Skocz do zawartości

Qashqai 1,2 115 KM lub Leon 1,2 110 KM - nowe, co wybrać?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru dwa auta: Qashqai 1,2 115 KM lub Leon 1,2 110 KM. Tylko te dwa, żadne inne, o określonym wyposażeniu i silniku, mogę wybrać tylko kolor. Pomijam, że są to dwa różne typy aut, ale ogólnie mają wozić każdego dnia 4-osobową rodzinę do pracy, szkoły i przedszkola, i z powrotem do domu, plus dosyć często weekendowe wyjazdy. I tu pytanie do Was w sprawie silników, a głównie spalania. Producenci podają spalanie w okolicy 6L, w co ciężko mi uwierzyć. Ma ktoś z Was auta z tymi motorami, jak z dynamiką, spalaniem? Awaryjność mnie nie interesuje, po roku oddaję auto a gwarancja i serwis nie jest moim wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ix35, a więc odpowiednik Qashqai'a z silnikiem 1.6 135KM, czyli mocniejszym i powiem tylko, że była tragedia jeśli chodzi o dynamikę. Aż strach pomyśleć jak odpycha się ten nissan. Według mnie najlepiej będzie jak się wybierzesz na jazdę próbną. Wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości.

Co do spalania w ix35 było min 10L/100. Bez znaczenia czy trasa czy miasto. Na autostradzie jadąc 120km/h pił ponad 11l/100km. Przy wyższych prędkościach daje o sobie po prostu znać buda, która do aerodynamicznych z pewnością nie należy. W Qashqai'u nie spodziewałbym się, że będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ix35, a więc odpowiednik Qashqai'a z silnikiem 1.6 135KM, czyli mocniejszym i powiem tylko, że była tragedia jeśli chodzi o dynamikę. Aż strach pomyśleć jak odpycha się ten nissan. Według mnie najlepiej będzie jak się wybierzesz na jazdę próbną. Wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości.

Co do spalania w ix35 było min 10L/100. Bez znaczenia czy trasa czy miasto. Na autostradzie jadąc 120km/h pił ponad 11l/100km. Przy wyższych prędkościach daje o sobie po prostu znać buda, która do aerodynamicznych z pewnością nie należy. W Qashqai'u nie spodziewałbym się, że będzie inaczej.

 

W ix35 jest slinik wolnossacy, a w QQ jednak masz 1.2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ix35 jest slinik wolnossacy, a w QQ jednak masz 1.2T.

 

Co nie zmienia faktu, że to nadal tylko 115KM. Jak na taką budę to wg. mnie porażka, ale co komu pasuje. Jeśli koledze odpowiada to niech bierze. Ja bym omijał szerokim łukiem. Męczyłem się prawie 2 lata z podobnym przypadkiem, aż w końcu pogoniłem i jak kamień z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to nadal tylko 115KM. Jak na taką budę to wg. mnie porażka, ale co komu pasuje. Jeśli koledze odpowiada to niech bierze. Ja bym omijał szerokim łukiem. Męczyłem się prawie 2 lata z podobnym przypadkiem, aż w końcu pogoniłem i jak kamień z serca.

 

Pelna zgoda, ale domyslam sie, ze tu chodzi o jakas sluzbowke a wtedy inaczej sie na to patrzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech mu szanowna małżonka wybierze który - będzie potem na kogo zwalać chybiony wybór  :phi:

 

Żonie zawsze chciała Leona, ale on mnie średnio pasuje. Jak padnie na Leona to ona będzie nim śmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku jeżdżę nowym QQ z silnikiem 1.2 DIG-T 115 KM.

Na autostradzie brakuje mu nieco mocy, ale do prędkości 140 km/h zbiera się nieźle.

Dzięki turbosprężarce i momentowi 190 Nm jeździ sporo lepiej od wolnossącego 1.6 GDI z IX35, o którym wspomniał jeden z kolegów.

Realne średnie spalanie mam na poziomie ok. 7 l/100 km. Przy spokojnej jeździe można spokojnie zejść w okolice 6 l/100 km (auto wbrew pozorom jest dość lekkie, bo waży ok.1300 kg). Do tej pory spisuje się dzielnie czyli bez najmniejszej awarii - swoją drogą ten silnik to bliźniak silnika 1.2 TCe 115 KM z Renault.

Jeśli chcesz pogłębić wiedzę, to zapraszam na forum Klubu Nissana. Ogólnie zarówno auto jak i silnik zbierają pozytywne opinie.

Ja osobiście też nie narzekam, ani nie brakuje mi zbytnio mocy po tym jak przesiadłem się ze 170-konnego Passata (chwalmy dzień, w którym go sprzedałem ;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki turbosprężarce i momentowi 190 Nm

Hmm..podaja ze 165 Nm i 13 s do setki. Typowo miejski  bolid.  Nie wiem co by mialo mnie sklonic do kupna tego (bez urazy). 1,6 jeszcze sensowny jest.

Edit. Zaglebilem sie i moj blad podałem  parametry wersji chyba z automatem. W manualu faktycznie 195Nm i 10 do setki, wiec nie ma dramatu :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..podaja ze 165 Nm i 13 s do setki. Typowo miejski  bolid.  Nie wiem co by mialo mnie sklonic do kupna tego (bez urazy). 1,6 jeszcze sensowny jest.

Edit. Zaglebilem sie i moj blad podałem  parametry wersji chyba z automatem. W manualu faktycznie 195Nm i 10 do setki, wiec nie ma dramatu :oki:

No właśnie. Dzięki stosunkowo wysokiemu momentowi obrotowemu nie jest najgorzej. Oczywiście lepiej jest w 1.6 DIG-T 160 KM 240 Nm, ale w moim przypadku, gdzie robię jeden czy dwa dłuższe wyjazdy rocznie, nie było sensu dopłacać (a dopłacić trzeba sporo, bo chyba z 6 czy 7 tysięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 TSI będzie na pewno duzo palił mocno obciążony i but w trasie

w miescie i trasie do 100km/h pali mało

 

Możesz to samodzielnie zredagować abym zrozumiał, sorki ale to jest bełkot gimbusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma kaszkaja codzinnie 19 km do pracy i tyle samo z pracy. Na trasie pali ponizej 5 po miescie 7. Średnie ma 6 ale u nas nie ma korków

 

Mniej więcej tyle samo miałbym do roboty, ale duża część w korku, co powoduje, że spalanie stuknie lekko do 8-ki jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odrzuca srodek leona dodatkowo trzeba robic doktorat z silnikow, ktory akurat nie popsuje sie. Brac kysz kysz ladniejszy, dobrze sie wsiada, patrzysz z gory i prowadzi sie fajnie. Nie jest przesadnie twardy jak leon.

 

Leon w wersji innej niz FR wyglada masakrycznie w srodku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem Leonem więc nie wypowiadam się, ale jako posiadacz nowego QQ mogę stwierdzić, że to jeden z lepszych samochodów jakie użytkowałem do tej pory (a trochę ich było) i nawet ten mały motorek 1.2 potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Jeździłem rapidem z tym silnikiem. I dziwie sie tutaj osoba które piszą, ze ten motor nie jedzie itp.

Ja byłem przed jazda negatywnie nastawiony. Jednak jak wsiadłem za kierownicę to,bardzo pozytywne sie zaskoczyłem. Wg. Mnie bardzo fajny silnik, wcale mocy mu nie brakuje, nawet jak w 4 osoby goniłem go pod czerwone pole to bylo calkiem ok. Na codzien jeżdżę 200 konna 9-5tka i 300 konna 900tka wiec punkt odniesienia posiadam jako taki.

Spalanie wg znajomego, który jeździ po autostradzie z prędkościami 140-150 to ok 9 litrów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda spalanie miasto trasa delikatna jazda tak około 80-90km/h

Przy takiej delikatnej jeździe spali maksymalnie 6 l/100 km. Mój rekord odnotowany w komputerze, to 4.7 l/100 km, ale to była ekojazda do potęgi. ;]

Natomiast realne średnie spalanie mam na poziomie ok.7 l/100 km. Przy prędkościach autostradowych czyli 130-140 km/h wciąga ok.8 l/100 km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej delikatnej jeździe spali maksymalnie 6 l/100 km. Mój rekord odnotowany w komputerze, to 4.7 l/100 km, ale to była ekojazda do potęgi. ;]

Natomiast realne średnie spalanie mam na poziomie ok.7 l/100 km. Przy prędkościach autostradowych czyli 130-140 km/h wciąga ok.8 l/100 km.

 

Aktualnie to w trasach poza autostradami to śmigam góra 90-100 km\h, na autostradach 120-130 km\h, w mieście niemalże przepisowo. Złapałem luz na szybkie jeżdżenie, zwłaszcza w mieście, a na najbliższych światłach i tak spotkam ścigantów. :) Jakby udało się żeby taki Kaszkaj spalał we Wrocku 7 litrów to bym się mocno zastanawiał nad śmiganiem takim przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do wyboru dwa auta: Qashqai 1,2 115 KM lub Leon 1,2 110 KM. Tylko te dwa, żadne inne, o określonym wyposażeniu i silniku, mogę wybrać tylko kolor. Pomijam, że są to dwa różne typy aut, ale ogólnie mają wozić każdego dnia 4-osobową rodzinę do pracy, szkoły i przedszkola, i z powrotem do domu, plus dosyć często weekendowe wyjazdy. I tu pytanie do Was w sprawie silników, a głównie spalania. Producenci podają spalanie w okolicy 6L, w co ciężko mi uwierzyć. Ma ktoś z Was auta z tymi motorami, jak z dynamiką, spalaniem? Awaryjność mnie nie interesuje, po roku oddaję auto a gwarancja i serwis nie jest moim wydatkiem.

mam tego qashqai pół roku, spalanie to niskie 7 litrów. Silnik słabo zbiera się z dołu w porónaniu do drugiego auta w domu (z dieselem). No i ma durny elektryczny hamulec reczny do pomagania w ruszaniu pod górkę-trzeba się przyzwyczaić. Poza tym fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai moim zdaniem jest dużo lepszy do miasta.

Mam 14-m-cy coprawda 1.6dci 4x4 ale czuję się w nim bezpiecznie, siedzi się wyżej, lepsza widoczność, jazda po zakrętach jest rewelacyjna/ i na 100% wystarczająca, gabaryty auta nie przeszkadzają w dynamicznej jeździe. Przy zakupie proponowani mi też leona, wybór padł na qq bo moim zdaniem oferuje więcej.

ps. bardzo fajny jest sytem kamer 360 stopni i est możliwość wybrania rewelacyjnego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwa auta: Qashqai 1,2 115 KM lub Leon 1,2 110 KM. Tylko te dwa, żadne inne, o określonym wyposażeniu i silniku, mogę wybrać tylko kolor. Pomijam, że są to dwa różne typy aut, ale ogólnie mają wozić każdego dnia 4-osobową rodzinę do pracy, szkoły i przedszkola, i z powrotem do domu, plus dosyć często weekendowe wyjazdy. I tu pytanie do Was w sprawie silników, a głównie spalania. Producenci podają spalanie w okolicy 6L, w co ciężko mi uwierzyć. Ma ktoś z Was auta z tymi motorami, jak z dynamiką, spalaniem? Awaryjność mnie nie interesuje, po roku oddaję auto a gwarancja i serwis nie jest moim wydatkiem.

 

Przejedź się tym kaszkajem. Zadziwiająco fajnie jedzie, zadziwiająco przyjemnie w środku. Ja bym wziął to zamiast Leona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwa auta: Qashqai 1,2 115 KM lub Leon 1,2 110 KM. Tylko te dwa, żadne inne, o określonym wyposażeniu i silniku, mogę wybrać tylko kolor. Pomijam, że są to dwa różne typy aut, ale ogólnie mają wozić każdego dnia 4-osobową rodzinę do pracy, szkoły i przedszkola, i z powrotem do domu, plus dosyć często weekendowe wyjazdy. I tu pytanie do Was w sprawie silników, a głównie spalania. Producenci podają spalanie w okolicy 6L, w co ciężko mi uwierzyć. Ma ktoś z Was auta z tymi motorami, jak z dynamiką, spalaniem? Awaryjność mnie nie interesuje, po roku oddaję auto a gwarancja i serwis nie jest moim wydatkiem.

Moje jeden dwa (126hp z boksem) przy dość częstym jeżdżeniu z nogą w podłodze ma z 30kkm średnie spalanie 6.2 na motostat.

Wysłane z mebla kościelnego w kształcie zabudowanego krzesła przy którym ksiądz wysłuchuje spowiedzi. Roy wyznaje swoje grzechy przed kapłanem, czyni to na klęczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, żebym umarł ze śmiechu ? 1,2 tsi pali mało tylko w trybie "starszy spokojny emeryt jadący powoli na działkę". W mieście będzie zdecydowanie bliżej 10 niż 5.

Dziękuję Panu. Pozdrawiam z grobu, sam umarłem ze śmiechu.

Wysłane z mebla kościelnego w kształcie zabudowanego krzesła przy którym ksiądz wysłuchuje spowiedzi. Roy wyznaje swoje grzechy przed kapłanem, czyni to na klęczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.