Skocz do zawartości

zakup pralki - prośba o rade :)


michalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry kącik ale inny nie przychodzi mi do głowy:)

 

Muszę kupić pralkę, notabene pierwszą w życiu :D:) Mam do dyspozycji max 1500 zł . Powiedzcie na co zwracać uwagę, co jest ważne i istotne? A może zaproponujecie jakąś konkretną?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wirowania żeby chociaż z 1200 obr. było a najlepiej 1400

Ja jak zawsze polecam Amice

No to pierwszy parametr jest :D prędkość wirowania min 1200 obr. A dodam jeszcze , że w domu mam 2 dzieci ( 3 lata i pół roku ). takżę wagowo chyba min 7 kg co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy parametr jest :D prędkość wirowania min 1200 obr. A dodam jeszcze , że w domu mam 2 dzieci ( 3 lata i pół roku ). takżę wagowo chyba min 7 kg co?

 

Kup ta z najdluzsza gwarancja.

Czy bedzie miala 1400, 1200, czy 1000 i tak Ci wszystko wywiruje.

Z waga to juz sam se dobierz czestotliwosc do ilosci, ale dawniej pralki praly co sie wwalilo, teraz od razu burcza, ze im za ciezko (cos, jak nowe windy do 450kg, a przy <400 nie ruszaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć tylko świadomość, że im większa prędkość wirowania (i większy wsad) , tym krótszy żywot pralki. IMHO 600-700 rpm to bezpieczne maks.

Jeśli chcesz, żeby była cicha, to weź taką z silnikiem bezszczotkowym (bldc, direct drive, eco silence drive itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Musisz mieć tylko świadomość, że im większa prędkość wirowania (i większy wsad) , tym krótszy żywot pralki. IMHO 600-700 rpm to bezpieczne maks.

 

1000-1200 też dają radę, warunek moim zdaniem jest inny - wsad.

Tzn im większy max wsad tym częściej pralka lata niepełna, a wtedy przy wysokich obrotach najczęściej bije bo nie da rady równo rozłożyć i jest niewyważona. Zresztą zawsze obroty można obniżyć na sterowniku.

 

Także IMHO 7kg wsadu to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry kącik ale inny nie przychodzi mi do głowy:)

 

Muszę kupić pralkę, notabene pierwszą w życiu :D:) Mam do dyspozycji max 1500 zł . Powiedzcie na co zwracać uwagę, co jest ważne i istotne? A może zaproponujecie jakąś konkretną?

 

Pozdro

http://forum.autokacik.pl/index.php/topic/385845-jaka-dobra-pralecka-pierze-w-50c

 

Kilka podobnych wątków było niedawno. Podstawa to dla mnie długa gwarancja. Niektórzy jeszcze cenią rozbieralną wannę żeby dało się bez gimnastykowania wymienić łożyska.

 

Ale coraz bardziej mam wrażenie, że działający sprzęt to tylko chwilowy stan pomiędzy kolejnymi etapami recyklingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka za 1500zł to sranie kasą? :O

 

patrząc na awaryjność współczesnych sprzętów i używane na co dzień funkcje to IMO tak :]

 

za 1000 zł w zupełności można kupić pralkę która w codziennym użytkowaniu ze swoimi funkcjami wystarczy

lepiej 500 zostawić na kolejną pralkę jak się ta wysra miesiąc po końcu gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry kącik ale inny nie przychodzi mi do głowy:)

 

Muszę kupić pralkę, notabene pierwszą w życiu :D:) Mam do dyspozycji max 1500 zł . Powiedzcie na co zwracać uwagę, co jest ważne i istotne? A może zaproponujecie jakąś konkretną?

 

Pozdro

 

Mając ten sam problem kilka lat temu przeczytałem jedną bardzo przydatną radę. "Zmierz szerokość futryny przez, którą będziesz wstawiał kupioną pralkę." W moim przypadku okazało się, że muszę szukać wąskiej pralki bo standardowa jest po prostu za szeroka o 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry kącik ale inny nie przychodzi mi do głowy:)

Muszę kupić pralkę, notabene pierwszą w życiu :D:) Mam do dyspozycji max 1500 zł . Powiedzcie na co zwracać uwagę, co jest ważne i istotne? A może zaproponujecie jakąś konkretną?

Pozdro

Nie sugeruj sie ilością programów. Docelowo używa sie i tak tylko dwóch - do białych i do kolorów. Dobrze jak pralka wazy wkład i używa właściwej ilości wody oszczędzając ja. Dobrze tez jak ma porządne odwirowywanie - tak żeby ciuchy wyszły jak najbardziej suche. Jeżeli pralka nie jest zabudowana to całkiem niezłym rozwiązaniem jest ładowanie od góry - znacznie łatwiej sie wrzuca ciuchy niż z boku. Za to wyjmowanie, szczególnie jak nie jest dobrze odwirowane wymaga sporo siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć tylko świadomość, że im większa prędkość wirowania (i większy wsad) , tym krótszy żywot pralki. IMHO 600-700 rpm to bezpieczne maks.

Jeśli chcesz, żeby była cicha, to weź taką z silnikiem bezszczotkowym (bldc, direct drive, eco silence drive itp).

 

No dobra ale jeszcze pompa wazna bo moze wyc jak wsciekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000-1200 też dają radę, warunek moim zdaniem jest inny - wsad.

Tzn im większy max wsad tym częściej pralka lata niepełna, a wtedy przy wysokich obrotach najczęściej bije bo nie da rady równo rozłożyć i jest niewyważona. Zresztą zawsze obroty można obniżyć na sterowniku.

 

Jak pralka nie da rady rozłożyć równo prania, to sama zmniejsza prędkość albo w ogóle nie wiruje.

A jak sobie radzą współczesne pralki ładowane od góry, które już z założenia mają niewyważone bębny z uwagi na drzwiczki w bębnie?

Kiedyś po przeciwnej stronie do drzwiczek na zewnątrz bębna montowane były przeciwwagi i OK. Obecnie nie ma czegoś takiego a drzwiczki stają się coraz cięższe, bo wprowadza się wynalazki typu "miękkie otwieranie" a to waży. Z tego co obserwuję na swojej pralce (Candy- wsad 7kg), sama sobie robi przeciwwagę używając wsadzonego prania. I z tego powodu odmawia wirowania wsadów poniżej 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te funkcje na sierść zwierzęcą to działają, czy chłyt materkindody tylko?

 

Jestem trochę zaskoczony, że w instrukcji Beko jest szczerze napisane, co dany bajer robi. Więc Pupil dodaje pranie wstępne i dodatkowe płukanie. Pewnie więcej sierści wypłucze, niż bez tych dodatkowych kroków.

Czyli na dobrą sprawę, to mogłoby się nazywać "Pranie retro". Bo przez energo i wodooszczędność mniej razy płuczą i w mniejszej ilości wody. W sumie to standardowo przy wirowaniu widzę pianę w pralce (dotąd miałem ładowane od góry, to nie widziałem). Program Kids Protect dodaje dodatkowe płukanie i pranie robi w większej ilości wody. Generalnie te różne dodatkowe funkcje przybliżają oszczędne programy do tradycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w temacie montażu pralki w kuchni? Macie jakieś doswiadczenie? Aktualnie mamy stara kuchnię i w przyszłym roku będzie robiona nową ale pralka potrzebna już teraz.

A co do samej pralki może coś konkretnego możecie zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w temacie montażu pralki w kuchni? Macie jakieś doswiadczenie? Aktualnie mamy stara kuchnię i w przyszłym roku będzie robiona nową ale pralka potrzebna już teraz.

A co do samej pralki może coś konkretnego możecie zaproponować?

 

Osobiście nie mam pralki w kuchni i nie podoba mi sie taki pomysł, ale wiadomo - nie zawsze się da gdzie indziej. 

Najważniejsze jest jedno - głośność urządzeni. O ile w łazience spokojnie zamkniesz pralkę i przebywasz tam nie za długo w ciągu dnia, to już w kuchni je się posiłek, często nie zamyka bądź jest otwarta. 

Osobiście mam dość głośna pralkę BEKO - siedzi w łazience, nawet jak ją puszczam na noc to nie przeszkadza - pod warunkiem zamkniętych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w temacie montażu pralki w kuchni?

Osobiście nie chciałbym mieć pralki w kuchni, ale jak już koniecznie, to tylko podblatową i oczywiście zabudowaną drzwiczkami jak reszta zabudowy kuchennej.

Przykładowe rozważania filozoficzne:http://modern-technology.pl/technologie/pralka-w-kuchni-za-i-przeciw

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam pralki w kuchni i nie podoba mi sie taki pomysł, ale wiadomo - nie zawsze się da gdzie indziej. 

Najważniejsze jest jedno - głośność urządzeni. O ile w łazience spokojnie zamkniesz pralkę i przebywasz tam nie za długo w ciągu dnia, to już w kuchni je się posiłek, często nie zamyka bądź jest otwarta. 

Osobiście mam dość głośna pralkę BEKO - siedzi w łazience, nawet jak ją puszczam na noc to nie przeszkadza - pod warunkiem zamkniętych drzwi.

No właśnie też w kuchni mi sie nie widzi, ale w łazience to miejsce ledwo na kosz na pranie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w temacie montażu pralki w kuchni? Macie jakieś doswiadczenie? Aktualnie mamy stara kuchnię i w przyszłym roku będzie robiona nową ale pralka potrzebna już teraz.

A co do samej pralki może coś konkretnego możecie zaproponować?

 

W kuchni nie nie mam. Mogę polecić napęd bez szczotkowy. Mam już 5 lat LG z silnikiem bez szczotkowym. Jest bardzo cicha. Na początku mając porównanie do starej pralki nie byłem w stanie stwierdzić czy jest włączona. Obecnie jedynie wirowanie na 1200 obr/min jest słabo słyszalne z za zamkniętych drzwi łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a wyczail ktorys czy ktos teraz w standarcie, poza BEKO, daje dluzsza gwarancje niz 2 lata?

Niestety, po opinii siostry, zona ma alergiw na BEKO.

Mi tez pralecka chce ducha wyzionac, a ze ma juz 8 lat i raz wymieniane lozyska to stwierdzilem, ze naprawiac nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BEKO to jest problem, bo znam osoby które są mega zadowolone i mają ich pralki już grubo ponad 5 lat, a znam też innych którzy swoje naprawiali kilka razy już w okresie gwarancji i po też się coś trafiło.

 

Z gwarancją to możesz sobie dokupić ubezpieczenia w sklepach teraz, z gwarancją i tak jesteś zdany na łaskę producenta i wcale nie ma gwarancji że ją zrealizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.