Skocz do zawartości

BMW 328i xdrive vs Honda Civic Type R


Babinicz

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Chcesz się przesiąść z Insigni do miejskiego auta, które wytrzęsie Cię na dołkach?

Ale ktore z nich jest miejskim autem? Po prostu stwierdzilem, ze Insignia jest za duza jak na mije potrzeby, a poza tym, 220 KM przestalo mi wystarczac do banana na twarzy  :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu.

BMW przeciw - będziesz miał wydatki/wypadki, bolid młodzieżowych wieśniaków, było Mercedes wziąć, będziesz mocno wkurzony, boże miłosierny wybacz, bardzo mały wacek, napęd na 4 kola.

BMW za - nieźle się prowadzi.

Honda przeciw - szybciej zardzewieje.

Honda za - nie będziesz miał wydatków do momentu aż zardzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Chcesz się przesiąść z Insigni do miejskiego auta, które wytrzęsie Cię na dołkach?

Aj tam, aj tam. Dodam jeszcze, ze od kiedy mam Insignie nie zarobilem zadnego mandatu. W slabszych, wczesniejszych samochodach zaliczylem kilka akcji z policja. Teraz potrzeba czegos mocniejszego, bo konto punktowe = zero  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW przeciw - będziesz miał wydatki/wypadki, bolid młodzieżowych wieśniaków, było Mercedes wziąć, będziesz mocno wkurzony, boże miłosierny wybacz, bardzo mały wacek, napęd na 4 kola.

BMW za - nieźle się prowadzi.

Honda przeciw - szybciej zardzewieje.

Honda za - nie będziesz miał wydatków do momentu aż zardzewieje.

Przyjalem do wiadomosci. Te stereotypy bola mnie najbardziej, gdyz sam nie trawie burakow w BMW.

 

Jesli chodzi o rdze w Hondzinie, to nie zamierzam jej trzymac dluzej niz 4-5 lat(nie powinna sie zutylizowac) - chyba, ze bedzie zajezacna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nikt tutaj Ci nie pomoże. Bierz fury na testy i sam decyduj. To są tak zupełnie różne auta, ze ciężko Ci cos doradzić. Ja bym brał bmw bo mialem okazję pojeździć takim modelem :)

 

Problem jest taki, ze nigdzie nie ma i chyba nie bedzie TypeR'a do testow. Chcialem kiedys zrobic jazde probna Honda Accord 2.4. Nigdzie nie byla dostepna. Podobnie bylo z Insignia OPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po co Ci to 4WD?

 

Bo mam to w Insigni i po kilku wyjazdach w Alpy i jazdy po zasniezonych drogach (szutrach i zabloconych polnych tez) bardzo polubilem ten gadzetw aucie. Niestety Honda tego nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to nie ma wyboru. Da się chociaż to wyłączyć? 4WD zabija przyjemność z jazdy.

Ale o jakiej przyjemnosci mowimy? Nie zamierzam sie scigac na torze. Insignia 4x4 220 KM daje mi wiele przyjemnosci, mimo, ze niektorzy mowia, ze lochaa ciezka strasznie. Wyprzedzanie TIRa trwa trzy sekundy. Banan na twarzy mojej  :piekna: , kiedy musi mnie zastapic- bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

 

 

ja Cię bardzo proszę ... 328 porównywać z Civikiem ?

 

 

zrób sobie jazdę próbną ...

 

 

miałem F30 jak tylko pojawił się ten model właśnie 328 tylko z napędem na tył i bardzo mocno doposażoną ( cennikowo 280 tyś. , przed doposażeniem ...165 ... hi hi )

 

 

i wybór który podałeś średnio mi podchodzi bo to całkiem inne auta są ..

 

 

 

ps. ile ta honda ma kuni ... bo bmw z tego co pamietam to 245 i w połączeniu z 8 biegową dwusprzęgłową skrzynią robi zajefajną robotę

 

 

 

ps2. a co do jazd próbnych ... napewno ktoś oferuje uzywki do sprzedania ... w sumie to niewielka różnica jeśli chcesz zobaczyć jak to jeździ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ps. ile ta honda ma kuni ... bo bmw z tego co pamietam to 245 i w połączeniu z 8 biegową dwusprzęgłową skrzynią robi zajefajną robotę

 

Ano wlasnie problem z tym, ze Honda ma ponad 300 kucy. Dokladnie nie pamietam. I tu sa dylematy. Wiem, ze BMW sie fajnie odpycha wz napedem xdrive i manualem, ale w trasie znowu Honda by go  :kara:  :sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie problem z tym, ze Honda ma ponad 300 kucy. Dokladnie nie pamietam. I tu sa dylematy. Wiem, ze BMW sie fajnie odpycha wz napedem xdrive i manualem, ale w trasie znowu Honda by go  :kara:  :sex:

 

 

nie mów hop ... moja 3jeczka dawała radę z suburburu 290 koni ( zmierzone ) ... wreszcie dostałem ale różnice były kosmetyczne

 

 

 

 

KONIECZNIE przejedź się i jednym i drugim ....

 

 

i skoro cena nie gra roli ( bo bmw raczej będzie z 80 ..100 droższe jak poszalejesz z wyposażeniem ) to sam dojdziesz do wniosku skąd były takie dylematy ...

 

 

ps. na "braki" w trakcji narzekać można było tylko przy mokrej nawierzchni ew. mocnym syfie na drodze... a tak ... nawet przy dynamicznym ruszaniu ( a tylko tak jeździłem ... ) nie było żadnego buksowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDrive działa bardzo fajnie ale oczywiście zupełnie zabija charakter typowego BMW z RWD. Bokami nie poszalejesz :) Jak dla mnie jednak dla kogoś kto szuka auta z dużą mocą ale mocno przewidywalnego to spory atut. Ostatnio próbowałem czy da się ruszyć w mojej 530 (270 koni) z xDrive w jakikowliek sposób zrywając przyczepność na brudnym asfalcie mająć wyłączone kontrole trakcji które da się wyłączyć przyciskiem (przytrzymanie na 10s) - auto katapultuje się bez zająknięcia opon. Generalnie porównując zachowanie do np. F01 z RWD to xDrive daje poczucie takiej nijakości - wciskasz i strzela w wybranym kierunku bez jakichkolwiek niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDrive działa bardzo fajnie ale oczywiście zupełnie zabija charakter typowego BMW z RWD. Bokami nie poszalejesz :) Jak dla mnie jednak dla kogoś kto szuka auta z dużą mocą ale mocno przewidywalnego to spory atut. Ostatnio próbowałem czy da się ruszyć w mojej 530 (270 koni) z xDrive w jakikowliek sposób zrywając przyczepność na brudnym asfalcie mająć wyłączone kontrole trakcji które da się wyłączyć przyciskiem (przytrzymanie na 10s) - auto katapultuje się bez zająknięcia opon. Generalnie porównując zachowanie do np. F01 z RWD to xDrive daje poczucie takiej nijakości - wciskasz i strzela w wybranym kierunku bez jakichkolwiek niespodzianek :)

 

 

 

niespodzianki czasem bywają niemiłe :)

 

 

uwierz mi wiem co mówię :P

 

 

ps. ale rzeczywiście nie po to kupiłem mocne BMW żeby nie móc zrobić ronda nie do końca " naokoło " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


xDrive daje poczucie takiej nijakości - wciskasz i strzela w wybranym kierunku bez jakichkolwiek niespodzianek

 

Nie chce jezdzic bokiem, bo mnie to nie kreci. Auto ma jezdzic i wyprzedzacbez stresu. Ruszanie szybkie z miejsca w kazdych warunkach gwarantuje mi BMW. Wyprzedzanie, podejrzewam jest lepsze w Hondzie.. Stad te dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce jezdzic bokiem, bo mnie to nie kreci. Auto ma jezdzic i wyprzedzacbez stresu. Ruszanie szybkie z miejsca w kazdych warunkach gwarantuje mi BMW. Wyprzedzanie, podejrzewam jest lepsze w Hondzie.. Stad te dylematy.

W takim układzie bierz to F30 i z głowy. Nie mieszkamy w Kaliforni - dosyć często u nas pada, zima czasami też się trafi, drogi super równe i czyste nie są - generalnie postawiłbym na optymalne przeniesienie mocy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, aj tam. Dodam jeszcze, ze od kiedy mam Insignie nie zarobilem zadnego mandatu. W slabszych, wczesniejszych samochodach zaliczylem kilka akcji z policja. Teraz potrzeba czegos mocniejszego, bo konto punktowe = zero  :oki:

 

Wiesz, ja Fabią ostatnio 5pkt zgarnąłem. Bierz Fabię :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce jezdzic bokiem, bo mnie to nie kreci. Auto ma jezdzic i wyprzedzacbez stresu. Ruszanie szybkie z miejsca w kazdych warunkach gwarantuje mi BMW. Wyprzedzanie, podejrzewam jest lepsze w Hondzie.. Stad te dylematy.

 

Ale Honda to jest zabawka a Ty chcesz po prostu szybko jeździć => BMW ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie problem z tym, ze Honda ma ponad 300 kucy. Dokladnie nie pamietam. I tu sa dylematy. Wiem, ze BMW sie fajnie odpycha wz napedem xdrive i manualem, ale w trasie znowu Honda by go  :kara:  :sex:

Jakiej trasie? Jak masz jechać pół kraju, lub co gorsze pół Europy, to w głośnej i twardej Hondzie zmęczysz się dużo bardziej (mowa o dynamicznej jeździe), więc nie wiem, kto kogo po dupie zleje. Musisz się przejechać obydwoma autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej trasie? Jak masz jechać pół kraju, lub co gorsze pół Europy, to w głośnej i twardej Hondzie zmęczysz się dużo bardziej (mowa o dynamicznej jeździe), więc nie wiem, kto kogo po dupie zleje. Musisz się przejechać obydwoma autami.

Nie przejade sie, bo nie ma takich samochodow w salonach. Bolida Mlodziezy Wiejskiej u kazdego dealera znajde, ale o przejazdzce Honda moge zapomniec. Przerabialem temat gdy chcialem Honde Acord 2.4 - nigdzie tego nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

 

Jestesmy w podobnym wieku ;]  - idz zrob to co moja :zona: - idz i kup Lexus  :oki: .... 

 

Jedzilem na weekend IS200t, jak mowie nie lubie dowsizing i to byl dla mnie glowny powod, do ktorego kupilismy auto w weekend - nie planowane - bo dowsizing sie zblizal :phi: ...

 

Szczerze, gdybym wiedzial jak IS200t jezdzi, to nie wiem co bysmy zrobili... IS250 jest IMVHO switnym autem, wchodzi w zakrety, daje radosc z jazdy - wszystko to co reklamuje BMW :hehe:  - i dodatkowo daje ci niezawodnosc i wsparcie Toyota - czego BMW nie robi ... :no:

 

Po 2 tys km - :piekna: - twierdzi, ze to najbardziej "engaging" auto jake miala, nawet lepsze od BMW 130i ktore kiedys miala ...

 

11950651_1643900552555203_415564911_n.jp

 

 

Nigdy nie myslalem, ze bede fan"boyem" 8]  8]  8]  :no:  jakiejkolwiek marki, oceniam je za dobra obsluge i zla nad klientem... ale tu jestem blisko :hehe:  :skromny: 

 

Idz przejedz sie, porownaj do 328 i sam zobacz ... :skromny::chipsy: 

 

https://youtu.be/C_JorOFmsx0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy w podobnym wieku ;]  - idz zrob to co moja :zona: - idz i kup Lexus  :oki: .... 

 

Jedzilem na weekend IS200t, jak mowie nie lubie dowsizing i to byl dla mnie glowny powod, do ktorego kupilismy auto w weekend - nie planowane - bo dowsizing sie zblizal :phi: ...

 

Szczerze, gdybym wiedzial jak IS200t jezdzi, to nie wiem co bysmy zrobili... IS250 jest IMVHO switnym autem, wchodzi w zakrety, daje radosc z jazdy - wszystko to co reklamuje BMW :hehe:  - i dodatkowo daje ci niezawodnosc i wsparcie Toyota - czego BMW nie robi ... :no:

 

Po 2 tys km - :piekna: - twierdzi, ze to najbardziej "engaging" auto jake miala, nawet lepsze od BMW 130i ktore kiedys miala ...

 

11950651_1643900552555203_415564911_n.jp

 

 

Nigdy nie myslalem, ze bede fan"boyem" 8]  8]  8]  :no:  jakiejkolwiek marki, oceniam je za dobra obsluge i zla nad klientem... ale tu jestem blisko :hehe:  :skromny: 

 

Idz przejedz sie, porownaj do 328 i sam zobacz ... :skromny::chipsy: 

 

https://youtu.be/C_JorOFmsx0 

Jakos Leksus nigdy do mnie nie przemawial. Te samochody sa jakies takie "nijakie". Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz sie przejedz IS Turbo :drive: ...

 

:zona: miala zrobiona shortlist - Audi S3, Lexus IS i przez przypadek trafilo sie Volvo S60 Polestar ... 

 

- Audi odpadlo ze wzgledu na obsluge klienta VAG -  a szkoda,

- Volvo bylo naprawde swiente - IMVHO :ok:  - ale trata wartosci po 3 latach, i jak dla mnie nie znany produkt...

- IS byl optymalnym kompromisem miedzy $$$ a radosc z jazdy...

 

Teraz, wiadzac jak bardziej IS200t jezdzi, szczerze bym chyba zdradzil 6 cylindrow...

 

EDIT: dlaczego nie Golf GTI, albo Golf R?

 

- R - kumpel odebral dzien przez kryzysem swojego Wolfsburg Edition - i IMVHO swietne auto :ok: - troche wystraszony tym co sie z VAG dzieje ... ale to nie zmienia jak auto jezdzi..

 

Moze byc bardzo dobry okres zakupu na VAG ....

 

2015_volkswagen_golf_r_wagon_wolfsburg_a

 

2015_volkswagen_golf_r_wagon_wolfsburg_a

 

EDIT II: co az tak cie ciagnie do tego Civic  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda i BMW to dwa różne segmenty "prestiżu".

Jakby było mnie stać na BMW, to bym się nawet nie zastanawiał.

Honda i BMW to dwa różne segmenty "prestiżu".

Jakby było mnie stać na BMW, to bym się nawet nie zastanawiał.

Nie wiem nic o "prestizu". Jezdze Oplem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

Po przesiadce z AWD na mocną ośkę możesz się wściekać zimą. Ja bym patrzył na BMW. Ewentualnie, jak ktoś napisał, jeśli musisz mieć 300KM to może ten Golf R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

nie kupuję aut, jeżeli nie ma demo.

Gdzie my żyjemy, w Afryce ?

 

Honda jest dla dzieci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejade sie, bo nie ma takich samochodow w salonach. Bolida Mlodziezy Wiejskiej u kazdego dealera znajde, ale o przejazdzce Honda moge zapomniec. Przerabialem temat gdy chcialem Honde Acord 2.4 - nigdzie tego nie mieli.

 

na serio żaden dealer nie da rady zorganizować jakieś jazdy próbnej takim autem? Nawet gdyby trzeba było gdzieś podjechać na drugi koniec PL? Ja bym nie kupił samochodu bez przejechania się nim wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

 

nowa R jest mega dobrze wykonana , jak dla mnie lepiej niz np a45 amg   przy cenie 140K ciezko bedzie o cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa R jest mega dobrze wykonana , jak dla mnie lepiej niz np a45 amg   przy cenie 140K ciezko bedzie o cos lepszego

Ano wlasnie. Jak wroce w grudniu to sie przejde do salono BMW i Hondy. BMW raczej bedzie do jazdy (podejrzewam, ze tylko RWD i automat), a z Honda to sie zobaczy. Gdy chcialem sie przejechac Acordem 2.4, to nigdzie w kraju nie mieli na stanie sztuki demo. I w ten sposob odpadl im jeden klient - kupilem Insignie  :swinka:  :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powyżej 60 :)

 

Hondy bym nie brał... wystarczy na nią spojrzeć :)

 

Do 60-tki troche mi jeszcze brakuje.

 

Jesli chodzi o wyglad, to wlasnie jest plus - mlodzi gniewni nie beda wiedzieli z czym maja do czynienia  :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli cena nie stanowi, to dla czego chociaż nie 340i, lub M3 (nie wiem, czy ma xdrive)

no i teraz nie ma już chyba 328, jest 330

 

No wlasnie: nie stanowi dla tych dwoch aut. Na M3 troche szkoda kasy. 328i, wg katalogu ladnie sie odpycha i to mnie zadawala. TypeR to taki bylby "cichociemny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie: nie stanowi dla tych dwoch aut. Na M3 troche szkoda kasy. 328i, wg katalogu ladnie sie odpycha i to mnie zadawala. TypeR to taki bylby "cichociemny"

 

04-2016-honda-civic-type-r-geneva-1.jpg

 

TO jest Twoim zdaniem cichociemny?

 

Weź BMW bez dodatków i ten będzie cichociemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 60-tki troche mi jeszcze brakuje.

 

Jesli chodzi o wyglad, to wlasnie jest plus - mlodzi gniewni nie beda wiedzieli z czym maja do czynienia  :smirk:

 

znajdź mi chociaż jednego młodego gniewnego który nie rozpozna w Civicu wersji TypeR. to chyba jeden z modeli, który najbrutalniej kipi swoją "sportowością".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowisz o dodatkach zewnetrznych? Bo moja lista ulubionego ustrojstwa w srodku jest dosyc dluga  :old:

 

Oczywiście że o zewnętrznych. Możesz zrobić tak żeby z zewnątrz wyglądał jak 318, wziąć bez oznaczeń i masz cichociemne auto. A w środku zrób sobie wypas jaki chcesz. Ci co się chcą ścigać nie zaglądają do środka.

 

IMO ten Civic wygląda jak auto nastolatka, który dorwał katalog tuningowy i nie mógł się zdecydować. W żadne poważne miejsce z takim spojlerem nie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.