Skocz do zawartości

Thuje na tarasie


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj z małżonką na targach ogrodniczych i namówiła mnie na zakup iglaków na taras.

Tak to na razie wygląda, doradźcie proszę jakie donice powinienem kupić, żeby thuje dobrze rosły i jaką ziemię. Czy coś ważnego muszę wiedzieć przy ich sadzeniu ?

Ogrodnik ze mnie słaby, dlatego proszę o merytoryczne i duchowe wsparcie zlosnik.gif

287705281-IMG_1358.jpg

post-21394-14352524118715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj z małżonką na targach ogrodniczych i namówiła mnie na zakup iglaków na taras.

> Tak to na razie wygląda, doradźcie proszę jakie donice powinienem kupić, żeby thuje dobrze rosły i

> jaką ziemię. Czy coś ważnego muszę wiedzieć przy ich sadzeniu ?

> Ogrodnik ze mnie słaby, dlatego proszę o merytoryczne i duchowe wsparcie

Ciężkie i szerokie dołem biglaugh.gif Żeby nie zbierać ziemi po całym tarasie jak wiatr bardziej gwizdnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ziemię do iglaków - osmocote niby taka z lepszych zlosnik.gif

donice kup możliwie największe i stabilne.

a i tak jak będzie fest mróz to może być z nimi różnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> donice? szkoda kasy, bierz wiadra, łatwiej bedzie przenosic

popatrzyłem na ceny donic w necie i mi się nogi lekko ugięły. Mam w gminie leroy merlin, castoramę i obi - gdzie myślicie wystartować w pierwszej kolejności ? Coś mi się kojarzy, że chyba obi ma dość mocno rozwinięty dział ogrodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrzyłem na ceny donic w necie i mi się nogi lekko ugięły. Mam w gminie leroy merlin, castoramę

> i obi - gdzie myślicie wystartować w pierwszej kolejności ? Coś mi się kojarzy, że chyba obi

> ma dość mocno rozwinięty dział ogrodowy.

Zrób skrzynie z desek... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz ceny donic to padniesz. Ja na taras zamówiłem drewniane i je lekko stuningowalem styropianem i folia budowlana. Na razie sie sprawdza.

Do takich wysokich zywotnikow musisz mieć szeroka donic zeby przy większym wietrze nóg nie dostały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj z małżonką na targach ogrodniczych i namówiła mnie na zakup iglaków na taras.

> Tak to na razie wygląda, doradźcie proszę jakie donice powinienem kupić, żeby thuje dobrze rosły i

> jaką ziemię. Czy coś ważnego muszę wiedzieć przy ich sadzeniu ?

> Ogrodnik ze mnie słaby, dlatego proszę o merytoryczne i duchowe wsparcie

wiesz , ze to urośnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zobaczysz ceny donic to padniesz. Ja na taras zamówiłem drewniane i je lekko stuningowalem

> styropianem i folia budowlana. Na razie sie sprawdza.

> Do takich wysokich zywotnikow musisz mieć szeroka donic zeby przy większym wietrze nóg nie dostały

masz jakieś fotki jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj z małżonką na targach ogrodniczych i namówiła mnie na zakup iglaków na taras.

> Tak to na razie wygląda, doradźcie proszę jakie donice powinienem kupić, żeby thuje dobrze rosły i

> jaką ziemię. Czy coś ważnego muszę wiedzieć przy ich sadzeniu ?

> Ogrodnik ze mnie słaby, dlatego proszę o merytoryczne i duchowe wsparcie

Po pierwsze nie kupuje się iglaków w balotach , marne szanse na zakorzenienie .

Po drugie iglaki w donicach na balkonie czy tarasie to temat trudny , będą usychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thuje thujami, ale widok z tego "balkonotarasu" nieciekawy, eufemistycznie pisząc...

generalnie to chciałem kupić mieszkanie z widokiem na zbocze góry z gajem oliwnym. Miałem plan, żeby codziennie rano budziły mnie dzwoneczki kóz wyprowadzanych na pastwisko. Niestety, nie znalazłem, więc wziąłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze nie kupuje się iglaków w balotach , marne szanse na zakorzenienie .

> Po drugie iglaki w donicach na balkonie czy tarasie to temat trudny , będą usychać .

Co do nr 1, zgoda.

Co do nr 2 - przez 4 lata musialem wywalic 3 iglaki, ale sporo sie trzyma niezle. Wiec sporo zalezy od szczescia i zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do nr 1, zgoda.

> Co do nr 2 - przez 4 lata musialem wywalic 3 iglaki, ale sporo sie trzyma niezle. Wiec sporo zalezy

> od szczescia i zimy

Podlewać, podlewać, podlewać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podlewać, podlewać, podlewać

Ciężka sprawa ,pod wpływem słońca donice się przegrzewają i korzenie schną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do nr 1, zgoda.

> Co do nr 2 - przez 4 lata musialem wywalic 3 iglaki, ale sporo sie trzyma niezle. Wiec sporo zalezy

> od szczescia i zimy

kupiłem donice, niestety plastikowe, bo ceramiczne są ciut przydrogawe. Czy w doniczkach mają być otwory ? Ziemię kupiłem zgodnie z zaleceniami - do iglaków. Jutro będę sadził ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co Wy z tym "h"????

> polskie forum to można pisać "tuje"

> chyba że to "h" dodaje +50 do prestiżu...

A można pisać thuje bez "t"? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj z małżonką na targach ogrodniczych i namówiła mnie na zakup iglaków na taras.

> Tak to na razie wygląda, doradźcie proszę jakie donice powinienem kupić, żeby thuje dobrze rosły i

> jaką ziemię. Czy coś ważnego muszę wiedzieć przy ich sadzeniu ?

> Ogrodnik ze mnie słaby, dlatego proszę o merytoryczne i duchowe wsparcie

Thuje w doniczkach to ciezki temat a szczegolnie jak sa na mocno naslonecznionej ekspozycji. U mnie na osiedlu kilka osb posadzilo po kilka, ja w tym czasie posadzilem w ogrodku (parter) u mnie sie nie przyjela 1 z 20. U ludzi albo wszytskie padly albo zostaly pojedyncze tongue.gif.

Poza odpowiednia doniczka, ziemia i preparaterm od brazowienia (w odp porze roku) thuje potrzebuja bardzo duzo wody, takze jesienia i wiosna, nawet jak padaja deszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thuje w doniczkach to ciezki temat

no dobra, powalczyłem trochę:

1) przygotowałem doniczki, tak, żeby miały odpływ wody i nie paskudziły mi desek:

donica1.jpg

donica2.jpg

dno donicy wysypałem keramzytem, na to ziemia do iglaków.

2) posadzone tuje wyglądają tak:

tuje1.jpg

do tego posadziliśmy jeszcze modrzew i zioła:

ziola.jpg

trzymajcie kciuki, żeby się przyjęło ok.gif żona jeszcze powalczyła z pelargoniami oraz jakimiś małymi iglakami ozdobnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą upały to musisz podlewać niemal na okrągło uważając żeby nie przesuszyć ziemi. Wystarczy jeden dzień i padną. Przetestowałem już 3 komplety (łącznie z takimi ze szkółki) i wszystkie zimę trzymały spokojnie a padały w lato. Generalnie ciężka sprawa ale powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będą upały to musisz podlewać niemal na okrągło uważając żeby nie przesuszyć ziemi. Wystarczy

> jeden dzień i padną. Przetestowałem już 3 komplety (łącznie z takimi ze szkółki) i wszystkie

> zimę trzymały spokojnie a padały w lato. Generalnie ciężka sprawa ale powodzenia

dlatego przed wakacjami chcę zamontować system nawadniający, o jakim pisałem w osobnym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, powalczyłem trochę:

> 1) przygotowałem doniczki, tak, żeby miały odpływ wody i nie paskudziły mi desek:

> dno donicy wysypałem keramzytem, na to ziemia do iglaków.

> 2) posadzone tuje wyglądają tak:

> do tego posadziliśmy jeszcze modrzew i zioła:

> trzymajcie kciuki, żeby się przyjęło żona jeszcze powalczyła z pelargoniami oraz jakimiś małymi

> iglakami ozdobnymi.

Małe te doniczki. Ja mam iglaki na tarasie w skrzynkach 50x50 i 100x50 i w tych mniejszych kilka zdechło. W większych jakoś się trzymają smile.gif widać więcej ziemi to mniejsza podatność na wysuszenie. Ale i tak myślę nad nawadnianiem - chociaż u mnie jest problem, bo pomiędzy skrajnymi skrzynkami mam blisko 20m i musiałbym kupić ze 2 komplety a to już większe koszty.

Zioła też mam - miętę, oregano a ostatnio posiałem bazylię smile.gif fajna sprawa wrzucić do "modżajto" świeżo zerwaną miętę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe te doniczki. Ja mam iglaki na tarasie w skrzynkach 50x50 i 100x50 i w tych mniejszych kilka

> zdechło. W większych jakoś się trzymają widać więcej ziemi to mniejsza podatność na

> wysuszenie. Ale i tak myślę nad nawadnianiem - chociaż u mnie jest problem, bo pomiędzy

> skrajnymi skrzynkami mam blisko 20m i musiałbym kupić ze 2 komplety a to już większe koszty.

> Zioła też mam - miętę, oregano a ostatnio posiałem bazylię fajna sprawa wrzucić do "modżajto"

> świeżo zerwaną miętę

to może nie kupuj zestawu, tylko skompletuj sam ? Bo największe znaczenie w kosztach ma ilość doniczek, a nie odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to może nie kupuj zestawu, tylko skompletuj sam ? Bo największe znaczenie w kosztach ma ilość

> doniczek, a nie odległość.

Doniczek jest w sumie 5. 3szt 50x50 i 2 szt 50x100.

Bede musial zglebic temat i tez pomyslec jak to polozyc, zeby mnie nie denerwowalo za kazdym razem jak wyjde na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doniczek jest w sumie 5. 3szt 50x50 i 2 szt 50x100.

> Bede musial zglebic temat i tez pomyslec jak to polozyc, zeby mnie nie denerwowalo za kazdym razem

> jak wyjde na taras.

no to blumat:

po jednym dużym kroplowniku na doniczki 50X50 i po dwa do tych większych. Może do tej większej po jednym styknie, musiałbyś dopytać. Czyli zakładając nawet 7 kroplowników to koszt 140 zł, do tego wąż i reduktor ciśnienia (ok 100 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.