Skocz do zawartości

problem z paliwem renault clio 2014


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

brat siedzi w turcji i wypozyczyl samochod jak w tytule. Przy oddaniu auta musial zatankowac tyle paliwa ile bylo podczas wypozyczenia. Zatankowal raz 4 litry, potem znowu i wskazowka sie nie ruszyla. Potem ponownie zalal dwukrotnie po 4 litry czyli lacznie 16 litrow benzyny i wskazowka nie chce drgnac. Brat probowal stawac na gorce, bujac autem, gasic, odpalac i nic. Silnik 1.2 75 KM. Jakies wskazowki?

Brachol nie ma zamiaru robic im prezentu do pelna nie bedzie tankowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

W Clio jest jakiś "inteligentny" system kontroli ilości paliwa - skurczybyk wie ile przejechał i ile ma w baku icon_eek.gif. Jak mu nalał 4 litry to rozlało się po ściankach i czujnik nie zaskoczył grinser006.gif. Jest to fajne, ale producent pewnie nie przewidział, że ktoś może lać kilka litrów paliwa, albo za 50 złotych facepalm%5B1%5D.gifhehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> brat siedzi w turcji i wypozyczyl samochod jak w tytule. Przy oddaniu auta musial zatankowac tyle

> paliwa ile bylo podczas wypozyczenia. Zatankowal raz 4 litry, potem znowu i wskazowka sie nie

> ruszyla. Potem ponownie zalal dwukrotnie po 4 litry czyli lacznie 16 litrow benzyny i

> wskazowka nie chce drgnac. Brat probowal stawac na gorce, bujac autem, gasic, odpalac i nic.

> Silnik 1.2 75 KM. Jakies wskazowki?

> Brachol nie ma zamiaru robic im prezentu do pelna nie bedzie tankowal...

renuary kontrolują sobie ilość paliwa w baku co ileś tam uruchomień auta. Po kilkunastu startach powinien sobie sprawdzić i wyregulować wskazania poziomu paliwa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to fajne, ale producent pewnie nie przewidział, że ktoś może lać kilka litrów paliwa, albo za 50 złotych .

Ja dziś tankowałem obok taksiarza, który wlał za 15 zł. icon_eek.gifpad.gif

Ale miał gaz. Obroty miał ustawione tak, że jeżeli było z 400 w maksie (bo falowały - komp dolewał paliwa gdy przygasało). Koszmar.

A to wszystko w max 2-letniej Octavii.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dziś tankowałem obok taksiarza, który wlał za 15 zł.

> Ale miał gaz. Obroty miał ustawione tak, że jeżeli było z 400 w maksie (bo falowały - komp dolewał

> paliwa gdy przygasało). Koszmar.

> A to wszystko w max 2-letniej Octavii.

> mar00ha

Na pewno nie robił tego w ramach hobby czy z przyjemności.

Ot, walka o każdą złotówkę na chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji mojego Francuza jest nawet napisane, że wskazówka/zasięg nie drgnie gdy się zatankuje mniej niż 5 litrów

W wielu autach tak jest, ale tak jak pisałem prawidłowy poziom paliwa w zbiorniku powinien się pojawić po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wielu autach tak jest, ale tak jak pisałem prawidłowy poziom paliwa w zbiorniku powinien się

> pojawić po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora.

A jeśli napełnię bak 10x4L to nadal będzie pokazywał rezerwę? spineyes.gif

Właśnie miałem takie zdziwko gdy na autostradzie z bardzo drogim paliwem wlałem tylko 5L coby dojechać spokojnie za bramki i zasięg nie wzrósł nawet o kilometr smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> brat siedzi w turcji i wypozyczyl samochod jak w tytule. Przy oddaniu auta musial zatankowac tyle

> paliwa ile bylo podczas wypozyczenia. Zatankowal raz 4 litry, potem znowu i wskazowka sie nie

> ruszyla. Potem ponownie zalal dwukrotnie po 4 litry czyli lacznie 16 litrow benzyny i

> wskazowka nie chce drgnac. Brat probowal stawac na gorce, bujac autem, gasic, odpalac i nic.

> Silnik 1.2 75 KM. Jakies wskazowki?

> Brachol nie ma zamiaru robic im prezentu do pelna nie bedzie tankowal...

Prezentów robić nie chce...A ile tego paliwa było wie? I ile zużył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prezentów robić nie chce...A ile tego paliwa było wie? I ile zużył?

Po wskazniku widzial ile zuzyl i powinien dolac ok.gif A, ze akurat nie wiedzial, ze komputer nie lapie tankowania ponizej 5 litrow to zrobil sie problem. Auto oddane i problemow nie robili. Dzięki za sugestie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> renuary kontrolują sobie ilość paliwa w baku co ileś tam uruchomień auta. Po kilkunastu startach

> powinien sobie sprawdzić i wyregulować wskazania poziomu paliwa

w clio 4 to dziwne jest wlasnie, musi bys z tym jakis fakap

zalalem do pelna i u mmnie tez nie drgnela wskazowka a byla rezerwa

dopiero wl-wyl pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w clio 4 to dziwne jest wlasnie, musi bys z tym jakis fakap

> zalalem do pelna i u mmnie tez nie drgnela wskazowka a byla rezerwa

> dopiero wl-wyl pomoglo

i po co ta nowoczesnosc? co daje taka kontrola? imho glupi drogi system ktory tylko popsuc sie moze sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po co ta nowoczesnosc? co daje taka kontrola? imho glupi drogi system ktory tylko popsuc sie moze

To nie jest drogi system! Tam jest normalny czujnik w baku i komp po prostu co jakiś skok napięcia z potencjometru koryguje sobie poziom paliwa. Niech będzie co 10% i już nalanie czterech litrów może się mieścić w jednym zakresie nie dając wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze problem juz rozwiazany, ale dziwie sie, ze kaza oddac ze stanem jaki byl, skoro byl niepewny, a lanie na km pewne tez nie jest.

Przy podobnych warunkach zazadalem auta zalanego do pelna i takie tez oddalem (tak wiem, ze to tez nie musi byc dokladnie tyle samo, ale kombinowania jakby mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po co ta nowoczesnosc? co daje taka kontrola? imho glupi drogi system ktory tylko popsuc sie moze

nie wiem czy jest drogi czy nie

na forum clio kilka osob tez o tym pisalo

jak bede mial pierwszy przeglad to wspomne o tym, moze cos zapgrejduja w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Clio jest jakiś "inteligentny" system kontroli ilości paliwa - skurczybyk wie ile przejechał i

> ile ma w baku . Jak mu nalał 4 litry to rozlało się po ściankach i czujnik nie zaskoczył .

> Jest to fajne, ale producent pewnie nie przewidział, że ktoś może lać kilka litrów paliwa,

> albo za 50 złotych .

Nie wiem jak jest teraz, ale jak paliwo w PL było 4PLN/l to w Turcji było po 7PLN/l (w przeliczeniu) zlosnik.gif

Ja też bym chyba oszczędzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.