Skocz do zawartości

1.0T Ecoboost 100KM + chip tunning rozwazania teoretyczne.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> A porównaj dizla 1,0 a nie 2,2

A co ma piernik do wiatraka. Czy beznyniak 6 litrow osiagnie na dwojce duzo wiecej niz benzyna 1.0?? Kwestia przelozen skrzyni, jeden moze miec 5 biegow, a drugi nawet 8, ale krotkich.

Przyklad: BMW e39 M5, 5 litrow V8 400KM, na drugim biegu odcinke ma przy 100km/h.

> Moja pb odcina na 2 przy gdzieś tak 115 a to raczej przepaść

> U Ciebie to już 3 puchnie jak ja mam max moc i moment na 2

A moj 650 odcina przy 130km/h tylko czego to dowodzi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupujesz to jakiś tekst

> wgrywasz sam .

> przed wizyta w serwisie wgrywasz serie

> cala operacja pare minut

dodatkowo jak ci na serwisie zrobią uaktualnienie do najnowszej wersji softu to nie musisz sie tłuc do tunera zeby wgrac program, tylko wtykasz bluefina w złącze i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A porównaj dizla 1,0 a nie 2,2

> Moja pb odcina na 2 przy gdzieś tak 115 a to raczej przepaść

> U Ciebie to już 3 puchnie jak ja mam max moc i moment na 2

Co to za auto z tak dluga skrzynia? icon_eek.gifyikes.gif

To wcale nie jest najlepsze rozwiazanie, jezeli chodzi o przyspieszenie. Wlasnie po to rajdowki maja krotkie skrzynie, zeby miec lepsze przyspieszenie smile.gif

A co do mojego sadzomiota smile.gif sprawdzilem dzisiaj, 2ka odcina przy 88, 3ka przy 143.

Edyta:

Niby mam waski zakres obrotow uzytecznych bo od 2 do 4,5 tys, ale przy 2 tys mam jako miedzy 30a 40 na 2ce i 50-60 na 3ce (nie pamietam dokladnie) wiec dzieki odpowiednim przelozeniom skrzyni mozna tym jezdzic grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I do tego bardzo głodnymi

regularnie hyundaiem elantrą robię trasę z Okęcia pod Legionowo (tryb mieszany) i bez ociągania się spalanie średni około 6l. Silnik 1,6. Ale fakt... to nie jedzie strasznie jak na 120 koni.

Większym problemem w tym samochodzie jest jednak zawieszenie i układ kierowniczy. Dramat jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A porównaj dizla 1,0 a nie 2,2

> Moja pb odcina na 2 przy gdzieś tak 115 a to raczej przepaść

> U Ciebie to już 3 puchnie jak ja mam max moc i moment na 2

hehe.gif

Ludzie... kłócicie się jak przedszkolaki "A ten to na dwójce stówki nie wyciągnie!!!"

Co za idiotyczny argument w dyskusji na temat samochodów rotfl.gif

Onet wymięka beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następny... w tym aucie koniec dwójki jest przy 68km/h. Skąd bierzecie te dane? Z prędkościomierza?

A wiesz, ze tam byly rozne skrzynie biegow czy o tym zapomniales?? Jezdzilem kiedys czyms takim, wiec wiem ile licznik pokazywal.

Prosze bardzo, w wersji 5 biegowej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz, ze tam byly rozne skrzynie biegow czy o tym zapomniales?? Jezdzilem kiedys czyms takim,

> wiec wiem ile licznik pokazywal.

> Prosze bardzo, w wersji 5 biegowej:

Właśnie pokazałeś, jak przy niecałych 80 licznikowych zapina 3 bieg. Realnie miał pewnie ok. 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie pokazałeś, jak przy niecałych 80 licznikowych zapina 3 bieg. Realnie miał pewnie ok. 70.

Tylko, ze tam nie bylo jeszcze odcinki. Do 85 licznikowych bez problemu da sie dojsc, a licznik przy tej predkosci az tyle nie zawyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według katalogów Civic 2.2 kończy dwójkę przy 78km/h.

Wg predkosciomierza 88, wiec GPS powinien pokazac ciut mniej ale nie o 10. Przy 140 jest roznica auto vs GPS ok 3-5km/h, nizej powinno byc mniej.

Zerknalem na kreski z hamowni i nie mam podniesionej odcinki.

Obrotomierz oszukuje, bo na hamowni mam odcinke 4,5kprm, na obrotomierzu tez czerwone sie zaczyna od 4,5 ale wskazowka wchodzi glebokow w czerwone pole.

Jak bardzo chcesz, to moge dzisiaj sprawdzic z GPS ile faktycznie to jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zresta auto miejskie ale u mnie by latalo

> tez po autostradzie z V max troche sie tego boje.

kupowanie małej 3 cylindrowej uturbionej benzyny z myślą o zchipowaniu żeby jeszcze latać tym po autostradach z vmax to błaganie o spektakularny deszcz metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam rozne fora... Mianowicie jest silnik 1.0T 100KM, ktory rozni sie glowica i

> zaworami wydechowymi od 125KM. Jest tez wersja red edition 140KM. Angielscy tunerzy robia

> lekko 160KM dla przypomnienia trzy cylindry 1l pojemnosci Czyli kupuje taka fieste trend

> gold za 50k robie tunnig i dajmy na to bezpiecznie robie 140KM. To jest 9s do 100km/h + Vmax

> 200km/h. Co jest tansze od Fabi tsi no i fiesta ladniejsza.

> Dwa pytania:

> 1. Czy 4 lata 80kkm to ten silnik wytrzyma i nie wyrzyga tlokow wydechem?

> 2. Da sie to w ASO sprawdzic? W sensie modyfikacje robie jezdze do ASO i pale glupa.

> Na koniec jedna uwaga. Ja bylem przekonany, ze np taki Vtech to siedzi programuje, cuduje itp i

> robi soft. A okauje sie, ze czasem wystarczy dopisac dwie linijki i wgrywamy po prostu stock z

> fabryki tylko z mocniejszej wersji albo mamy ten sam program co w DE czu UK zrobiony przez

> tunerow.

Proszę, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za auto z tak dluga skrzynia?

Np. moje byłe. Obecne z reszta też tak ma.

> To wcale nie jest najlepsze rozwiazanie, jezeli chodzi o przyspieszenie. Wlasnie po to rajdowki

> maja krotkie skrzynie, zeby miec lepsze przyspieszenie

To już kwestia tego gdzie aktualnie dane auto jedzie. O ile motosporcie można sobie pozwolić na różne przełożenia zależnie od wymagań trasy to w ulicznym aucie mało kto wozi ze sobą kilka skrzyń i dyferencjałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.