Skocz do zawartości

VeeDud - znow lud protestuje bo problemy .."Get it right VW"


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Fan boys club sie niespodoba, jak to "moje marzenie zeby sasiada (w PL) wykonczyc sie znow na stronach gazet z powodu zlych powodowpanic.gif????

Tym razem Malaysiazlosnik.gif[...]

icon_secta.gif.pagespeed.ce.jLEsHC0ck0.gif

Przeciez o tym nie wolno pisac! (na AK)lizak.gif[...]

volkswagen-owner-protest-2.JPG

A wiec, tym razem 7s DSG i obsluga klientazlosnik.gif. Co ciekawe - znow pewnie nie do przelkniecia dla ludu tutajlizak.gif - VeeDub przyznaje ze sa klopoty z Q i oblsuga001.gif[...]

Lud "Das Auto" w Malaysia chce 10 lat gwarancjilizak.gif[...] i mysle ze niedlugo dostanieok.gif[...]

-[problemy]:

-dalej padajace 7s DSG - te juz podobno naprawionezlosnik.gif

-1.4l TSI - totalny padnono.gif

- reszta to oblsuga klienta - a konkretnie jej brak -np tolerancja 1k miedzy service, czesci tydzien, dwa czekania, [...]

Co ciekawe inni tez mieli problemy z obsluga klienta i dostepem czesci - np Peugeot czy Ford, ale w ciagu roku potrafili odwrocic sytuacje, ze problemy zniknely[...]

I taki klient VeeDub w takiej dzikiej "Asia" wygra, a ten madry PL fan VeeDub dalej bedzie twierdzil, ze VW nie ma problemowzlosnik.gif.

Teraz tylko poczekac na odpowiedz - "nudzi ci siezlosnik.gif, albi "u was Abo bija"hehe.gif[...]"

Dla zainteresowanychzlosnik.gif[...]

Quote:

Nearly 50 disgruntled Volkswagen owners gathered at the steps of Volkswagen Group Malaysia's (VGM) headquarters in Bangsar earlier today to voice their complaints about the poor after sales experience and unreliability of their Volkswagen cars. Executives from the company were present at the lobby to listen to the complaints brought forth by the group. [...]

[...]Yesterday VGM released a statement on steps the company would be taking to improve its after-sales service, whereas its new managing director, Christoph Aringer, is well aware of issues on reliability and after-sales service plaguing Volkswagen owners in Malaysia. According to Aringer, the company are already taking steps to address to improve the company's after-sales support both in terms of customer care and warranty claims.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja sie zastanawiam nad zakupem Audi...

Co ciekawe, zawsze (przynajmniej u mnie (Asia-Pacific) byla roznica), w Q customer service VeeDub vs Audi, z bardziej pozytywnym nastawieniem na to drugie[...]

Alezlosnik.gif - nigdy nie bylo roznicy co padazlosnik.gif[...]

Chociaz dla ciebiezlosnik.gif[...

Quote:

As a past Lexus owner I too made an 'interesting' choice of buying an Audi.... Yep, cannot wait to get back to relaible cheap motoring with the assurance of Lexus support. Cannot compare the two.

Lexus were happy to pay out a 'warranty' claim on my 6 year old RX330!

Cost of service with an Audi 2x more and heaps of issues...
Oh well, you live and learn!


zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf MK7 to pierwszy jaki mam kupiony jako nowy i serwisowany w ASO.

7g DSG jeszcze działa. Ale obsługa klienta - rzeczywiście odnoszę wrażenie że to ja jestem dla nich a nie na odwrót... No nic zobaczymy jak będzie dalej. Na razie pierwsze pół roku z 5-letniej gwarancji minęło bezawaryjnie i z pełnym zadowoleniem z auta. Co będzie dalej czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis Audi jest u mnie bardzo dobry, ale ma dwie wady:

- jest bardzo drogi. Podobno wymiana oleju w Lexusie $100 a w Audi $400

- jest daleko. Lexusa mam dosłownie pod domem, a do Audi 20 minut jazdy

Ale A7 jest takie ładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golf MK7 to pierwszy jaki mam kupiony jako nowy i serwisowany w ASO.

> 7g DSG jeszcze działa. Ale obsługa klienta - rzeczywiście odnoszę wrażenie że to ja jestem dla nich

> a nie na odwrót... No nic zobaczymy jak będzie dalej. Na razie pierwsze pół roku z 5-letniej

> gwarancji minęło bezawaryjnie i z pełnym zadowoleniem z auta. Co będzie dalej czas pokaże.

Z ASO to jest loteria niestety w każdej marce oslabiony.gif

Jaki silnik i jak oceniasz spalanie do innych aut, którymi miałeś okazję jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwis Audi jest u mnie bardzo dobry, ale ma dwie wady:

> - jest bardzo drogi. Podobno wymiana oleju w Lexusie $100 a w Audi $400

> - jest daleko. Lexusa mam dosłownie pod domem, a do Audi 20 minut jazdy

> Ale A7 jest takie ładne...

W takim razie kupuj smile.gif Co najwyżej sprzedaż i stracisz tylko trochę $ ale przy Twojej pozycji to chyba nie problem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie kupuj Co najwyżej sprzedaż i stracisz tylko trochę $ ale przy Twojej pozycji to

> chyba nie problem

To nie chodzi o pieniadze ale nerwy - obecny Lexus zapala codziennie od 6 lat i wiezie zone do pracy i spowrotem. Jak Audi nie bedzie takie, to ilość narzekań małżonki jakie bede musiał wysłuchać bedzie olbrzymia. A ja wole raczej zaplacic wiecej niz słuchać jej narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ASO to jest loteria niestety w każdej marce

> Jaki silnik i jak oceniasz spalanie do innych aut, którymi miałeś okazję jeździć ?

1,2 TSI

Spalanie - od początku niezmienne 6,1 i tak się utrzymuje. Jazda 60% małe miasteczko bez korków/40% trasy.

Nie mam porównania do spalania innych aut ale chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie chodzi o pieniadze ale nerwy - obecny Lexus zapala codziennie od 6 lat i wiezie zone do

> pracy i spowrotem. Jak Audi nie bedzie takie, to ilość narzekań małżonki jakie bede musiał

> wysłuchać bedzie olbrzymia. A ja wole raczej zaplacic wiecej niz słuchać jej narzekań.

Czyli z Audi boisz się że nie dość że zapłacisz za nie więcej to jeszcze będziesz musiał wysłuchiwać narzekań małżonki smile.gif No wiesz...wtedy poczujesz za co płacisz więcej kupując Audi wink.gif

Pozostaje opcja kupić Audi, ale jednocześnie nie pozbywać się Lexusa (przynajmniej na początku) aby mieć alternatywę szybko pod ręką smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli z Audi boisz się że nie dość że zapłacisz za nie więcej to jeszcze będziesz musiał

> wysłuchiwać narzekań małżonki No wiesz...wtedy poczujesz za co płacisz więcej kupując Audi

> Pozostaje opcja kupić Audi, ale jednocześnie nie pozbywać się Lexusa (przynajmniej na początku) aby

> mieć alternatywę szybko pod ręką

IS-F zostanie w domu przez conajmniej rok jak nie więcej, ale moja żona nie lubi tego samochodu, bo jest za twardy i za nerwowy dla niej. Myślę że jednak kupię GS'a - trzeba się kierować rozsądkiem w życiu a nie sercem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie mów tego głośno przy żonie bo może poczuć się urażona

> A jak w ogóle to Audi jest postrzegane w Stanach?

Audi dawniej było drugą ligą - coś jak Infiniti czy Acura czy Volvo czy Lincoln. Ale po tym jak wypuścili A7, nowe A8 i przede wszystkim R8, to jako marka stało się bardziej pożądane i teraz jest moim przynajmniej zdaniem w "pierwszej lidze" wraz z Mercedesem, BMW, Lexusem i Cadillac'iem.

Widzę że A4 się świetnie sprzedaje - jeździ tego bardzo dużo. Pozostałe modele są raczej śladowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czemu u was VW ma taką dziwną nazwę?

2. gdzie produkują VW sprzedawane w Azji i u was? Bo, choć nie jestem fanbojem vw, to w PL nie słychać aż takich narzekań na nowe VW jak twoje lamenty. Polacy, przynajmniej ci kupujący nowe samochody, przestali gremialnie kupować VW wyłącznie dla magii znaczka. Przynajmniej tak wg mnie należy interpretować dane sprzedaży lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec, tym razem 7s DSG i obsluga klienta. Co ciekawe - znow pewnie nie do przelkniecia dla ludu

> tutaj - VeeDub przyznaje ze sa klopoty z Q i oblsuga[...]

> Lud "Das Auto" w Malaysia chce 10 lat gwarancji[...] i mysle ze niedlugo dostanie[...]

> -[problemy]:

> -dalej padajace 7s DSG - te juz podobno naprawione

Nic nowego , VW juz od dawna ma problemy z Q icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do tezy, że VW z producenta porządnych, choć nudnych samochodów zmienił się w producenta tandety.

Oczywiście w dzisiejszych czasach wszyscy producenci wypiardują tandetę, ale VW "spada z wysokiego konia". Zupełnie jak do niedawna Mercedes.

Czegoś jednak nie rozumiem.

Skrzynie DSG są podobno fatalne, a w dalszym ciągu produkuje się je i sprzedaje masowo za ciężkie pieniądze.

Silniki TSI (te z łańcuchem) nadają się podobno tylko do śmieci, a cały czas sa oferowane (w niezmienionej zdaje się postaci). Mało tego - w ofercie VW występują w drogich wersjach i najnowszego Golfa i Passata.

Nie boją się?? Nie wstyd im?? Wszyscy klienci VW to niepiśmienni debile??

No bo jak można zamawiać Passata z 1.4 TSI 122KM, płacić za niego 90tys. zł i jakby tego było mało - czekać na odbiór ponad trzy miesiące??

....na Golfa (7) ponad 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie chodzi o pieniadze ale nerwy - obecny Lexus zapala codziennie od 6 lat i wiezie zone do

> pracy i spowrotem. Jak Audi nie bedzie takie, to ilość narzekań małżonki jakie bede musiał

> wysłuchać bedzie olbrzymia. A ja wole raczej zaplacic wiecej niz słuchać jej narzekań.

ściemniasz - nie odpala tak jak zachwalasz..a pady akku o których pisałeś? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silniki TSI (te z łańcuchem) nadają się podobno tylko do śmieci, a cały czas sa oferowane (w

> niezmienionej zdaje się postaci). Mało tego - w ofercie VW występują w drogich wersjach i

> najnowszego Golfa i Passata.

1.2 TSI i 1.4TSI w nowych wersjach (rodzina EA211) mają już pasek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez pół roku nie chcą się popsuć nawet chińskie zabawki.

W myśl forumowych teorii w moim bravo już dawno powinienem mieć wycięty DPF i zaślepiony EGR bo to w mieście nie ma racji bytu. A jakoś ponad 100kkm zrobione i ciągle rośnie bezawaryjnie. Obawiam się że jednak i w przypadku tego G VII może tak być grinser006.gif Napewno co jakiś czas będę zdawał relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym razem Malaysia[...]

> A wiec, tym razem 7s DSG i obsluga klienta. Co ciekawe - znow pewnie nie do przelkniecia dla ludu

> tutaj - VeeDub przyznaje ze sa klopoty z Q i oblsuga[...]

> Lud "Das Auto" w Malaysia chce 10 lat gwarancji[...] i mysle ze niedlugo dostanie[...]

> -[problemy]:

> -dalej padajace 7s DSG - te juz podobno naprawione

> -1.4l TSI - totalny pad

> - reszta to oblsuga klienta - a konkretnie jej brak -np tolerancja 1k miedzy service, czesci

> tydzien, dwa czekania, [...]

Nie rozumiem w czym problem?

O co chodzi z Get it right?

Chodzi o to, żeby naprawili im samochody czy o to, żeby produkowali dobre samochody?

Jeśli chodzi o to drugie to rozwiązanie jest banalnie proste - nie kupować ich produktów.

Jeśli chodzi o to pierwsze to pewnie trzeba będzie się trochę z nimi poszarpać.

Ostatnio zaliczyłem trasę Łódź-Kraków-Łódź VW Passat 2.0TDI 140KM DSG, autko ~30kkm przebiegu - służbowe.

Zarówno ja jak i kolega stwierdziliśmy, że to auto to porażka bo:

- koszmarnie niewygodne siedzenia(jak wsiadłem później do Stilo to czułem ogromną ulgę, znajomy ma tak samo jak wsiada do prywatnej AR147),

- przyśpieszenia powyżej 100km/h praktycznie brak*,

- hałas powietrza powyżej 110km/h nieakceptowalny w tym segmencie*.

* Porównywałem z Fiatem Croma 1.9MJTD 150KM automat i jest przepaść na korzyść Fiata.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściemniasz - nie odpala tak jak zachwalasz..a pady akku o których pisałeś?

Pady akumulatora się wyjaśniły - moja żona miała zwyczaj zostawiania kluczyków w samochodzie żeby nie musieć ich szukać = samochód myślał że ktoś jest w środku i nie wyłączał urządzeń elektrycznych. Odkąd nauczyłem ją brać ze sobą kluczyk, pady przestały występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynie DSG są podobno fatalne, a w dalszym ciągu produkuje się je i sprzedaje masowo za ciężkie

> pieniądze.

a czemu nie? Nikt nie wywali w piach kasy i czasu potrzebnego na stworzenie takiego produktu. Wprowadza sie modyfikacje w trakcie sprzedazy i traktuje klientow jak swinki doswiadczalne. Zreszta az tak sie to nie wali zeby nie przetrwalo gwarancji. A lud u nas jest malo zaznajomiony z automatami i latwo jest powiedziec ludziom, ze tak ma byc...

> Silniki TSI (te z łańcuchem) nadają się podobno tylko do śmieci, a cały czas sa oferowane (w

> niezmienionej zdaje się postaci). Mało tego - w ofercie VW występują w drogich wersjach i

> najnowszego Golfa i Passata.

jw. sa modyfikowane w trakcie ich zycia. Teraz jest juz ktorastam odmiana z paskami zamiast lancuchow.

> Nie boją się?? Nie wstyd im?? Wszyscy klienci VW to niepiśmienni debile??

> No bo jak można zamawiać Passata z 1.4 TSI 122KM, płacić za niego 90tys. zł i jakby tego było mało

> - czekać na odbiór ponad trzy miesiące??

> ....na Golfa (7) ponad 4 miesiące.

vw jeszcze jedzie na opinii wytworzonej przed laty. A swiadomych spadku jakosci uzytkownikow jest bardzo malo w stosunku do "fanow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jw. sa modyfikowane w trakcie ich zycia. Teraz jest juz ktorastam odmiana z paskami zamiast

> lancuchow.

Ta wersja, która jest montowana w Passacie jak również w niektórych wersjach Golfa 7 to właśnie 122-konny 1.4 TSI (CAXA) - ten który stał się wyklęty z uwagi na usterki rozrządu.

Nowy 1.4TSI (CHPA) to faktycznie zupełnie inny silnik (nie modyfikacja - tam jest WSZYSTKO inne).

Dlatego tak mnie zaskoczyło, że VW w "swoich" autach w dalszym ciągu montuje silnik, który w opinii wielu nadaje się tylko i wyłącznie do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nowego , VW juz od dawna ma problemy z Q

To jedna strona medalu, a z drugiej ktoś ewidentnie chce zaszkodzić PR marce w Azji i okolicach. Podobna nagonka na Toyotę miała swego czasu miejsce w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.