Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe - jakie polecacie?


Piterus_123

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, co polecacia pacjent to fiesta mk6fl mojej mulher.gif silnik 1.3 70KM, niestety zaczal przerywac i szarpac, po popsikaniu woda w okolice kabli powstala piekna "dyskoteka", na szybko wsadzilem inne klable (chyba z clio) prawie pasuja hehe. No ale trzeba na cos wymienic, wiec co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie, co polecacia pacjent to fiesta mk6fl mojej silnik 1.3 70KM, niestety zaczal

> przerywac i szarpac, po popsikaniu woda w okolice kabli powstala piekna "dyskoteka", na szybko

> wsadzilem inne klable (chyba z clio) prawie pasuja hehe. No ale trzeba na cos wymienic, wiec

> co polecacie?

Ngk ,Beru ,Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ngk ,Beru ,Bosch.

Po osobistych doświadczeniach skreśliłbym BOSCH a dopisal Janmor.

BOSCH - patrząc na nie po odpakowaniu, długo przecierałem oczy ze zdumienia, że można zrobić coś tak tandentnego, co dosłownie rozwala się w palcach

Zaś z żadnymi innymi (w tym na pewno Janmor i BERU) nigdy nie miałem złych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po osobistych doświadczeniach skreśliłbym BOSCH a dopisal Janmor.

> BOSCH - patrząc na nie po odpakowaniu, długo przecierałem oczy ze zdumienia, że można zrobić coś

> tak tandentnego, co dosłownie rozwala się w palcach

> Zaś z żadnymi innymi (w tym na pewno Janmor i BERU) nigdy nie miałem złych doświadczeń.

Ja z kolei z Janmorem mam bardzo złe doświadczenia.Oczywiście robią przewody w kilku wersjach ale te silikonowe potrafią cenowo dochodzić do NGK.

Jest jeszcze MM czyli magneti marelli.Wszystko uzależnił bym ile do danego modelu kosztuje NGK.Jeśli różnice są rzędu 20% to nie warto brać nic innego.Choć NGK to już nie ten sam produkt co kiedyś -mam na półce przewody do starego Civica NGK robione w Japonii na oko widać ,że wymiana przewodów na takie zapewne będzie ostatnią w karierze użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie w Hondzie miałem przewody Boscha około roku, nic się nie działo. Brat w zagazowanej

> Astrze też ma już ze 4 lata i nic im się nie dzieje...

Ja natomiast co sprzedam przewody boscha to reklamacja i choć rzadko chce je sprzedawać to jak klient się uprze to mu zamawiam i później reklamuje.Wnioski każdy wyciągnie sam. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie, co polecacia pacjent to fiesta mk6fl mojej silnik 1.3 70KM, niestety zaczal

> przerywac i szarpac, po popsikaniu woda w okolice kabli powstala piekna "dyskoteka", na szybko

> wsadzilem inne klable (chyba z clio) prawie pasuja hehe. No ale trzeba na cos wymienic, wiec

> co polecacie?

Beru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja natomiast co sprzedam przewody boscha to reklamacja i choć rzadko chce je sprzedawać to jak

> klient się uprze to mu zamawiam i później reklamuje.Wnioski każdy wyciągnie sam.

Ja z kolei z Boschem nie miałem problemów.Jeździły nawet swego czasu w moim prywatnym roverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na swoim przykładzie - niekoniecznie: Beru 561zł, Bosch 579zł. Na Allegro rozpiętość cenowa jest

> jeszcze większa.

Bo jest duża szansa ,że są produkowane w tajnych fabrykach tych firm.A one są tak tajne ,że wspomniane firmy o tym nie wiedzą beksa.gifzlosnik.gif Wbrew pozorom ,to nawet nie Chiny a Turcja jest liderem w podróbkach.I potem zdziwienie ,że LUK wytrzymał tylko 10tys.

BTW NGK masz za 350 zł do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w detalu Na ALL nawet taniej sprzedają jakiś tekst

> Pytanie tylko czy NGK to NGK

Ja mówię o detalu w Inter-Carsie bo ich stronę kolega podlinkował akurat.Wierzysz w te części na allegro i ich autentyczność? hehe.gif

U mnie dla mechanika to przewody NGK wychodzą 330zł do zapłacenia z pewnego źródła więc gdzie tu szukać na alledrogo. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mówię o detalu w Inter-Carsie bo ich stronę kolega podlinkował akurat.Wierzysz w te części na

> allegro i ich autentyczność?

Nie

> U mnie dla mechanika to przewody NGK wychodzą 330zł do zapłacenia z pewnego źródła więc gdzie tu

> szukać na alledrogo.

Inter-Cars ma woogóle fajne narzuty na detal.Potem jeden z drugim kupuje na numer jakiegoś mechanika ,a po sprawdzeniu okazuje się ,że cena jest wyższa niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz,Intercars ma w ogóle fajna politykę cenową.

> Ja sprzedaje te przewody dla mechanika w hurcie 330zł natomiast moja cena zakupu jako sklepu w

> Intercarsie po rabacie to 379zł.

Ja mam 334,35brutto.Ale zauważyłem ,że bardziej celują teraz w klienta detalicznego.No i jest dla przeciętnego Kowalskiego magia Motointegratora-jakiś rabacik 10% i biorą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mówię o detalu w Inter-Carsie bo ich stronę kolega podlinkował akurat.Wierzysz w te części na

> allegro i ich autentyczność?

> U mnie dla mechanika to przewody NGK wychodzą 330zł do zapłacenia z pewnego źródła więc gdzie tu

> szukać na alledrogo.

Podlinkowałem inter cars, bo tak mi było wygodniej zlosnik.gif Chodziło tylko i wyłącznie o różnicę w cenie, a nie o samą cenę. Na Allegro (i nie tylko) można te same Beru kupić sporo taniej. Swoją drogą ja nie szukam przewodów - już dawno temu kupiłem NGK (za 320zł zlosnik.gif) i działają, chociaż drugi raz wziąłbym właśnie beru. NGK już nie lubię, bo ich świece mnie bardzo drogo kosztowały sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 334,35brutto.Ale zauważyłem ,że bardziej celują teraz w klienta detalicznego.No i jest dla

> przeciętnego Kowalskiego magia Motointegratora-jakiś rabacik 10% i biorą

Boscha w zaprzyjaźnionej hurtowni mam za 413, a Beru 469. Tu faktycznie różnica jest na niekorzyść Beru, ale nieznacznie. A z Allegro też nie raz brałem rożne części i jeszcze nie trafiłem na podróbę (ew. trafiłem, ale jest jakości oryginału, bo nadal działa). Mam na myśli produkty Bosch, Ate, TRW, Beru, NGK itp. Staram się kupować przez Allegro (bo taniej), ale w sklepach, które mają jakąś lokalizację (a nie "INTERNET"), historię i dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mówię o detalu w Inter-Carsie bo ich stronę kolega podlinkował akurat.Wierzysz w te części na

> allegro i ich autentyczność?

> U mnie dla mechanika to przewody NGK wychodzą 330zł do zapłacenia z pewnego źródła więc gdzie tu

> szukać na alledrogo.

Taka cena na allegro nie jest niczym niezwykłym. W hurtowni, w której regularnie kupuję części mam te RC-AD218 w cenie takiej samej, jak najtańsze na portalu ogłoszeniowym, a nie mam maksymalnych rabatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka cena na allegro nie jest niczym niezwykłym.

... co nie zmienia faktu że rynek cen detalicznych nie istnieje. Są hurtownie które - jak im się pokaże że gość z all kupuje coś u nich za 100 w pełnym hurcie a sprzedaje na all za 106 - obcina rabaty. Niestety mniejszość.

Można spuścić gacie do kolan ale czemu zaraz do kostek? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... co nie zmienia faktu że rynek cen detalicznych nie istnieje. Są hurtownie które - jak im się

> pokaże że gość z all kupuje coś u nich za 100 w pełnym hurcie a sprzedaje na all za 106 -

> obcina rabaty. Niestety mniejszość.

> Można spuścić gacie do kolan ale czemu zaraz do kostek?

Bo widzisz, rynek psują sprzedawcy, którzy sprzedają przez internet zarabiając 1-2%. Hurtownia też ma pewne granice i niżej nie zejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz,Intercars ma w ogóle fajna politykę cenową.

> Ja sprzedaje te przewody dla mechanika w hurcie 330zł natomiast moja cena zakupu jako sklepu w

> Intercarsie po rabacie to 379zł.

Zrób im obrót na kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie a zobaczysz na ile da się zejść zlosnik.gif

Generalnie im większy obrót tym niższe ceny można wynegocjować i sprzedawcy na allegro opylający te kabelki za 305zł mogą mieć na tym przyzwoity zarobek (nie, nie mam na myśli abstrakcyjnych 1-2%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo widzisz, rynek psują sprzedawcy, którzy sprzedają przez internet zarabiając 1-2%. Hurtownia też

> ma pewne granice i niżej nie zejdą.

Zdefiniuj "psują rynek". Zdaje się, że to ogólnie dostępne medium dostępne dla wszystkich palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdefiniuj "psują rynek". Zdaje się, że to ogólnie dostępne medium dostępne dla wszystkich

Psują, bo wprowadzają niezdrową konkurencję. Wyobraź sobie sprzedawcę z małego sklepu motoryzacyjnego, który utrzymuje się z tego interesu od lat. Nagle okazuje się, że kilkuset hurtowników sprzedaje taki sam towar 30% taniej od niego przez internet. Większość z nich nawet nie posiada magazynu i towaru na stanie, nie ponosi kosztów związanych z prowadzeniem dg. Inny przykład, przychodzi do mnie klient z listą części i pyta o cenę. Siadam do kompa, poświęcam 15 minut i nie wiem, czy zejść mu z detalu 10%, 20%, czy 30%, bo jak podam ceny -20%, to na koniec usłyszę: "bo ja sprawdzałem na allegro"... Wtedy kończę rozmowę, bo na czole nie mam wypisanej nazwy popularnego portalu aukcyjnego.

Ja rozumiem, że można sprzedawać na różne sposoby, ale nie od razu iść po bandzie i zarabiać 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Psują, bo wprowadzają niezdrową konkurencję. Wyobraź sobie sprzedawcę z małego sklepu

> motoryzacyjnego, który utrzymuje się z tego interesu od lat. Nagle okazuje się, że kilkuset

> hurtowników sprzedaje taki sam towar 30% taniej od niego przez internet. Większość z nich

> nawet nie posiada magazynu i towaru na stanie, nie ponosi kosztów związanych z prowadzeniem

> dg. Inny przykład, przychodzi do mnie klient z listą części i pyta o cenę. Siadam do kompa,

> poświęcam 15 minut i nie wiem, czy zejść mu z detalu 10%, 20%, czy 30%, bo jak podam ceny

> -20%, to na koniec usłyszę: "bo ja sprawdzałem na allegro"... Wtedy kończę rozmowę, bo na

> czole nie mam wypisanej nazwy popularnego portalu aukcyjnego.

> Ja rozumiem, że można sprzedawać na różne sposoby, ale nie od razu iść po bandzie i zarabiać 1%.

W takiej sytuacji niech zejdą ile się da - czasem wolę kupić coś nieco drożej, ale na miejscu i od ręki. Poza tym przy pojedynczych zakupach na cenę ostateczną duży wpływ może mieć koszt przesyłki i tutaj jest pole manewru dla sprzedającego stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... co nie zmienia faktu że rynek cen detalicznych nie istnieje. Są hurtownie które - jak im się

> pokaże że gość z all kupuje coś u nich za 100 w pełnym hurcie a sprzedaje na all za 106 -

> obcina rabaty. Niestety mniejszość.

> Można spuścić gacie do kolan ale czemu zaraz do kostek?

Każdy chce zapłacić jak najtaniej, nie ma w tym nic dziwnego, z tym, że po jednym - dwóch zakupach "najtańszych" istotniejsze okazuje się, czy części pasują, jakiej są jakości i kiedy będą. Poza tym dobrze, kiedy sprzedawca potrafi coś doradzić. Dlatego zakupy "na już" lub tanie robię w hurtowni obok pracy (gdzie mam niezłą zniżkę i czas realizacji to zwykle "na dziś o 15", ale niektórych rzeczy nie mają lub są strasznie drogie mimo zniżki), a zakupy mniej pilne robię np. u Ciebie, bo przy droższych zakupach koszt przesyłki robi się nieistotny, a te 3-4 dni oczekiwania nie stanowi dla mnie problemu. A wolę dać zarobić komuś z kącika niż obcemu. Inna sprawa, że ja w ogóle nie lubię kupować na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.