Skocz do zawartości

Jak tam wasze spalanie?


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Lubie czasem poczuć jak auto się rozpędza bez zbędnego machania biegami :)

A tak serio to jakieś okolice 200KM w aucie 1500-1600kg by mnie już całkowicie usatysfakcjonowało...

 

Zdziwiłbyś się, że te 200KM przy masie ~1600kg nie jedzie... :-) Pozwala na sprawną jazdę, ale wrażeń jakichś niesamowitych nie daje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się, że te 200KM przy masie ~1600kg nie jedzie... :-) Pozwala na sprawną jazdę, ale wrażeń jakichś niesamowitych nie daje :-)

Mam teraz 135 przy ok. 1400-1500 i jest ok a 200 to nadmiar ale wiem ze apetyt rosnie w miare jedzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 135 przy ok. 1400-1500 i jest ok a 200 to nadmiar ale wiem ze apetyt rosnie w miare jedzenia :)

jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, że ma za mocne auto :oki: mocy praktycznie zawsze brakuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, że ma za mocne auto mocy praktycznie zawsze brakuje

Ja przez dugi czas posiadania stilo MW tak mówiłem. Po prostu przesiadka z punto 1.2 8V 60 KM z LPG do 115 KM diesla spowodowała dla mnie taki przeskok mocowy, że były momenty, że się tego auta bałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takiego jednego jezdzi thalia 1,2 75 i mowi ze czasem za duzo mocy ma ale to ojciec kolegi pod 60 hihi

To muszę żonie powiedzieć, żeby uważała na nasze 1.4 16v i 98 KM w Thalii.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem trasę prawie 600 km praktycznie non stop autostradą z prędkościami 140-160 km/h Twingo i dziś na dystrybutorze obraz nędzy i rozpaczy - 7 litrów ON 

1.5DCi w małym samochodzie jest oszczędne, ale tylko pod warunkiem spokojnej jazdy miejskiej lub trasy w przedziale 90-110 km/h spala wtedy od 4 do 5 litrów, ponad to masakra :) Czas kupić coś sensownego na trasy bo jeżdżę coraz więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem trasę prawie 600 km praktycznie non stop autostradą z prędkościami 140-160 km/h Twingo i dziś na dystrybutorze obraz nędzy i rozpaczy - 7 litrów ON 

1.5DCi w małym samochodzie jest oszczędne, ale tylko pod warunkiem spokojnej jazdy miejskiej lub trasy w przedziale 90-110 km/h spala wtedy od 4 do 5 litrów, ponad to masakra :) Czas kupić coś sensownego na trasy bo jeżdżę coraz więcej. 

 

7l na autostardzie to jest masakra?

Watpie, ze cokolwiek spali mniej przy takich predkosciach.

Sens jazdy Twingo po autostradzie  z takimi predkosciami pomijam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7l na autostardzie to jest masakra?

Watpie, ze cokolwiek spali mniej przy takich predkosciach.

Sens jazdy Twingo po autostradzie z takimi predkosciami pomijam :D

Każdy duży/większy Diesel, przy stałej prędkości autostradowej, 140-160 spali mniej, zwłaszcza posiadający "6" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy duży/większy Diesel, przy stałej prędkości autostradowej, 140-160 spali mniej, zwłaszcza posiadający "6" :)

Espace 2.0 dCi (ten słabszy, 150 KM), żre prawie 9/100 przy 150 km/h (odcinek prawie 250 km, cały czas jazda na tempomacie). 1.6 HDi w C4GP wiele mniej nie paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espace 2.0 dCi (ten słabszy, 150 KM), żre prawie 9/100 przy 150 km/h (odcinek prawie 250 km, cały czas jazda na tempomacie). 1.6 HDi w C4GP wiele mniej nie paliło.

Nie pisz o 3drzwiowych szafach gdańskich na kołach! Tu opór wiatru robi swoje i masa własna auta.

Duży/większy Diesel to nie koniecznie duży samochód.

C5II 2.0HDi 138 spała na poziomie 6,5 przy takich prędkościach.

A znam jednego kierowcę/właściciela C6 3.0HDi i to po chipie ma podobne rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz o 3drzwiowych szafach gdańskich na kołach! Tu opór wiatru robi swoje i masa własna auta.

Duży/większy Diesel to nie koniecznie duży samochód.

C5II 2.0HDi 138 spała na poziomie 6,5 przy takich prędkościach.

A znam jednego kierowcę/właściciela C6 3.0HDi i to po chipie ma podobne rezultaty :)

Przepraszam, to się więcej nie powtórzy ;) Tak tylko chciałem zauważyć, że dieslem można dużo spalić ;] Najfajniej jest jak wiatr od przodu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to się więcej nie powtórzy ;) Tak tylko chciałem zauważyć, że dieslem można dużo spalić ;] Najfajniej jest jak wiatr od przodu :hehe:

A no można :)

C8 2.0HDi 138 Jędrzychowice-Monachium ~850 km 9,15/100 :) tempomat 160, w porywach 180 :)

Ale i taka szafa ma swoje zalety, Evasion 2.0HDi 110 przez 250 km za rumuńskim TIRem który grzał 130-140km/h spalał w "tunelu" 3,5l/100 :) a jak cicho było w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7l na autostardzie to jest masakra?

Watpie, ze cokolwiek spali mniej przy takich predkosciach.

Sens jazdy Twingo po autostradzie  z takimi predkosciami pomijam  :D

Można spalić mniej jadąc solidnym samochodem przygotowanym na taką jazdę. Twingo to typowo miejskie auto z bardzo krótką skrzynią stąd spalanie. Gdyby była skrzynia 6b spalanie było by znacznie mniejsze. Miałem sporo diesli i na autostradzie spalałem mniej. Co do Twingo i Autostrady.... cóż  :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mowic o dci to akurat oszczedne sa :ok:

MIalem 1.9 w Primerze P12 i na trasie spokojnie dalo sie zejsc w okolice 5/100.

THP tez jak chce to moze. Trasa Ząbkowice Śląskie -Łódź 289 km. Spalanie wg. dystrybutora 6,18, sr. predkosc z kompa 83 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak mi jakoś mniej pali, bo więcej jeżdżę...

Zauważyłem, że w trasie pali stosunkowo mało, a w mieście więcej niż poprzednik 101 KM.

 

Przejechane niewiele ponad 8600 km i spalanie:

1999827910_1.gif

 

Jak ta spalanie w Waszych 1,5 dCi 110 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.