Skocz do zawartości

Co polecacie - segment B


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

gorąca prośba - poszukuję auta z segmentu B, budżet +/- 25 kzł. Najchętniej 2-4 letnie autko. Dobrze byłoby aby był full wypas (min. klima najchętniej klimatronic), silnik benzynowy (małe miesięczne przebiegi). Dobrze byłoby mieć 75-100KM. Myślę o Fieście,Yarisie, Swifcie - czy coś innego warto brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś tam już chyba można znaleźć ... jakby co to budżet można lekko nagiąć ale bardzo lekko Czy

> mówicie o silniku 1.3? Chyba 94KM? Jak ze spalaniem? Podstawą jest faktura VAT - szukać gdzieś

> w serwisach przysalonowych?

Ja mowilem o 1.2. A moze ka? Za 25k bedzie prawie nowka. Tylko to troche male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bida na korbki. Za taka sama cene masz lepiej wyposazonego i mocniejszego swifta. Ewentualnie

> szukac fiesty.

od pośrednika z 2 razy większym przebiegiem, super porównanie, elektrykę z przodu sobie zrobi za 500zł, klima jest

a jak chce na wypasie to też można

corsa

niemiec sprzedawał bo zmienia co 3 lata na nowe 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pośrednika z 2 razy większym przebiegiem, super porównanie, elektrykę z przodu sobie zrobi za

> 500zł, klima jest

> a jak chce na wypasie to też można

> corsa

> niemiec sprzedawał bo zmienia co 3 lata na nowe

jak kupuje to raczej nie po to aby dłubać ... z Radomia się nie kupuje smile.gif

Ka brana pod uwagę ale mała faktycznie, zastanawiam się co lepiej się eksploatuje fiestę, swifta, corsę a może yariska smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak kupuje to raczej nie po to aby dłubać ... z Radomia się nie kupuje

> Ka brana pod uwagę ale mała faktycznie, zastanawiam się co lepiej się eksploatuje fiestę, swifta,

> corsę a może yariska

bez znaczenia, koszta podobne i podobne awaryjność, jak nie liczysz każdej złotówy to bierz to co znajdziesz pierwsze w fajniejszym stanie i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fiesta, yaris, corsa, swift ...

Więc weź jej Fiestę z 1.4 95KM albo 1.2 82KM, konstrukcyjnie to silnik 1.2 jest lepszy (a przynajmniej takie są opinie - pewnie przez to, że jest japońską konstrukcją), ale i 1.4 chyba raczej nie sprawia większych kłopotów. Na Fiestę miło się patrzy, popieram żonę.

A jak żona zapatrywałaby się na auto z Francji np na Peugeota 207? Z tym, że trudno jest znaleźć u nas w Polsce dobrze wyposażoną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc weź jej Fiestę z 1.4 95KM albo 1.2 82KM, konstrukcyjnie to silnik 1.2 jest lepszy (a

> przynajmniej takie są opinie - pewnie przez to, że jest japońską konstrukcją), ale i 1.4 chyba

> raczej nie sprawia większych kłopotów. Na Fiestę miło się patrzy, popieram żonę.

A tego autka nie braliśmy pod uwagę ... hmmm a auta francuskie nie są zbyt awaryjne? Nic osobiście do nich nie mam ale ... w weekend pojeździmy sobie i pooglądamy. Co do Fiesty to też nie ma jakiegoś szału jeśli chodzi o dobrze wyposażone autko frown.gif

> A jak żona zapatrywałaby się na auto z Francji np na Peugeota 207? Z tym, że trudno jest znaleźć u

> nas w Polsce dobrze wyposażoną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> gorąca prośba - poszukuję auta z segmentu B, budżet +/- 25 kzł. Najchętniej 2-4 letnie autko.

A ja zaproponuję 207 (podobno kobietom się podobają) żona posiada takie już ponad pół roku (sprowadzane z Włoch) i nic złego się nie dzieje a b. się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tego autka nie braliśmy pod uwagę ... hmmm a auta francuskie nie są zbyt awaryjne? Nic osobiście

> do nich nie mam ale ... w weekend pojeździmy sobie i pooglądamy. Co do Fiesty to też nie ma

> jakiegoś szału jeśli chodzi o dobrze wyposażone autko

> > nas w Polsce dobrze wyposażoną wersję.

Dobrze wyposażone Fiesty były drogie, Pugi 207 zresztą też. Ale żeby aż tak było ciężko o dobrze wyposażoną wersję na rynku wtórnym, to nie spodziewałem się - wczoraj tak trochę przejrzałem oferty na allegro (Pugów 207) i nic ciekawego w wieku do 4-5 lat nie znalazłem (mimo że ofert jest bardzo dużo). Mnie w Fieście nie podobają się szare plastiki wewnątrz (ten kolor), po liftingu jest już lepiej, ale takie Fiesty są jeszcze znacznie droższe, bo i też młodsze. Dobrze wyposażone 207'ki znacznie bardziej mi się podobają - to tak na mój gust.

Czy są awaryjne - wiele osób tak myśli, stąd też i cena jest bardziej atrakcyjna niż np. Vag-a czy Opla. Wiadomo - duży popyt, cena rośnie... a ludki potrafią się jeszcze zabijać o tdi, nawet auta z 2.0 TDI na pompowtryskach nie sprzedają się tak całkiem źle, handlarze ich ściągają w niemałych ilościach. Problematyczność 1.6 thp u PSA - w szczególności z początku produkcji - jest gdzieś tak na poziomie jak 2.0tdi na pompkach u vaga albo 1.4 TSI na łańcuchu, więc generalnie uważaj na niego (czyt. daj sobie spokój).

1.4 7x KM - za slaby, auto waży około 12xx kg, a i dużo pali, gdzieś tyle co 1.4-1.6VTI. 1.4 88KM - 90KM, w porządku, wada to dość słabe uszczelki pod głowicą, tak jak i w 1.4 75KM. 1.6 110KM też fajny (osiągi ++), ale sporo pali (dyszka w mieście). 1.4VTI 95KM i 1.6VTI 120KM, to krewniacy 1.6THP, ale bez bezpośredniego wtrysku benzyny, turbosprężarki. Niekiedy zdarzają się problemy z rozciągnięciem się łańcucha rozrządu (rozrząd odziedziczony z THP), ale moce i momenty obrotowe są mniejsze, więc i te awarie występują rzadziej. Koszt wymiany rozrządu to około 800-1000 zł poza ASO. Na czujnik temperatury cieczy chłodzącej była akcja serwisowa, ale to jest niedroga część, do 100 zł. A wymienić go można samemu. Dla aut z ESP - niekiedy coś jest nie tak z pompą ABS/ESP, dotyczyło to głównie aut w wersji Speed. Zawieszenie przód - prosty McPherson, tył belka skrętna. Nadwozie - z rdzą problemów nie ma, nawet jak rysa jest do podkładu to nie trzeba panikować. I tak to w skrócie wygląda u 207.

Myślę, że jeszcze możesz spojrzeć w stronę Fiata Bravo, to jest wprawdzie segment C, ale może łatwiej dostaniesz dobrze wyposażoną wersję np. sport z bardzo fajnymi fotelami. Natomiast auto jest w sumie niewiele większe (no... oprócz bagażnika 270751858-jezyk.gif).

1.4 benzyna bez turbo z okolic 2009 roku pewnie gdzieś będzie w tej cenie. 90KM może niewiele, ale T-jet z tych lat ma z kolei skrzynię M32. Wersja 1.4 90KM, ma chyba skrzynię 5 biegową + R, więc to nie jest M32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> gorąca prośba - poszukuję auta z segmentu B, budżet +/- 25 kzł. Najchętniej 2-4 letnie autko.

> Dobrze byłoby aby był full wypas (min. klima najchętniej klimatronic), silnik benzynowy (małe

> miesięczne przebiegi). Dobrze byłoby mieć 75-100KM. Myślę o Fieście,Yarisie, Swifcie - czy coś

> innego warto brać pod uwagę?

też je brałem pod uwagę i kupiłem siostrze hondę Jazz III 1,4 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda pytanie bylo do Wujka , ale jak dla mnie 10tkm to troche malo, zeby mowic, ze sie nie

> psuje. Tyle a nawet wiecej moj Fiat dal rade

a gdzie ja coś takiego powiedziałem?

a swoja drogą: w ciągu tych 10kkm się nie psuł-o sorki! zarówka podświetleniea nawiewu klimy zdechła -w aso wymienili ;-)))))))

tak tak wiem pogadamy za 7 lat jak bedzie z cale 70kkm to sie wypowiem co mi zardzewialo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty nigdzie, dlatego pisalem do Wujka to ja mam 35tkm w innym Suzuki i tez sie nie zepsul, nawet

> zarowki nie wymienialem w podswietleniu klimy za to po 2. latach usuwali korozje juz

13kkm i uwaga nic sie nie popsulo i nic nie odpadlo. zlosnik.gif OCzekuje tego samego przez kolejne 3 lata. W Ceedzie juz dwa razy turbo wymieniali przy takim przebiegu. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty nigdzie, dlatego pisalem do Wujka to ja mam 35tkm w innym Suzuki i tez sie nie zepsul, nawet

> zarowki nie wymienialem w podswietleniu klimy za to po 2. latach usuwali korozje juz

niom slyszalem dlategom ciekaw kiedy wyjdzi i zacznie hrupac ... no i najwazniejsze gdzie... bo kiepsko mi sie spijak cos chrupie

a na powaznie

kaczorek mechanik ak'owy cos mowil ze realnie moze swiftapolecic mechanicznie-w sensie mial takmalo klientow z tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak akurat Jazz, ale inne Hondy maja tendencje do znikania z ulicy... przynajmniej w

> okolicach Warszawy

u mnie na wiosce w nocy rowery pod blokiem pod oknem stoją nie przypięte i nie giną biglaugh.gif

kupiłem identyczną jak ta: klik tyllko jeszcze lepsze wyposażenie ma moja (haluxy, el. szyby tył, aluski itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> gorąca prośba - poszukuję auta z segmentu B, budżet +/- 25 kzł. Najchętniej 2-4 letnie autko.

> Dobrze byłoby aby był full wypas (min. klima najchętniej klimatronic), silnik benzynowy (małe

> miesięczne przebiegi). Dobrze byłoby mieć 75-100KM. Myślę o Fieście,Yarisie, Swifcie - czy coś

> innego warto brać pod uwagę?

Śmiało kupuj Swifta, niedawno sprzedałem Swifta 7 letniego (2007r) którego mielismy praktycznie od nowości ( od przebiegu 2800).

Sprzedawaliśmy z przebiegiem 132tys i przez ten przebieg oprócz rzeczy eksploatacyjnych wymienialismy gumy na stabilizatorze. auto bez rdzy itp itd.

Teraz kupiliśmy kolejnego Swifta (2012r) - świetne auto chociaż czuć róznice po przesiadce z 1.5 16V na 1.2, ale jeździ fajnie , żonie spalanie wychodzi między 5,5 a 5,7l/100 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 13kkm i uwaga nic sie nie popsulo i nic nie odpadlo. OCzekuje tego samego przez kolejne 3 lata. W

> Ceedzie juz dwa razy turbo wymieniali przy takim przebiegu.

Sam jestem ciekawy jak moj Sracz bedzie sie sprawowal jak bedzie miec 7. lat i 100tkm, bo ze pordzewieje to jestem przekonany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co? Kazde auto u nas jest zardzewiale. Chyba najbardziej nowe aurisy po zimie u mnie w firmie.

Nie prawda, nastoletnie Pandy, Stilo oglądam na podnośniku codziennie i są prawie jak nowe jeśli chodzi o blacharkę ok.gif Tak samo stare Octavie, Passaty, Audi praktycznie bez problemu mozna dostać bez rdzy. Japońce po prostu nie umieją robić dobrej blacharki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie prawda, nastoletnie Pandy, Stilo oglądam na podnośniku codziennie i są prawie jak nowe jeśli

> chodzi o blacharkę Tak samo stare Octavie, Passaty, Audi praktycznie bez problemu mozna

> dostać bez rdzy. Japońce po prostu nie umieją robić dobrej blacharki

Pewnie tak a moze tez poszli po roum do glowy zeby ludzie czesciej samochody zmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> gorąca prośba - poszukuję auta z segmentu B, budżet +/- 25 kzł. Najchętniej 2-4 letnie autko.

> Dobrze byłoby aby był full wypas (min. klima najchętniej klimatronic), silnik benzynowy (małe

> miesięczne przebiegi). Dobrze byłoby mieć 75-100KM. Myślę o Fieście,Yarisie, Swifcie - czy coś

> innego warto brać pod uwagę?

Nissan NOTE 1.4 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.