Skocz do zawartości

Kilka pytań o 2,5 TDi V6 150 KM


Guzon

Rekomendowane odpowiedzi

JAk w temacie, a dokładniej rozchodzi się o Audi A6 z tymże silnikiem. Czy naprawdę to takie awaryjne? Dwóch znajomych jeździ i nie narzeka, choć słyszeli o typowych bolączkach tego silnika.

Nie ukrywam, że wpadła mi taka A6-tka w oko i próbuję nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk w temacie, a dokładniej rozchodzi się o Audi A6 z tymże silnikiem. Czy naprawdę to takie

> awaryjne? Dwóch znajomych jeździ i nie narzeka, choć słyszeli o typowych bolączkach tego

> silnika.

> Nie ukrywam, że wpadła mi taka A6-tka w oko i próbuję nie kupić.

w rodzinie mamy taką A6 2.5tdi w automacie, lata po DE, auto z końca produkcji 04r, z tego co wiem na chwile obecną ma coś ponad 600tyś, jechałem tym autem jak miało 450tyś km i jechało i wyglądało jak nowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk w temacie, a dokładniej rozchodzi się o Audi A6 z tymże silnikiem. Czy naprawdę to takie

> awaryjne? Dwóch znajomych jeździ i nie narzeka, choć słyszeli o typowych bolączkach tego

> silnika.

> Nie ukrywam, że wpadła mi taka A6-tka w oko i próbuję nie kupić.

Daruj sobie pakiet startowy może wynieś 60-90% wartości zakupu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma 2,5 TDI w vovlo v70 .

W tej chwili na blacie 480 kkm ( na taxi) ile to ma naprawdę to trzeba by szklana kule mieć ...

Jedyna awaria silnikowa ( poza kołem dwumasowym ale nie tym od sprzęgła) to pęknięta sprężzyna zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz zadbany egzemplarz to po prostu bierz - załóż żeby miec ze 2kpln na koncie w zapasie w

> razie W i jeździj

Za 2 tysiące to u Pana Henia w szopie możesz wałki przejechać papierem ściernym.Wałki oraz pompa VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec ma 2,5 TDI w vovlo v70 .

> W tej chwili na blacie 480 kkm ( na taxi) ile to ma naprawdę to trzeba by szklana kule mieć ...

> Jedyna awaria silnikowa ( poza kołem dwumasowym ale nie tym od sprzęgła) to pęknięta sprężzyna

> zaworu.

Tej, ale On ma niezniszczalną rzedówkę 2.5, a tu mowa o V6. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.5 R5

> 2,5 V6

> Ten silnik to proszenie się o kłopoty......żeby on jeszcze oszczędny był. Te atrakcyjne ceny znikąd

> się nie wzięły.

Ano właśnie Cena nie zawsze czyni Cuda hehe.gif

Swego czasu oglądałem ładne A6 po lifcie w kombi ,pięknie wyposażone z silnikiem 183km niby po wymianie wałków etc ale się nie zdecydowałem.Po przygodach z oplowskim DTI wolę trzymać się wolnossącej benzyny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk w temacie, a dokładniej rozchodzi się o Audi A6 z tymże silnikiem. Czy naprawdę to takie

> awaryjne? Dwóch znajomych jeździ i nie narzeka, choć słyszeli o typowych bolączkach tego

> silnika.

> Nie ukrywam, że wpadła mi taka A6-tka w oko i próbuję nie kupić.

szkoda bo kiedys w necie byl fajnie opisany ten silnik, teraz juz nie ma tego forum.

wiec w skrócie:

nie kazde 2,5 tdi v6 sie sypie, pierwsze wypusty typu aku i ake itp mialy problemy z pompa, wałkami itp

potem nastałą era poprawionych silników z seri B... ale uwaga dotyczy to tylko aut z norma euro 3 zas te z norma euro 4 niestety mialy problemy z.ukł wtryskowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 2 tysiące to u Pana Henia w szopie możesz wałki przejechać papierem ściernym.Wałki oraz pompa

> VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys.

8-10tys ??? to musiala by wybuchnac i spalic całe auto zlosnik.gif

nawet 10 lat temu tyle nie kosztowała naprawa pompy zlosnik.gif

teraz to koszt max 2,5 tys zł wiec nie wprowadzaj ludzie w błąd albo zmień mechanika Bo Cie oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec ma 2,5 TDI w vovlo v70 .

> W tej chwili na blacie 480 kkm ( na taxi) ile to ma naprawdę to trzeba by szklana kule mieć ...

> Jedyna awaria silnikowa ( poza kołem dwumasowym ale nie tym od sprzęgła) to pęknięta sprężzyna

> zaworu.

to są 2 rózne silniki zlosnik.gif najkrócej tak, jeden rzędowy drugi w ukladzie V zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie Cena nie zawsze czyni Cuda

Dokładnie. Ja np. nie wiedziałem, że można już zakupić takowe za ok. 10 tys zł... Ale skoro taki kawał furki za taką cenę, to skądś się to wzięło.

Co do benzyny - zawsze byłem przeciwnikiem diesli (ciągnie z dołu, nagle 2,5 - 3 tys obr/min i nuuda). Ale, że zaczynam szukać jakiegoś wozidła, by wrzucić fotelik oraz wózek to rozważam wszelkie oferty/propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8-10tys ??? to musiala by wybuchnac i spalic całe auto

> nawet 10 lat temu tyle nie kosztowała naprawa pompy

> teraz to koszt max 2,5 tys zł wiec nie wprowadzaj ludzie w błąd albo zmień mechanika Bo Cie

> oszukuje.

Czytamy ze zrozumieniem

,, Wałki oraz pompa

> VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys''

Remont pompy to koszt około 2-3tys i nie mam tutaj na myśli warsztatu Boscha czy nowej pompy ale regeneracja.W Bosch-u około 4-5 tys.

lecimy dalej

Wałki rozrządu sztuk 4 ,24 dzwigienki zaworowe ,24 popychacze zaworowe ,24 podkładki popychaczy przy okazji kupując takie auto dobrze by było zrobić rozrząd,jakieś pierdoły typu uszczelki pokrywy ,olej etc zrobi ci koszta w granicach 5-7 tys.Oczywiście w przypadku wałków mówię o oryginałach (ponoć są poprawione z lepszej jakości materiału).Zakładam ,iż kolega jest na tyle pojętny że rozbierze i złoży silnik sam rotfl.gif

Reasumując cena nigdy nie wynika z niczego cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Ja np. nie wiedziałem, że można już zakupić takowe za ok. 10 tys zł... Ale skoro taki

> kawał furki za taką cenę, to skądś się to wzięło.

> Co do benzyny - zawsze byłem przeciwnikiem diesli (ciągnie z dołu, nagle 2,5 - 3 tys obr/min i

> nuuda). Ale, że zaczynam szukać jakiegoś wozidła, by wrzucić fotelik oraz wózek to rozważam

> wszelkie oferty/propozycje.

Jakieś rok czy 1,5 temu oglądałem tą A6 o której pisałem wyżej i cena wcale nie była niska ,pewny przebieg,wyposażona rozrząd i sprzęgło zrobione cena 20tys do negocjacji.Co ciekawe kolega który prowadzi komis jakoś nie rwał się specjalnie do sprzedaży mi tego auta hehe.gifMęczył go pół roku (chociaż jak zaznaczam ani optycznie ,ani mechanicznie nie było do czego się przyczepić)w końcu jak mi powiedział przyjechały chłopaki z wioski i go zabrały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zrobi ci koszta w granicach 5-7 tys.

Jakoś dawno minęła mi ochota na odbudowę/reanimację trupów (brak chęci i zaplecza)

>Zakładam ,iż kolega jest na tyle

> pojętny że rozbierze i złoży silnik sam

Tak, instrukcje z for internetowych oraz jakaś mała pomoc uzerów i dałbym radę. Chociaż kiedyś wymieniałem rozrząd w 1,2 16v fiata i po próbnym kręceniu wałem korbowym okazało się, że silnik dmucha kanałami ssącymi zamiast wydechowymi... Po całym dniu rozmyślania w pracy, co mogło pójść nie tak, wyszło na to, że kręciłęm w złą stronę palacz.gif

> Reasumując cena nigdy nie wynika z niczego

dokładnie, właśnie cena mnie zastanawiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy ze zrozumieniem

> ,, Wałki oraz pompa

> Remont pompy to koszt około 2-3tys i nie mam tutaj na myśli warsztatu Boscha czy nowej pompy ale

> regeneracja.W Bosch-u około 4-5 tys.

dokładnie tak skromny.gif

to dlaczego napisałes ze :

Quote:

"pompa VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys"


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak

> to dlaczego napisałes ze : Quote:

> "pompa VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys"

Przeczytaj całość mojej wypowiedzi i zwróć uwagę na pogrubione słowa hehe.gif

,,Za 2 tysiące to u Pana Henia w szopie możesz wałki przejechać papierem ściernym. Wałki oraz pompa VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys.

Swoją drogą gdyby ktoś chciał zrobić pompę po Bożemu a nie tak jak to się powszechnie robi to kwota 5 tys za kompletny remont lub 7-8 tys za nową nie było by za duża smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś dawno minęła mi ochota na odbudowę/reanimację trupów (brak chęci i zaplecza)

> Tak, instrukcje z for internetowych oraz jakaś mała pomoc uzerów i dałbym radę. Chociaż kiedyś

> wymieniałem rozrząd w 1,2 16v fiata i po próbnym kręceniu wałem korbowym okazało się, że

> silnik dmucha kanałami ssącymi zamiast wydechowymi... Po całym dniu rozmyślania w pracy, co

> mogło pójść nie tak, wyszło na to, że kręciłęm w złą stronę

> dokładnie, właśnie cena mnie zastanawiała

Nie widzę żadnego sensu powstania 2,5 chyba jedynie to iż masz V6 pod maską (nie wiem ile to daje % respektu na dzielni)Moment obrotowy taki jak w 1,9 TDI 130km więc po co to woogóle powstało? niewiem.gif

Cena rynkowa samochodów z tym silnikiem nie jest wzięta z powietrza.

Generalnie szukając opinii na temat nowych diesli warto odwiedzić stronę Złomnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to koszt max 2,5 tys zł wiec nie wprowadzaj ludzie w błąd albo zmień mechanika Bo Cie

> oszukuje.

To niestety bardzo zależy od sterownika jaki masz na pompie. Na przykład w Oplu z psg16 na przykład bardzo niewiele da się zrobić. Tzn są zakłady które to robią, ale efekt jest zawsze niezadowalający, da się natomiast na parę tysiaków pozbyć check engine, to właśnie czas by samochód oddać do Mirasa i niech męczy się z nim kolejny amator perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niestety bardzo zależy od sterownika jaki masz na pompie. Na przykład w Oplu z psg16 na

> przykład bardzo niewiele da się zrobić. Tzn są zakłady które to robią, ale efekt jest zawsze

> niezadowalający, da się natomiast na parę tysiaków pozbyć check engine, to właśnie czas by

> samochód oddać do Mirasa i niech męczy się z nim kolejny amator perełek.

Format ale w 2,5 TDi mamy combo hehe.gif Z jednej strony fatalny silnik którego remont kosztuje krocie,fatalne skrzynie plus do tego fatalny osprzęt silnika.Pompa VP44 to wystarczający (przynajmniej dla mnie) powód by autem się nie interesować.Niestety znam to z obu stron lady ludzie do auta o wartości 7-15tys nie chcą dokładać 50%-70% jako pakiet startowy.Coś tam polutują ,coś tam wykombinują i luną następnemu chętnemu.Ja jak sprzedawałem swoja Vectrę to dzwoniłem od razu do Mirasa przyjechał i wziął bo ładna była.Ale na fakturzę napisałem od razu wszystkie niedociągnięcia żeby potem pretensji nie było(w uwagach).Dzwonił potem do mnie (nie)szczęśliwy kupiec i co się okazało Miras wyciął mu katalizator ,odłączył czujnika jednym słowem zrobił wszystko by choć jeden dzień check się nie świecił.Taki Mirasowy pakiet startowy hehe.gifW mojej Vectrze pompa była robiona przez poprzedniego właściciela za 2 tysiączki u jakiegoś Henka -niby FV była ale wytrzymało to niecałe pół roku.Więc naprawiać tak pół środkami to sobie można do ... śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niestety bardzo zależy od sterownika jaki masz na pompie. Na przykład w Oplu z psg16 na

> przykład bardzo niewiele da się zrobić. Tzn są zakłady które to robią, ale efekt jest zawsze

> niezadowalający, da się natomiast na parę tysiaków pozbyć check engine, to właśnie czas by

> samochód oddać do Mirasa i niech męczy się z nim kolejny amator perełek.

ale o audi rozmawiamy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj całość mojej wypowiedzi i zwróć uwagę na pogrubione słowa

Ze zdania ktore napisałes wynika wg mnie ze 8-10tys dotyczy samej pompy i to jest przedmiotem mojej wypowiedzi.

> ,,Za 2 tysiące to u Pana Henia w szopie możesz wałki przejechać papierem ściernym. Wałki oraz

> pompa VP44 która jest fantastycznym urzadzeniem może zrobić Ci koszta w granicach 8-10tys.

> Swoją drogą gdyby ktoś chciał zrobić pompę po Bożemu a nie tak jak to się powszechnie robi to kwota

> 5 tys za kompletny remont lub 7-8 tys za nową nie było by za duża

Kto w dzisiejszych czasach robi cokolwiek "po bożemu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę żadnego sensu powstania 2,5 chyba jedynie to iż masz V6 pod maską (nie wiem ile to daje %

> respektu na dzielni)Moment obrotowy taki jak w 1,9 TDI 130km więc po co to woogóle powstało?

> Cena rynkowa samochodów z tym silnikiem nie jest wzięta z powietrza.

uwierz ze dane na papierze i realne sie roznią. Powiem wiecej 1,9 zje 2,5 tdi na starcie 893goodvibes.gif

> Generalnie szukając opinii na temat nowych diesli warto odwiedzić stronę Złomnik

Opinia Tymona jest dosc specyficzna i podszyta grubym humorystycznym akcentem. Czytam jego bloga regularnie, ale nie poleciłbym go jako źródło wiedzy dla laików motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze zdania ktore napisałes wynika wg mnie ze 8-10tys dotyczy samej pompy i to jest przedmiotem mojej

> wypowiedzi.

To się nazywa ,,wyrwane z kontekstu''.Może przedawkowałeś TVN nie wiem niewiem.gifMam ja takiego kolegę w domu który słyszy co chce jednakże ma on ...3 lata smirk.gif Generalnie wystarczyło by napisać -nie doczytałem ,nie zrozumieliśmy się w temacie a nie ugniatać guano mówiąc iż to serek ale spokojnie każdemu zdarza się pomylić to żaden dyshonor naprawdę wink.gif

> Kto w dzisiejszych czasach robi cokolwiek "po bożemu" ?

W tym właśnie problem ,i przekaz aby takim autem się nie interesować.Wiesz generalnie to zawsze Pan Henio może wałeczki przelecieć papierkiem i będzie ,,jeździć jak ta lala kierowniku'' hehe.gif

Rozumiem iż uderzyłem w czuły punkt bo pewnie masz takie auto w domu? hmm.gifhehe.gifŚpieszę wyjaśnić iż A6 w budzie C5 i tym bardziej w C6 mnie się podoba,problem tylko z tym silnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwierz ze dane na papierze i realne sie roznią. Powiem wiecej 1,9 zje 2,5 tdi na starcie

W PL cieżko znaleźć fabryczne egzemplarze.Druga sprawa iż za stary jestem aby się marszczyć które auto spod świateł szybciej ruszy.

> Opinia Tymona jest dosc specyficzna i podszyta grubym humorystycznym akcentem. Czytam jego bloga

> regularnie, ale nie poleciłbym go jako źródło wiedzy dla laików motoryzacyjnych.

A ja tak.Bez wchodzenia w dane techniczne ,można znaleźć ciekawe info.I często z prawdą się nie mija ok.gifA jak ktoś nie wie co to jest ironia ,cóż częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się nazywa ,,wyrwane z kontekstu''.

wkoncu zrozumiales smirk.gif

>Może przedawkowałeś TVN nie wiem Mam ja takiego kolegę w

> domu który słyszy co chce jednakże ma on ...3 lata Generalnie wystarczyło by napisać -nie

> doczytałem ,nie zrozumieliśmy się w temacie a nie ugniatać guano mówiąc iż to serek ale

> spokojnie każdemu zdarza się pomylić to żaden dyshonor naprawdę

> W tym właśnie problem ,i przekaz aby takim autem się nie interesować.Wiesz generalnie to zawsze Pan

> Henio może wałeczki przelecieć papierkiem i będzie ,,jeździć jak ta lala kierowniku''

> Rozumiem iż uderzyłem w czuły punkt bo pewnie masz takie auto w domu? Śpieszę wyjaśnić iż A6 w

> budzie C5 i tym bardziej w C6 mnie się podoba,problem tylko z tym silnikiem....

mam a6 c5 2,5 tdi tylko odrobiłem lekcje przed zakupem smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PL cieżko znaleźć fabryczne egzemplarze.Druga sprawa iż za stary jestem aby się marszczyć które

> auto spod świateł szybciej ruszy.

chciałem Cie utwierdzic w przekonaniu ze 1,9 jest lepsze od 2,5 hehe.gif

> A ja tak.Bez wchodzenia w dane techniczne ,można znaleźć ciekawe info.I często z prawdą się nie

> mija A jak ktoś nie wie co to jest ironia ,cóż częsta przypadłość.

ludzie nie rozumieja ironi, ba... ludzie sie nie znają na motoryzacji, a czesto tacy krzycza najgłosniej... szczegolnie na forach oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk w temacie, a dokładniej rozchodzi się o Audi A6 z tymże silnikiem. Czy naprawdę to takie

> awaryjne? Dwóch znajomych jeździ i nie narzeka, choć słyszeli o typowych bolączkach tego

> silnika.

> Nie ukrywam, że wpadła mi taka A6-tka w oko i próbuję nie kupić.

Lepiej poszukaj A6 z 2.4 noPb 170KM smile.gif Bo te inne - 3.0, 2.7 BiTurbo - to nie wiem jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.