka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie kolejność byłaby taka jaką sam napisałeś:

> Cytryna

> Renia

> To coś

Porady zakupowe na tym forum są "bessensu"

Każdy swoje chwali, zero obiektywizmu. Ja mam dwa Łople. W jednym już prawie 450 000km i praktycznie zero awarii, w drugim coś okolo 280 000km, awaryjnośc/usterkowość. znikoma. Natomiast mam kolegę który ma Scenica II, auto straszna kupa, co chwilę coś się psuje. W Xsarze II natomiast cyrki z elektryką. Także polecam Opla waytogo.gif

Posiadam Vectrę kombi 1.9CDTI oraz Zafirę 2,2 Pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porady zakupowe na tym forum są "bessensu"

> Każdy swoje chwali, zero obiektywizmu. Ja mam dwa Łople. W jednym już prawie 450 000km i

> praktycznie zero awarii, w drugim coś okolo 280 000km, awaryjnośc/usterkowość. znikoma.

> Natomiast mam kolegę który ma Scenica II, auto straszna kupa, co chwilę coś się psuje. W

> Xsarze II natomiast cyrki z elektryką. Także polecam Opla

> Posiadam Vectrę kombi 1.9CDTI oraz Zafirę 2,2 Pb

No wlasnie o to chodzi, z chociaz ojca sasiad ma od nowego citroena xsare 2 i problemow nie mial smile.gif. A opel meriva jakby nie mowiac jest dosyc wysoko notowany w rankingach bezawaryjnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siostra miala Saxo 1.1 i to auto przeklinala,tylko blacha w tym aucie byla dobra a elektronika non

> top padala, a ojciec jeszcze po bydgoskim serwisie ASO buble poprawial tacy fachowcy tam

> pracuja.

> A w miescie saxo palilo prawie 10 litrow . Opel tyle problemow chyba nie ma z elektryka

mialem blizniaka [P106] z tym silnikiem i naprawde nie wiem co trzeba robic aby to palilo 10 litrow hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak - weź kredyt 18 tysi wpłacisz a jeszcze oddasz bankowi następne 40

> Ale będzie prestiż bo nowe

> A tak poważnie - Xsara Picasso HDI lub lepiej 2.0Pb + LPG.

Wlasnie kredyt,przez prawie 40 lat wzialem tylko raz cos na raty z odsetkami ze sprzetu RTV, przyjmuje zasade szkoda kasy zeby oddawac 30% wiecej bankom grinser006.gif. A odnosnie samochodu to zobacze na co trafie w dobrym stanie ale albo xsare picasso 2.0 albo opla merive i tutaj celuje w 1.8 Ecotec (18XE) jeddni go polecaja drudzy narzekaja ze duzo pali i olej bierze,musze poczytac o tym silniku,diesla nie chce bo robie rocznie max 10 tys km grinser006.gif wiec nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porady zakupowe na tym forum są "bessensu"

> Każdy swoje chwali, zero obiektywizmu. Ja mam dwa Łople. W jednym już prawie 450 000km i

> praktycznie zero awarii, w drugim coś okolo 280 000km, awaryjnośc/usterkowość. znikoma.

> Natomiast mam kolegę który ma Scenica II, auto straszna kupa, co chwilę coś się psuje. W

> Xsarze II natomiast cyrki z elektryką. Także polecam Opla

> Posiadam Vectrę kombi 1.9CDTI oraz Zafirę 2,2 Pb

a co się psuje ? napiszesz coś więcej ? bo mam kilku znajomych i nie mieli takiej masakry... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RTV akurat sa raty 0% nawet w saturnie weźmiesz bez problemu telewizor za 40 koła na 50 takich rat

Teraz tak ale w 1996r bralem sprzet RTV na raty, cena wtedy 2400 a oddalem 2700 grinser006.gif i powiedzialem sobie nigdy wiecej czegokolwiek na raty.Znam takich co kupili nowy samochod na raty a chleb tylko ze smalcem prawie jedza od 5 lat grinser006.gif.No ale auto nowe dobrej klasy jest i jezdza nim od swieta ,dla mnie paranoja no ale co tam kazdy ma swojego bzika 270751858-jezyk.gif. Teraz jak czytam o nowych autach i problemach z elektryka to juz wiem ze bardziej bezawaryjnego auta jak mam juz nie kupie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka w nowych autach po prostu jest tak zrobiona. Powtarzam się ale - mechanik mi pokazywał jak wygląda elektronika w 3 letnim Nissanie Note a jak w starym Galancie czy Corolli - to wiele tłumaczy czemu ta elektryka pada zlosnik.gif

W Space Runnerze przez 18 lat zepsuł się przekaźnik centralnego zamka - u kolegi w Polo 6 letnim już zdążył paść centralny, długie, tylne i podświetlenie tablic - wszystko przewody sparciałe hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryka w nowych autach po prostu jest tak zrobiona. Powtarzam się - mechanik mi pokazywał jak

> wygląda elektronika w 3 letnim Nissanie Note a jak w starym Galancie czy Corolli - to wiele

> tłumaczy czemu ta elektryka pada

Po 2005 roku w wiekszosci aut, elektryka jest poprowadzona przewodami ze starych central telefonicznych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryka w nowych autach po prostu jest tak zrobiona. Powtarzam się ale - mechanik mi pokazywał

> jak wygląda elektronika w 3 letnim Nissanie Note a jak w starym Galancie czy Corolli - to

> wiele tłumaczy czemu ta elektryka pada

To fakt ale francuskie auta zawsze mialy wiecej elektroniki, w citroenie saxo 1.1 jest jej wiecej niz w seacie leonie 1 1.9 TDI .Nasraja roznych czujnikow,gowien a to sie pozniej psuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt ale francuskie auta zawsze mialy wiecej elektroniki, w citroenie saxo 1.1 jest jej wiecej

> niz w seacie leonie 1 1.9 TDI .Nasraja roznych czujnikow,gowien a to sie pozniej psuje

Słuchaj chcesz auto które się nie psuje to trzeba uderzyć w starsze auto, mniej bajerów mniej awarii. Duży silnik nie wysilony do granic możliwości i jeździć. Ojciec ma toyote hiace 2.4D ponad 400tys nalotu auto bez awaryjne. Wyposażenie wspomaganie kierownicy zlosnik.gif. Auto do pracy więc nie ma problemu.

Biorąc pod uwagę ile robisz km, i gdybym ja miał kupować sobie auto tak na niedziele to byłby na pewno pełny wypas. Psuć sie musi bo tak auta są robione teraz. Francowate mają jeden wielki + sa bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva to przekleństwo mechaników, znajoma miała, może jakiś trefny egzemplarz, ale co chwila coś

> padało. W dodatku nie bardzo chcieli przy tym grzebać, bo tam niema jak ręki w silnik wsadzić

> tak naupychane. Rok wytrzymała i pogoniła.

se sprawdź rankingi awaryjnośći np TUV czy DEKRA i zobacz jakie miejsca ma meriva - to najmniej awaryjny opel biglaugh.gif a czasem nawet najmniej awaryjne auto w segmencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz od dłuższego czasu myślę nad zmiana auta i w tym roku na ... ciach

Przejeździłem z siostrą pół Polski i obejrzeliśmy kilka Meriv. Później jak zobaczyła Scenica to kupiła pierwszego, którego pojechaliśmy obejrzec. Jest to co prawda 1.6 16v więc szału nie robi ale jako auto do miasta jest idealne, mnóstwo praktycznych schowków, b. przyzwoite wyposażenie. Ona kupiła wtedy 5/6 latka i miał przebieg 67 tyś. smile.gif Porównywac merive i scenica nie ma sensu na prawdę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejeździłem z siostrą pół Polski i obejrzeliśmy kilka Meriv. Później jak zobaczyła Scenica to

> kupiła pierwszego, którego pojechaliśmy obejrzec. Jest to co prawda 1.6 16v więc szału nie

> robi ale jako auto do miasta jest idealne, mnóstwo praktycznych schowków, b. przyzwoite

> wyposażenie. Ona kupiła wtedy 5/6 latka i miał przebieg 67 tyś. Porównywac merive i scenica

> nie ma sensu na prawdę

Moze szerzej rozwiniesz swoja opinie,czemu scenic smile.gif

A swoja droga cos takiego jeszcze mi chodzi po glowie,podobno bezawaryjne auta ,troche mniejsze ale bagaznik duzy a dla 3 osob miejsca styknie smile.gif

Honda Jazz

http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4-klimatronik-lift-serwis-C32057297.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze szerzej rozwiniesz swoja opinie,czemu scenic

> A swoja droga cos takiego jeszcze mi chodzi po glowie,podobno bezawaryjne auta ,troche mniejsze ale

> bagaznik duzy a dla 3 osob miejsca styknie

> Honda Jazz

> http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4-klimatronik-lift-serwis-C32057297.html

Wsiądź do jednego i do drugiego wtedy będziesz mógł porównac czy Meriva nie jest za mała dl Ciebie. Wymiary, pojemnośc bagażnika, są nieco inne. Jedno i drugie to minivan ale jednak odczuwalna jest różnica wielkości. Prowadzenie obu aut podobne. Spalanie 16.16v w mieście na krótkich odcinkach trzeba liczyc ok. 10 litrów.

Sorki za brak "ci" ale klawiatura ma świra grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiądź do jednego i do drugiego wtedy będziesz mógł porównac czy Meriva nie jest za mała dl Ciebie.

> Wymiary, pojemnośc bagażnika, są nieco inne. Jedno i drugie to minivan ale jednak odczuwalna

> jest różnica wielkości. Prowadzenie obu aut podobne. Spalanie 16.16v w mieście na krótkich

> odcinkach trzeba liczyc ok. 10 litrów.

> Sorki za brak "ci" ale klawiatura ma świra

Za male nie bedzie, lanos tez nie jest wielkoludem a wygodnie mi sie nim posluguje a nawet w porownaniu do seata leona 1 z tylu 3 osoby dorosle maja wygodniej,lepsze siedzenie. Szukam auta z aspektu 2 osoby dorosle plus dziecko + dosyc duzy bagaznik. Jak narazie na prowadzenie wysuwa sie opel meriva i honda jazz,tyle ze ta druga ma rozstaw osi o 18cm mniejszy wiec moze bardziej tluc na dziurach. Opel ma dosyd duzy rozstaw po 263cm wiec mysle ze moze dosyc ladnie wybierac nierownosci,musze sie przejechac honda i oplem smile.gif. Nissan Note tez podobne ma rozmiary ,trzeba bedzie po komisach sie przejechac obejrzec chociaz przed wybraniem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak - weź kredyt 18 tysi wpłacisz a jeszcze oddasz bankowi następne 40

> Ale będzie prestiż bo nowe

> A tak poważnie - Xsara Picasso HDI lub lepiej 2.0Pb + LPG.

2,0Pb będzie tylko a automatem, 4 biegi, AL4 (DP0), czyli taka sama jaką mam w Scenicu, z którego jestem bardzo zadowolony. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsara Picasso (bo zapewne o takiej mowa) jest wielkościowo pomiędzy merivą (podwozie Corsa) a scenikiem (podwozie megane)... nie te same klasy ;p;p

meriva- fiat idea- c3 picasso to ta sama wielkość

xsara picasso - c4 picasso

zafira - scenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> xsara Picasso (bo zapewne o takiej mowa) jest wielkościowo pomiędzy merivą (podwozie Corsa) a

> scenikiem (podwozie megane)... nie te same klasy ;p;p

> meriva- fiat idea- c3 picasso to ta sama wielkość

> xsara picasso - c4 picasso

> zafira - scenic

dlaczego Picasso jest wg Ciebie o klase nizej niż Scenic? confused.gif to kompakt i to kompakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego Picasso jest wg Ciebie o klase nizej niż Scenic? to kompakt i to kompakt...

kwestia o którym scenicu i picasso mówimy... co nie zmienia faktu, że meriva do nich jest mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva to przekleństwo mechaników, znajoma miała, może jakiś trefny egzemplarz, ale co chwila coś

> padało. W dodatku nie bardzo chcieli przy tym grzebać, bo tam niema jak ręki w silnik wsadzić

> tak naupychane. Rok wytrzymała i pogoniła.

Jak może być przekleństwem coś co przynosi kasę?

Skoro tak się sypie to jest raczej błogosławieństwem, do tego jeśli ciasno to rośnie koszt robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> xsara Picasso (bo zapewne o takiej mowa) jest wielkościowo pomiędzy merivą (podwozie Corsa) a

> scenikiem (podwozie megane)... nie te same klasy ;p;p

> meriva- fiat idea- c3 picasso to ta sama wielkość

> xsara picasso - c4 picasso

> zafira - scenic

xsara Picasso nie jest pomiedzy scenic Bo jest nawet dluzsza od scenika i ma wiekszy bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.