Skocz do zawartości

kolejne pytanie o fotoradar


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

kolejne pytanie o fotoradar

Jest taki nowy typ fotoradarów o taki

287904424-foto.jpg

Z jakiej odległości to urządzenie robi zdjęcie?

Przyznam, że troszkę przekroczyłem prędkość, i jak już mijałem ten słup mignęła w nim jakaś czerwona lampka,(w tym okienku na samym dole) wcześniej żadnego flesza nie było. Pocieszam się, że byłem już trochę za blisko aby wyszła fota, ale chyba się mylę.

post-27062-14352525681171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki fotoradar błyska z tych okienek na górze, powinieneś się natychmiast zatrzymać i z dolnego

> otworu pobrać zdjęcie i blankiet do uiszczenia wpłaty

z górnego nic nie błysnęło, tylko tam na dola mignęła czerwona lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie puste juz powinny zostać albo zapelnione albo zdemontowane

Nie masz racji.

W dąbrowie górniczej stoją 3 identyczne maszty i są obsługiwane przez sm, w mieście jest jeden fotopstryk i przekładają go na zmianę w różne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz racji.

> W dąbrowie górniczej stoją 3 identyczne maszty i są obsługiwane przez sm, w mieście jest jeden

> fotopstryk i przekładają go na zmianę w różne miejsca

ma, do 1. lipca wszystkie puste skrzynki i atrapy miały zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz racji.

> W dąbrowie górniczej stoją 3 identyczne maszty i są obsługiwane przez sm, w mieście jest jeden

> fotopstryk i przekładają go na zmianę w różne miejsca

w Grudziądzu było podobnie, teraz ten koło przejść dla pieszych i szkoły zasłoniki czarnym workiem, a zostawili ten "bardziej rentowny" na długiej prostej dwujezdniówce rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma, do 1. lipca wszystkie puste skrzynki i atrapy miały zniknąć.

srele srele... w Polanowie stoi jeszcze ten "starszy typ" kukułki, został tylko przemalowany spray'em na żółto i stoi nadal jak stał :/

GdZie zgłaszać takie kwiatki? Zgłoszę to oficjalnie - nie "na donosiciela"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejne pytanie o fotoradar

> Jest taki nowy typ fotoradarów o taki

> Z jakiej odległości to urządzenie robi zdjęcie?

> Przyznam, że troszkę przekroczyłem prędkość, i jak już mijałem ten słup mignęła w nim jakaś

> czerwona lampka,(w tym okienku na samym dole) wcześniej żadnego flesza nie było. Pocieszam

> się, że byłem już trochę za blisko aby wyszła fota, ale chyba się mylę.

Dla porównania w Niemcach wszystkie błyskają na czerwono i robią ładne fotki ,tyle że w Niemcach radar ma 3 nawet czasem 4 błyski więc nie wiesz z którego błyśnie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif więc myślę że Poczta przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> srele srele... w Polanowie stoi jeszcze ten "starszy typ" kukułki, został tylko przemalowany

> spray'em na żółto i stoi nadal jak stał :/

> GdZie zgłaszać takie kwiatki? Zgłoszę to oficjalnie - nie "na donosiciela"...

można zacząć od policji, ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie takie rzeczy powinno się zgłaszać. NIK/zarząd dróg niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowy typ fotoradaru, to po prostu inny rodzaj masztu, który jest już od dawna i często spotykany w północnej części Polski. Ładują tam zwykłe fotoradary np. Fotorapid i jeśli błysnęło czerwonym fleszem to pewnie fotka przyjdzie frown.gif

Stare maszty też zostały przy drodze, tylko muszą być przemalowane na żółty kolor. Z tego co kiedyś czytałem to miały zniknąć tylko te maszty, które nie miały możliwości zamontowania fotoradaru (atrapy) np. bez podłączonego zasilania. Pozostałe zostały tylko powinny być zasłonięte np. czarną folią, gdy nie ma w nich aktualnie zamontowanego fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest nowy typ fotoradaru, to po prostu inny rodzaj masztu, który jest już od dawna i często

> spotykany w północnej części Polski. Ładują tam zwykłe fotoradary np. Fotorapid i jeśli

> błysnęło czerwonym fleszem to pewnie fotka przyjdzie

> Stare maszty też zostały przy drodze, tylko muszą być przemalowane na żółty kolor. Z tego co kiedyś

> czytałem to miały zniknąć tylko te maszty, które nie miały możliwości zamontowania fotoradaru

> (atrapy) np. bez podłączonego zasilania. Pozostałe zostały tylko powinny być zasłonięte np.

> czarną folią, gdy nie ma w nich aktualnie zamontowanego fotoradaru.

A tak średnio za jaki czas mogę się spodziewać listu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - wiecie czy pomiar i zdjęcie robione jest w tym samym momencie, czy może być nawet kilka sekund pomiędzy jednym a drugim?

Byłem w zeszłym tygodniu w Pradze, gdzie mi błysneło na czerwono. Tyle że w tym momencie jechałem może 1-2km/h ponad dopuszczalną prędkość (i to licznikowe). Kilkadziesiąt metrów wcześniej możliwe jednak, że jechałem kilka km więcej (chociaż pewnie i tak nie więcej niż 10km/h..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam inne pytanie - wiecie czy pomiar i zdjęcie robione jest w tym samym momencie, czy może być

> nawet kilka sekund pomiędzy jednym a drugim?

> Byłem w zeszłym tygodniu w Pradze, gdzie mi błysneło na czerwono. Tyle że w tym momencie jechałem

> może 1-2km/h ponad dopuszczalną prędkość (i to licznikowe). Kilkadziesiąt metrów wcześniej

> możliwe jednak, że jechałem kilka km więcej (chociaż pewnie i tak nie więcej niż 10km/h..).

Ja tak też miałem. Pstryknęło mi w NL, chociaż jechałem przepisowo - nic nie przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam inne pytanie - wiecie czy pomiar i zdjęcie robione jest w tym samym momencie, czy może być

> nawet kilka sekund pomiędzy jednym a drugim?

> Byłem w zeszłym tygodniu w Pradze, gdzie mi błysneło na czerwono. Tyle że w tym momencie jechałem

> może 1-2km/h ponad dopuszczalną prędkość (i to licznikowe). Kilkadziesiąt metrów wcześniej

> możliwe jednak, że jechałem kilka km więcej (chociaż pewnie i tak nie więcej niż 10km/h..).

No to chyba oczywiste że mierzy prędkośc trochę wczesniej, a pstyka jak jesteś tuż przy maszcie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ze tak zapytam, moze banalnie... zawsze pstryka jak robi zdjecie?

Nie zawsze. To zależy czy jest uruchomiony flasz w aparacie. Czasami jest tak ustawione, że robi zdjęcia bez flasza i wtedy nie "pstryka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak też miałem. Pstryknęło mi w NL, chociaż jechałem przepisowo - nic nie przyszło.

Czasami przynajmniej w PL ustawiają fotoradar, żeby robił zdjęcia każdemu przejeżdżającemu samochodowi. Mogą wtedy wyłapać osoby rozmawiające przez telefon lub jadące bez zapiętych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeszukać neta bo głośno o tym było, nie wiem, pewnie walczyć ze 2 lata w sądzie i na tym to

> polega, obywatel jest bezsilny wobec bezprawia służb.

Ja z natury jestem przekorny mogę z nim kłócić się w sądach, a jak wygram to na bezczelnego zażądać przeprosin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba oczywiste że mierzy prędkośc trochę wczesniej, a pstyka jak jesteś tuż przy maszcie...

Oczywista oczywistość - pytanie jak duża może być przerwa między pomiarem a ewentualnym zdjęciem. Kilka milisekund, czy kilka sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywista oczywistość - pytanie jak duża może być przerwa między pomiarem a ewentualnym zdjęciem.

> Kilka milisekund, czy kilka sekund...

To przy dużym ruch, przy przyhamowaniu fotkę może dostać bogu winny ktoś z pasa obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przy dużym ruch, przy przyhamowaniu fotkę może dostać bogu winny ktoś z pasa obok?

A mało to absurdów mamy na drodze?

Pytam się po prostu. Jasne, logika wskazuje na to, że zdjęcie powinno być w b. małym odstępie po pomiarze. Z drugiej strony na chwilę przed błyskiem jechałem raczej przepisowo, a już na pewno w ramach 'błędu pomiaru' (licznika / radaru) - co dla mnie znaczy, że albo radar wali też przypadkowym samochodom, albo pomiar musiał odbyć się wcześniej, gdy jechałem kilka hm/h szybciej i przy nisko ustawionej tolerancji na fotkę już faktycznie bym się łapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mało to absurdów mamy na drodze?

> Pytam się po prostu. Jasne, logika wskazuje na to, że zdjęcie powinno być w b. małym odstępie po

> pomiarze. Z drugiej strony na chwilę przed błyskiem jechałem raczej przepisowo, a już na pewno

> w ramach 'błędu pomiaru' (licznika / radaru) - co dla mnie znaczy, że albo radar wali też

> przypadkowym samochodom, albo pomiar musiał odbyć się wcześniej, gdy jechałem kilka hm/h

> szybciej i przy nisko ustawionej tolerancji na fotkę już faktycznie bym się łapał.

Ale ja się Ciebie nie czepiam, tylko ogólnie pytam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mało to absurdów mamy na drodze?

Niewiele palacz.gif

> Pytam się po prostu. Jasne, logika wskazuje na to, że zdjęcie powinno być w b. małym odstępie po

> pomiarze.

No i tak jest.

> Z drugiej strony na chwilę przed błyskiem jechałem raczej przepisowo, a już na pewno

> w ramach 'błędu pomiaru' (licznika / radaru) - co dla mnie znaczy, że albo radar wali też

> przypadkowym samochodom, albo pomiar musiał odbyć się wcześniej, gdy jechałem kilka hm/h

> szybciej i przy nisko ustawionej tolerancji na fotkę już faktycznie bym się łapał.

Raczej przepisowo to nie to samo co przepisowo i model zachowań z Polski (włącznie z 'błędami pomiaru') się średnio sprawdza. Oczywiście istnieje możliwość, że FR (czy coś w podobie) robił pomiary (fotki) wszystkim - z różnych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze. To zależy czy jest uruchomiony flasz w aparacie. Czasami jest tak ustawione, że robi

> zdjęcia bez flasza i wtedy nie "pstryka"

Sam się uruchamia... a nie, że ktoś musi to ręcznie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejne pytanie o fotoradar

> Jest taki nowy typ fotoradarów o taki

> Z jakiej odległości to urządzenie robi zdjęcie?

> Przyznam, że troszkę przekroczyłem prędkość, i jak już mijałem ten słup mignęła w nim jakaś

> czerwona lampka,(w tym okienku na samym dole) wcześniej żadnego flesza nie było. Pocieszam

> się, że byłem już trochę za blisko aby wyszła fota, ale chyba się mylę.

No i przyszedł list z gminy razem ze zdjęciem. 73 km/h na 50-ce. 200 zł + 4 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.