Skocz do zawartości

Samochód dla córki - prośba o podpowiedzi


Fidel71

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam samochodu dla córki, będzie to jej 2 samochód w karierze kierowcy (całe 2 lata).

Założenia mam akurat bardzo mocno sprecyzowane:

- budżet max. 17 tys zł, żadnego dokładania, naciągania. 18tys to już za dużo,

- klasa kompakt - również nie może to być segment D ani B zamiennie,

- benzyna, prosta konstrukcyjnie - bez turbo, max. 1.6L

- AUTO KRAJOWE!!! - żaden sprowadzany rodzynek nie wchodzi w rachubę

- przebieg max 150tys km - nie muszę mówić, że prawdziwy, nie po korekcie.

- dobrze by było od Igo właściciela

- z wyposażenia jedyne kryterium to klima, reszta nie gra roli

I teraz w oparciu o powyższe kryteria podpowiedzcie jaka marka, jaki model najprędzej spełni te warunki.

Tzn. których kompaktów sprzedawało się w PL na tyle dużo, z silnikami do 1.6L, prostych konstrukcyjnie i co za tym idzie bezawaryjnych, by dzisiaj te 8-10 lat po ich wyjeździe z salonu dało się znaleźć jakieś tzw. perełki krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najgorzej z tym przebiegiem...

> ale najwięcej na rynku meganek II - może coś znajdziesz w benzynie w bieda wersji z polski po

> dziadku

Też biorę pod uwagę, bo to jest tanie jak barszcz. Ale właśnie dlatego, że takie tanie wzbudza moją czujność.

Plus można się naczytać o padających cewkach w silnikach benzynowych , nie wiem tylko czy jest to problem cykliczny czy wymiana jednorazowa załatwia problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też biorę pod uwagę, bo to jest tanie jak barszcz. Ale właśnie dlatego, że takie tanie wzbudza moją

> czujność.

> Plus można się naczytać o padających cewkach w silnikach benzynowych , nie wiem tylko czy jest to

> problem cykliczny czy wymiana jednorazowa załatwia problem.

Wymiana na denso/beru załatwia problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Civiciem 7 gen 2004-2005 bo spełnia założenia w 100%.

Przede wszystkim jednostki napędowe (1.4 , 1.6) są mega niezawodne, klima praktycznie w każdym.

Ale problemem są skrzynie biegów, a konkretniej łożyska, które ponoć sypią się jak piach ze Stara.

Zależy mi na tym, by kupić córce takie auto, by naprawy nie zrujnowały mojego budżetu , bo ja finansuję jej zarówno zakup jak i eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem C4 1.4 16v z października 2004 roku, więc praktycznie z początku produkcji. Jeśli chodzi o elektronikę to nie działo się nic. Silnika nie polecam, bo trzeba zrobić UPG w pewnym momencie, potem jeździ normalnie smile.gif jak na 1.4.

Teraz moją Cczwórkę ujeżdża brat od marca i nic się nie dzieje póki co, ani od strony elektroniki ani mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam samochodu dla córki

Twoje zalozenia spelnia swietnie Astra G.

Tzn nie tylko ona, ale najwiecej ofert ich znajdziesz pod tymi kryteriami. Bo to proste auto, ktore sie w duzej ilosc sprzedawalo w PL z silnikami 1.4 i 1.6 TYLKO CO Z TEGO?

Zupelnie nie rozumiem po co szukasz modelu. Zeby sobie utrudnic?

Wyfiltruj w portalach ogloszeniowych: krajowe, kompakt, klima, pojemnosc, PROMIEN poszukiwan i zobacz co wyjdzie.

Bo mozliwosci bedzie sporo i niemieckich i wloskich i francuskich i koreanskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa duze wymagania, wydaja sie zas rozsadne. Trzeba wejsc na otomoto, zalozyc kryteria wyszukiwania jak wspomniales, do tego promien 10-20-50km od miejsca zamieszkania (ile kto woli sie najezdzic, sugeruje max 20-25) i szukac. Moim zdaniem cos sie powinno znalezc.

Sprawdzalem przed chwila i u mnie wyszlo:

9 fiatow

8 skod

5 renault

2 kia, suzuki, toyota, dacia

1 opel, peugeot, hyundai, daewoo, chevrolet, ford, seat

moim zdaniem nie warto szukac marki/modelu no chyba ze uzyszkodniczka sie uprze zlosnik.gif, wazny jest egzemplarz i jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam samochodu dla córki, będzie to jej 2 samochód w karierze kierowcy (całe 2 lata).

> Założenia mam akurat bardzo mocno sprecyzowane:

> - budżet max. 17 tys zł, żadnego dokładania, naciągania. 18tys to już za dużo,

> - klasa kompakt - również nie może to być segment D ani B zamiennie,

> - benzyna, prosta konstrukcyjnie - bez turbo, max. 1.6L

> - AUTO KRAJOWE!!! - żaden sprowadzany rodzynek nie wchodzi w rachubę

> - przebieg max 150tys km - nie muszę mówić, że prawdziwy, nie po korekcie.

> - dobrze by było od Igo właściciela

> - z wyposażenia jedyne kryterium to klima, reszta nie gra roli

> I teraz w oparciu o powyższe kryteria podpowiedzcie jaka marka, jaki model najprędzej spełni te

> warunki.

> Tzn. których kompaktów sprzedawało się w PL na tyle dużo, z silnikami do 1.6L, prostych

> konstrukcyjnie i co za tym idzie bezawaryjnych, by dzisiaj te 8-10 lat po ich wyjeździe z

> salonu dało się znaleźć jakieś tzw. perełki krajowe.

A ile lat ma córka? I czego chce?

Może woli Mini od jakiegoś nudnego pudła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa była brana pod uwagę, ale wariator w silnikach benzynowych mnie odstrasza.

> W tym 1.6 105 też jest wariator?

105KM nie ma wariatora wink.gif trzeba głównie pilnować poziomu oleju bo te silniki "lubia" brać olej, nie mówie że każdy egzemplarz ma taką wadę. Na 4 AR147, w tym jedna po FL które znam to w każdej trzeba pilnować oleju. Rozbierzności w użyciu to 1l/1kkm do ok 1l/7kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac bardzo podobne wymagania (auto dla zony), kupilem Megane II 1.6 kombi z potwierdzonym wymienionym rozrzadem wraz z kolem zmiennych faz rozrzadu i zawieszeniem po wymianie wielu elementow.

Auto w bieda wersji (klima, elektryczne szyby przod, radio, poduszki, ABS), co dla mnie jest plusem bo jest mniej rzeczy do zepsucia sie :-)

13,8 tys zl, 2006/2007, polski salon, II wlasciciel, 118 kkm potwierdzonego przebiegu. Znaleziony z kartka "sprzedam" 2 km od domu :-)

Autko wygodne i ciche, spalanie przy kobiecej jezdzie ok 7-8 litrow w trybie "krece sie tu i owdzie".

Jako rowniez byly posiadacz Meganki przed laty wiem, ze trzeba sie przygotowac na atrakcje typu trzeszczenie plastikow i drobne, wkurzajace awarie - czestsze niz w innych markach, ale stosunkowo tanie do usuniecia.

Z innych typow to co moge polecic:

- Grande Punto - ale to spuchnieta klasa B, mimo wszystko jesli corka nie ma dzieci/planow dzieci to dla mnie typ numer 1

- Astra G - fajne autko, ale troche przestarzale (konstrukcyjnie 98 rok bodajze). Corka moze postawic veto (ja tak mialem z zona cool.gif

- Corolla - bardzo fajne, trzeba uwazac na silniki benz. ktore lubia brac duze ilosci oleju

- Focus - da sie znalezc zadbana sztuke w tym budzecie z lat 2005-2006, tu moze pojawiac sie rdza

Tyle moich uwag po przerobieniu tematu w ostatnich 2 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile lat ma córka? I czego chce?

> Może woli Mini od jakiegoś nudnego pudła?

No mini nie spełnia założeń trochę - jest małe, awaryjne, dość drogie w naprawach i ogólnie to tylko wygląda i nic więcej. Kuzynka ma 3 miesiaće i już chce sprzedać hehe.gif

Ma 1.6 Turbo z 2006 roku - 120 tysi niby najechane a plastiki trzeszczą jak w... no nawet nie mam porównanania crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mini nie spełnia założeń trochę - jest małe, awaryjne, dość drogie w naprawach i ogólnie to

> tylko wygląda i nic więcej. Kuzynka ma 3 miesiaće i już chce sprzedać

> Ma 1.6 Turbo z 2006 roku - 120 tysi niby najechane a plastiki trzeszczą jak w... no nawet nie mam

> porównanania

No ale przypuszczam że Twoja córka nie będzie robić przebiegów po autostradach. Więc wygląd może być kluczowym kryterium.

Ja bym szukał czegoś z jajami a awaryjnością czy przebiegiem przy mało intensywnej eksploatacji bym się nie przejmował.

Kupiłbym coś co po prostu sprzeda jak się znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale przypuszczam że Twoja córka nie będzie robić przebiegów po autostradach. Więc wygląd może

> być kluczowym kryterium.

> Ja bym szukał czegoś z jajami a awaryjnością czy przebiegiem przy mało intensywnej eksploatacji bym

> się nie przejmował.

> Kupiłbym coś co po prostu sprzeda jak się znudzi.

Córka ma 20 lat i pozostaje na naszym utrzymaniu.

Do tej pory jeździła Polo 1997r. 1.0l 50KM.

Samochodu używa do dojazdów na studia zaoczne co tydzien, dwa do Poznania i od lutego tego roku dojeżdża na staż do jednego z urzędów w Gnieźnie.

Mieszkańcy na przedmieściach stad bez samochodu byłoby ciężko.

Jako,ze ja finansuje samochód w 90% i późniejsza jego eksploatacje to ja mam decydujący wpływ na wybór samochodu. Córka dostanie 2-3 auta do wyboru po wstępnej selekcji przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak do tej pory corolla prowadzi w moim rankingu. Dobra opinia o modelu, dużo egzemplarzy na rynku,

> dostępność zamienników części, dużą siec serwisów. No i przede wszystkim z moich obserwacji

> wynika,iz spora grupę właścicieli stanowią starsi panowie.

Ale to jest robienie dziewczynie krzywdy. Auto dla dziadka?

Młoda dziewczyna powinna dostać Mini, Alfę, Fiata 500 lub coś równie ciekawego, zamiast się smutną Corollą wozić. W dodatku nie zepsuje jej się ona do emerytury więc będzie żal sprzedawać. I tak całe życie spędzi za kółkiem smutnej Toyoty.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Córka ma 20 lat i pozostaje na naszym utrzymaniu.

> Do tej pory jeździła Polo 1997r. 1.0l 50KM.

> Samochodu używa do dojazdów na studia zaoczne co tydzien, dwa do Poznania i od lutego tego roku

> dojeżdża na staż do jednego z urzędów w Gnieźnie.

> Mieszkańcy na przedmieściach stad bez samochodu byłoby ciężko.

> Jako,ze ja finansuje samochód w 90% i późniejsza jego eksploatacje to ja mam decydujący wpływ na

> wybór samochodu. Córka dostanie 2-3 auta do wyboru po wstępnej selekcji przeze mnie.

Okrutny jesteś. Zrób na odwrót: niech powie co jej się podoba a Twoja głowa żeby to znaleźć. W ten sposób to Ty włożysz trochę wysiłku zamiast pokazać jej trzy nudne lodówki i kazać wybierać między dżumą a cholerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam samochodu dla córki, będzie to jej 2 samochód w karierze kierowcy (całe 2 lata).

> Założenia mam akurat bardzo mocno sprecyzowane:

> - budżet max. 17 tys zł, żadnego dokładania, naciągania. 18tys to już za dużo,

> - klasa kompakt - również nie może to być segment D ani B zamiennie,

> - benzyna, prosta konstrukcyjnie - bez turbo, max. 1.6L

> - AUTO KRAJOWE!!! - żaden sprowadzany rodzynek nie wchodzi w rachubę

> - przebieg max 150tys km - nie muszę mówić, że prawdziwy, nie po korekcie.

> - dobrze by było od Igo właściciela

> - z wyposażenia jedyne kryterium to klima, reszta nie gra roli

> I teraz w oparciu o powyższe kryteria podpowiedzcie jaka marka, jaki model najprędzej spełni te

> warunki.

> Tzn. których kompaktów sprzedawało się w PL na tyle dużo, z silnikami do 1.6L, prostych

> konstrukcyjnie i co za tym idzie bezawaryjnych, by dzisiaj te 8-10 lat po ich wyjeździe z

> salonu dało się znaleźć jakieś tzw. perełki krajowe.

307 po lifcie (praktycznie z końca produkcji, tj. 2007-2008 znajdziesz).

Megane II, również z końca produkcji.

Oba mają dość pancerne silniki 1.6 110KM, przyjemnie znoszące LPG w razie czego.

Oba niestety dość naszpikowane elektroniką, ale nie powinna ona być dramatyczna - wszak końcówka produkcji to już znana i dopracowana.

Jak chcesz coś prostszego, to VW i np. Golf.

Ale, po pierwsze - będzie starszy i to zauważalnie.

Po drugie - ciężej będzie znaleźć od pierwszego właściciela, często jeśli są, to tylko dlatego, że się nie chcą sprzedać np. z powodu braku klimy (której wymagasz).

Młodsze kupisz np. Polo... czy Fabię, ale to też często bieda wersje.

Sensownym rozwiązaniem jest Astra II Classic - była jeszcze dość długo tłuczona po wprowadzeniu Astry H. Dlatego da się znaleźć w miarę młode auto, od pierwszego właściciela (często dziadka). Nie wiem tylko jak z silnikami, bo z tego co widzę na ulicach, na klapach większość ma napis Twinport (a ja nie wiem z czym to żreć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.