Skocz do zawartości

Zakup Laguny II


kuzi76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z kącika obok.

Nadszedł czas zmiany auta i mój wybór padł na Laguny II. Od jakiegoś czasu szukam i na razie wpadły mi w oko dwie sztuki:

1. Pierwsze cudo smile.gif

2. Drugie cudo smile.gif

No i moje pytanie:

Która lepsza???

Może ktoś coś wypatrzy ze zdjęć co ja przeoczyłem.

Dzięki z góry za podpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam z kącika obok.

> Nadszedł czas zmiany auta i mój wybór padł na Laguny II. Od jakiegoś czasu szukam i na razie wpadły

> mi w oko dwie sztuki:

> 1. Pierwsze cudo

> 2. Drugie cudo

> No i moje pytanie:

> Która lepsza???

> Może ktoś coś wypatrzy ze zdjęć co ja przeoczyłem.

> Dzięki z góry za podpowiedzi :0

IMHO szukaj noPB bo 1.9dci to zawsze loteria ok.gif

I licz sie z przebiegiem rzedu 250-300kkm w tych rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę się zmartwiłem pierwszymi odpowiedziami:(

> Dlaczego nie ten rocznik, wyczytałem że po 2003r. jest już lepiej

> Znalazłem też taką ale kolor mi nie odpowiadał

Odloz sobie z 5kPLN na nieprzewidziane wydatki i mozesz brac ok.gif

Poza tym, znowu wklejasz sprowadzonego diesla z 2006r z przebiegiem 150kkm hehe.gif

Jestes na najlepszej drodze, zeby wtopic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego tylko benzyna???

bo delikatnie mowiac te silniki diesla nie naleza do udanych. Ale jakbys zlapal jakies 2.0 zamiast 1.9 to mozna brac. Ale to juz nie beda te roczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może 2.2 - Taka

Gdyby nie te spoilery to moglaby byc hehe.gif.

No i pominmy fakt ze ten samochod stoi na terenie auto zlomu bo tam ma siedzibe ten komis wiec to mowi samo za siebie. zlosnik.gif. Sam osobiscie widzialem jak tam fajnie auta odmladzaja.

Po co zakladac takie tematy jak chlopaki odradzaja a Ty i tak kupisz lagune w dieselu z woj slaskiego hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że koledzy za bardzo stereotypowo podchodzą do tematu. Trzeba spojrzeć bardziej obiektywnie.

Jeśli szukasz laguny II 1,9dci to wybór poliftowej jest jak najbardziej słuszny. Silniki w tych wersjach są poprawione. Nie zmienia to faktu, że nadal to diesel i jest ryzyko uszkodzenia choćby turbiny. W ogóle ten model jakościowo jest znacznie lepszy niż wersja przedliftowa.

Warunkiem udanego zakupu jest znalezienie egzemplarza w jak najlepszym stanie. Łatwo nie jest, więc warto założyć budżet na jakieś naprawy.

Osobiście posiadam taka lagunę o jaką pytasz, poza nią jest kolejna nowsza. Poza LiPhII posiadałem wszystkie modele lagun i opinie opieram na blisko pół miliona przejechanych nimi kilometrów. Polecam, ale rozsądnie kupiony egzemplarz. Zatłuczonej laguny nie da się doprowadzić do ideału.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo delikatnie mowiac te silniki diesla nie naleza do udanych. Ale jakbys zlapal jakies 2.0 zamiast

> 1.9 to mozna brac. Ale to juz nie beda te roczniki

Jak to jest , wszyscy wiedzą , że dci padają w lagunach, a w volvo i mitsubishi z tamtych lat o problemach nie słychać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest , wszyscy wiedzą , że dci padają w lagunach, a w volvo i mitsubishi z tamtych lat o

> problemach nie słychać ?

nie chce mi sie sprawdzac ale roznice moga byc w osprzecie, oprogramowaniu silnika a najprostrza roznica moze byc czestotliwosc przegladow olejowych.

z 2.0 dci tez nie jest tak, ze jest ok w kazdym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko byle nie 2.2 DCi to już lepiej poloneza kup

a niby czemu - opierasz sie na opinach internetowch - czy na wlasnych doswiadczeniach ??

bo ja na wlasnych doswiadczeniach moge powiedziec ze nie mialem lepszego auta niz laguna 2.2 dci z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a niby czemu - opierasz sie na opinach internetowch - czy na wlasnych doswiadczeniach ??

> bo ja na wlasnych doswiadczeniach moge powiedziec ze nie mialem lepszego auta niz laguna 2.2 dci z

> automatem

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to prawda, że w Lagunie II tylne tarcze są połączone z piastami i kosztuje to od 1000 zł/kpl?

Tylna tarcza jest z łożyskiem czyli zasadniczo połączona z piastą. Tak samo jest w scenicu II.

Koszt... 600 za komplet. A może da się taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a niby czemu - opierasz sie na opinach internetowch - czy na wlasnych doswiadczeniach ??

> bo ja na wlasnych doswiadczeniach moge powiedziec ze nie mialem lepszego auta niz laguna 2.2 dci z

> automatem

Doświadczenia własne, sąsiada i bardzo dobrego znajomego pracującego dobre 10 lat w ASO Renault.

Oczywiście pewnie są wyjątki jak ze wszystkim, jednak kupno 2.2 DCi to proszenie się o problemy i poczytać o tym można szeroko w internecie.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że koledzy za bardzo stereotypowo podchodzą do tematu. Trzeba spojrzeć bardziej

> obiektywnie.

> Jeśli szukasz laguny II 1,9dci to wybór poliftowej jest jak najbardziej słuszny. Silniki w tych

> wersjach są poprawione. Nie zmienia to faktu, że nadal to diesel i jest ryzyko uszkodzenia

> choćby turbiny. W ogóle ten model jakościowo jest znacznie lepszy niż wersja przedliftowa.

Ja nie widziałem nadzwyczajnej roznicy w jakości porównanie miałem na mojej byłej LII phI 3.0 V6 Initiale na lpg(prawie 4 kata)a kolegi 5lat młodszą z silnikiem 2.0T benzyna to moje wydatki przy jego były symboliczne, zresztą mi akurat wizualnie bardziej podoba sie starsza - a diesla nie brałem pod uwagę.

Moje dotychczasowe silniki franc to benz

V6 3.0 - 4lata 3 cewki

2.0T w Espace póki co bez uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.