Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe - pokrzywione


damianX

Rekomendowane odpowiedzi

miałem tak po ok 3kkm po wymianie tarcz na ATE sick.gif

po rozgrzaniu bicie.... sciana.gif

- więc na warsztat i miernikiem zegarowym zmierzone bicie obu z obu stron: brak bicia (tarcze po postoju)

- w droge i po rozgrzaniu: znowu bicie tongue.gif

- po paru dniach powrót na warsztat i tarcze zdjęte..piasta jeszcze raz doczyszczona, tarcze zamontowane i przetoczone na aucie...

spokój był przez jakieś 2kkm - bicie wróciło po rozgrzaniu spineyes.gif

tarcze poszły na śmietnik ...założone Brembo i zero problemów od jakichś 20kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem tak po ok 3kkm po wymianie tarcz na ATE

> po rozgrzaniu bicie....

> - więc na warsztat i miernikiem zegarowym zmierzone bicie obu z obu stron: brak bicia (tarcze po

> postoju)

> - w droge i po rozgrzaniu: znowu bicie

> - po paru dniach powrót na warsztat i tarcze zdjęte..piasta jeszcze raz doczyszczona, tarcze

> zamontowane i przetoczone na aucie...

> spokój był przez jakieś 2kkm - bicie wróciło po rozgrzaniu

> tarcze poszły na śmietnik ...założone Brembo i zero problemów od jakichś 20kkm

Potwierdzam, mam identycznie z nowymi rocznymi tarczami. ATE dobrze nagrzane dostają bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem tak po ok 3kkm po wymianie tarcz na ATE

> po rozgrzaniu bicie....

> - więc na warsztat i miernikiem zegarowym zmierzone bicie obu z obu stron: brak bicia (tarcze po

> postoju)

> - w droge i po rozgrzaniu: znowu bicie

> - po paru dniach powrót na warsztat i tarcze zdjęte..piasta jeszcze raz doczyszczona, tarcze

> zamontowane i przetoczone na aucie...

> spokój był przez jakieś 2kkm - bicie wróciło po rozgrzaniu

> tarcze poszły na śmietnik ...założone Brembo i zero problemów od jakichś 20kkm

Gdzie kupiłeś te ATE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, mam identycznie z nowymi rocznymi tarczami. ATE dobrze nagrzane dostają bicia.

Cholera mam zamiar właśnie kupic ATE zamiast brembo.

może jednak zmienić na brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholera mam zamiar właśnie kupic ATE zamiast brembo.

> może jednak zmienić na brembo.

miałem komplet brembo na którym zrobiłem ok. 100 tyś km. do końca "nie tłukły" ok.gif a w lanosie przód miał co robić, bo tył to tak sobie hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem komplet brembo na którym zrobiłem ok. 100 tyś km. do końca "nie tłukły" a w lanosie przód

> miał co robić, bo tył to tak sobie hamuje

Czyli tak naprawde to loteria brembo ate inne ,zależy na co sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo mi odradzał mój mechanik, mówi że dobra firma której budżetowych produktów się nie kupuje, bo jadą na opinii podzespołów do motosportu. I że nigdy nie wiesz, gdzie dana partia była wyprodukowana.

Mam ATE i.. nie wiem czy biją, ostatnio coś takiego raz zaobserwowałem ale potem znikło, czort wie, jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brembo mi odradzał mój mechanik, mówi że dobra firma której budżetowych produktów się nie kupuje,

> bo jadą na opinii podzespołów do motosportu. I że nigdy nie wiesz, gdzie dana partia była

> wyprodukowana.

> Mam ATE i.. nie wiem czy biją, ostatnio coś takiego raz zaobserwowałem ale potem znikło, czort wie,

> jestem z nich zadowolony.

ja tez ostatnio od wielu mechanikow slyszalem ze brembo sie skonczylo...ja bylem zmuszony kupic takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup u nich TRW i powinno być OK.

Mam TRW z tyłu od środy i ATE z przodu od 6 tyś. Faktycznie po rozgrzaniu czuć delikatne pulsowanie. Ciekawe jak będzie dalej, jeśli się pogłębi to będę z ATE bardzo niezadowolony.

Kupiłem w iparts. Myślę, że podróbek by nie wciskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam TRW z tyłu od środy i ATE z przodu od 6 tyś. Faktycznie po rozgrzaniu czuć delikatne

> pulsowanie. Ciekawe jak będzie dalej, jeśli się pogłębi to będę z ATE bardzo niezadowolony.

> Kupiłem w iparts. Myślę, że podróbek by nie wciskali.

A montaż był szybki czy staranny bo to ma duże znaczenie. Luzy na łożyskach sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A montaż był szybki czy staranny bo to ma duże znaczenie. Luzy na łożyskach sprawdzone?

Oczyszczone piasty, łożyska raczej nie ale wcześniej była robiona geometria, dwóch sprawdzało jak siedzą koła, na wiosnę przy zmianie kół sam tez sprawdzałem, nic nie było czuć.

Nie ma drgań na kierownicy, czuć tylko pulsowanie siły hamowania, minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następne biorę boscha albo oryginały. Zrobiłbym to już teraz, ale w Hondzie aby zmienić tarcze,

> trzeba wyciągnąć piastę

Jaka to Honda? Tarcz Bosch na pewno na przód bym nie założył bo były reklamacje a na TRW czy Textara nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz 3 komplet bremo, zawsze dobre hamowanie i zero bic. Testowalem tez mintexa ale u nas chyba nie idzie dostac - szkoda bo na trzech autach smigaly bardzo dobrze.

Musze wmienic tarcze z klocuchami w moim mg i zastanawim sie miedzy brembo, trw i mikoda. Co to ostatnie warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam juz 3 komplet bremo, zawsze dobre hamowanie i zero bic. Testowalem tez mintexa ale u nas chyba

> nie idzie dostac - szkoda bo na trzech autach smigaly bardzo dobrze.

> Musze wmienic tarcze z klocuchami w moim mg i zastanawim sie miedzy brembo, trw i mikoda. Co to

> ostatnie warte?

przez 20 tyś. km nie mialem problemu z mikodą, potem auto się sprzedało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam juz 3 komplet bremo, zawsze dobre hamowanie i zero bic. Testowalem tez mintexa ale u nas chyba

> nie idzie dostac - szkoda bo na trzech autach smigaly bardzo dobrze.

> Musze wmienic tarcze z klocuchami w moim mg i zastanawim sie miedzy brembo, trw i mikoda. Co to

> ostatnie warte?

Mam na tyle w Mondeo mIV z klockami Ferrodo i zrobione jakies 20 kkm.

Na razie mogę polecić ok.gif

A i cena bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Defekt w odlewie, uwidacznia sie po nagrzaniu. Niestety temat calkiem czesty i trudny do

> udowodnienia, bo mierzone czujnikiem na zimno nie wykazuja odchylen.

ok a jak się ma używanie takich tarcz do reszty podzespołów ,co się popsuje następne ,łożyska......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup u nich TRW i powinno być OK.

Ja miałem taką sytuację z TRW. Po rozgrzaniu biły. Usterka już po ok 4kkm użytkowania. Reklamacja odrzucona z powodu rzekomego przegrzania. G.... prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka to Honda? Tarcz Bosch na pewno na przód bym nie założył bo były reklamacje a na TRW czy

> Textara nie.

Accord 96`

Z tego co widzę opinie innych osób, to zamienniki nawet dobrych firm to wszystko jest chiński szittt. Ja też swoich nie reklamuję i być może część właścicieli TRW i Textara tego nie robi.

Następne zamontuję oryginały w ASO i niech oni się potem martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widzę opinie innych osób, to zamienniki nawet dobrych firm to wszystko jest chiński

> szittt. Ja też swoich nie reklamuję i być może część właścicieli TRW i Textara tego nie robi.

Dziesiątki kompletów TRW i Textara zamontowaliśmy i żaden klient nie zgłaszał jakichkolwiek problemów. Prywatnie też zamontowałem TRW w 2 autach i też jest OK.

> Następne zamontuję oryginały w ASO i niech oni się potem martwią.

Z tego co wiem ASO Hondy montuje również najczęściej zamienniki. Nawet jak zamontują oryginały to tak samo łatwo mogą odrzucić reklamację więc chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy może być taka sytuacja że zimne tarcze nie bija ,a jak złapią temperaturę to już

> je czuć.

> np w deszczu nie ma w ogóle drgań.

> oczywiście podczas hamowania.

mam to samo w cmaxie. Zamontowałem nowe tarcze i klocki ori forda(motorcraft) i po 3-4 kkm zaczęły bić frown.gif i podobno to częsty przypadek w focusach jest. Nastepne juz na pewno nie będą "fordowate" . Mam w innym samochodzie Zimmermanny i sa bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam to samo w cmaxie. Zamontowałem nowe tarcze i klocki ori forda(motorcraft) i po 3-4 kkm zaczęły

> bić i podobno to częsty przypadek w focusach jest. Nastepne juz na pewno nie będą

> "fordowate" . Mam w innym samochodzie Zimmermanny i sa bardzo ok

Nie potwierdzę, że częsty przypadek, ale w służbowym Focusie po kilku hamowaniach z dużych prędkości (nie tak ostrych hamowaniach) tarcze biją, aż kierownicą telepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholera mam zamiar właśnie kupic ATE zamiast brembo.

> może jednak zmienić na brembo.

Jak tak czytam to chyba błąd zrobiłem kupując ATE, bo cholera wie, kiedy zaczną bić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie potwierdzę, że częsty przypadek, ale w służbowym Focusie po kilku hamowaniach z dużych

> prędkości (nie tak ostrych hamowaniach) tarcze biją, aż kierownicą telepie.

ja jeździłem na warsztaty i tak dupę trułem, aż założyli jakieś które nie tłukły nawet po 20 tyś. km zlosnik.gif Biedę tam ze mną mieli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tak czytam to chyba błąd zrobiłem kupując ATE, bo cholera wie, kiedy zaczną bić

Moje zaczęły bić po przejechaniu 6 tyś. Nie ma wibracji na kierownicy ale czuć wyraźne pulsowanie z różnym nasileniem w zależności od prędkości i długości jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje zaczęły bić po przejechaniu 6 tyś. Nie ma wibracji na kierownicy ale czuć wyraźne pulsowanie z

> różnym nasileniem w zależności od prędkości i długości jazdy.

Brat mówił, że po wymianie kompletu na ATE też po jakimś czasie bicia się pojawiły. W osobówce mam ATE, ale Power Disc'ki i tu - póki co - nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jeździłem na warsztaty i tak dupę trułem, aż założyli jakieś które nie tłukły nawet po 20 tyś.

> km Biedę tam ze mną mieli

Teraz mam nowszego Focusa, bo w tamtej firmie już nie pracuję (chyba Ci mówiłem - ?), w poprzedniej właśnie jeździło się Fokami (nic się z hamulcami nie działo), Stilo, Brave miałem na stanie wink.gif Stilo później... Ale kilka razy udało się przejechać Vectrą, mimo ślizgającego się sprzęgła, robiło to wrażenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat mówił, że po wymianie kompletu na ATE też po jakimś czasie bicia się pojawiły. W osobówce mam

> ATE, ale Power Disc'ki i tu - póki co - nic się nie dzieje.

Ja mam zwykłe, nie ma powerów do avensisa.

Delikatnie mówiąc jestem rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam zwykłe, nie ma powerów do avensisa.

> Delikatnie mówiąc jestem rozczarowany.

Jak tak czytam to sporo firm leci z jakością... Czy im chodzi o to, żeby się więcej sprzedawało? Trochę naciągane, skoro raz klient się natnie to więcej nie kupi.

Kilka lat temu miałem w Lanosie Brembo, ale zwykłe, jeździły do końca życia samochodu, dokładnie to nie pamiętam ile, ale co najmniej 3-4 lata. Nie muszę dodawać, że nic kompletnie się z nimi nie działo - klocki tam siedziały Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.