Skocz do zawartości

Numer rejestracyjny auta


Pavel_156

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko zlosnik.gif

Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

spineyes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

> Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka

> lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego

> województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

jest tyle możliwości kombinacji numerów rejestracyjnych , że wątpie ,żeby wykorzystywali już raz użyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest tyle możliwości kombinacji numerów rejestracyjnych , że wątpie ,żeby wykorzystywali już raz

> użyte.

Właśnie, że pula nie jest taka duża.

Gdy kiedyś rejestrowałem auto kupione w Warszawie, to zostawili mi numery, mimo, że były innej dzielnicy.

Tak samo robią zdaje się w ramach powiatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

> Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka

> lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego

> województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

Nie, numery nie wracają do puli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest tyle możliwości kombinacji numerów rejestracyjnych , że wątpie ,żeby wykorzystywali już raz

> użyte.

Tak dużo, że powiaty mają już kombinacje 8mio znakowe (których pierwotnie miało nie być), a w dużych miastach 7mio znakowe już są w kombinacji PO 2Axxx (gdzie "x" to cyfry), bo zestawy z jedną i dwoma literami na końcu już się skończyły (po niecałych 14 latach rejestrowania aut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak dużo, że powiaty mają już kombinacje 8mio znakowe (których pierwotnie miało nie być), a w

> dużych miastach 7mio znakowe już są w kombinacji PO 2Axxx (gdzie "x" to cyfry), bo zestawy z

> jedną i dwoma literami na końcu już się skończyły (po niecałych 14 latach rejestrowania aut).

We Wrocławiu jeszcze są 7-znakowe, także nie panikuj. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We Wrocławiu jeszcze są 7-znakowe, także nie panikuj.

W powiatach są 8mio-znakowe. W miastach są 7mio, ale o ile pamiętam, to też już widziałem z Wrocławia DW 1Axxx (czyli 3cia pula numerów), a z Poznania dzisiaj - PO 1Axxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

> Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka

> lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego

> województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

Widziałem w ostatnich latach kilka takich przypadków, że numer rejestracyjny z ok. 2000-2001 r., a tablice w miarę świeże i auto z nowszego rocznika. Słyszałem o czymś takim jak okres karencji po skasowaniu danego numeru. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, ale wygląda na to, że da się zarejestrować na wycofany kiedyś numer. Warunek taki, że wg wzoru z maja 2000, ale to chyba oczywiste. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem w ostatnich latach kilka takich przypadków, że numer rejestracyjny z ok. 2000-2001 r., a

> tablice w miarę świeże i auto z nowszego rocznika.

Nie ma takiej możliwości! Zasoby numerów są przydzielane do danego okresu kiedy są przydzielane i stare nie wracają do puli. Inna sprawa, że w samych tablicach i ich przydzielaniu jest sporo błędów, zwłaszcza w mało rozgarniętych urzędach powiatowych, gdzie co zamówią u producenta to im zrobi, bo musi grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem w ostatnich latach kilka takich przypadków, że numer rejestracyjny z ok. 2000-2001 r., a

> tablice w miarę świeże i auto z nowszego rocznika. Słyszałem o czymś takim jak okres karencji

> po skasowaniu danego numeru. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, ale wygląda na to, że da się

> zarejestrować na wycofany kiedyś numer. Warunek taki, że wg wzoru z maja 2000, ale to chyba

> oczywiste.

nie wydaje mi się to prawdą.

Numery póki co nie wracają w obieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma takiej możliwości! Zasoby numerów są przydzielane do danego okresu kiedy są przydzielane i

> stare nie wracają do puli. Inna sprawa, że w samych tablicach i ich przydzielaniu jest sporo

> błędów, zwłaszcza w mało rozgarniętych urzędach powiatowych, gdzie co zamówią u producenta to

> im zrobi, bo musi .

To w ten sposob system sie niedlugo wyczerpie.

Wsumie dobrze to moze wkoncu wprowadza system, gdzie numer rejestracyjny bedzie raz na zawsze przypisany do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od paru lat są 8-znakowe rejestracje

Heh w Polsce gdzie jest okolo 20 milionow pojazdow sa 8 znakowe tablice.

UK z 35 milionami pojazdow daja rade z tablicami 7 znakowymi.

A w Irlandii gdzie mamy 2 miliony pojazdow, ja mam tablice 9 znakowa a pewnie niedlugo beda nadawane 10 znakowe.

Widac gdzie umieja wprowadzic przyzwoity system a gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w ten sposob system sie niedlugo wyczerpie.

Nie wyczerpie się, bo żąglując kombinacją liter i cyfr mieszkańcy nie będą w stanie zarejestrować tylu samochodów ile jest możliwości z matematycznego punktu widzenia zlosnik.gif. Inna sprawa, że urzędy celowo omijają pewne kombinacje i nie przydzielają numerów "po kolei". Prawdopodobnie jest to uwarunkowane jakimś przepisem, żeby numer się łatwo "czytał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

> Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka

> lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego

> województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

Nie, tablice zostają wycofane z obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyczerpie się, bo żąglując kombinacją liter i cyfr mieszkańcy nie będą w stanie zarejestrować

> tylu samochodów ile jest możliwości z matematycznego punktu widzenia . Inna sprawa, że urzędy

> celowo omijają pewne kombinacje i nie przydzielają numerów "po kolei". Prawdopodobnie jest to

> uwarunkowane jakimś przepisem, żeby numer się łatwo "czytał".

BTW. Czy można sobie zrobić indywidualne tablice typu:

W0 DOOPA

W0 WHOOY

Ciekawe, czy jakby odmówili uzasadniając, że można je przeczytać z angielska, można by się z nimi sądzić twierdząc, że w PL obowiązuje język polski...

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyczerpie się, bo żąglując kombinacją liter i cyfr mieszkańcy nie będą w stanie zarejestrować

> tylu samochodów ile jest możliwości z matematycznego punktu widzenia . Inna sprawa, że urzędy

> celowo omijają pewne kombinacje i nie przydzielają numerów "po kolei". Prawdopodobnie jest to

> uwarunkowane jakimś przepisem, żeby numer się łatwo "czytał".

Też wydawało mi się, że kiedyś to czytałem, ale z moich obserwacji wynika, że nie jest problemem (zwłaszcza w małych powiatach) znaleźć rejestracje z ciągiem znaków np. KX, XK, S5, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. Czy można sobie zrobić indywidualne tablice typu:

> W0 DOOPA

> W0 WHOOY

> Ciekawe, czy jakby odmówili uzasadniając, że można je przeczytać z angielska, można by się z nimi

> sądzić twierdząc, że w PL obowiązuje język polski...

> ??

W sumie czytając to po polsku, to sten ciąg liter nie stanowi obraźliwego słowa, więc przepis by nie zabraniał . . . ale chyba na takiego co by chciał tak zarejestrować, Pani z okienka by spojrzała jak na screwy.gif Kto normalny chciałby mieć na tablicy napisane ze jest D albo H hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też wydawało mi się, że kiedyś to czytałem, ale z moich obserwacji wynika, że nie jest problemem

> (zwłaszcza w małych powiatach) znaleźć rejestracje z ciągiem znaków np. KX, XK, S5, itp

B, D, I, O, Z - to litery niedozwolone w wyrózniku pojazdu. Nie wiem, co autor chciał przez to powiedzieć, bo jeżeli chodziło o podobieństwo do cyfr, to zgodnie z tym tokiem "rozumowania", śmiało można też było zakazać stosowania S, G, a nawet A, E oraz T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko

> Sprawa wygląda tak: było sobie auto zarejestrowane na numer AB 12345. Auto zostało sprzedane kilka

> lat temu. Co się stało z jego numerem rejestracyjnym? Załóżmy, że samochód trafił do innego

> województwa albo został zezłomowany. Czy na ten numer może być zarejestrowane inne auto?

strona poświęcona tablicom rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.