Skocz do zawartości

[KzAK] Mamy kogoś w Skodzie?


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano!

Czy mamy kogoś w salonie Skody bądź w podobnych okolicach, kto by pomógł znaleźć Skodę Octavię RS? Chodzi oczywiście o możliwość tańszego zakupu takiego modelu, może być demo car, może być jakiś stockowy leżak, może być ewentualnie jakiś przedwczesny zwrot leasingowy.

Ktoś? Coś?

Pozdreaux,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siemano!

> Czy mamy kogoś w salonie Skody bądź w podobnych okolicach, kto by pomógł znaleźć Skodę Octavię RS?

> Chodzi oczywiście o możliwość tańszego zakupu takiego modelu, może być demo car, może być

> jakiś stockowy leżak, może być ewentualnie jakiś przedwczesny zwrot leasingowy.

> Ktoś? Coś?

> Pozdreaux,

> Bartek

powodzenia w szukaniu, te samochodu schodza jak cieple buleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś? Coś?

Czy chcesz o tym porozmawiać? rotfl.gif

Do salonu ferrari przybiega zziajany umorusany budowlaniec - waciak, zaprawa murarska, walonki... Podchodzi do ferrari california, chwilę ogląda i pyta się sprzedawcy:

- Po ile taki?

- 600.000 złotych - odpowiada uprzejmie sprzedawca.

- Kurde, drogo... A na 12 rat?

- Po 50.000 miesięcznie - odpowiada uprzejmie sprzedawca.

- Kurde, drogo... A na 50 rat?

- Po 12.000 miesięcznie - odpowiada uprzejmie sprzedawca.

- Kurde, drogo...

- Panie, a po co panu taki drogi samochód? Może coś tańszego byśmy znaleźli?

- Muszę kupić dokładnie taki! - odpowiada budowlaniec - Przed chwilą dokładnie na taki spadła nam taczka z zaprawą z rusztowania.

zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powodzenia w szukaniu, te samochodu schodza jak cieple buleczki

Myślałem o szukaniu w Czechach. Tylko troszkę słabo radzę sobie z tym językiem. wink.gif

A może jakiś auto-broker? hmm.gif Zna ktoś takowego?

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze sie nie nazywaja RS, ale z tym samym silnikiem diesla sa tez 4x4 np w postaci Scout...

w Scoucie ten najmocniejszy diesel jeździ bardzo przyzwoicie ok.gif

mój dobry znajomy właśnie odebral OIII Scout 2,0 tdi 184 dsg7 4x4, i powiem ze jeździ bajka. cichy, mocny, imho najciekawsza odmiana octavii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Scoucie ten najmocniejszy diesel jeździ bardzo przyzwoicie

> mój dobry znajomy właśnie odebral OIII Scout 2,0 tdi 184 dsg7 4x4, i powiem ze jeździ bajka. cichy,

> mocny, imho najciekawsza odmiana octavii

szkoda tylko, ze kosztuje grubo ponad 100kPLN grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 130+ bo jeszcze dodatki

Właśnie sobie wyceniłem pod siebie... W połowie konfiguratora dodatków nabiłem 150+ pad.gif A nie klikałem jak popadnie - brałem głównie opcje, które mam w Maździe.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie sobie wyceniłem pod siebie... W połowie konfiguratora dodatków nabiłem 150+ A nie klikałem

> jak popadnie - brałem głównie opcje, które mam w Maździe.

> mar00ha

Ostatnio klikam w różne marki i z oczekiwanym wypasem najtaniej wychodzi mi Mazda 3 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie sobie wyceniłem pod siebie... W połowie konfiguratora dodatków nabiłem 150+ A nie klikałem

> jak popadnie - brałem głównie opcje, które mam w Maździe.

> mar00ha

Bo Skoda jest tania i masz szybkiego kompakta za 150k. Golf R jest niewiele drozszy i zdaje sie lepiej wyposazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Skoda jest tania i masz szybkiego kompakta za 150k. Golf R jest niewiele drozszy i zdaje sie

> lepiej wyposazony.

Leon jest tańszy ,ładnijeszy, ma dłuższą gwarancję i ma 50 koni więcej od Octavii.

Podziwiam fenomen Skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio klikam w różne marki i z oczekiwanym wypasem najtaniej wychodzi mi Mazda 3

Mazda, podobnie do innych japońców, jest mało konfigurowalna, więc w którejś wersji, po prostu, musi mieć wszystko. I wtedy nie da się jej sprzedać za cenę Skody z dodatkami. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Raczej chodzi o to ze DSG podnosi cene o kolejne 9 klocków. Co im odbiło ze nie ma 1,8 z ręczną skrzynią i 4x4 jak w Yeti, Superbie czy O2.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej chodzi o to ze DSG podnosi cene o kolejne 9 klocków. Co im odbiło ze nie ma 1,8 z ręczną

> skrzynią i 4x4 jak w Yeti, Superbie czy O2.

> Krawiec

bo ta skrzynia jest do dupy i tyle, mojej nie mogli wyregulowac, dwojka haczy a jak to poprawili to trojka haczyla .... do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie Octavia RS z dieslem jest kompletnie bez sensu

Czemu? Kolega ma zachipowana na 207KM i jedzie to zacnie pinizej 8s ma do setki... tylko ona jest oszczedna na trasie do 130-140km/h po miescie i szybkim lataniu pali swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu? Kolega ma zachipowana na 207KM i jedzie to zacnie pinizej 8s ma do setki... tylko ona jest

> oszczedna na trasie do 130-140km/h po miescie i szybkim lataniu pali swoje.

Bo diesel nie pasuje do charakteru tego auta grinser006.gif

Ale to tylko moje zdanie wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo diesel nie pasuje do charakteru tego auta

> Ale to tylko moje zdanie

Zgadza sie ale jak ktos lubi diesla to czemu nie. Mnie wku... ten dzwiek we wnetrzu jedynie w smaxie nic nie slyszalem i moglbym jezdzic dieslem a tak to nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo diesel nie pasuje do charakteru tego auta

A coż to za charakter ma to auto? yikes.gif

Typowy dupowóz o designie a'la drwal z siekierą, samochód przedstawiciela handlowego lub kierownika średniego szczebla.

Tyle że RS to inny zderzak, kierownica, trochę poprawione zawieszenie oraz mocniejszy silnik. I fotele nie deskowate, jak w wersji "popular".

Ale to nadal Skoda Octavia, gdzie ten "charakter"?

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu? Kolega ma zachipowana na 207KM i jedzie to zacnie pinizej 8s ma do setki... tylko ona jest

> oszczedna na trasie do 130-140km/h po miescie i szybkim lataniu pali swoje.

I taki sam jest pomysł. Wziąć diesla, bo jest oszczędny, bo kolega od dawna jeździ dieslami i jest przyzwyczajony. I zaczipować na circa 200-210KM. I powinno to jeździć już bardzo przyzwoicie a dzięki temu, że będzie miało zawias i hamulce "na sterydach", to będzie bezpieczniej przy trochę większym szaleństwie.

No nie jest to autko na tor i nie ma takich intencji. Raczej szybki miejski zawodnik, dobrze wyposażony, fajnie wyglądający. Na przykład bardzo spodobała się wersja w oczojebnym kolorze zielonym.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo ta skrzynia jest do dupy i tyle, mojej nie mogli wyregulowac, dwojka haczy a jak to poprawili to

> trojka haczyla .... do bani

Byliśmy z kumplem w salonie Skody na Połczyńskiej, bo ma tam znajomka handlarza. Bardzo chwalił skrzynię DSG6, ale przyznał też, że remont takiej skrzynu to wydatek dochodzący pod 10tyz złotych, w zależności od tego, jak bardzo poleci. A zamienników nie ma, co oczywiste.

Stąd poszukiwania albo egzemplarza używanego, ale z manualem, albo noofki na gwarancji z DSG.

Mieliśmy okazję przejechać się Superbem z tą skrzynią i silnikiem diesla i bardzo mi się podobała praca skrzyni. Ale na wieść o kosztach jej naprawy aż mi skóra ścierpła.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do floty to idą trendy 1.4 tsi za 73 tys netto przed rabatowaniem

Nie wiem jak w PL ale u mnie leasing Paska jest tanszy niz Superba zakladajac taka sama kwote. Stad tyle Pasnikow tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stąd poszukiwania albo egzemplarza używanego, ale z manualem, albo noofki na gwarancji z DSG.

> Mieliśmy okazję przejechać się Superbem z tą skrzynią i silnikiem diesla i bardzo mi się podobała

> praca skrzyni. Ale na wieść o kosztach jej naprawy aż mi skóra ścierpła.

U mnie w fabryce od kilku lat jeździ Superb TSI DSG bez awarii, a łatwo nie ma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w fabryce od kilku lat jeździ Superb TSI DSG bez awarii, a łatwo nie ma

No taaaaak, ale pewnie był kupowany jako nowy. A to jednak zupełnie inny poziom ryzyka. Poza tym firma = inne podejście do kosztów.

Tu mamy do czynienia z normalnym człowiekiem, który od 8. lat jeździ Skodą Octavią I 105KM w dieslu, który lubi ten samochód, tlyko wymyślił sobie, żeby ta Octavia miał dużo Szmocy. No to podpowiedziałem mu RSa.

Teraz trzeba znaleźć taki egzemplarz, który będzie albo nowy, albo rzeczywiście "jak nowy" - za przyzwoite pieniądze. Bez przepłacania za noofkę w cenach z konfiguratora.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na OctaviaClubPolska byl jakis diler z Krakowa zdaje sie....ilosci hurtowe ponoc przez niego prawie

> szly... myk byl jakis ze sami od pepikow ciagneli auta a nie via officjal skoda pl v

Możesz pomóc ze znalezieniem namiarów?

Założyłem sobie konto na OCP, ale nie znam historii wątków.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I taki sam jest pomysł.

Jak lubi diesla to w RS-ce będzie się czuł idealnie ok.gif auto naprawdę ma fajne wykończenie i nieźle jedzie po chipie ok.gif

Kumpel ma czarną w kombi z czarnymi 18" alufelgami prezentuje się zacnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu? Kolega ma zachipowana na 207KM i jedzie to zacnie pinizej 8s ma do setki... tylko ona jest

> oszczedna na trasie do 130-140km/h po miescie i szybkim lataniu pali swoje.

i 1.8TSI zje ją na śniadanie grinser006.gif. Niestety ale dla mnie RS w dieslu też jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.