Skocz do zawartości

melex


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki pojazd jak melex wymaga rejestracji? Jakiś dziadek jeździ tym sobie po dzielnicy, pojazd nie ma rejestracji, kierunkowskazów i ma nie działające światła.

W sumie taki pojazd zawsze mi się bardzo podobał i jako dziecko chciałem taki mieć. Jak zobaczyłem dziadka jeżdżącego tym "autkiem ?" naszła mnie myśl co by sobie takiego nie sprawić.

P.S. melex to właściwie to co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja swego czasu wózkiem akumulatorowym platformowym wyjeżdżałem poza zakład bez tablic

> rejestracyjnych , raczej nie trzeba mieć tablic

W centrum Gdańska kilka dni temu widziałem , jak środkiem głównej ulicy (Hucisko w Gdańsku) między rzędami samochodów jechały dwa meleksy wypełnione turystami. Gdyby ktokolwiek choćby lekko ich zahaczył, nie mieliby żadnych szans.

Nie wiem, jakim cudem te pojazdy znalazły się w takim miejscu. Nie miały tablic. Wyglądało to na samowolkę i igranie z życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W centrum Gdańska kilka dni temu widziałem , jak środkiem głównej ulicy (Hucisko w Gdańsku) między

> rzędami samochodów jechały dwa meleksy wypełnione turystami. Gdyby ktokolwiek choćby lekko ich

> zahaczył, nie mieliby żadnych szans.

> Nie wiem, jakim cudem te pojazdy znalazły się w takim miejscu. Nie miały tablic. Wyglądało to na

> samowolkę i igranie z życiem.

Przeciez te melexy z ludzmi jezdza w każdej miejscowości "turystycznej" , wożą ludzi na zwiedzanie i to w normalnym ruchu. Zwykle mają kierunkowskazy, ale nie sa zarejestrowane.

400783_1338392259876_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie mają oznaczenia. Np. ten ma oznaczenie pojazdu wolnobieżnego. Trójkąt to obowiązkowe oznaczenie pojazdu wolnobieżnego, wiec tutaj jasna sprawa jaki to pojazd.

Melex-wozi-turyst%C3%B3w-po-Parku-Zdrojowym-i-ca%C5%82ym-Na%C5%82%C4%99czowie.jpg

Ale faktycznie wiele melexów wożących ludzi nie ma takiego oznaczenia - wiec na pewno nie są to pojazdy wolnobieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez te melexy z ludzmi jezdza w każdej miejscowości "turystycznej" , wożą ludzi na zwiedzanie

> i to w normalnym ruchu. Zwykle mają kierunkowskazy, ale nie sa zarejestrowane.

No, to były właśnie takie modele. To powinno jeździć co najwyżej ścieżkami rowerowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez te melexy z ludzmi jezdza w każdej miejscowości "turystycznej" , wożą ludzi na zwiedzanie

> i to w normalnym ruchu. Zwykle mają kierunkowskazy, ale nie sa zarejestrowane.

W Krakowie od tego aż się roi. W sumie nie powinno dziwić, Kraków to nic więcej jak przerośnięta wiocha smile.gif

Nie widziałem jeszcze żadnego zdarzenia drogowego z udziałem tych pojazdów, wszscy obchodzą się z tymi dziwadłami jak z jajkiem. Już niejeden korek był przez nie spowodowany, a nikt nawet nie zatrąbił hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki pojazd jak melex wymaga rejestracji?

u mnie na wsi ma toto (dwuosobowe) spółdzielnia. pojazd jeździ i po drodze (ma kierunki i światła) i po szerszych chodnikach. nie ma rejestracji.

nie sądzę by spółdzielnia jeździła pojazdem, który powinien być zarejestrowany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki pojazd jak melex wymaga rejestracji?

Pamiętam melexa używanego kiedyś przez jedną ze spółdzielni mieszkaniowych. Jeździł po drodze publicznej, miał światła, kierunki i był zarejestrowany (czarne tablice samochodowe z literą na końcu - wtedy tak oznaczano pojazdy służbowe). To były jednak lata 80-te, dziś pewnie wygląda to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam melexa używanego kiedyś przez jedną ze spółdzielni mieszkaniowych. Jeździł po drodze

> publicznej, miał światła, kierunki i był zarejestrowany (czarne tablice samochodowe z literą

> na końcu - wtedy tak oznaczano pojazdy służbowe). To były jednak lata 80-te, dziś pewnie

> wygląda to inaczej.

W miasteczku, z którego pochodzę, od lat 80-tych pewna instytucja państwowo-naukowa używa melexów.

Jeżdżą sobie po mieście. Mają kierunkowskazy i światła. Nie mają żadnych tablic i nigdy (także za PRL) nie miały. Nie wiem czy mają OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.