Skocz do zawartości

Schodząca farba z tablicy rejestracyjnej, a reklamacja...


RobsonT

Rekomendowane odpowiedzi

...przerabiał ktoś?

Niby wszystko podlega "gwarancji/rękojmi", ale jak wygląda sprawa tablic? Kto jest właścicielem tablic? Ja czy urząd? (na marginesie - skoro ja to dlaczego nie mogę zatrzymać tablic po wyrejestrowaniu auta wink.gif )

Tablica ma raptem 5 m-cy a czarna farba zaczyna schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...przerabiał ktoś?

> Niby wszystko podlega "gwarancji/rękojmi", ale jak wygląda sprawa tablic? Kto jest właścicielem

> tablic? Ja czy urząd? (na marginesie - skoro ja to dlaczego nie mogę zatrzymać tablic po

> wyrejestrowaniu auta )

> Tablica ma raptem 5 m-cy a czarna farba zaczyna schodzić.

Możesz zatrzymać, tylko należy to odpowiednio "uargumentować" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź to sobie pomaluj a nie dramatyzuj...

Niech idzie i reklamuje jak mu się chce.

Ta banda złodziei łupi obywatela za każde przerejestrowanie i każe wyrzucać w błoto kasę na nowe blachy to niech teraz je wymieniają na nowe skoro są wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech idzie i reklamuje jak mu się chce.

> Ta banda złodziei łupi obywatela za każde przerejestrowanie i każe wyrzucać w błoto kasę na nowe

> blachy to niech teraz je wymieniają na nowe skoro są wadliwe.

Jak ma czas i chęci - kto bogatemu zabroni rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...przerabiał ktoś?

> Niby wszystko podlega "gwarancji/rękojmi", ale jak wygląda sprawa tablic? Kto jest właścicielem

> tablic? Ja czy urząd? (na marginesie - skoro ja to dlaczego nie mogę zatrzymać tablic po

> wyrejestrowaniu auta )

> Tablica ma raptem 5 m-cy a czarna farba zaczyna schodzić.

Zalozyć tę tablicę na przód i tylko się cieszyć cool.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Farbą.Czarną. Widzę, że młody jesteś i czarnych blach nie pamiętasz....Samemu się odnawiało jak

...a dupę podcierało gazetami. O tych czasach piszesz?

Wiesz chłopcze... pytanie postawione było dość jasno. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to po prostu milcz ok.gif

Do "jakiejś Korsy" z hameraitem na strupach taka "poprawiana" tablica pewnie by pasowała. Ja mam zdecydowanie inne poczucie estetyki i sposobu załatwiania spraw i tyle.

Prośba... Twoją metodę już znam, chętnie poznam zdanie innych... nie pisz już nic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w WK płacąc za tablice płacisz za usługę i towar. Pojechałbym do urzędu i złożył reklamację na wadę fabryczną tablicy, z której farba schodzi. Gdyby stwarzali problemy poprosiłbyś na piśmie odmowę przyjęcia reklamacji. Bo za jazdę na nieczytelnych lub zniszczonych blachach jest mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakiej folii piszesz?

nie wiem jaka to jest folia (typ), produkcja tablicy a właściwie jej wytłoczenie polega na tym że wkłada się odpowiednie czcionki, wkłada blachę i prasa wytłacza numery, następnie obok jest druga maszyna na której jest założona spec folia, z boku wsuwa się blachę i z drugiej strony odbiera się gotowy wyrób.

Jest to robione pod temperaturą, jak była za niska albo z folią coś nie teges to wtedy jakość wyrobu na ścieranie jest słabsza, ale tak jak napisałem poprawienie tego to kwestia 5 min.

od 7.30 tłoczenie liter i cyfr

od 11.40 maszyna do nakładania folii na wytłoczone blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...przerabiał ktoś?

> Niby wszystko podlega "gwarancji/rękojmi", ale jak wygląda sprawa tablic? Kto jest właścicielem

> tablic? Ja czy urząd? (na marginesie - skoro ja to dlaczego nie mogę zatrzymać tablic po

> wyrejestrowaniu auta )

> Tablica ma raptem 5 m-cy a czarna farba zaczyna schodzić.

ja mam to samo tylko że maja ponad już 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Farbą.Czarną. Widzę, że młody jesteś i czarnych blach nie pamiętasz....Samemu się odnawiało jak

> było trzeba a nie beczało, że farbka schodzi...

Tak, tylko jakoś ja mam czarne blachy od 15 lat na aucie, i wyglądają jak nowe jeśli chodzi o lakier/farbę na nich, więc coś tu nie gra... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tylko jakoś ja mam czarne blachy od 15 lat na aucie, i wyglądają jak nowe jeśli chodzi o

> lakier/farbę na nich, więc coś tu nie gra...

Bo kolego masz czarne, ale plastikowe. Wcześniej były blaszane. I te co chwilę się malowało bo rdzewiały. Ale przy dzisiejszym trzepaniu przez policial.gif, poiprawki malarskie na pewno nie przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajdź punkt gdzie dorabiają tablice to Ci przelecą nową folią, czas operacji 5 min.

Chyba sobie żarty robisz - z tablicami nic nie wolno robić, a drugiej strony niby z jakiej racji jeszcze dopłacać do tego biznesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba sobie żarty robisz - z tablicami nic nie wolno robić,

A co ma niby robić ??

Odświeżyć sobie litery w punkcie który takowe robi to przestępstwo ?? już nie przesadzajmy...

rozumiem żebym doradził malowanie pędzelkiem albo "znikające" wyklejanki tak jak u ruskich ale zrobienie tego tak jak było zrobione oryginalnie nic tej tablicy nie ujmie.

> a drugiej strony niby z jakiej racji jeszcze dopłacać do tego biznesu?

Zawsze może zareklamować i albo go spuszczą na drzewo albo mu naprawią uziemiając auto na cirka 7-14dni, ciekawe czy wtedy będzie szczęśliwy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma niby robić ??

> Odświeżyć sobie litery w punkcie który takowe robi to przestępstwo ?? już nie przesadzajmy...

Jakoś średnio widzę w aktualnej sytuacji prawnej takie zabiegi palacz.gif

> rozumiem żebym doradził malowanie pędzelkiem albo "znikające" wyklejanki tak jak u ruskich ale

> zrobienie tego tak jak było zrobione oryginalnie nic tej tablicy nie ujmie.

Nie zrobisz tego tak jak na oryginalnej palacz.gif

> Zawsze może zareklamować i albo go spuszczą na drzewo albo mu naprawią uziemiając auto na cirka

> 7-14dni, ciekawe czy wtedy będzie szczęśliwy

Możesz wyjaśnić ten pomysł z uziemieniem na 7-14dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca legenda,

Wiesz, "w każdej legendzie kryje się ziarno prawdy" palacz.gif

> zatrzymany dowód za opony bez ''c'' w ''ciężarowym'' kangoo

Ważności gaśnicy nie sprawdzał? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wyjaśnić ten pomysł z uziemieniem na 7-14dni?

Przychodzi pacjent do WK z "używanymi" tablicami. Wyjaśnia pani, co go sprowadza - chce nowe tablice. Pani mówi: OK, nie ma sprawy, proszę zostawić tablice i przyjść po odbiór odnowionych za miesiąc... grinser006.gifbiglaugh.gifhehe.gif

Znając nasze realia - autor zostanie spuszczony na drzewo, ew. otrzyma propozycję zakupu nowych tablic, z nowym n-rem i nowym DR... banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jaka to jest folia (typ), produkcja tablicy a właściwie jej wytłoczenie polega na tym że

> wkłada się odpowiednie czcionki, wkłada blachę i prasa wytłacza numery, następnie obok jest

> druga maszyna na której jest założona spec folia, z boku wsuwa się blachę i z drugiej strony

> odbiera się gotowy wyrób.

> Jest to robione pod temperaturą, jak była za niska albo z folią coś nie teges to wtedy jakość

> wyrobu na ścieranie jest słabsza, ale tak jak napisałem poprawienie tego to kwestia 5 min.

> od 7.30 tłoczenie liter i cyfr

> od 11.40 maszyna do nakładania folii na wytłoczone blachy

jakieś lewe te tablice, niby czcionka używana w PL a na blachach D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi pacjent do WK z "używanymi" tablicami. Wyjaśnia pani, co go sprowadza - chce nowe

> tablice. Pani mówi: OK, nie ma sprawy, proszę zostawić tablice i przyjść po odbiór odnowionych

> za miesiąc...

> Znając nasze realia - autor zostanie spuszczony na drzewo, ew. otrzyma propozycję zakupu nowych

> tablic, z nowym n-rem i nowym DR...

Właśnie podejrzewam, że tak będzie. Ale wątek założyłem, bo "a nóż widelec..." Ktoś przechodził podobną ścieżkę.

Jedna poprawka. Nowych numerów raczej nie zaproponują. Tak sądzę.

A że obok urzędu przejeżdżam prawie codziennie, więc wiesz... "wpadać" mogę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś średnio widzę w aktualnej sytuacji prawnej takie zabiegi

Czyli jakie zabiegi ?? pokrycie nową folią ?? przecież to nie przestępstwo

> Nie zrobisz tego tak jak na oryginalnej

Ponieważ ?? ja podałem system jak to się robi i wiem że można to poprawić na tej maszynie.

Tablicy Ci nie dorobią ale nową folię nakleją

> Możesz wyjaśnić ten pomysł z uziemieniem na 7-14dni?

A Ty myślisz że pani z okienka zregeneruje Ci tablicę od ręki ??

Jeżeli uznają reklamację to odeślą do firmy z której biorą i nie trwa to jeden dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychodzi pacjent do WK z "używanymi" tablicami. Wyjaśnia pani, co go sprowadza - chce nowe

> tablice. Pani mówi: OK, nie ma sprawy, proszę zostawić tablice i przyjść po odbiór odnowionych

> za miesiąc...

Na jakiej niby podstawie? Ja wiem, że bredzenie jest w cenie, ale bez przesady oslabiony.gif

> Znając nasze realia - autor zostanie spuszczony na drzewo, ew. otrzyma propozycję zakupu nowych

> tablic, z nowym n-rem i nowym DR...

Nawet w przypadku kradzieży tablic można uzyskać te same, bez nowego numeru oraz bez wymiany DR. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a dupę podcierało gazetami. O tych czasach piszesz?

> Wiesz chłopcze... pytanie postawione było dość jasno. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to po

> prostu milcz

> Do "jakiejś Korsy" z hameraitem na strupach taka "poprawiana" tablica pewnie by pasowała. Ja mam

> zdecydowanie inne poczucie estetyki i sposobu załatwiania spraw i tyle.

> Prośba... Twoją metodę już znam, chętnie poznam zdanie innych... nie pisz już nic

Wycieczki osobiste sobie daruj i ładnie przeproś. Bo widzę, że sposób załatwiania masz jeden - płacz temat na forum i podanie rozwiązania na złotej tacy - ZERO własnej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej niby podstawie? Ja wiem, że bredzenie jest w cenie, ale bez przesady

Na takiej że nie robią tego z urzędzie od ręki tylko odsyłają do firmy a to trwa

> Nawet w przypadku kradzieży tablic można uzyskać te same, bez nowego numeru oraz bez wymiany DR.

Pewnie że można, dostaniesz nowe naklejki z nowymi blachami (ze starymi numerami) jak przyjdą od producenta ponieważ jak napisałem wyżej nie robią tego od ręki w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jakie zabiegi ?? pokrycie nową folią ?? przecież to nie przestępstwo

> Ponieważ ?? ja podałem system jak to się robi i wiem że można to poprawić na tej maszynie.

> Tablicy Ci nie dorobią ale nową folię nakleją

"Foliując" to razem z naklejką legalizacyjną - nie jest tak jak w oryginalnej.

> A Ty myślisz że pani z okienka zregeneruje Ci tablicę od ręki ??

Z całą pewnością, szczególnie że tablic na miejscu nie tłoczą hehe.gifpalacz.gif

> Jeżeli uznają reklamację to odeślą do firmy z której biorą i nie trwa to jeden dzień

Odeślą? Nalepki legalizacyjne też odeślą? Z całą pewnością nikt tych tablic nie będzie poprawiał, tylko trzeba będzie wytłoczyć nowe + otrzymać nowe naklejki legalizacyjne. Zwrot "starych" można dokonać przy odbiorze nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej niby podstawie?

Na takiej, że pani Krysia z WK spotka się z takim problemem po raz pierwszy, nie będzie miała pewności, czy taka operacja jest w ogóle możliwa do przeprowadzenia i... niech pan przyjdzie za dwa dni - może czegoś się dowiem grinser006.gifhehe.gif

I co jej zrobisz? Oflagujesz się? Możesz się nie zgadzać, ona ma to gdzieś.

> Ja wiem, że bredzenie jest w cenie, ale bez przesady

Wymieniałeś tablicę, bo się starła? Nie? Wobec tego Twoja postawa roszczeniowa może być równie dobrze nazwana bredzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Foliując" to razem z naklejką legalizacyjną - nie jest tak jak w oryginalnej.

> Z całą pewnością, szczególnie że tablic na miejscu nie tłoczą

> Odeślą? Nalepki legalizacyjne też odeślą? Z całą pewnością nikt tych tablic nie będzie poprawiał,

> tylko trzeba będzie wytłoczyć nowe + otrzymać nowe naklejki legalizacyjne. Zwrot "starych"

> można dokonać przy odbiorze nowych.

No więc czekałem aż to napiszesz bo coś tam wiesz ale nie do końca.

18 lat temu a może 20 hmm.gif produkowałem czarne tablice z białym nadrukiem (lub nielegalne ze srebrnym kolorem na życzenie i odpowiedzialność klienta) kiedy to jeszcze nie było takich restrykcyjnych przepisów i nie trzeba było mieć koncesji czy też wygranego przetargu, wtedy wystarczyło mieć DG.

Przychodził pacjent pokazywał DR i tablice miał zrobione albo od ręki w 15min. ale tego samego dnia w zależności w którym punkcie zamówił.

Teraz po za tym że zmieniły się przepisy i kolorystyka tablic technologia wyrobu się nie zmieniła.

Nie foliujesz całej tablicy a jedynie wypukłe litery/cyfry na tablicy (w obecnym przypadku na kolor czarny), nalepki legalizacyjne nie są nawet dotknięte, gdy są duże przerwy między literami/cyframi (czyli tam gdzie jest naklejka) i istnieje ryzyko że wałek może odcisnąć folię nakleja się po prostu kawałek paska taśmy ochronnej lakierniczej i już.

Ponieważ firm które mają maszyny i tłuką blachy np. informacyjne np. ZAOPATRZENIE jest sporo więc praktycznie w każdej zrobią Ci nowe pokrycie liter/cyfer bez uszczerbku dla samej tablicy i odnowienia tablicy nie uważam tego za złamanie prawa bo przecież nie wprowadzamy tam żadnych zmian po za nowym "nadrukiem" który powoduje że tablica wygląda jak nowa i jest czytelna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że to będzie tak jak w przypadku tablic zniszczonych na wskutek wypadku/stłuczki, wniosek o wydanie nowej, kwestia jaką procedurę ma urząd- czy skasuje wnioskodawcę za nową, czy na tej "zdrapce" będzie się bujał do czasu zrobienia nowej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś chciał "odświeżyć" na swój koszt to poszukaj firm w okolicy np.

http://www.tabliceznak.pl/tablice.htm

http://www.em-sj.pl/kontakt.html

http://www.zetrom.pl/

http://www.inwen.com.pl/?q=kontakt

http://allegro.pl/gadzety-motoryzacyjne-...tcode_enabled=2

itd, itp. jak pogooglasz to na pewno coś znajdziesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc czekałem aż to napiszesz bo coś tam wiesz ale nie do końca.

Czekałeś jedynie na to, by gdzieś dziurę znaleźć i pozwolić sobie na taki komentarz. Średnio mnie interesuje co się działo przy czarnych tablicach (te nawet farbą mogłem sobie poprawiać nie 20, a 30 i może więcej lat temu, dorobić 3 etc.), ale sytuacja obecna. Jeżeli ktoś bardzo chce sobie realizować nowy nadruk "wybiórczy" bez dotykania okolic naklejki legalizacyjne - jego wybór. Tak czy inaczej, jest to ingerencja w oryginalną tablicę rejestracyjną i w obecnej sytuacji zdecydowanie jestem przeciwny takim zabiegom - co innego zgłoszenie się do WK po nowe, ze stosownym uzasadnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podejrzewam, że to będzie tak jak w przypadku tablic zniszczonych na wskutek wypadku/stłuczki,

> wniosek o wydanie nowej, kwestia jaką procedurę ma urząd- czy skasuje wnioskodawcę za nową,

> czy na tej "zdrapce" będzie się bujał do czasu zrobienia nowej

Czy w przypadku wypadku/stłuczki zwracałeś uszkodzoną przed otrzymaniem nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w przypadku wypadku/stłuczki zwracałeś uszkodzoną przed otrzymaniem nowej?

złożyłem wniosek o wydanie wtórnika, zapłaciłem ok 50 złotych (nie pamiętam dokładnie ile) i przyniosłem zniszczoną tablicę wink.gif Pani z okienka rzuciła na nią okiem i kazała mi ją dopiero zdać przy odbiorze nowej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.