Skocz do zawartości

Mazda MX3 1.8 V6


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

> A teraz poproszę o konkretną odpowiedź. Przyspieszenie - mogą być subiektywne wrażenia.

Subiektywnie? W ogole nie jedzie grinser006.gif Ale subiektywnie zawsze zalezy od punktu odniesienia. Jesli wsiadziesz z seicento to bedzie rakieta, jesli z jakiegos 2.0GTI z okresu to bedzie po prostu dosc wolne. Jesli z czegos szybkiego wspolczesnego to w ogole nie jedzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to pali realnie?

10-13 beny, nie są to oszczędne silniki

> Jak to się zbiera?

Całkiem fajnie, 8.5 s/100 daje poczucie fajnej , żwawej jazdy, tym bardziej, że autko małe, ale mi się tym słabawo jeździło, w sensie takim że sztywne to jak wóz drabiniasty. No i żeby jechało to but.gif w podłogę, a wtedy wiadomo wir w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-13 beny, nie są to oszczędne silniki

> Całkiem fajnie, 8.5 s/100 daje poczucie fajnej , żwawej jazdy, tym bardziej, że autko małe, ale mi

> się tym słabawo jeździło, w sensie takim że sztywne to jak wóz drabiniasty. No i żeby jechało

> to w podłogę, a wtedy wiadomo wir w zbiorniku.

Jak z brzmieniem - słychać, że V6 czy niebardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to pali realnie?

> Jak to się zbiera?

Subiektywnie jak dla mnie to nie jedzie i pali dużo zlosnik.gif

Jak to wolnossący silnik zlosnik.gif

Ale do tej budy Plug&Play wchodzi 2.5 V6 o oznaczeniach KL lub mocniejsze KL-ZE i wtedy już jest całkiem całkiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Mazda z tego okresu to chyba żadna mało nie paliła. Kiedyś mi się podobała 323F V gen, ale jak zobaczyłem ile nawet taki 1.5 pali to odpuściłem, kupiłem wtedy Civica Vgen, spalanie o niebo niższe, też 1.5 i też 90KM (no w Maździe 88KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Internet zeznaje, że 133KM/1120kg

właśnie się zastanawiałem skąd dejv wytrzasnął 1300kg dla takiego starego paździerza zdecydowanie sprzed ery spasionych kompaktów...

ale i tak średnio to jedzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogóle Mazda z tego okresu to chyba żadna mało nie paliła. Kiedyś mi się podobała 323F V gen, ale

> jak zobaczyłem ile nawet taki 1.5 pali to odpuściłem, kupiłem wtedy Civica Vgen, spalanie o

> niebo niższe, też 1.5 i też 90KM (no w Maździe 88KM)

Kolega miał 626 2.5 24V, jeździł tym parę lat na benie. W trasie mało to mu paliło, jeździ dość grzecznie więc w okolciach 8,5 litra, ale na miejscu na 4km dojazdach do pracy 13 wciągała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po rozmowie z małżonką już wiem że dwudrzwiowe auto mogę sobie wybić z głowy facepalm%5B1%5D.gif więc spodziewajcie się kolejnych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po rozmowie z małżonką już wiem że dwudrzwiowe auto mogę sobie

> wybić z głowy więc spodziewajcie się kolejnych pytań.

Myślę, że chłopaki z Gniezna, Płocka, tudzież innego Paczkowa wyjdą naprzeciw Twoim oczekiwaniom i zrobią Ci wersję 5D ok.gif w myśl zasady" Nasz klient nasz Pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że chłopaki z Gniezna, Płocka, tudzież innego Paczkowa wyjdą naprzeciw Twoim oczekiwaniom i

> zrobią Ci wersję 5D w myśl zasady" Nasz klient nasz Pan.

Kurde nie miałem wygórowanych wymagań, chciałem sobie kupić jakies małe zrywne auto na dojazdy do pracy ale żona mi podsyła linki do jakiś wypasionych fur wielkości paśnika wpysk.gif dobrze że wypasionych ale chciałem coś z jajem a nie tatuśkowóz. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde nie miałem wygórowanych wymagań, chciałem sobie kupić jakies małe zrywne auto na dojazdy do

> pracy ale żona mi podsyła linki do jakiś wypasionych fur wielkości paśnika dobrze że

> wypasionych ale chciałem coś z jajem a nie tatuśkowóz.

Zrób sobie lanosa na zamówienie, kup z uszkodzony silnikiem, wstaw do mechanika żeby zrobił swap na 3.0 z opla omegi mv6 i będziesz miał za 6 tysia fajną i szybką zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób sobie lanosa na zamówienie, kup z uszkodzoną budą, wstaw do mechanika żeby zrobił swap na 3.0

> z opla omegi mv6 i będziesz miał za 6 tysia fajną i szybką zabawkę.

To nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób sobie lanosa na zamówienie, kup z uszkodzony silnikiem, wstaw do mechanika żeby zrobił swap na

> 3.0 z opla omegi mv6 i będziesz miał za 6 tysia fajną i szybką zabawkę.

Za 6 tysia chyba nie wyda. Przy takich zabawach zawsze wychodzą dodatkowe koszty i potem cena rośnie lawinowo. Troszkę takich tematów przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 6 tysia chyba nie wyda. Przy takich zabawach zawsze wychodzą dodatkowe koszty i potem cena

> rośnie lawinowo. Troszkę takich tematów przerobiłem.

1,5 ładna buda (chyba że od Pfikuśnego za 600zł z oponami wartymi 600, więc wtedy opony sprzedane za 500 w promocji, silnik za 500 w promocji i 400 zostaje górką), 1,5 silnik z komputerem w dobrym stanie, tysiak za swapa (łatwo się robi) daje nam 4k, tysiaka w ulepszenie zawiasu i tysiaka w hamulce lepsze. Po drodze wiele nie dojdzie, bo nie ma strojeń, turbin i tym podobnych rzeczy. Jeden z łatwiejszych swapów w zabawie tuningowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,5 ładna buda (chyba że od Pfikuśnego za 600zł z oponami wartymi 600, więc wtedy opony sprzedane

> za 500 w promocji, silnik za 500 w promocji i 400 zostaje górką), 1,5 silnik z komputerem w

> dobrym stanie, tysiak za swapa (łatwo się robi) daje nam 4k, tysiaka w ulepszenie zawiasu i

> tysiaka w hamulce lepsze. Po drodze wiele nie dojdzie, bo nie ma strojeń, turbin i tym

> podobnych rzeczy. Jeden z łatwiejszych swapów w zabawie tuningowej.

No dobra a co z wydechem, półosiami, wydajniejszą pompą hamulcową, wszystko fajnie jak masz 2 kompletne auta -dawce i biorcę. Inaczej jak masz dokupować duperele to koszty rosną lawinowo. Nie siedzę w GM ale w Fiat/Alfa i parę taki tematów przerobiłem i wiem ze za 6k niewiele udaje się ugrać. Poza tym fajnie troszkę przejrzeć silnik zanim sie go wrzuci do budy, jakieś zimeringi, uszczelki, duperele i koszty rosną. Ja osobiście za 1000zł palcem bym przy tym nie kiwnął. Za tyle to się wymienia serię na serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra a co z wydechem, półosiami, wydajniejszą pompą hamulcową, wszystko fajnie jak masz 2

> kompletne auta -dawce i biorcę. Inaczej jak masz dokupować duperele to koszty rosną lawinowo.

> Nie siedzę w GM ale w Fiat/Alfa i parę taki tematów przerobiłem i wiem ze za 6k niewiele udaje

> się ugrać. Poza tym fajnie troszkę przejrzeć silnik zanim sie go wrzuci do budy, jakieś

> zimeringi, uszczelki, duperele i koszty rosną. Ja osobiście za 1000zł palcem bym przy tym nie

> kiwnął. Za tyle to się wymienia serię na serię.

Ale 3.0 mv6 pasuje bardzo ładnie ok.gif Najtańszą opcją jest chyba wziąć angola, sprawdzić jak jeździ, potem przeswapować silnik z kompem, kpl hamulców itd.

Ty za tysiaka byś nie ruszył,ale są tacy co by ruszyli ok.gif tym bardziej mecherzy w mniejszych miejscowościach. Oczywiście obaj wiemy że tuning to studnia bez dna i można potem dopieszczać -lakierowanie budy, fajne kółka, kubełki itd itd. No ale to dłuższy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po rozmowie z małżonką już wiem że dwudrzwiowe auto mogę sobie

> wybić z głowy więc spodziewajcie się kolejnych pytań.

auto ma byc dla Ciebie a decyduje zona?? przemysl to, chlopaku, oj przemysl ... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde nie miałem wygórowanych wymagań, chciałem sobie kupić jakies małe zrywne auto na dojazdy do

> pracy

Astra F np. 2.0 16v 136KM, albo 2.0 115KM, bez swapów się obejdzie, ewentualnie GSi ale to 3 drzwi i ciężko kupić w niezłym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.