Skocz do zawartości

Ktos u nas na forum sprowadza auta


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

Ale uczciwie a nie skladanine przystanku,znaku drogowego i kilku innych zlepionych aut. Pytam bo szukam kogos kto sie tym zajmuje ale w uczciwy sposob. Interesuje mnie auto : Citroen xsara picasso benzyna - 1.6 , 1,8 ,ewentualnie diesel- 2.0 90KM lub opel meriva ale tutaj tylko benzyna. No chyba ze ktos ma jakiegos innego ciekawego minivana.Planuje wydac do 15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal nie rozumiem, czemu porównujesz te dwa auta:

> Merive możesz sobie porównać do Modusa

Dla mnie nie ma az takiej roznicy autem jezdza 2 osoby dorosle i male dziecko a Meriva ma tez dosyc duzo miejsca,bagaznik 350 litrow, wiekszy sporo niz w Modusie.Dla mnie glownie licza sie budowa auta typu minivan- wysojie siedzisko oraz bagaznik min 350litrow a oba auta to spelniaja, a w dlugosci miedzy nimi jest tylko 20cm roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo pewnie cena jest podobna. Meriva ma mały bagażnik. 20cm to bardzo duża różnica w długości auta

Akurat Modus jest 20cm krotszy od Merivy,dlugosc 379,bagaznik niecale 200 litrow. Meriva dlugosc 404cm i bagaznik 350litrow. Citroen dlugosc 427 i bagaznik 550 litrow. Te dwa ostatnie auta spelniaja moje wymogi a Modus za krotki,bagaznik za maly .

Obecnie jezdze lanosem i mniejszego auta juz nie chce wink.gif,a dlugosci podobnej lub troche dluzszej w ktorym bede wyzej siedzial i z wiekszym bagaznikiem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale uczciwie a nie skladanine przystanku,znaku drogowego i kilku innych zlepionych aut. Pytam bo

> szukam kogos kto sie tym zajmuje ale w uczciwy sposob. Interesuje mnie auto : Citroen xsara

> picasso benzyna - 1.6 , 1,8 ,ewentualnie diesel- 2.0 90KM lub opel meriva ale tutaj tylko

> benzyna. No chyba ze ktos ma jakiegos innego ciekawego minivana.Planuje wydac do 15 tys

jest jeden sprowadzacz kącikowy co czasami wstawia na giełdę włoszczyznę

od innego raczej bym auta nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co jest problemem? Czas? Koszt dojazdu? Bo nie kumam.

A kupowales juz kiedys auto uzywane.bo tak odpisujesz jak bys nigdy nie kupowal. To nie jest wyjazd po auto do salonu.Ja juz nie raz jezdzilem i nie zawsze opis jest zgodny z rzeczywistoscia,oraz stan . 1000km to jest koszt paliwa jakies 400zl. Do tego dochodzi czas dojazdu. Szukam auta w swoich okolicach bo juz sie nacialem kilka razy jezdzac po auta dalej smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co jest problemem? Czas? Koszt dojazdu? Bo nie kumam.

Sam jak szukałem samochodu, a szukałem blisko (Śląsk) to zapewnienia były takie: "tak śmiało można przyjechać auto rewelacja" zapraszam gwarantuje jak Pan przyjedzie to go Pan kupi" w ciągu mc zrobiłem jakieś 400km po samym śląsku. Szczerze? to co było na zdjęciach nie do końca zgadzało się ze stanem faktycznym... Przykład: komis w Katowicach, w ofercie Megane II sedan za 16.900zł oglądam, na zdjęciach wszystko piękne ładne. Dzwonię i pytam o samochód czy wygląda rzeczywiście tak jak na zdjęciach: "tak stan rewelacyjny, wszystko piękne ładne" No to z ojcem w samochód i jedziemy na Katowice. Po 30min jesteśmy na miejscu i co? jedna wielka kicha... przetarty bok(na zdjęciu nie było to widoczne) połamany zderzak, urwana zewnętrzna klamka z drzwi, i pęknięta szyba zlosnik.gif Więc nie dziwię się koledze, że nie chce mu się taki hektar jechać, jak po jednym województwie miałem dosyć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zadam przewrotne pytanie

> dlaczego chcesz sprowadzone auto?

> imho sprowadzone auto jak ma być w całości to na pewno nie będzie tańsze od krajówki

Szukam i krajowego jak i sprowadzonego,obojetnie jakie,wazne stan techniczny smile.gif. zeby byl dobry tak jak pisalem smile.gif. A cena ,nie oszukujmy sie cene reguluja i tak ceny aut sprowadzanych ktorych jest jakies 80% na rynku,tylko ze moze 30-40% ofert z tych zagranicznych jest uczciwych. bo albo auto-skladak albo auto z przebitymi numerami,albo auto ma wlasciciela ktorego nie ma. Sa tez oferty uczciwe i takich szukam a czy to bedzie auto krajowe czy sprowadzone,wsio ryba smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz nadzieja matka glupich ,a kazda matka kocha swoje dzieci . Ale to fakt stan faktyczny to moze

> 20% .

Uwierzyłbym, gdybyś podał choć jeden argument, dlaczego nie kręcone/nie bite/nie składane z kilku/opłacone zgodnie ze sztuką auto miałoby być tańsze w Polsce, niż w kraju, z którego jest sprowadzane. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva dlugosc 404cm i bagaznik 350litrow.

Przy okazji - sprawdzałeś bagażnik w merivie? Bo swego czasu się interesowałem tym autem i tam są przesuwane tylne fotele (czy kanapa - nie pamiętam). Przy max. (do półki) bagażniku tylne siedzisko/a dojeżdżało/y do przednich foteli. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji - sprawdzałeś bagażnik w merivie? Bo swego czasu się interesowałem tym autem i tam są

> przesuwane tylne fotele (czy kanapa - nie pamiętam). Przy max. (do półki) bagażniku tylne

> siedzisko/a dojeżdżało/y do przednich foteli.

tak samo mam w modusie ok.gif wychodzi 5 osób + większy bagaż. chyba że dasz kanapę na sam tył to robi się dużo miejsca dla 4 osób ok.gif niestety bagażnik traci no.gif i jeszcze jeden duży plus smile.gifile miejsca z tyłu na nogi panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bałbym się napisać że będzie droższe ale bardzo często lepiej serwisowane.

moja toyota była serwisowana w aso do 200kkm i chętnych nie było bo przebieg 270kkm to przynajmniej o 110 kkm za dużo 270751858-jezyk.gif dla tego rocznika i przeciętnego Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza sie ale 500km w jedna strone za samochodem nie pojade .

A ze sie tak zapytam - czego Ty sie spodziewasz po aucie w cenie 15tys?

Co to auto moze miec zeby bylo akceptowalne dla ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ze sie tak zapytam - czego Ty sie spodziewasz po aucie w cenie 15tys?

> Co to auto moze miec zeby bylo akceptowalne dla ciebie?

To może ja odpowiem Ci czego ludzie szukają za 15 tys...Jeśli to auto to klasa B-C to tak naprawdę samochód musi być w nienagannym stanie technicznym i marudzą jak ma klimę manualną, lub elektrykę przód tylko. Ślady użytkowania praktycznie nie wchodzą w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może ja odpowiem Ci czego ludzie szukają za 15 tys...Jeśli to auto to klasa B-C to tak naprawdę

> samochód musi być w nienagannym stanie technicznym i marudzą jak ma klimę manualną, lub

> elektrykę przód tylko. Ślady użytkowania praktycznie nie wchodzą w grę...

Caly kraj jest naiwny? Czca auta za 2.5k EUR - w PL bedzie to akurat te 15 tys, i marzą ze stan bedzie taki sam jakl w dniu kiedy opuszczalo salon zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz od sprowadzcza aut?, że pojedzie po nie 1000-1500 km w jedną stronę, gdzie samych kosztów będzie miał ok 2000 zł. Przyprowadzi auto a ty strzelisz focha bo ci się nie spodoba w realu i go nie kupisz.

Nie ma bata na zach Eu nie ma okazji a dobre auta używane są znacząco droższe niż w Pl.

Da się kupić taniej dla siebie auto z uszkodzeniem blacharskim lub mechanicznym, zrobić dla siebie w Pl i wiesz czym jeździsz. A cenowo na gotowo po wszystkich opłatach i naprawach wyjdzie i tak tyle samo lub drożej jakbyś kupił w Pl.

Za ok 15000 zł nie spodziewaj się cudów i igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kupowales juz kiedys auto uzywane.bo tak odpisujesz jak bys nigdy nie kupowal. To nie jest wyjazd

> po auto do salonu.Ja juz nie raz jezdzilem i nie zawsze opis jest zgodny z

> rzeczywistoscia,oraz stan . 1000km to jest koszt paliwa jakies 400zl. Do tego dochodzi czas

> dojazdu. Szukam auta w swoich okolicach bo juz sie nacialem kilka razy jezdzac po auta dalej .

Oczywiście, że kupowałem. Ostatnio poświęciłem na to ok 900km, tyle że zaplanowałem oglądanie aut w kilku miejscach tego samego dnia.

Lokalnie też się można naciąć. Taka strata czasu lokalnie też kosztuje - nie dla wszystkich najważniejszy jest koszt paliwa.

A co do paliwa to taniej wychodzi pojechać pociągiem/busem i nawet szastnąć się na taxi lokalnie. Nikt ci nie każe jechać 500km i jeszcze zabierać czas zmiennikowi. Bo chyba nie jedziesz z lawetą.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jak szukałem samochodu, a szukałem blisko (Śląsk) to zapewnienia były takie: "tak śmiało można

> przyjechać auto rewelacja" zapraszam gwarantuje jak Pan przyjedzie to go Pan kupi" w ciągu mc

> zrobiłem jakieś 400km po samym śląsku. Szczerze? to co było na zdjęciach nie do końca zgadzało

> się ze stanem faktycznym... Przykład: komis w Katowicach, w ofercie Megane II sedan za

> 16.900zł oglądam, na zdjęciach wszystko piękne ładne. Dzwonię i pytam o samochód czy wygląda

> rzeczywiście tak jak na zdjęciach: "tak stan rewelacyjny, wszystko piękne ładne" No to z ojcem

> w samochód i jedziemy na Katowice. Po 30min jesteśmy na miejscu i co? jedna wielka kicha...

> przetarty bok(na zdjęciu nie było to widoczne) połamany zderzak, urwana zewnętrzna klamka z

> drzwi, i pęknięta szyba Więc nie dziwię się koledze, że nie chce mu się taki hektar jechać,

> jak po jednym województwie miałem dosyć

Ja od razu odrzucam oferty z kiepskimi fotami i szablonowymi opisami. Co do fotek to zawsze można to zweryfikować prośbą o dokładniejsze na maila.

Co do auta za kilka tysi to też bym dalej nie jeździł. Jeśli jednak szuka się kara w konkretnej konfiguracji to trzeba w to zainwestować i czas, i dutki.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od razu odrzucam oferty z kiepskimi fotami i szablonowymi opisami. Co do fotek to zawsze można

> to zweryfikować prośbą o dokładniejsze na maila.

> Co do auta za kilka tysi to też bym dalej nie jeździł. Jeśli jednak szuka się kara w konkretnej

> konfiguracji to trzeba w to zainwestować i czas, i dutki.

> PZDR

Ja też starałem się odrzucać komisy, a skupiałem się bardziej na osobach prywatnych ok.gif Warto czasami rozejrzeć się na parkingach przy hipermarketach zlosnik.gif od czasu do czasu coś z kartką na szybie podjedzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też starałem się odrzucać komisy, a skupiałem się bardziej na osobach prywatnych Warto czasami

> rozejrzeć się na parkingach przy hipermarketach od czasu do czasu coś z kartką na szybie

> podjedzie

Nie warto niczego odrzucać i zbytnio ufać osobom prywatnym. U nas często jest tak że osoby prywatne staropolskim zwyczajem potrafią tuż przed sprzedażą powycinać katalizatory, podmieniać dobre akumulatory na styrane i wiele wiele innych cwaniackich myków. A już szczególnie stare auta są przeważnie tak zaniedbane serwisowo ze trzeba drugie tyle dołożyć żeby ogarnąć. Przykro mi ale z takim kombinatorstwem kupując od prywatnej osoby z Niemiec się nie spotkałem no.gif Włączyć myślenie to jedynya dobra metoda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji - sprawdzałeś bagażnik w merivie? Bo swego czasu się interesowałem tym autem i tam są

> przesuwane tylne fotele (czy kanapa - nie pamiętam). Przy max. (do półki) bagażniku tylne

> siedzisko/a dojeżdżało/y do przednich foteli.

Musze oblukac u sasiada jak wyglada,ale raczej mysle ze kupie Picasso,mimo iz rocznikiem starsze to wyglad ma swiezszy niz opel meriva,chociaz zobaczy sie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobne spostrzeżenia co do "uczciwości" krajowych sprzedawców. Magiczne słowo- z krajowego

> salonu- ma rekompensować wszystko

Nie ma lekko heh.Na wszystko trzeba trafic smile.gif.Ostatnio oslabil mnie gosc ktory napisal ze wymienil przy citroenie xsarze napinacz .I tak to oszczednosciowo w polsce wymieniaja niektorzy ,wymienia sam napinacz bo po co pasek wymieniac.Ostatnio czesto jezdze ze znajomym oplem astra 1 1996r sprowadzony. Auto jest w duzo lepszym stanie niz wiele nowszych aut ,nie wybite,az przyjemnie sie jedzie wiec niekoniecznie zawsze co polskie to lepsze smile.gif .

Ja akurat nie spodziewam sie cudów.

Dla mnie wystarcza 4xPP.ES.CZ.klima manual, ABS ,ESP i tempomat,zadnych innych czujnikow deszczu i pierdól nie potrzebuje.Tempomat fajna rzecz bo 90% mojej jazdy to trasa wioska-miasto lub kawalek dalej .Ale i bez tego bym sie obyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć ogłoszenie na giełdę autokącikową, a na pewno ktoś się odezwie. W moich fyrtlach jest np. facet który tylko sprowadza auta na życzenie klienta- razem ogłoszenie wyszukujecie, dzwoni jak słabo z językiem, potem jedzie ogląda, sprawdza komputerem, miernikiem. Dzwoni jak stan faktyczny wygląda, jak trzeba to szybko zdjęcia robi i przesyła etc. Jeżeli nie chcesz jechać usługa wychodzi drożej, bo bierze ze sobą kierowcę. Kilka osób kupowało i poza jednym nie narzeka (poniekąd na swoją prośbę), są tacy którzy swoje kolejne auta ponownie przez niego kupują. Na dzień dobry pozbawia złudzeń tych którzy oczekują nastoletniego auta z przebiegiem 160 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze oblukac u sasiada jak wyglada,ale raczej mysle ze kupie Picasso,mimo iz rocznikiem starsze to

> wyglad ma swiezszy niz opel meriva,chociaz zobaczy sie

Przejedź się merivą a potem wsiądź do picasso-gwarantuję, że podsumujesz, że meriva to jakaś taczka. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobne spostrzeżenia co do "uczciwości" krajowych sprzedawców. Magiczne słowo- z krajowego

> salonu- ma rekompensować wszystko

Tak naprawdę to bez różnicy czy krajówka czy sprowadzany, wszystko zależy od tego w jaki sposób ktoś traktował pojazd. W większości (pomijając import na zamówienie) sprowadzane pojazdy są najtańszymi egzemplarzami z zagranicznych ogłoszeń, a tam nikt głupi nie jest i też ideału w najniższej cenie nie sprzedaje.

Co do krajowych sprzedawców-książki można pisać, prywatni narzekają, że komisy robią wałki i wciskają kity, a sami wcale lepsi nie są, ile razy zrobiłem sobie wycieczkę po samochody do prywatnych ludzi co to w ogło są idealne, przez telefon są w bardzo dobrym stanie, a na miejscu miernota jakich mało, a najczęstsze tłumaczenie -aaaaa Panie ja to się nie znam, nie wiedziałem itd. Nawet wcz oglądałem serwisowany samochód, stan bardzo dobry, dzwonię pytam co jest do zrobienia?Nic, stan bardzo dobry. A jak blacharka?2 lata temu zrobiona-więc nie ma problemu. Jak silnikowo?Bardzo dobrze, samochód serwisowany więc nie ma jakichkolwiek problemów.

Na miejscu tak:wszystkie drzwi od dołu do zrobienia bo pełno zaawansowanej rudej, na błotniku wykwit i purchle takie, że doczyszczenie nic nie da bo reperaturkę trzeba wstawić, klapa z tyłu-spore bąbelki na całej długości. Silnik-któraś rolka tak niemiłosiernie naparzała jakby kot marcujący się pod maską siedział, silnik z 2 stron z wyciekami, pan mówi-ale nie kapie na dół, pokazałem paluchem-nie kapie, bo z jednej strony leci wprost na alternator a z drugiej zostaje na obudowie skrzyni, po odpaleniu świeci check, pan twierdzi, że przez egr, nie chciało mi się dalej sprawdzać, jazdy próbnej też nie było. Takich sytuacji jest pełno, ludzie prywatni kłamią wcale nie gorzej niż wytrawni handlarze, czasami chyba lepiej od handlusa kupić, bo przynajmniej jak coś tam się tłucze, to zrobi to, bo inaczej mu nie zejdzie samochód.

Dlatego złotego rozwiązania nie ma-należy pamiętać tylko aby dać sobie czas na kupienie samochodu, żeby nie kupować pod presją, wtedy szanse na kupienie dobrego samochodu rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktory to? Mam zapotrzebowanie w rodzinie na Pande

Powodzenia, szukałem na śląsku są fajne ale jak nie zadzwonisz w tym samym dniu co dane ogłoszenie to jej już nie ma crazy.gif

Upolowałem jedną z Pszczyny zielona, klima z 2005 za 12kzł przebieg 80kkm to dzwoniłem rano by na wieczór się umówić po południu już się sprzedała grinser006.gif

Ulepów też sporo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za ok 15000 zł nie spodziewaj się cudów i igły.

Kumpel kupił w DE fabię za 18kzł 1.9 105KM od 1 właściciela nie bita z przebiegiem 200kkm (kobieta do pracy jeździła) cena takiej fabii w PL na tamten czas wynosiła 13-15kzł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się merivą a potem wsiądź do picasso-gwarantuję, że podsumujesz, że meriva to jakaś

> taczka.

To ja wiem,ople Sa twarde w dodatku Citroen ma bardzo duzy rozstaw osi,chyba najwiekszy w swojej klasie.Na szczescie niedlugo bede mial okazje pojezdzic cytryna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Ty marudzisz, idź do jednego czy drugiego komisu o oboma się przejedź

A potem to psioczenie na handlarzy z komisów, że mają w nosie klienta... grinser006.gif ano mają, jak sami zawracacze gitary na przejażdżki. Dlatego większość komisiarzy sama siada za kółko i bardzo dobrze...Z resztą jak nie znam kogoś to również tak robię, może pojeździć sobie po osiedlu (sprawdzi sobie np działanie sprzęgła) a jak jedziemy gdzieś dalej siadam ja, i słucham co Pan chce sprawdzić, gaz w podłogę, zmiany biegów, hamowanie, etc etc co tam sobie ktoś życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A potem to psioczenie na handlarzy z komisów, że mają w nosie klienta... ano mają, jak sami

> zawracacze gitary na przejażdżki. Dlatego większość komisiarzy sama siada za kółko i bardzo

> dobrze...Z resztą jak nie znam kogoś to również tak robię, może pojeździć sobie po osiedlu

> (sprawdzi sobie np działanie sprzęgła) a jak jedziemy gdzieś dalej siadam ja, i słucham co Pan

> chce sprawdzić, gaz w podłogę, zmiany biegów, hamowanie, etc etc co tam sobie ktoś życzy.

no cóż zlosnik.gif takie życie zlosnik.gif

co to za problem w jedno albo drugie sobie usiąść i się przymierzyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no cóż takie życie

> co to za problem w jedno albo drugie sobie usiąść i się przymierzyć

Akurat do komisu mam najblizszego jakies 30km,i brak czasu by tam jechac tongue.gif ale znajomi maja cytryne i w weekend moze pojezdze grinser006.gif.Swoja droga chcesz kupic lanosa,dawno nie miales hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.