Skocz do zawartości

Doblo 1.9 JTD vs Berlingo, Partner 1.6 HDi


richardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co wybrać ?

Fiat Doblo 1.9 JTD , lub Citroen Berlingo - Peugeot Partner z 1.6HDi . Mam zamiar kupić auto z przebiegiem do 80 tyś. km i do 7 lat w wersji osobowej.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Z góry dziękuje za opinie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co wybrać ?

> Fiat Doblo 1.9 JTD , lub Citroen Berlingo - Peugeot Partner z 1.6HDi . Mam zamiar kupić auto z

osobiście mam auto z 1.9JTD, a w firmie jeździ Partner 1.6HDI 90KM. Co chcesz wiedzieć?

> przebiegiem do 80 tyś. km i do 7 lat w wersji osobowej.

czekaj, czekaj... dobrze zrozumiałem, że chcesz kupić auto, które z założenia ma robić kilometry z przebiegiem jakby jeździło tylko po mieście? Raczej nierealne. Mój firmowy Partner (własnie 1.6HDi), który jeździ praktycznie tylko dookoła komina i to nie codziennie po roku miał przebieg ~16tys km... Resztę dopowiedz sobie sam.

> Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

na pewno nie na przebieg, bo będzie minimum 2-3x większy niż zakładasz - i nie ma co się przerażać.

> Z góry dziękuje za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdza u nas w firmie juz kolejne sztuki obu ww. Jesli mialbym wybierac miedzy tymi dwoma to zdecydowanie wzialbym Partnera/Berlingo. Doblo to okrutny woz drabiniasty w porownaniu do Partnera, wnetrze brzydkie, niemile i nieergonomiczne, jezdzi slabo (od nowosci, wg ASO wszystko jest w porzadku) a pali duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem mam zamiar robić trasę rzędu 1000km raz na 3 miesiące , a ponadto ma służyć do codziennego użytkowania .

Jak ma się sprawa z filtrem cząsteczek stałych?

W hdi jakiś płyn jest potrzebny do wypalania i to jest dużym minusem (koszt litra około 400 zł).

W doblo nie wiem czy jest montowany filtr cząstek stałych.

Ogólnie chce wiedzieć który jest bardziej bezobsługowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie chce wiedzieć który jest bardziej bezobsługowy?

poszukaj bo w nowszych hdi jest DPF, mój z 2010 nic się nie dolewa

ponadto nie ma dwumasy i prosta turbina (stała geometria) - silnik 1.6 90KM

aha, przebieg IMO nieralny mój ma 120kkm na liczniku, w firmie mamy kilka 90% taki przebieg ma po 2-3latach

(nie jeżdżą jako przedstawiciele czy inni kurierzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w nowszych Doblo, ale starsze mialy z tylu w zawieszeniu resory piorowe, co wg mnie

> jest dobrym rozwiazaniem jesli chcesz wozic ciezkie rzeczy.

Ten najnowszy model ma już zawieszenie typu BiLink, czyli wahacz wzdłużny, wahacz poprzeczny, belka nośna, stabilizator. Coś a'la zawieszenie wielowahaczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co wybrać ?

> Fiat Doblo 1.9 JTD , lub Citroen Berlingo - Peugeot Partner z 1.6HDi . Mam zamiar kupić auto z

> przebiegiem do 80 tyś. km i do 7 lat w wersji osobowej.

> Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

> Z góry dziękuje za opinie

http://www.kapaza.be/fr/peugeot/peugeot-partner-tepee-outdoor-2009-88347908.htm? jak cos mam do sprzedania wersja outdoor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Doblo 1.9 JTD , lub Citroen Berlingo - Peugeot Partner z 1.6HDi . Mam zamiar kupić auto z

> przebiegiem do 80 tyś. km i do 7 lat w wersji osobowej.

> Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Na zmianę swojego nastawienia, tudzież własnych oczekiwań.

Nawet w Polsce, ludzie kupują nowe diesle po to, żeby nimi jeździć.

80kkm to te auta miały po pierwszych 3, góra 4-ech latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam służbowe Berlingo 1,6HDi z 2010 roku. Obecny przebieg to 90kkm. Zawieszenie trwałe, póki co jeszcze nic nie padło, a jeżdżone tylko po mieście - niestety coś za coś, bo jest głośne stuka, puka, głośno wybiera nierówności.

Silnik w wersji 92konie i z tego co wiem, jest bez DPF (były takie wersje). Osprzęt słaby, padają rolki napinacze od paska wielorowkowego, coś tam jeszcze trze nie raz i zgrzyta w silniku, ale póki co nie doszliśmy co. Sprzęgło sypnęło się po 60-70kkm jazdy miejskiej, obecnie zaczynają się problemy ze skrzynią (dwójka zaczyna zgrzytać i czasem piątki nie da się wypiąć).

Plusem tego auta jest przestronność i niskie spalanie (jakieś 6,5l/100km w zakorkowanej Warszawie. Z klimą wychodzi jakieś 7,2l/100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam służbowe Berlingo 1,6HDi z 2010 roku. Obecny przebieg to 90kkm. Zawieszenie trwałe, póki co

> jeszcze nic nie padło, a jeżdżone tylko po mieście - niestety coś za coś, bo jest głośne

> stuka, puka, głośno wybiera nierówności.

> Silnik w wersji 92konie i z tego co wiem, jest bez DPF (były takie wersje). Osprzęt słaby, padają

> rolki napinacze od paska wielorowkowego, coś tam jeszcze trze nie raz i zgrzyta w silniku, ale

> póki co nie doszliśmy co. Sprzęgło sypnęło się po 60-70kkm jazdy miejskiej, obecnie zaczynają

> się problemy ze skrzynią (dwójka zaczyna zgrzytać i czasem piątki nie da się wypiąć).

> Plusem tego auta jest przestronność i niskie spalanie (jakieś 6,5l/100km w zakorkowanej Warszawie.

> Z klimą wychodzi jakieś 7,2l/100km).

Hmm moje ma 120kkm, sprzeglo oryginał, w silniku nic nie ruszane - rolki

Za to po 60kkm wymienione oba laczniki w zawieszeniu, teraz juz znowu zaczyna stukać

i to podobno norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy miałem 2 berlingo z 2008 roku 1.6 HDI oba brane nowe jak odchodziłem z roboty jedno miało 278 tys km a drugie 210 auta głównie jeździły po wsiach ciągle odpalane i gaszone... Ani w jednym ani w drugim turbina nie ruszana, w silniku oprócz wymiany w jednym lejącego wtrysku jakiegoś uszczelnienia nic nie ruszane (akurat w tym z mniejszym przebiegiem)... Szefu był nadzwyczaj wielkim skompiradłem i rozrząd w tym jednym dopiero był zrobiony przy przebiegu 170 tys km jak zaczął napinacz terkotać... Oleje co 30/40 tys km wymieniane, w zawieszeniu drążki i sworznie wahaczy a tak to nic nie było dotykane aż sam byłem w szoku że to jeździ bezawaryjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Co wybrać ?

> Fiat Doblo 1.9 JTD , lub Citroen Berlingo - Peugeot Partner z 1.6HDi . Mam zamiar kupić auto z

> przebiegiem do 80 tyś. km i do 7 lat w wersji osobowej.

> Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

> Z góry dziękuje za opinie

Jeśli chcesz wozić ludzi, to stare doblo odpuść - komfort i wykonanie na poziomie syreny bosto - nawet zawieszenie takie samo. I dużo pali ten 1,9 JTD

Nowe doblo podobno lepsze- ale nie testowałem.

Berlingo, partner - całkiem miłe, oszczędne - nie bój się DPFa i dwumasy - to naprawdę się nie psuje.

Obejrzyj jeszcze Kangoo - też są ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.