Skocz do zawartości

Pistolet do goracego kleju


whitefunk

Rekomendowane odpowiedzi

> czy ważne to jaki się kupi? Czy każdy będzie dobry, bo ceny wahają się od 20 zł do ponad 100 zł.

> Muszę przykleić sporo listew przypodłogowych, w zasadzie w całym domu

> Czy może lepiej użyć do listew czegoś innego?

to się nie nadaje do listew no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy może lepiej użyć do listew czegoś innego?

Odpowiedni klej montażowy z kartusza. Nawet pierwszy lepszy silikon powinien dać radę. U mnie w domu ,,fachowcy" kleili listewki klejem na gorąco i połowa poodłaziła.

Co do pistoletu na gorąco. U mnie, taki najtańszy przegrzał się i stopił swoją obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ważne to jaki się kupi? Czy każdy będzie dobry, bo ceny wahają się od 20 zł do ponad 100 zł.

> Muszę przykleić sporo listew przypodłogowych, w zasadzie w całym domu

> Czy może lepiej użyć do listew czegoś innego?

mam trzy najtansze wykorzystywane swego czasu intensywnie - bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierz w klejenie, chyba, że robisz dla kogoś. Dla siebie tylko kołki.

Prawda. Klej będzie się trzymał tyle że...odejdzie z farbą. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda. Klej będzie się trzymał tyle że...odejdzie z farbą.

eee.... tam gadasz....

W tv pokazywali jak super hiper taśma dwustronna* trzyma półki do iluś tam kg a piszesz że klej nie da rady screwy.gifbiglaugh.gif

* -- moja żona Zofia się na to nabrała mimo iż jej tłumaczyłem że to bujda i postanowiła swój niecny plan wcielić w życie jak byłem w pracy, do powieszenia miała 3 takie małe pudełka na drobiazgi da dzieci.

Wszystkie 3 odpadły razem z taśmą, gładzią i częściowo z tynkiem hahaha.gif jedno spadło córce na głowę no.gifangryfire.gif nie wspomnę jak wygląda ściana angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klejem montażowym

> ciepły klej nadaje się na małe nieobciążone powierzchnie , a i to nie zawsze

bzdura, ja kleiłem rok temu ca l dom listwami przy podłodze.

Kupiłem 2 bo jeden sie zrąbał jeden za 20 zł jeden na 30zł o największej mocy i spokojnie dału radę polecam.

lepsze niż sam klej montażowy nawet w przypadku delikatnie nierównych ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi nigdzie nie odszedł

klej jest maks tak dobry, jak podloze. Jesli komus farba odlazi, bo ma akrylowa, a pod spodem brak gruntu, albo slaby tynk, to nalezy dac slabszy, albo b. elastyczny klej. Tak, zeby w razie czego przyjmowal na siebie naprezenia, zamiast przenosic je na sciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszędzie piszą, że tym najlepiej... To czym innym przykleić?

Co prawda listwy przypodłogowe siedzą na kołkach, ale z upierdliwym montażem, np listw przysufitowych radziłem sobie tak:

Naprzemiennie klej montażowy z klejem na gorąco (najpierw klej montażowy, a potem szybciutko klej na gorąco punktowo)

Klej na gorąco chwyta w ciągu 10 sekund, a po dobie trzyma już montażowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba, ze pod listwami farby nie bedzie

Tynki z uplywem lat wietrzeją.

Wszystkie "cudowne kleje zamiast kołków i gwoździ" przyspieszają i potaniają różne montaże, tylko że kosztem ich trwałości.

Moja diagnoza po 20 latach jest taka, że można ich używać jako wzmocnienia montażu, ograniczając liczbę kołków/gwoździ tam, gdzie nosność nie jest krytyczna (czyli np. nie przy montażu rzeczy, które mogą spaść na głowę i narobić szkody), natomiast jako ich całkowite zastępstwo absolutnie się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sensu klejenia listew to się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o same pistolety to różnica jest duża a przynajmniej była, bo mówię o sprzęcie sprzed kilku lat. Stanley niszczy jakieś tani badziew. Ten tani topił klej bardzo wolno, aż w końcu od ciśnięcia ułamał się "spust" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ważne to jaki się kupi? Czy każdy będzie dobry, bo ceny wahają się od 20 zł do ponad 100 zł.

> Muszę przykleić sporo listew przypodłogowych, w zasadzie w całym domu

> Czy może lepiej użyć do listew czegoś innego?

Mailem najtańszy, działał lat naście ukradli, kupiłem najtańszy 7 lat temu i działa nadal. Przy czym klejenie tym listew to kiepski pomysł. Do okazyjnego użycia sie nada bez problemu.

Kup listwy z klipsami plastikowymi z zatrzaskiem, klips do ściany kołkiem, na wszystkie klipsy zatrzaskujesz listwę. Wytrzymuje nawet spore nierówności w obu płaszczyznach. Dodatkowo jest miejsce na np jakis kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klejem montażowym

> ciepły klej nadaje się na małe nieobciążone powierzchnie , a i to nie zawsze

Ja uzywam kombo smile.gif tj montazowy + glut na goraco.

Glut lapie od poczatku i montazowy wtedy sobie spokojnie moze lapac i nic sie nie rozjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciepły klej nadaje się na małe nieobciążone powierzchnie , a i to nie zawsze

to zależy jakiego kleju użyjesz i czy porządnie przygotujesz powierzchnie. Klejenie na gorąco nie polega tylko na 'wypluciu' jakiejś ilości kleju i dociśnięciu elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zależy jakiego kleju użyjesz i czy porządnie przygotujesz powierzchnie. Klejenie na gorąco nie

> polega tylko na 'wypluciu' jakiejś ilości kleju i dociśnięciu elementów.

do tego masz kilka rodzajów ciepłego gluta cool.gif ale mało kto się do tego przykłada i wie jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego masz kilka rodzajów ciepłego gluta ale mało kto się do tego przykłada i wie jak to zrobić

no toć pisałem, że zależy od użytego kleju. Ja mam w domu ze 3. rodzaje, do tego najzwyklejszy, marketowy pistolet i porządnie zrobione klejenie wytrzymuje bardzo dużo.

Wadą taniego pistoletu jest czas potrzebny do porządnego nagrzania i wydajność. To że klej wypływa nie znaczy wcale, że temp jest już odpowiednia do klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mailem najtańszy, działał lat naście ukradli, kupiłem najtańszy 7 lat temu i działa nadal. Przy

> czym klejenie tym listew to kiepski pomysł. Do okazyjnego użycia sie nada bez problemu.

> Kup listwy z klipsami plastikowymi z zatrzaskiem, klips do ściany kołkiem, na wszystkie klipsy

> zatrzaskujesz listwę. Wytrzymuje nawet spore nierówności w obu płaszczyznach. Dodatkowo jest

> miejsce na np jakis kabel.

IMHO listwy z klipsami to słabe rozwiązanie, lepiej kupić takie z listwą maskującą na przewody co się bezpośrednio przykręca do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO listwy z klipsami to słabe rozwiązanie, lepiej kupić takie z listwą maskującą na przewody co

> się bezpośrednio przykręca do ściany.

To to samo.chyba bo nie wiem co masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierz w klejenie, chyba, że robisz dla kogoś. Dla siebie tylko kołki.

Lucek ma rację. Klej nie wytrzymuje próby czasu. A listwy na zatrzaski/wsuwki to masakra użytkowa. Tylko montaż mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To to samo.chyba bo nie wiem co masz na myśli.

jednak nie to samo. Typowe listwy kablowe są mocowane przelotowo przez kanał kablowy i potem na ten kanał idzie maskownica.

Zależnie od modelu albo w środku, albo cała górna część jest zdejmowana (ta opcja jest lepsza przy późniejszym odnawianiu ścian nie trzeba ściągać listwy).

Listwy mocowane klipsami, delikatnie mówiąc, niezbyt ładnie wyglądają na krzywej ścianie i kijowo się je zakłada na te klipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak nie to samo. Typowe listwy kablowe są mocowane przelotowo przez kanał kablowy i potem na ten

> kanał idzie maskownica.

> Zależnie od modelu albo w środku, albo cała górna część jest zdejmowana (ta opcja jest lepsza przy

> późniejszym odnawianiu ścian nie trzeba ściągać listwy).

> Listwy mocowane klipsami, delikatnie mówiąc, niezbyt ładnie wyglądają na krzywej ścianie i kijowo

> się je zakłada na te klipsy.

Masz złe doświadczenia. Pewnie kwestia tego jakie klipsy. Te co mam zakładałem na krzywe ściany przy krzywej podłodze i sa juz 10 lat. Nie ma problemu. Jak robllem u siebie wybrałem takie same i tez nie ma kłopotu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz złe doświadczenia.

albo bardziej krzywe ściany zlosnik.gif

> Pewnie kwestia tego jakie klipsy. Te co mam zakładałem na krzywe ściany

> przy krzywej podłodze i sa juz 10 lat. Nie ma problemu. Jak robllem u siebie wybrałem takie

> same i tez nie ma kłopotu

może na lepsze faktycznie trafiłeś. U rodziców też kolo 10.lat temu były robione ale te które mam u siebie są jednak wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś i macałem to jest wersja na te małe wkłady i sam pistolet też jest mały więc IMO nie

> warto

To jest malutkie i delikatne- przeznaczone jest do ozdabiania tkanin i do tego się nadaje. Żona sobie kupiła... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.