Skocz do zawartości

Nowy segment B do 50k - Note czy Clio?


alkor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, teraz po weekendzie sprawa ma się tak.

SpaceStar fajnie wyposażony (w najbogatszej wersji). Jednak trochę mały w środku. I dosyć głośny. Jednak wśród wolnossących (1.2 82KM) 'odpycha' się najlepiej ale to chyba kwestia wagi. Auto waży 850kg a reszta lekko ponad tonę.

C3 też w miarę się jedzie, fajna szyba zlosnik.gif w sumie ok. Ale nie bardzo chcą się targować.

Fiesta i B-Max - super silnik ok.gif

Ostateczna rozgrywka będzie między Note a B-Maxem. Clio odpadło.

Teraz opiszę Wam sytuację z salonu Forda. Ale od początku.

Na Forda obraziliśmy się w 2004 roku ( zlosnik.gif ) jak kupowaliśmy Stilo. Oglądaliśmy wtedy jeszczę Octacvię i ówczesnego Focusa. W salonie Skody trochę posiedzieliśmy, pogadaliśmy. W Fordzie natomiast spędziliśmy z 15 minut i nikt nas nie chciał obsłużyć. Nawet podejść i pogadać. No ok, strzeliliśmy focha i już. Wolno nam.

Po 11 latach się przełamałem (ze względu na ecoboost zlosnik.gif ) i umówiłem ponad tydzień temu dwie jazdy testowe. Fiestą i B-Maxem. Przed weekendem (czwartek czy piątek) dzwoniłem jeszcze i potwierdzałem że będziemy. W sobotę zostawiłem dzieci i przyjechaliśmy się przejechać. Facet z którym się umawiałem był zajęty innym klientem więc kręciliśmy się trochę po salonie. Podszedł do nas jak się okazało później dyrektor salonu. No więc mówię, że jestem umówiony na jazdę próbną Fiestą i B-Maxem. Powiedział, że oczywiście i poszedł po kluczyki. Wrócił po 2 minutach z informacją, że B-Maxa nie ma. Kierownik wziął sobie w piątek do domu i nie oddał. Dyrektor bardzo nas przepraszał za to ale... ja się kulturalnie umówiłem, potwierdziłem i przyjechałem spóźniony raptem z 15 minut. No taka wpadka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja wybrała fiestę po lifcie zamiast clio 4 ze względu na wygląd zewnętrzny i widoczność z

> wnętrza auta podczas cofania. Wbrew pozorom, facelifting bardzo dużo zmienił w aucie. Mnie

> przekonał EcoBoost i pewność prowadzenia się auta. TCe o mocy 90 KM i 135 Nm ma pojemność 899

> cm3, a nie 1,0 l, jak to napisał autor wątku

Racja, Clio ma 0.9T. U mnie skłania się ku B-Maxowi. Dużo lepiej czuła się w Fieście i B-Maxie niż w Clio. Silnikowo podobnie ale lepiej jej się siedziało w Fieście niż Clio. Najchętniej B-Max ale on lekko przekracza budżet ze względu na śmieszne drzwi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe. Mi się średnio podoba.

Może dlatego, że zamiast nią pojeździć, jedynie się przyglądałeś jak stoi na parkingu?

EDT: Samochód jest do jazdy. Najważniejsze jest to, jak się nim jeździ, a nie jak się nim stoi (i to pozostając na zewnątrz). Porównaj komfort, bagażnik, ogólne wrażenia z jazdy.

Chyba że zależy ci bardziej na przyglądaniu się karoserii niż na używaniu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może dlatego, że zamiast nią pojeździć, jedynie się przyglądałeś jak stoi na parkingu?

Jeździłem brata nową rocznik 2014 1.4TSI (120KM?).

-- edyta --

Mi bardziej chodzi o wygląd w środku, nie zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem brata nową rocznik 2014 1.4TSI (120KM?).

> Mi bardziej chodzi o wygląd w środku, nie zewnętrzny.

I faktycznie rapid był aż tak smutny, że wrażenia z jazdy, komfort i przestrzeń nie były w stanie tego zrekompensować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziales wnetrze takie Rapida w wersji zaslepka?

Nawer w wersji nie zaslepka a lepsza wyglada jak lanos z 2000 roku. To jest swietne posuniecie marketingowe. Sprzedajesz drogi samochod a oferujesz krotko mowiac kupe. Tak samo z Octavia i Leonem. Nie onanizuje sie jakoscia plastokow jak wiekszosc ale widac golym okiem duze oszczednosci. Dopiero golf wyglada ladnie. W poprzednich generacjach nie bylo az takiej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest zaślepione? Licznik widać, radio widać, wentylacje też.

Jeżdże taka wersją Rapida służbowo. Plastik na desce jest twardy jak skała i np okulary położone na daszku od zegarów nie sa w stanie się utrzymać i zjeżdżaja. Tkaninia na fotelach jest słabo przepuszczająca powietrze i mozna sobie plecy spocić (pomimo klimy), chyba że naprawde ostro chłodzimy. Nie ma wskaźnika temp silnika a tylko wskaźnik zimnego silnika + wskaźnik przegrzania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostateczna rozgrywka będzie między Note a B-Maxem. Clio odpadło.

Żona kupiła na początku roku Note'a w wersji Accenta 1.2 80KM. Jak na takie wozidło, to ja nie mam zastrzeżeń co do dynamiki (choć może i wymagający nie jestem), jeździmy w układzie 2+1, rzadko gęściej. Po przesiadce z Corsy 1.3 CDTi nie mam wrażenia, że dosiadam muła, choć wiadomo, że turbina robiła swoje. Spalanie ok. 6,1l/100km w cyklu mieszanym. Wnętrze mega przestronne, a przesuwana kanapa to wogóle ekstra rozwiązanie IMHO. Nie wiem, o co przedmówcom chodzi z panelem klimatyzacji... no może niestandardowy układ ale idzie się przyzwyczaić. Asystent zmiany pasa ruchu super fajna sprawa. Jeśli dla żony, to bym się nie zastanawiał. Aha, żeby nie było, że w samych superlatywach - spasowanie drzwi z błotnikiami rzeczywiście nie jest Nissana mocną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, ze to wyglada jak kupa

> Wnetrza Skody sa dla mnie akceptowalne od poziomu Elegance

> Pozniej mozna dostac depresji od samego patrzenia...

Plastik jest ten sam, tylko ma inny kolor, i trochę chromu robi taka różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kupiła na początku roku Note'a w wersji Accenta 1.2 80KM. Jak na takie wozidło, to ja nie mam

> zastrzeżeń co do dynamiki (choć może i wymagający nie jestem), jeździmy w układzie 2+1, rzadko

> gęściej. Po przesiadce z Corsy 1.3 CDTi nie mam wrażenia, że dosiadam muła, choć wiadomo, że

> turbina robiła swoje. Spalanie ok. 6,1l/100km w cyklu mieszanym. Wnętrze mega przestronne, a

> przesuwana kanapa to wogóle ekstra rozwiązanie IMHO. Nie wiem, o co przedmówcom chodzi z

> panelem klimatyzacji... no może niestandardowy układ ale idzie się przyzwyczaić.

To ja miałem zastrzeżenia co do panelu klimy zlosnik.gif Okrągły jeszcze pasuje do Micry która sama w sobie jest specyficznym samochodem. Do Note IMO już nie. Wszystko w prostokątach, radio, ustawienie przycisków, tylko klima 'w kółko'. No taki gust, co zrobisz zlosnik.gif

Tak czy inaczej przestronność wnętrza nie ma sobie równych w tej klasie. Oraz jeszcze jedna rzecz. Tylne drzwi otwierają się prawie do 90st bardzo ułatwiając wsiadanie na tylną kanapę. Ogromny plus za to dla Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenia są takie:

Do wszystkich. Dziękuję za pomoc. Moim faworytem był Note. Są w dobrej cenie i nówki zeszłoroczne i używki (też roczne) z homeopatycznym przebiegiem poniżej 20kkm w cenie sporo poniżej zakładanego budżetu. Jednak tak to jest jak się pójdzie na zakupy z żoną zlosnik.gifzlosnik.gif

Ostatecznie 'zaliczkowaliśmy' Forda B-Max. Wersja Trend ze stukonnym ecoboostem, pakietem comfort-coś-tam (automatyczna klima i bluetooth), pakietem style-coś-tam (alu 15"), pakietem winter (grzane zydle z przodu i szyba), kołem dojazdowym i czujnikami cofania. Budżet przekroczony o 25% ale cóż... zlosnik.gif Aha, i miał być biały a jest czarny zlosnik.gif

O taki:

288397294-bmax-panther.jpg

288397294-ford_b_max.jpg

288397294-640-ford_b-max.jpeg

Teraz możecie pisać jakie ma wady zlosnik.gif

Miałem już na F - Fiaty i francuskie. Pora na Forda zlosnik.gif

post-32829-14352530398973_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle tylko że tam nie ma weluru.

Wiem - dlatego piszę, że przy welurze TEŻ tak jest. Co byś nie robił, będziesz się pocił - chyba że coś na siedzenie położysz (popularne kiedyś koraliki), dasz matę (ale nie chcesz), albo będziesz miał fabrycznie wentylowane fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatecznie 'zaliczkowaliśmy' Forda B-Max.

> Teraz możecie pisać jakie ma wady

czytałem (bo sam nie widziałem) że przez przesuwane tylne drzwi z tyłu jest wąsko, bo mechanizm drzwi głęboko wnika do środka. Czy tak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wybrał zdecydowanie Fiestę.

Ja dla siebie też. Było by taniej. Plusem w tych autach jest silnik. I mam nadzieję - podgrzewana przednia szyba.

> Ale jak się pójdzie do salonu to wiadomo jak jest, pewnie tez skończyło by się na Bmax

Jak się pójdzie z żoną i dziećmi to tak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałem (bo sam nie widziałem) że przez przesuwane tylne drzwi z tyłu jest wąsko, bo mechanizm

> drzwi głęboko wnika do środka. Czy tak jest naprawdę?

Mam wrażenie, że jest tak samo jak w Fieście. Mechanizm od drzwi jest pod podłogą i pod sufitem. Jak już odbiorę i trochę pojeżdżę to powiem coś więcej na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dla siebie też. Było by taniej. Plusem w tych autach jest silnik. I mam nadzieję - podgrzewana

> przednia szyba.

Dla mnie ta szyba jest okropna. Jak się jedzie po zmroku, to każde światła z przeciwka widać przez taką jakby siateczkę: tak jakbyś miał szybę mocno porysowaną od wycierania suchą szmatą. Męczyło by mnie coś takiego, ale są ludzie, którym to nie przeszkadza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie ta szyba jest okropna. Jak się jedzie po zmroku, to każde światła z przeciwka widać przez

> taką jakby siateczkę: tak jakbyś miał szybę mocno porysowaną od wycierania suchą szmatą.

> Męczyło by mnie coś takiego, ale są ludzie, którym to nie przeszkadza

Widziałem przy jeździe testowej ale w dzień. Zobaczymy, też słyszałem, że niektórym to przeszkadza. Jednak sporo ludzi z tym jeździ. Zresztą szyba to szyba, można wybić i wstawić normalną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co tak rozszerzać dyskusję. Mówimy o wnętrzu Rapida który ma dziadowską tapicerkę i to jest

> fakt.

Na czym ta dziadowskość polega? W fabii też miałem dziadowską tapicerkę - zero przetarć, przebarwień, po 9 latach wygląda ja nowa.

Że plecy się pocą? Przy "niedziadowskim" welurze też się pocą.

Czyli wynika z tego, że problem polega na mentalności ukraińskiego oligarchy, który musi mieć złoty kibel, żeby się pokazać. Kibel ten nie jest lepszy od kibla z castoramy, ale ten drugi jest z definicji "dziadowski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym ta dziadowskość polega? W fabii też miałem dziadowską tapicerkę - zero przetarć,

> przebarwień, po 9 latach wygląda ja nowa.

> Że plecy się pocą? Przy "niedziadowskim" welurze też się pocą.

> Czyli wynika z tego, że problem polega na mentalności ukraińskiego oligarchy, który musi mieć złoty

> kibel, żeby się pokazać. Kibel ten nie jest lepszy od kibla z castoramy, ale ten drugi jest z

> definicji "dziadowski".

Popieram.

Moja córka ma rocznego Rapida ambiente + cos tam dodatkow.Ja mam 8 letnią Avensis solplus.Z tych dwóch to trzeba się zastanawiać ktory środek jest lepszy.Na pewno w Ave tapicerka to dno.A kosztowała 2x tyle co Rapid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie to wnętrze jest minimalistyczne i bez discopolowych wstawek. Czyli takie jakie powinno

> być.

> Jeżeli dostajesz depresji od patrzenia na wnętrze pojazdu, to szukaj przyczyn.

nie, to wnetrze jest tragiczne stylistycznie. jest po prostu brzydkie, a plastiki nawet nie sa warte komentowania

Ty tego nie widzisz jako fan marki .. zdaj sie wiec na opinie tych nie zaslepionych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, to wnetrze jest tragiczne stylistycznie. jest po prostu brzydkie, a plastiki nawet nie sa

> warte komentowania

Same konkrety.

Może jakby dodać cekiny i posypać brokatem, to byłoby lepiej?

> Ty tego nie widzisz jako fan marki

Nie jestem fanem marki - wybieram pragmatycznie.

Jeżeli np. peugeot zwiększy pojemność bagażnika, będzie miał dobre turbobenzyny i automat, to wybiorę peugeota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Same konkrety.

> Może jakby dodać cekiny i posypać brokatem, to byłoby lepiej?

Można zrobić ładne wnętrze bez wodotrysków. Można też użyć przyjemniejszych w dotyku materiałów.

> Jeżeli np. peugeot zwiększy pojemność bagażnika, będzie miał dobre turbobenzyny i automat, to

> wybiorę peugeota.

Jednak część ludzi lubi ładne wnętrza. I jeździ samochodem bo lubi a nie bo musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można zrobić ładne wnętrze bez wodotrysków. Można też użyć przyjemniejszych w dotyku materiałów.

Dla mnie to wnętrze jest ładne, a materiały przyjemne w dotyku. Podaj linka do wnętrza, które osobiście uważasz za ładne - dla mnie takie być nie musi.

> Jednak część ludzi lubi ładne wnętrza. I jeździ samochodem bo lubi a nie bo musi.

Ja jeżdżę bo lubię. Podkreślam : JEŻDŻĘ, a nie macam plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie to wnętrze jest ładne, a materiały przyjemne w dotyku. Podaj linka do wnętrza, które

> osobiście uważasz za ładne - dla mnie takie być nie musi.

Meble z PRLu też dla niektórych były ładne.

> Ja jeżdżę bo lubię. Podkreślam : JEŻDŻĘ, a nie macam plastiki.

I trzymasz się tylko i wyłącznie kierownicy nie dotykając niczego? Nigdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meble z PRLu też dla niektórych były ładne.

Wiele rzeczy z PRL-u jest ładniejszych niż obecne - choćby osiedla mieszkaniowe.

> I trzymasz się tylko i wyłącznie kierownicy nie dotykając niczego? Nigdy?

Raz na pół godziny czy godzinę pewnie czegoś dotknę - najczęściej przycisku lub pokrętła.

I cóż w tym dotyku ma być takiego osobliwego? Przycisk ma być z miękkiego plastiku?

Naciskam też niekiedy panel wyświetlacza - to też powinno się uginać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele rzeczy z PRL-u jest ładniejszych niż obecne - choćby osiedla mieszkaniowe.

Ale paździerzowe meble z pewnością nie były ładniejsze. Były paskudne - chyba że na to też nie zwracasz uwagi. Bo w końcu były tak samo funkcjonalne.

> Raz na pół godziny czy godzinę pewnie czegoś dotknę - najczęściej przycisku lub pokrętła.

> I cóż w tym dotyku ma być takiego osobliwego? Przycisk ma być z miękkiego plastiku?

> Naciskam też niekiedy panel wyświetlacza - to też powinno się uginać?

Możesz sobie pić piwo na kocyku nad jeziorem. Możesz też za sklepem obok obsikanej ściany. Smakuje tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale paździerzowe meble z pewnością nie były ładniejsze. Były paskudne - chyba że na to też nie

> zwracasz uwagi. Bo w końcu były tak samo funkcjonalne.

Zależy które - wiele z tamtejszych mebli jest ładniejszych od obecnych "nowoczesnych".

> Możesz sobie pić piwo na kocyku nad jeziorem. Możesz też za sklepem obok obsikanej ściany. Smakuje

> tak samo.

Czyli naciskanie co pół godziny przycisku, który nie spełnia twoich kryteriów (nadal nie napisałeś, jakich), jest porównywalne do picia piwa przy obszczanej ścianie?

Mam wrażenie, że robisz sobie pedicure, bo twoja wrażliwość daje wiele do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro nie rozumiesz aluzji to OK. Skoda ma najlepsze wnętrze na świecie a wszyscy, którym się nie

> podoba, robią sobie pedicure.

No i mamy jeszcze damski foch do kompletu.

Skoda nie ma najlepszego wnętrza - ma wnętrze normalne. A jeżeli komuś dotykanie skodowskich plastików kojarzy się z fekaliami, to powinien szukać przyczyn tego stanu rzeczy u specjalisty.

O tym piszę, a nie o samym fakcie, że się komuś wnętrze nie podoba.

Wystarczająco łopatologicznie to przedstawiłem, czy jeszcze nie? Osobiście obstawiam to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Same konkrety.

> Może jakby dodać cekiny i posypać brokatem, to byłoby lepiej?

> Nie jestem fanem marki - wybieram pragmatycznie.

> Jeżeli np. peugeot zwiększy pojemność bagażnika, będzie miał dobre turbobenzyny i automat, to

> wybiorę peugeota.

Tak jasne chciales mordowac za to, ze masz blad konstrukcyjny w klimatyzacji.

Samochod bezplciowy, drogi, plastik jest dramatyczny. Cale wnetrze sprawia wrazenie jak w aucie z przed dekady a nie w nowoczesnym aucie. Spojrz na konkurentow... Fluence z zalozenia budzetowe auto o niebo lepsze. P301 no tu mam troche watpliwosci. Kila czy Hultaj to inny poziom na tle tego srodka. A cena podobna. Superb na tle konkurencji nie jest zly poniewaz oderuje sporo miejsca i ma korzystna cene. Nowa fabia tez bedzie hitem. Ale akurat Rapid im sie nie udal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli komuś dotykanie skodowskich

> plastików kojarzy się z fekaliami, to powinien szukać przyczyn tego stanu rzeczy u

> specjalisty.

Może problem jest po twojej stronie, bo nie widzisz różnicy pomiędzy dobrym, miekkim plastikiem a tanim, twardym i śliskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz sobie nad jeziorkiem. Ładnie pachnie, ładne widoki, cisza, spokój. Pijesz sobie sobie piwko. Siedzisz za sklepem obok obsikanej ściany. Też pijesz piwko. Smakuje tak samo jak tamto nad jeziorkiem. Przynajmniej teoretycznie. Ty w tej wypowiedzi zauważyłeś tylko obsikaną ścianę. A cała wypowiedź sprowadziła się do przycisku śmierdzącego fekaliami. Więc o czym chcesz rozmawiać?

A teraz łopatologicznie:

Picie piwka nad jeziorem porównuje do prowadzenia samochodu z ładnym wnętrzem. Jest miło, fajnie. Sama jazda jest dużo przyjemniejsza. Przynajmniej dla większości tu piszących.

Picie piwka za sklepem porównuje do prowadzenie samochodu z paskudnym wnętrzem. Po prostu się jedzie. I chce się jak najszybciej wysiąść.

Obsikana ściana jest elementem krajobrazu. Podobnie jak drzewka i jeziorko. Co nie znaczy że w przypadku brzydkiego wnętrza tapicerka śmierdzi fekaliami a w przypadku ładnego rosną na niej drzewa.

Nie oczekuję że to zrozumiesz. I podtrzymuję tezę, że tapicerka w Skodzie jest najlepsza na świecie. Oczywiście w Twojej bo bogate wersje to bezsensowny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.