Skocz do zawartości

[KZAK] Padlina do 10kpln


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

> w tej kasie ciezko znaleźc lacetti, poza tym to juz 1.6, spalanie wieksze, auto wieksze i itp. poza

> tym mało tych aut jest na rynku. a 1.2 60KM w punto II z lpg bedzie to jakoś jeździło?

1.4 których jest masa.

Często od 1 właściciela.

A Punto 1.2 no jakoś jeździ jednak za ta kasę kupisz spokojnie lacetti

Powiem inaczej to co zaoszczędzisz na paliwie w Punto wydasz na naprawy auta. Miałem 1.2 8v z LPG i generalnie silnik ok oczywiście mulowaty, jednak cała reszta to poziom fiata, sypie się co chwile jakaś pierdola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie a Picanto? nie odrzucam tej opcji, skłaniam się głównie na koszta eksploatacji, do tej pory

> jeździłem takimi maluchami wiec zacząłem rozgladac sie za Picanto. może ktoś coś powiedziec o

> tym aucie?

autko bardzo fajne, zwinne, ja lubie nim jezdzic. Calkiem przy tym zrywne przy predkosciach miejskich za to niesamowicie paliwozerne, przynajmniej 1.0/60KM. W zimie potrafilo przekroczyc 9/100 na krotkich trasach, dlatego musielismy zagazowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem ostatnio samochod po mojej kobiecie - 206 1,4 2007r hdi z klimą i dwoma kompletami nowka kół za 9400zl. Dodam ze był swiezo po regeneracji tylnej belki (950zl). Moze szukaj czego podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a lacetti takie bez awaryjne jest? ile to spali lpg takie 1.4?

kumasz, że trochę cięższe 1.6 potrafi spalić nawet nieco mniej od 1.4 przy tym samym stylu jazdy? palacz.gif elastyczność się kłania zlosnik.gif w 1.6 nie muszę przekraczać 2,5tys. przy czym w 1.4 bardzo często przekraczam 3,5. Nie wiem po jak dużym mieście się poruszasz ale przykładowo gdybyś w Niemczech chciał sobie takim Punto 1.2 lpg ruszyć ekonomicznie spod świateł to po jakimś czasie kłania się wizyta u psychiatry hehe.gif nieco to przejaskrawiłem ale czasami mniejszy silnik to bardzo pozorna oszczędność i w moim przypadku kiedyś to się nie sprawdziło chociaż osiągi i tak były zdecydowanie lepsze od Pun 1.2.

Ostatnio wypowiadałem się w podobnym wątku i usłyszałem/ przeczytałem zlosnik.gif że nie każdy potrzebuje rakiety zlosnik.gif wydaje mi się, że lepiej mieć silnik o tzw. oczko wyżej i skorzystać przykładowo w momencie wyprzedzania itp. = możesz potraktować to jako plus dla bezpieczeństwa zlosnik.gifok.gif

p.s. wywód nie tyczył się Lacetti, raczej P 1.2 lpg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> autko bardzo fajne, zwinne, ja lubie nim jezdzic. Calkiem przy tym zrywne przy predkosciach

> miejskich za to niesamowicie paliwozerne, przynajmniej 1.0/60KM. W zimie potrafilo przekroczyc

> 9/100 na krotkich trasach, dlatego musielismy zagazowac.

W zasadzie mogę tylko potwierdzić, ja mam lekką nogę i spalanie wychodzi mi około 7,5l/100. spineyes.gif

Jeździ się fajnie, dużo miejsca jak na segment A. Jak trzeba to i da się wyprzedzić na trasie, choć znaffcy napiszą, że "to to nie jedzie". Na miasto zaś idealne. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no racja, przegladnąłem troche allegro i raptem jest 6 sztuk Lacetti w obrebie 100km , z czego 90%

> to handlarze a takie punto 1.2 ale z 16v 80hp, to juz raczej lepsza opcja?

myślę, że lepsza - musisz popytać użytkowników czy trzeba go mocno kręcić czy jakoś już jedzie na nisko-średnich obrotach. Kilka postów wyżej wg mnie ktoś dobrze podpowiadał - 206 1.4 hdi a ad. np. Punto ja wolałbym Aveo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sądzę że coś co zostało wyprodukowane, jako auto które ma być tanie wyjściowo, może kiepsko znieśc

> próbę czasu i być problematyczne. IMO szukaj "normalnych" marek

> to ci mówi ktoś kto sie przesiadł z nienormalnych na normalne i nie żałuje

nie zgadzam się zlosnik.gif no chyba, że mowa o Toyocie Corolli, która rzeczywiście jest w stanie przetrwać próbę czasu, jest jeszcze kilka japońskich modeli. Tak samo da się zajeździć przykładowego Golfa jak i Hultaja czy innego koreańca. Poza tym autor wątku dysponując kwotą 10 tysi nie będzie już narażony na powiedzmy Lanosa z początku produkcji zlosnik.gif tylko na coś mam nadzieję mniej styranego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a lacetti takie bez awaryjne jest? ile to spali lpg takie 1.4?

Inaczej, wszystkie auta się psują, tylko ze akurat ten fiat dość często_nie silnik a cała reszta wyposażenia.

Ile pali, na trasie przy spokojnej jeździe ok 8 LPG miasto kolo 10lpg.

Jednak Punto 60km lacetti 95km, wielkość auta zupełnie inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem dzisiaj takim Puntem FL 1.2 60KM jeszcze bez gazu, powiem tak moje Tico na lpg lepiej

> jeździ jutro jade ogladnac wersje 1,2 16v 80KM

Co to znaczy że lepiej jeździ? Przecież Tico to trumienka na 4 malutkich kółeczkach od taczki. To nawet samochodu nie przypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady, miejmy zdrowy rozsadek

zaraz zaczną się wypowiedzi typu kup sobie lambo itp. zlosnik.gif kumam o co Ci chodzi z porównaniem do Tico, w sensie subiektywnym Tico jest zrywniejsze od PII 1.2 60 i tak jak wczoraj Ci napisałem żebyś nie brał najsłabszych wersji. Tico fakt poziom bezpieczeństwa mierny ale jest lekki stąd i zrywny, takie Punto jest już przy Tico autem mega bezpiecznym stąd waży swoje i do sprawnego i dynamicznego opdychania podstawowa jednostka jest za słaba - zresztą tyczy się to wielu aut, przykładowo fabia 54ps, focus I 1.4 czy golf IV 1.4 - można jeździć ale skoro możesz wybrać oczko mocniejszą wersję nie widzę sensu się męczyć ze słabszą ok.gif

wydaję mi się, że PII 1.2 16v spełni Twoje oczekiwania chociaż pewnie lepszy byłby 1.3MJ w dieslu palacz.gif ale z kolei nie wiem jak z trwałością niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem dzisiaj takim Puntem FL 1.2 60KM jeszcze bez gazu, powiem tak moje Tico na lpg lepiej

> jeździ jutro jade ogladnac wersje 1,2 16v 80KM

hehe.gifok.gif

mówiłem żeby sobie nie zawracać tyłka ok.gif a poważnie jeżeli jezdziłes Tico to usterkowość tego fiata może Cie dość sponiewierac

poszukaj jeszcze fabii 1 z silnikinkiem VW 1.4 - dość duzy wybór tego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj jeszcze fabii 1 z silnikinkiem VW 1.4 - dość duzy wybór tego jest

Ktore tez juz zaczyna sie sypac, czesto gnija wiazki elektryczne pod akumulatorem i padaja ECU silnika w starszych Fabiach. Ostatni przypadek u znajomego, zaczelo sie od ciaglych problemow z ABS'em od strony elektroniki, a skonczylo na tym, ze nie mogl uruchomic auta, bo padl fabryczny immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz problemu z parkowaniem na tyle że możesz pozwolić sobie na coś więcej niż tico to moja propozycja astra g 1,4. Jeżeli liczysz że taka padlina z sypiącym się osprzętem jak punto 2 będzie tańsza w utrzymaniu od astry to się mylisz. Miałem kropka i bardzo go lubiłem ale ciągle się coś tam działo aż w końcu zabrała go ruda. Miało to gaz(1,2 8) i szału nie było. W trasie nad morze włączona klima prędkości sto i powyżej wychodziło 10 z groszem gazu. Moja astra 1,8 pali mniej. W mieści 8 litrów gazu to też bez rewelacji. Myślę że wszystkie te autka palą podobnie. Dlatego proponuję większe autko bardziej stabilne, przewidywalne lepsze w prowadzeniu. Chyba że lubisz małe autka ale to inna kwestia.

A dodam że punciak był z polskiego salonu 2000 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktore tez juz zaczyna sie sypac, czesto gnija wiazki elektryczne pod akumulatorem i padaja ECU

> silnika w starszych Fabiach. Ostatni przypadek u znajomego, zaczelo sie od ciaglych problemow

> z ABS'em od strony elektroniki, a skonczylo na tym, ze nie mogl uruchomic auta, bo padl

> fabryczny immobilizer.

owszem ok.gif

tylko ze sa to raczej sporadyczne przypadki, wynikające już z wieku auta a nie z stwierdzenia TTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owszem

> tylko ze sa to raczej sporadyczne przypadki, wynikające już z wieku auta a nie z stwierdzenia TTM

Niestety przypadki spotykane coraz czesciej, a za te 10kzl beda starsze egzemplarze, bardziej podatne na tego typu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co bys polecił? dzis mam punto do obejrzenia punto II FL niby z org przebiegiem 80kkm, drugi

> właściciel prywatny, się okaże co to będzie

czemu nie pójdziesz w koreańską stronę? zlosnik.gif Aveo, Getz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> praktycznie nie ma nic ciekawego, sami handlarze. Aveo podobno silniki paliwożerne, Getz ok 1.3

> silnik, z młodszych roczników Getz-a tylko silniki 1.1 66KM. Poza tym auta niszowe, niewiele

> ogłoszeń

Aveo z tego co widziałem często można spotkać z lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co bys polecił? dzis mam punto do obejrzenia punto II FL niby z org przebiegiem 80kkm, drugi

> właściciel prywatny, się okaże co to będzie

nie pchac się w starego Fiata to podstawa ok.gif

Masz teraz auto praktycznie bezawaryjne, bo co by nie mowic o tico - takie właśnie jest.

A co szukac? masz wyżej propozycje, druga sprawa to ze od handlarze nic nie zmienia oraz pamietaj kazde auto będzie paliło więcej od Tico.

ja szukałbym Fabii, Lacetti, jakas ibiza, Getz, Astra G a nawet jezeli wielkość nie ma znaczenia to Yariske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Tico, gdyby nie rdza to bym sie z nim nierozstawał wink.gif juz i tak to co do niego włożyłem przekroczyło jego wartośc zakupu, auto może i bezawaryjne jesli sie trafiło na dobry egzemplarz wink.gif a tak z blacharka i wymiana butli to znów bym musiał wyciagnac 1000zl jak nie wiecej, taka studnia bez dna, chociaż dno juz widzę bo niedługo juz nie bedzie co tam wymieniac. I tak wyszłem z założenia że nie ma co dokładac jeśli człowiek by sie chciał przesiasc na cos lepszego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to możliwe żeby szyby w aucie były z tego samego roku ale różnego producenta? juz 2 punto

> które dzis ogladałem i miało szyby z Pilkingtona i z Simplexa[ mogłem cos przekrecic]

w jednym aucie wszystkie szyby oryginalne jednego producenta, w drugim aucie boczna jakaś inna bo ktoś kiedyś wybił a czołową wymieniałem bo była porysowana i w nocy była kiepska widoczność i pełno refleksów więc dopytaj sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako pierwszy właściciel Punto 2fl z salonu od września 2005r. nie potwierdzę tej śmiałej tezy

Miej na uwadze że u nas wszelkie tezy przeważnie powstają na podstawie tanich ulepów sprowadzanych zza granicy i potem mamy że Alfa za 5000zł się psuje a Punto za 3000zł gnije hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.