Skocz do zawartości

Jaki diesel najtrwalszy (2003-2006) ?


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zastanawiam się nad zmianą auta na młodsze. Z trwogą przeglądam opinie różnych diesli (nie tylko francuskich). Oczywiście dookoła miłościwie panujący common rail, dwumasy, to tam DPF i wtryski po kilka tys. pln sick.gif

Choć z pewnością do niezniszczalnych pierwszych 1.9TDI nie mam co porównywać ale mimo wszystko zastanawiam się, jaki klekot może być godny polecenia?. Szukać będę (najwcześniej na wiosnę) 4-5drzw auta - mile widziany dość pojemny hatchback albo ew. nieduże kombi. Ma zmieścić wakacyjne pakunki w bagażniku, ale też być względnie przyjazne gabarytowo i w miarę oszczędne w mieście (dojazd do pracy).

Wracając do silników to oczywiście rozważam awaryjność/trwałość dCi, HDI, lub niefrancowatych TDCI lub opel z CDTI...

Z francowatych podoba mi się Megane II kombi (mógłby być i hatchback gdyby nie ta J.Lo za tylną szybą kara.gif ). Ew. laguna po fl (ale może za duża?). Może jakieś p307, citro chyba odpada - może poza C4 (jeśli dostępne w budżecie do ok 13tys).

W dzisiejszych czasach oczywiście mile widziane niskie koszty eksploatacji/napraw (nie tylko silnika ale auta jako całości)... sleeping_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dzisiejszych czasach oczywiście mile widziane niskie koszty eksploatacji/napraw (nie tylko

> silnika ale auta jako całości)...

Po co sie chcesz pakowac w 10+ letniego w diesla przy takich zalozeniach?

Szansa, ze znajdziesz w tym budzecie cos sensownego IMHO niewielka...

Kup jakies proste noPB i ewentualnie wrzuc LPG...

Co do diesla to 2.0HDI zbiera dobre opinie, ale tez wieczne nie sa, a w uzywce posypac moze sie wszystko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co sie chcesz pakowac w 10+ letniego w diesla przy takich zalozeniach?

> Szansa, ze znajdziesz w tym budzecie cos sensownego IMHO niewielka...

> Kup jakies proste noPB i ewentualnie wrzuc LPG...

> Co do diesla to 2.0HDI zbiera dobre opinie, ale tez wieczne nie sa, a w uzywce posypac moze sie

> wszystko

No tak, bo używana 10 letnia benzyna kosztów nie generuje, nie sypnie się w niej nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, bo używana 10 letnia benzyna kosztów nie generuje, nie sypnie się w niej nic....

Ale chyba jak już się sypnie, to troszkę mniej boli?

Kupisz 11 letniego diesla z przelotem 74kkm? hmm.gif A benzynę 2,0 trafisz shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, bo używana 10 letnia benzyna kosztów nie generuje, nie sypnie się w niej nic....

A co tam sie moze popsuc? grinser006.gif Nawet jesli to sa to groszowe sprawy...

Ja po prostu nie rozumiem "fenomenu" diesla, szczegolnie jak ktos kupuje stare auto pod katem potencjalnych oszczednosci...

Osobiscie mialem jednego i wystarczy, dla mnie nie ma zadnych zalet vs noPB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tam sie moze popsuc? Nawet jesli to sa to groszowe sprawy...

> Ja po prostu nie rozumiem "fenomenu" diesla, szczegolnie jak ktos kupuje stare auto pod katem

> potencjalnych oszczednosci...

> Osobiscie mialem jednego i wystarczy, dla mnie nie ma zadnych zalet vs noPB.

Momęt ma Paaanie i odejście, że łooo zlosnik2.gif

Szkoda, że w tak małym zakresie obrotów swiety.gif

Dlatego następna będzie 2,0 Turbo benzyna + lpg dobrze założone i będzie koszt paliwa na poziomie sadzomiota, a eksploatacja będzie tańsza niż sadzomiota wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Momęt ma Paaanie i odejście, że łooo

> Szkoda, że w tak małym zakresie obrotów

> Dlatego następna będzie 2,0 Turbo benzyna + lpg dobrze założone i będzie koszt paliwa na poziomie

> sadzomiota, a eksploatacja będzie tańsza niż sadzomiota

jak lpg bedzie dobrze zalozone.

jak nie bedziesz lapal kapci

jak nie bedziesz parkowal w garazach podziemnych

jak Ci nie przeszkadza tankowanie co 300km

kazde rozwiazanie ma wady. Rozwiazania niefabryczne maja tych wad wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak lpg bedzie dobrze zalozone.

> jak nie bedziesz lapal kapci

> jak nie bedziesz parkowal w garazach podziemnych

> jak Ci nie przeszkadza tankowanie co 300km

jak Ci nie przeszkadza w bagażniku butla lub koło, co w niektórych przypadkach skutkuje kupowaniem box'a lub przyczepki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba jak już się sypnie, to troszkę mniej boli?

> Kupisz 11 letniego diesla z przelotem 74kkm? A benzynę 2,0 trafisz

Patrząc na polskie ogłoszenia to każdy rodzaj zasilania ma MAX 150000 km

Pomijając sypanie (który jest wprost proporcjonalne w każdym wypadku do ceny zakupu - czytaj wyjątkowa okazja, a już nie koniecznie do realnego przebiegu) to jaką frajdę z jazdy daje wolnossąca benzyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak lpg bedzie dobrze zalozone.

Będzie, tak od 6 pojazdów, więc nie argument.

> jak nie bedziesz lapal kapci

Dojazdów załatwia sprawę lub assistance- nie ważę namiotu do noclegu w bagażniku

> jak nie bedziesz parkowal w garazach podziemnych

Nie parkuję

> jak Ci nie przeszkadza tankowanie co 300km

Jak masz mały zbiornik to spoko, u mnie w Medale weszło dziś 58l lpg, przy moim spalaniu 8.2l/100km to ile robię km na zbiorniku?

> kazde rozwiazanie ma wady. Rozwiazania niefabryczne maja tych wad wiecej

Tak, oczywiście, ale nie zawsze, a ostatnimi czasy coraz rzadziej. Fabrykę zawsze można poprawić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc na polskie ogłoszenia to każdy rodzaj zasilania ma MAX 150000 km

> Pomijając sypanie (który jest wprost proporcjonalne w każdym wypadku do ceny zakupu - czytaj

> wyjątkowa okazja, a już nie koniecznie do realnego przebiegu) to jaką frajdę z jazdy daje

> wolnossąca benzyna ??

A jaką diesel daje frajdę z jazdy?

Płuży ciężkim przodem, mały zakres obrotów użytkowych, turbodziura, coś pominąłem? swiety.gif

Patrzę co można kupić i to kupuję, diesla zadbanego nie było jak szukałem pojazdu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką diesel daje frajdę z jazdy?

> Płuży ciężkim przodem, mały zakres obrotów użytkowych, turbodziura, coś pominąłem?

> Patrzę co można kupić i to kupuję, diesla zadbanego nie było jak szukałem pojazdu

A co, ma płużyć dupą, jak ma silnik z przodu ? To nie skoda 105.

Co mi z dużego zakresu obrotów (teoretycznie) w benzynie skoro:

- żeby jechało musi mieć od 4000 rpm w górę, HDi ciągnie od 1700

- żeby przyspieszało trzeba wachlować biegali, HDi na 4 czy 5 dynamicznie jeździ w całym zakresie swoich użytkowych obrotów 1700-4200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką diesel daje frajdę z jazdy?

bravo daje większą niż 2.0 T ze stajni renault czy opel astra H

> Płuży ciężkim przodem, mały zakres obrotów użytkowych, turbodziura, coś pominąłem?

W przypadku Bravo brak trakcji na pierwszych trzech biegach jak jest mokro i trzeba mocno uważać przy wciskaniu pedału do oporu spineyes.gif zakres obr. od 1700 do 4600 ok.gif

> Patrzę co można kupić i to kupuję, diesla zadbanego nie było jak szukałem pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bravo daje większą niż 2.0 T ze stajni renault czy opel astra H

ale rozmawiamy o 4 cylindrach doładowanych do 2 litrów?

bo wiesz, Merc G55AMG daje więcej frajdy z jazdy i do tego w teren zjechać można grinser006.gif

> W przypadku Bravo brak trakcji na pierwszych trzech biegach jak jest mokro i trzeba mocno uważać

no to świetnie, ale gdzie tu rozwiązanie fabryczne? zlosnik.gif

> przy wciskaniu pedału do oporu zakres obr. od 1700 do 4600

A taki Merc leci od 1500 do 6000 rpm wink.gif

Może zejdziemy na pojazdy elektryczne, tam od 1rpm masz max moment w pełnym zakresie? swiety.gif

Lubią diesla, biorą diesla, lubią benzyny, biorą benzyny, nie ma co mierzyć oink.gif , kazdy lubi coś innego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co, ma płużyć dupą, jak ma silnik z przodu ? To nie skoda 105.

> Co mi z dużego zakresu obrotów (teoretycznie) w benzynie skoro:

> - żeby jechało musi mieć od 4000 rpm w górę, HDi ciągnie od 1700

> - żeby przyspieszało trzeba wachlować biegali, HDi na 4 czy 5 dynamicznie jeździ w całym zakresie

> swoich użytkowych obrotów 1700-4200.

Lubisz diesla, miej diesla, mnie diesel nie podchodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w tym rzecz, zeszliśmy z argumentów merytorycznych dotyczących "frajdy z jazdy", na "co kto

> lubi"

Wiem, ale to zawsze tk będzie schodziło, tu jest opinia subiektywna, nie obiektywna smile.gif

Np. moja "dupohamownia" ma takie odczucia, a Twoja inne, stąd różnice ok.gif

Jesli ktoś pyta o trwałe diesle z tych lat, wskażę V8 od Cumminsa, ale to raczej mało kto ma prywatnie, a użytkowanie bajka, o ile służbowe, bo paliwo leje się tam sowicie oink.gifzlosnik.gif

Dlatego nalezy pamiętać, że wyrażam swoją opinię, popieramy ją swoimi argumentami i tyle, jednemu się podoba, innemu nie, ot taka dyskusja, wymiana zdań i poglądów smile.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Zastanawiam się nad zmianą auta na młodsze. Z trwogą przeglądam opinie różnych diesli (nie

> tylko francuskich). Oczywiście dookoła miłościwie panujący common rail, dwumasy, to tam DPF i

> wtryski po kilka tys. pln

> Choć z pewnością do niezniszczalnych pierwszych 1.9TDI nie mam co porównywać ale mimo wszystko

> zastanawiam się, jaki klekot może być godny polecenia?. Szukać będę (najwcześniej na wiosnę)

> 4-5drzw auta - mile widziany dość pojemny hatchback albo ew. nieduże kombi. Ma zmieścić

> wakacyjne pakunki w bagażniku, ale też być względnie przyjazne gabarytowo i w miarę oszczędne

> w mieście (dojazd do pracy).

> Wracając do silników to oczywiście rozważam awaryjność/trwałość dCi, HDI, lub niefrancowatych TDCI

> lub opel z CDTI...

> Z francowatych podoba mi się Megane II kombi (mógłby być i hatchback gdyby nie ta J.Lo za tylną

> szybą ). Ew. laguna po fl (ale może za duża?). Może jakieś p307, citro chyba odpada - może

> poza C4 (jeśli dostępne w budżecie do ok 13tys).

> W dzisiejszych czasach oczywiście mile widziane niskie koszty eksploatacji/napraw (nie tylko

> silnika ale auta jako całości)...

W domu mamy 3 sztuki 1,5dci. megane z 2002, druga z 2007 i scenic z 2009. Wszystkie po kilku latach eksploatacji mają się dobrze, spalanie 4,5- 5,5. Nie było jak na razie żadnych zonków jak większość mi tutaj wróżyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w tym rzecz, zeszliśmy z argumentów merytorycznych dotyczących "frajdy z jazdy", na "co kto

> lubi"

Aktualnie po wielu latach jeżdżenia benzynami używam 3 z kolei diesla jako zastępczaka od dealera (P301, P301, P308 - wszystkie 1.6 HDI 92km)

O ile w trasie jest jak piszesz, jedzie się cały czas na 5 i rzadko kiedy trzeba redukowac do 4, ogólnie jest przyjemnie. Tu jest o niebo lepiej niż benzyna i diesel ma znaczną przewagę.

Ale w mieście jest udręka, biegi 1-2-3 są bardzo krótkie, zakres obrotów silnika wąski, bo poniżej 1800 nic się nie dzieje, później super przyspiesza ale przy 3000 silnik "twardo" i głośno pracuje i trzeba bieg zmieniać. Elekt: ciągła żonglerka biegami, a lewa noga ciągle pedałuje sick.gif. Benzyny nawet małolitrażowe z ich liniową charakterystyką były lepsze, elastyczniejsze i jechało się spokojniej.

Więc odpowiedź odnośnie wyboru jest: zależy gdzie się jeździ smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W domu mamy 3 sztuki 1,5dci. megane z 2002, druga z 2007 i scenic z 2009. Wszystkie po kilku latach

> eksploatacji mają się dobrze, spalanie 4,5- 5,5. Nie było jak na razie żadnych zonków jak

> większość mi tutaj wróżyła...

pacze pacze i oczom nie wierzę claps.gif

jakby co to 1) też w swoim pawie 10-cio letnim dCi nic nie robiłem. ale mimo wszystko 10-cio letniego dizla bym nie polecał i nie szukał

jakby co to 2) SCII z 2,0T chyba nadal jest na sprzedaż ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie po wielu latach jeżdżenia benzynami używam 3 z kolei diesla jako zastępczaka od dealera

> (P301, P301, P308 - wszystkie 1.6 HDI 92km)

> O ile w trasie jest jak piszesz, jedzie się cały czas na 5 i rzadko kiedy trzeba redukowac do 4,

> ogólnie jest przyjemnie. Tu jest o niebo lepiej niż benzyna i diesel ma znaczną przewagę.

> Ale w mieście jest udręka, biegi 1-2-3 są bardzo krótkie, zakres obrotów silnika wąski, bo poniżej

> 1800 nic się nie dzieje, później super przyspiesza ale przy 3000 silnik "twardo" i głośno

> pracuje i trzeba bieg zmieniać. Elekt: ciągła żonglerka biegami, a lewa noga ciągle pedałuje

> . Benzyny nawet małolitrażowe z ich liniową charakterystyką były lepsze, elastyczniejsze i

> jechało się spokojniej.

> Więc odpowiedź odnośnie wyboru jest: zależy gdzie się jeździ

Hmmm, dużym C4GP 2.0HDi 138FAP z BVA AM6 jest mi obojętne gdzie jeżdżę, no bo automat smile.gif z dużym momentem.

Natomiast małym C3II 1.6HDi 110FAP właśnie w mieście się jeździ doskonale, moment max przy 1800 ale od 1300 jedzie dobrze, czyli 0 różnicy co do benzyny, W korku wrzucam 1 lub 2 i puszczam sprzęgło - sam jedzie, niestety benzyną tak się nie dało.

Natomiast POZA miastem mały niestety się nie sprawdza,a to ze względu na brak "6" na "5" powyżej 120 jest już dosyć głośno, a im szybciej tym głośniej. Nie zmienia to faktu że na takiej trasie wciąga nieco powyżej 5 litrów, w mieście ponad 6,5. Ale prosi się o dynamiczne przemieszczanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pacze pacze i oczom nie wierzę

gay.gif

> jakby co to 1) też w swoim pawie 10-cio letnim dCi nic nie robiłem. ale mimo wszystko 10-cio

> letniego dizla bym nie polecał i nie szukał

> jakby co to 2) SCII z 2,0T chyba nadal jest na sprzedaż

ziew.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (P301, P301, P308 - wszystkie 1.6 HDI 92km)

> O ile w trasie jest jak piszesz, jedzie się cały czas na 5 i rzadko kiedy trzeba redukowac do 4,

> ogólnie jest przyjemnie. Tu jest o niebo lepiej niż benzyna i diesel ma znaczną przewagę.

> Ale w mieście jest udręka, biegi 1-2-3 są bardzo krótkie, zakres obrotów silnika wąski, bo poniżej

> 1800 nic się nie dzieje, później super przyspiesza ale przy 3000 silnik "twardo" i głośno

> pracuje i trzeba bieg zmieniać. Elekt: ciągła żonglerka biegami, a lewa noga ciągle pedałuje

Mam właśnie takiego 92KM i tylko częściowo potwierdzam - jedynka bardzo krótka, dwójka taż, ale trójka już jest stosunkowo długa. Jeżdżąc normalnie raczej nie dokręcam do 3k RPM. Dla mnie w zestopniowaniu skrzyni dość uciążliwy jest w zasadzie brak możliwości włączenia 4-ki w centrum miasta. Jak się jedzie z "przelotową" 40-50 km/h to na 4-kę jest trochę za wolno (silnik się męczy).

W benzynie spokojnie mogę się toczyć 50tką na 4ce.

Natomiast podstawowa zaleta - tam gdzie dieselek pali mi max 6.5 litra (centrum miasta) moja benzynka spala ponad 11 crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam że bydlę 1.6 HDI piekielnie oszczędne jest, jazda miejska, średnia prędkośc z kompa pokładowego 29 kmh spalanie 6.1, ale wystarczyła trasa 150km by spadło do 5.4

myślę że w trasie pod warunkiem nieprzekraczania 120 kmh można by poniżej 5.0 zejść

co ciekawe 308 pomimo że sporo cieższy od 301 pali tyle samo, poza tym w 301 było bardzo czuć turbodziurę, a 308 jest o wiele bardziej "liniowy", różnica jest duża pomimo że nominalnie wszystkie są 1.6hdi 92km

308 ma inaczej, lepiej zestopniowaną skrzynię, biegi są dłuższe, a w trasie obroty na 5-tce nizsze niż w 301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Momęt ma Paaanie i odejście, że łooo

Ano ma. I jest to odczuwalne szczególnie, gdy jeździsz samochodem większym/cięższym.

> Szkoda, że w tak małym zakresie obrotów

Owszem, szkoda. Ale jest na to bardzo proste remedium - skrzynia automatyczna z możliwie dużą liczbą przełożeń.

Od niedawna użytkuję taki właśnie zestaw - HDI 163KM + automat 6b w "autobusie" o masie 1.8t - i jestem aż zaskoczony tym, że start ze świateł praktycznie zawsze kończy się tym, że peleton może mnie dorwać dopiero po dobrych 500m od świateł. Mam nawet pewien stres, że może przesadzam z pedałem przyspieszenia, ale jak widze, że wszystkie zmiany biegów odbywają się przy około 2.200obr/min, to jestem spokojny.

Będę się musiał nauczyć jeździć nieco oszczędniej, ale na razie nie potrafię. wink.gif

> Dlatego następna będzie 2,0 Turbo benzyna + lpg dobrze założone i będzie koszt paliwa na poziomie

> sadzomiota, a eksploatacja będzie tańsza niż sadzomiota

Koncepcja ze wszech miar słuszna. Najtrudniejsze będą:

- znalezienie niezajeżdżonego egzemplarza,

- znalezienie fachury od LPG, który zagazuje silniczek tak, żeby nie trzeba było jeździć co kwartał na regulacje czy inne adaptacje.

Poza tym dobre instalacje LPG też swoje kosztują a do 1.8T taniej instalacji zakładać nie warto, bo oszczędności odbiją się czkawką.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano ma. I jest to odczuwalne szczególnie, gdy jeździsz samochodem większym/cięższym.

dlatego benzyna turbo, lub duża pojęmność zlosnik.gif

> Owszem, szkoda. Ale jest na to bardzo proste remedium - skrzynia automatyczna z możliwie dużą

> liczbą przełożeń.

nie wszędzie takie występują frown.gif

> Od niedawna użytkuję taki właśnie zestaw - HDI 163KM + automat 6b w "autobusie" o masie 1.8t - i

> jestem aż zaskoczony tym, że start ze świateł praktycznie zawsze kończy się tym, że peleton

> może mnie dorwać dopiero po dobrych 500m od świateł. Mam nawet pewien stres, że może

> przesadzam z pedałem przyspieszenia, ale jak widze, że wszystkie zmiany biegów odbywają się

> przy około 2.200obr/min, to jestem spokojny.

> Będę się musiał nauczyć jeździć nieco oszczędniej, ale na razie nie potrafię.

to tak ja Megankę teraz, jeżdżę i tankuję, nie liczę, jakoś nie boli wink.gif

> Koncepcja ze wszech miar słuszna. Najtrudniejsze będą:

> - znalezienie niezajeżdżonego egzemplarza,

z benzyną łatwiej niż dieslem crazy.gif

> - znalezienie fachury od LPG, który zagazuje silniczek tak, żeby nie trzeba było jeździć co

> kwartał na regulacje czy inne adaptacje.

mam taki warsztat, bez kłopotów ogarniają ciekawsze pojazdy wink.gif

> Poza tym dobre instalacje LPG też swoje kosztują a do 1.8T taniej instalacji zakładać nie warto, bo

> oszczędności odbiją się czkawką.

wiem to doskonale, dobra instalka + solidny montaż smile.gif

> Pozdro

> B

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jaką frajdę z jazdy daje

> wolnossąca benzyna ??

> Żadną zresztą Turbo PB tez musi mieć odpowiednią moc coby frajdę dać

A jaką daje diesel ??? zlosnik2.gif

Stoisz i tak 80% czasu w warszawskich korkach to gdzie tu frajda z jazdy ?

I wtedy chyba lepiej, żeby pod maską "szemrał" benzyniaczek , a nie telepał tobą (jakbym w betoniarce siedział) diesel.

Zresztą są jeszcze takie benzyny (nawet bez donsizingu z turbo) które frajdę z jazdy dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką daje diesel ???

> Stoisz i tak 80% czasu w warszawskich korkach to gdzie tu frajda z jazdy ?

> I wtedy chyba lepiej, żeby pod maską "szemrał" benzyniaczek , a nie telepał tobą (jakbym w

> betoniarce siedział) diesel.

> Zresztą są jeszcze takie benzyny (nawet bez donsizingu z turbo) które frajdę z jazdy dają.

Widocznie masz nadal obraz diesela z W123 smile.gif

Poza tym ja w Warszawie jeżdżę i to dosyć szybko nie stojąc w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką daje diesel ???

Mina kierowców jak odjeżdżasz przy 180km/h bezcenna

> Stoisz i tak 80% czasu w warszawskich korkach to gdzie tu frajda z jazdy ?

> I wtedy chyba lepiej, żeby pod maską "szemrał" benzyniaczek , a nie telepał tobą (jakbym w

> betoniarce siedział) diesel.

> Zresztą są jeszcze takie benzyny (nawet bez donsizingu z turbo) które frajdę z jazdy dają.

mam to szczęście że nie stoję w korkach ok.gif Nie zaobserwowałem takiej pracy w 5-4 cylindrowego klekota w 3 cylindrówkach owszem już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką daje diesel ???

> Mina kierowców jak odjeżdżasz przy 180km/h bezcenna

No i teraz moje życie legło w gruzach zlosnik.gif

Nie wiem co zrobię ze świadomością, że moim benzyniakiem nie odjadę już NIGDY NIKOMU "przy 180km/h" beksa.gif

A na poważnie , to wiele obecnie produkowanych "dieslów" ma prędkość max w przedziale 165- 180 parę km/h więc o jakim "odejściu" przy 180km/h tu mowa yikes.gif ?

A tak z ciekawości jakie macie w dieslach rpm przy 180 km/h na max wysokim biegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i teraz moje życie legło w gruzach

> Nie wiem co zrobię ze świadomością, że moim benzyniakiem nie odjadę już NIGDY NIKOMU "przy 180km/h"

> A na poważnie , to wiele obecnie produkowanych "dieslów" ma prędkość max w przedziale 165- 180

> parę km/h więc o jakim "odejściu" przy 180km/h tu mowa ?

Słowo klucz "seryjnych" ok.gif

> A tak z ciekawości jakie macie w dieslach rpm przy 180 km/h na max wysokim biegu ?

mogę napisać ile mam przy 220 km/h w bravo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogę napisać ile mam przy 220 km/h w bravo

No to dawaj smile.gif

> Słowo klucz "seryjnych"

Rozmawiamy TYLKO o "seryjnych" dieslach i benzyniakach.

(znajdą się tacy co w "nie seryjnych" benzyniakach też mają odejście przy 180 km/h i ich mina jest bezcenna jak objeżdżają "dłubane" diesle grinser006.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dawaj

4400 obr/min odcinka jest ustawiona na 4800 obr.min

> Rozmawiamy TYLKO o "seryjnych" dieslach i benzyniakach.

> (znajdą się tacy co w "nie seryjnych" benzyniakach też mają odejście przy 180 km/h i ich mina jest

> bezcenna jak objeżdżają "dłubane" diesle )

chłostę niemiłosierną dostałem od kierowniczki Hondy. Ale auto bardzo mocne i zrobione profi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę z pytaniami , bo ciekawość mnie trochę zżera.

> 4400 obr/min odcinka jest ustawiona na 4800 obr.min

A czerwone pole zaczyna się od ........ ?

I jakie chwilowe spalanie pokazywał wtedy komputer ?

> chłostę niemiłosierną dostałem od kierowniczki Hondy. Ale auto bardzo mocne i zrobione profi.

Szacunek dla kolegi , że potrafił się przyznać i o takiej rzeczy napisać ok.gif

Znasz tę Hondę ?

Jaki silnik (moc , pojemność) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pociągnę z pytaniami , bo ciekawość mnie trochę zżera.

> A czerwone pole zaczyna się od ........ ?

4500 ob/min

> I jakie chwilowe spalanie pokazywał wtedy komputer ?

to jest bravo pierwszej generacji tam takich dobrodziejstw nie ma

> Szacunek dla kolegi , że potrafił się przyznać i o takiej rzeczy napisać

> Znasz tę Hondę ?

> Jaki silnik (moc , pojemność) ?

Nie znam ale patrząc na zmiany Hamulce czterotłoczek na przodzie, dwutłoczkowy na tyle zacisk i IC jak w ciężarówce musi być grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dawaj

> Rozmawiamy TYLKO o "seryjnych" dieslach i benzyniakach.

> (znajdą się tacy co w "nie seryjnych" benzyniakach też mają odejście przy 180 km/h i ich mina jest

> bezcenna jak objeżdżają "dłubane" diesle )

Focus kombi 2.0 136km TDCI/HDI idzie ładnie ponad 180km/h nie ma dychawki nawet zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dawaj

> Rozmawiamy TYLKO o "seryjnych" dieslach i benzyniakach.

> (znajdą się tacy co w "nie seryjnych" benzyniakach też mają odejście przy 180 km/h i ich mina jest

> bezcenna jak objeżdżają "dłubane" diesle )

Seria w HDi zawsze ma bonus smile.gif

moje 109FAP w C3 II ma 115 KM i 264 Nm, rozpędza się bez zastanawiania do ponad 195km/h, mina gościa w Q7 którego prawym pasem wyprzedza C3 smile.gif nie do opisania.

Jednak takie male mocne auto ma swoją jedną ogromną wadę.

Właśnie tacy którzy myślą że jak maja duże to i najszybsze

Kilka razy musiałem mocno hamować właśnie przez takiego "głupiego dużego" wrzuca kierunek i jazda ..... bo przecież takie małe nie może jeździć szybko z zasady ... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie był zdziwiony, że w ogóle ktoś prawym pasem wyprzedza...

Na 3 pasmowej drodze ? zdziwiony ???

to po pierwsze .....

a po wtóre, jakby łachmyta choć zerknął w lusterko, to nie musiałbym zmieniać nagle pasa z lewego przez środkowy na prawy, żeby mu w dupę nie wjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.