Skocz do zawartości

Założylibyście 12-letnie opony...


Prezo

Rekomendowane odpowiedzi

> Nic tej oponie nie jest. Sporo samochodów jeździ na jeszcze starszych oponach lub na oponach

> totalnie zużytych.

Ale to nie znaczy, że jest to bezpieczne

> Rozumiem oponę, która ma takie pęknięcia, że palcami można płatki gumy wyrywać ale opona, która

> nigdy nie była używana i leżała sobie w garażu czy piwnicy to normalna opona.

Wszystko zależy później o tego co z nią zrobisz.

> Zakładaj i jeździj nic się nie stanie. A to, że trzeba wymieniać "bo opona się starzeje" lub "bo

> bieżnik nie może mieć tyle, a tyle" to takie kity wciskane przez producentów opon tylko po to

> by opony się sprzedawały.

Jak tak piszesz, to znaczy, że nie umiesz odróżnić w czasie jazdy na czym jedziesz.

To nie jest źle, bo nie każdy jest Kubicą, ale znaczy też, że nie powinieneś zabierać głosu w takim temacie.

Sorry 270751858-jezyk.gif

> Wcale bym się nie zdziwił gdyby nagle producenci szyb zaczęli nagonkę na to że trzeba wymieniać

> przednią szybę co 5 lat, bo się rysuje i pogarsza widoczność.

Ale szybę wymieniasz jak ma rysy, pekniecia czy dostaje mleka.

Ja wymieniam.

> Odpowiednio rozpowszechnić taką ściemę we wszelkich mediach, pompować ludzi tymi informacjami

> intensywnie przez kilka lat i efekt gotowy.

Oleju też nie wymieniasz? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie znaczy, że jest to bezpieczne

A dlaczego ma być niebezpieczne?

> Wszystko zależy później o tego co z nią zrobisz.

A co mam zrobić? Mowa jest o tym czy opona ma być zamontowana w samochodzie czy nie.

> Jak tak piszesz, to znaczy, że nie umiesz odróżnić w czasie jazdy na czym jedziesz.

> To nie jest źle, bo nie każdy jest Kubicą, ale znaczy też, że nie powinieneś zabierać głosu w takim

> temacie.

A dlaczego nie mam zabierać głosu. Uważam, że to jest po prostu czcza paplanina producentów opon i tyle.

> Ale szybę wymieniasz jak ma rysy, pekniecia czy dostaje mleka.

> Ja wymieniam.

> Oleju też nie wymieniasz?

Nie rozumiesz. Chodzi o wpajanie ludziom dziwnych "obowiązków". Że jak opona za stara to trzeba wymienić, jak olej ma rok to trzeba wylać. Nie ważne, że opona całkowicie dobra, a samochód zrobił niewiele przebiegu.

Trzeba wymienić, bo producent wymyślił sobie ściemę i ją propaguje.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby rządzący wpadli na pomysł by to prawnie uregulować i nakazać wymianę szyb czołowych co pięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego ma być niebezpieczne?

> A co mam zrobić? Mowa jest o tym czy opona ma być zamontowana w samochodzie czy nie.

> A dlaczego nie mam zabierać głosu. Uważam, że to jest po prostu czcza paplanina producentów opon i

> tyle.

> Nie rozumiesz. Chodzi o wpajanie ludziom dziwnych "obowiązków". Że jak opona za stara to trzeba

> wymienić, jak olej ma rok to trzeba wylać. Nie ważne, że opona całkowicie dobra, a samochód

> zrobił niewiele przebiegu.

> Trzeba wymienić, bo producent wymyślił sobie ściemę i ją propaguje.

> Wcale bym się nie zdziwił gdyby rządzący wpadli na pomysł by to prawnie uregulować i nakazać

> wymianę szyb czołowych co pięć lat.

W dużym uproszczeniu - jeżeli nie czujesz różnicy między oponą 12 letnia a nową

to patrz j/w

Bo ja czuję. Na jednej jeździ się jak na nawoskowanych baletkach a na drugiej normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...do samochodu, który codziennie pokonuje 50 km??

> Samochód to Seicento, opona to Dębica Vivo.

> Będzie to jeszcze w miarę bezpieczne (mam na myśli oponę, nie samochód), czy lepiej odpuścić i

> szukać czegoś now(sz)ego???

te opony były c... tragiczne jak były nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... Uważam, że to jest po prostu czcza paplanina producentów opon i

> tyle.

Zgadza się. Do tego przewrażliwieni userzy robiący z igły widły.

Różnice czuć ale jest tak niewielka, że pewnie na torze dałoby się jakieś ułamki sekund urwać?

Na drodze różnica jest pomijalna i jest bardziej wynikiem sugestii niż odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o "nowych". trzydziestoletnich Mazdach sprowadzonych do Polski.

Tak, one też mają oryginalne opony.

Teraz AMiS testował taką Mazdę 626 z tymi oponami - podobno w slalomie już przy 25km/h piszczały, ale jechać się dało.

Te 12-letnie to w stosunku do nich prawie nówki - brać i śmigać zlosnik.gif

PS: Mam do sprzedania 15 letnie zimówki z felgami do Matiza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> PS: Mam do sprzedania 15 letnie zimówki z felgami do Matiza

Kupiłem jej jesienią z 2010 bo poprzednie już miały mało bieżnika i w głębszym śniegu trochę zaczynały się ślizgać ale na szosie nie ma różnicy.

Demonizują z tymi oponami. Mi to na rękę w sumie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniałem opony na letnie,spojrzałem na dot opon zimowych i owe micheliny215/65R15 są z 2004 roku, czyli maja 11 lat,nabyłem je wraz z autem 7 lat temu, bieżnik gruby, guma miękka brak widocznych oznak że sparciała , specjalnie pisze miękka bo spotkałem się z oponami że bieżnik gruby a guma twarda i śliska jakby z plastiku była zrobiona, takich to bym nie założył, autem w zimę robię 2-3 tys. i to przeważnie po mieście a auto ciężkie bo prawie 2 tony i opony dają rade, a szkoda ich wyrzucić i kupić nówki wydać z 1500zl żeby czuć się lepiej psychicznie

ale jeśli koledzy piszą ze te opony debica vivo nawet nowe nie nadawały się do jazdy to ja bym ich nie zakładał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jeśli koledzy piszą ze te opony debica vivo nawet nowe nie nadawały się do jazdy to ja bym ich nie zakładał

to też jest nie do końca prawdą. miałem kiedyś cinkola, kupiłem go 7 letniego i były na nich właśnie vivo- chyba na nich z fabryki wyjechał, bo dot się zgadał z rocznikiem auta. miały wtedy prawie 80 tys przebiegu. zrobiłem na nich kolejne 7 lat i 70 tys, i nigdy, ale to nigdy nie odczułem, zeby słabo trzymały, czy to na suchym, czy też na mokrym, a dodam, ze zimówki zakładam póżno, bo jak spadnie pierwszy śnieg. po prostu trzeba jezdzić z głową, a nie myśleć ze jak sie kupi opony droższe, to można wyprawiać nie wiadomo co, a na tańszych to mozna sie zabić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vivo było chyba najgorszym bieżnikiem ever Dębicy.Jak dla mnie tragedia ,jeśli cenisz swoje życie

> zezłomuj juz sprzedaj jakiemuś Jayowi(w Radomiu wszystko pojdzie).

moim skromnym zdaniem jeszcze gorsze a właściwie najgorsze z jakimi się spotkałem to debica passio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał się toczyć z miejskimi prędkościami, to po ocenie dokładnej owszem. Gdybym miał jeździć poza miastem z predkościami +-100km/h to zainwestowałbym w coś lepszego. Nigdy nie wiadomo jak się stara opona zachowa podczas, np. awaryjnego zablokowania kół albo gwałtownego skrętu confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...do samochodu, który codziennie pokonuje 50 km??

> Samochód to Seicento, opona to Dębica Vivo.

> Będzie to jeszcze w miarę bezpieczne (mam na myśli oponę, nie samochód), czy lepiej odpuścić i

> szukać czegoś now(sz)ego???

Jeśli to auto teściowej to zakładaj old.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w Dacii fabryczne Michelin z września 2003, bieżnik jeszcze 7mm. Trzymają na suchym i mokrym.

Dacia z fabryki na starych oponach wyjechala, czy mowimy o modelu z czasow sprzed Renault?

PS. Doczytalem juz, ze Logana tluka od 2004, ale ten czas leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden myk. Nie pamiętam dokladnie ile lat temu, ale producenci opon zaczęli stosować inną mieszankę, zdaje się pozbawioną naturalnego kauczuku. I wtedy pojawily się dyskusje o wieku opon, których wczesniej nie bylo.

Ile w tym prawdy, nie wiem, wiem natomiast, że stare opony przypalone przy hakowaniu śmierdziały klasyczna gumą, a kilkuletnie śmierdza mi jakimś skarpetowatym plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.