Skocz do zawartości

Jaki silnik do Citroena C6?


ABM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przejażdżce Citroenem C6 2.7 HDI dość mocno zachorowałem na to auto i w tej kwestii się już raczej nie wyleczę. Chciałem zapytać o silniki, głównie interesuje mnie mniejszy HDI 2.2 biturbo 170 km i większy HDI V6 2.7 204 km, jednak biorę także pod uwagę benzynowy V6 i gazyfikację. Chciałem zapytać czy 2.7 HDI rzeczywiście jest taki paliwożerny i awaryjny? Czy 2.2 HDI da się sensownie i bezawaryjnie zchpiować? Jak wygląda gazowanie benzynowego V6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Po przejażdżce Citroenem C6 2.7 HDI dość mocno zachorowałem na to auto i w tej kwestii się już

> raczej nie wyleczę. Chciałem zapytać o silniki, głównie interesuje mnie mniejszy HDI 2.2

> biturbo 170 km i większy HDI V6 2.7 204 km, jednak biorę także pod uwagę benzynowy V6 i

> gazyfikację. Chciałem zapytać czy 2.7 HDI rzeczywiście jest taki paliwożerny i awaryjny? Czy

> 2.2 HDI da się sensownie i bezawaryjnie zchpiować? Jak wygląda gazowanie benzynowego V6?

Jeśli tam siedzi te same albo zbliżone konsstrukcyjnie V6 co w C8, 807, Phedra itd to czytałem bardzo dobre opinie że silnik stary konstrukcyjnie i sprawdzony. Wolałbym się w to ładować niż w uzywane biturbo. A co do gazowania to jeden grzyb czy to R4 czy V6 - dobry montaż i graty i będzie smigać tak jak na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 3.0 V6, znany , sprawdzony silnik . Z gazem będzie o niebo tańszy w eksploatacji niż diesel biturbo(wtryski , dwumasy, 2xturbina itp.) I nie łudzisz się chyba,że kupisz C6 diesla z przebiegiem 170 tyś?? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierz 3.0 V6, znany , sprawdzony silnik . Z gazem będzie o niebo tańszy w eksploatacji niż diesel

> biturbo(wtryski , dwumasy, 2xturbina itp.) I nie łudzisz się chyba,że kupisz C6 diesla z

> przebiegiem 170 tyś??

Możesz trochę napisać o spalaniu i gazowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz trochę napisać o spalaniu i gazowaniu?

Miałem ten silnik w 406 coupe, w mieście 12 przy lekkiej nodze w trasie 7-8 L benzyny, gaz bez problemu choc ja akurat zamontować nie zdąrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ten silnik w 406 coupe, w mieście 12 przy lekkiej nodze w trasie 7-8 L benzyny, gaz bez

> problemu choc ja akurat zamontować nie zdąrzyłem.

Tak sobie czytam opinie o tych silnikach, raporty spalania i coraz bardziej przekonuję się do benzynowego V6 z dobrą instalką LPG. Taki 2.2 HDI biturbo lub 2,7 V6 to rzeczywiście potencjalna skarbonka, dodatkowo ten ostatni jest bardzo paliwożerny, natomiast 2.2 nawet biturbo jest zwyczajnie za słaby do budy C6. Zakładając, że prawidłowo zagazowana benzyna V6 będzie spalać 16 litrów w mieście i 10 na trasie, to będzie znacznie tańsza w eksploatacji od 2.7 HDI i nawet nieznacznie tańsza od 2.2 HDI. Dodatkowe plusy to brzmienia benzynowego V6 i jego niezawodność. Jedyna co mnie trochę przeraża to bardzo niski zasię na LPG i konieczność częstego tankowania, co w trasach jest bardzo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam opinie o tych silnikach, raporty spalania i coraz bardziej przekonuję się do

> benzynowego V6 z dobrą instalką LPG. Taki 2.2 HDI biturbo lub 2,7 V6 to rzeczywiście

> potencjalna skarbonka, dodatkowo ten ostatni jest bardzo paliwożerny, natomiast 2.2 nawet

> biturbo jest zwyczajnie za słaby do budy C6. Zakładając, że prawidłowo zagazowana benzyna V6

> będzie spalać 16 litrów w mieście i 10 na trasie, to będzie znacznie tańsza w eksploatacji od

> 2.7 HDI i nawet nieznacznie tańsza od 2.2 HDI. Dodatkowe plusy to brzmienia benzynowego V6 i

> jego niezawodność. Jedyna co mnie trochę przeraża to bardzo niski zasię na LPG i konieczność

> częstego tankowania, co w trasach jest bardzo irytujące.

Nie licz na spalanie 10 lpg w trasie...tyle to spalają 1.5-1.8, bardziej nastaw się na 13-14 trasa (bez wygłupów i bez mulenia) oraz 18-20 miasto-nie rozczarujesz się potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładając, że prawidłowo zagazowana benzyna V6

> będzie spalać 16 litrów w mieście i 10 na trasie, to będzie znacznie tańsza w eksploatacji od

> 2.7 HDI i nawet nieznacznie tańsza od 2.2 HDI. Dodatkowe plusy to brzmienia benzynowego V6 i

> jego niezawodność. Jedyna co mnie trochę przeraża to bardzo niski zasię na LPG i konieczność

> częstego tankowania, co w trasach jest bardzo irytujące.

Znam ten silnik w podobnym Peugeocie 607. Realne spalanie benzyny to 8-9 trasa, 10 autostrada, 12 miasto, także na lpg wyjdzie odpowiednio 10-11, 12, 15/100. Przyjmij średnie dla lpg 13/100, co przy zbiorniku 45l. pozwoli przejechać ponad 300km, a w trasie nawet 400km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie licz na spalanie 10 lpg w trasie...tyle to spalają 1.5-1.8, bardziej nastaw się na 13-14 trasa

> (bez wygłupów i bez mulenia) oraz 18-20 miasto-nie rozczarujesz się potem.

Gruba przesada.

Jeździłem kolejno autami 3.0, 1.6 oraz 1.8 - różnice w spalaniu nie były wcale bardzo duże

A dla 3.0 max to było 15-17 l LPG w mieście. W trasie do 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie licz na spalanie 10 lpg w trasie...tyle to spalają 1.5-1.8, bardziej nastaw się na 13-14 trasa

> (bez wygłupów i bez mulenia) oraz 18-20 miasto-nie rozczarujesz się potem.

hmm mam silnik 2.0 automat i miasto jest około 13L raczej nie więcęj a na trasie 10L hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Po przejażdżce Citroenem C6 2.7 HDI dość mocno zachorowałem na to auto i w tej kwestii się już

> raczej nie wyleczę. Chciałem zapytać o silniki, głównie interesuje mnie mniejszy HDI 2.2

> biturbo 170 km i większy HDI V6 2.7 204 km, jednak biorę także pod uwagę benzynowy V6 i

> gazyfikację. Chciałem zapytać czy 2.7 HDI rzeczywiście jest taki paliwożerny i awaryjny? Czy

> 2.2 HDI da się sensownie i bezawaryjnie zchpiować? Jak wygląda gazowanie benzynowego V6?

Ja mam ten V6 z LPG w swojej C5 i średnie spalanie po 48 000 km to 14,7 l/100 km (połowa przebiegu to Warszawa a druga polowa to wyjazdy weekendowe do Wrocławia po A2 i S8) ale mam kijową instalację, którą będę zmieniał.

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52654

C6 2,2 HDI bym nie brał pod uwagę bo ma ciut inne zawieszenie niż wersje V6 jeśli dobrze pamiętam ale to zaraz Paweł Jędrocha dokładnie napisze o różnicach w zawieszeniu C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie licz na spalanie 10 lpg w trasie...tyle to spalają 1.5-1.8, bardziej nastaw się na 13-14 trasa

> (bez wygłupów i bez mulenia) oraz 18-20 miasto-nie rozczarujesz się potem.

To nie do końca tak jak piszesz. Ja w a8 4,2 po wymianie wtrysków (na pierwszych spalał dużo więcej) osiągałęm 11l na autostradzie przy jeździe zgodnie z przepisami w UK, czyli 70mil/h, do 13l przy normalnym tempie, średnio spalał mi 15l. Zaznaczam, ze jeżdżę spokojnie, bo mój b rat tym autem nie schodził ponizej 25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna co mnie trochę przeraża to bardzo niski zasię na LPG i konieczność

> częstego tankowania, co w trasach jest bardzo irytujące.

Jak będziesz wyceniał instalację to poproś o największą możliwą butle w kole która wypełni miejsce zapasu, jak dobrze pójdzie to wejdzie Ci 50l LPG, a to jest do 500 km przy spokojnej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz wyceniał instalację to poproś o największą możliwą butle w kole która wypełni miejsce

> zapasu, jak dobrze pójdzie to wejdzie Ci 50l LPG, a to jest do 500 km przy spokojnej trasie

Wiem, nawet się zastanawiam nad wywaleniem oryginalnego baku benzyny i wstawienie w to miejsce drugiej dużej butli LPG i mini zbiornika na benzynę. Od 8 lat mam diesle i zasięg w trasie ponad 1000 km, na rezerwie w okolicach 100 km i jak sobie przypomnę w poprzednim aucie z LPG, tankowania co 300 km, to jestem przerażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz wyceniał instalację to poproś o największą możliwą butle w kole która wypełni miejsce

> zapasu, jak dobrze pójdzie to wejdzie Ci 50l LPG, a to jest do 500 km przy spokojnej trasie

Też wyszedłem z tego założenia w Stilo. Wchodzi mi około 49l lpg. W trasie na ponad 650km wystarczy przy paliwożernym 1,6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pytalem o c5 z 2.2 to wszyscy odradzali, siakies problemy z filtrem, plus inne drobnostki

Jak zwykle mówią ci którzy nigdy nie mieli i nie jeździli takim autem z tym silnikiem

obecnie u mnie:

180kkm przebieg

fap - nigdy żdanych problemów

nie bierze oleju

podatny na modyfikacje - obecnie 200KM @ 430Nm

nadal fabryczne sprzęgło i dwu masowe koło zamachowe

a takie informacje najłatwiej szukać na forum o C5

klub cytyrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.