Skocz do zawartości

KzAK małe do miasta


Fixxxer

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie,  małe, do miasta 3/5d jako wózek na zakupy do roboty i z dzieckiem do przedszkola

segment a lub b. benzyna, klima. Panda z gazem odpada podobnie jak paśnik w tedeiku z ubiegłego stulecia  ;]

budżet 15-20 kpln. preferuje młodsze a mniejsze niż większe a starsze, czyli nowsze ka niz starszą fieste na ten przykład
Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,  małe, do miasta 3/5d jako wózek na zakupy do roboty i z dzieckiem do przedszkola

segment a lub b. benzyna, klima. Panda z gazem odpada podobnie jak paśnik w tedeiku z ubiegłego stulecia  ;]

budżet 15-20 kpln. preferuje młodsze a mniejsze niż większe a starsze, czyli nowsze ka niz starszą fieste na ten przykład

Co polecacie? 

 

3 miesiace temu kupilismy dla mojej :piekna: Micre K12 i w takiej roli sprawdza sie idealnie.

W srodku zaskakujaco duzo miejsca, bardzo zwrotne, pali smieszne ilosci paliwa :)

Za rocznik 2009 z klima zaplacilismy 14kpLN.

Jezeli jednak to ma byc dla faceta, to szukalbym czegos innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace temu kupilismy dla mojej :piekna: Micre K12 i w takiej roli sprawdza sie idealnie.

W srodku zaskakujaco duzo miejsca, bardzo zwrotne, pali smieszne ilosci paliwa :)

Za rocznik 2009 z klima zaplacilismy 14kpLN.

Jezeli jednak to ma byc dla faceta, to szukalbym czegos innego ;)

mam słabość do micry bo kiedyś prawie kupiłem ;) Biore pod uwagę ale chyba troche nowszą.

To dla żony ja mam w miarę męski i trochę większy samochod  ;]  ;]  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,  małe, do miasta 3/5d jako wózek na zakupy do roboty i z dzieckiem do przedszkola

segment a lub b. benzyna, klima. Panda z gazem odpada podobnie jak paśnik w tedeiku z ubiegłego stulecia  ;]

budżet 15-20 kpln. preferuje młodsze a mniejsze niż większe a starsze, czyli nowsze ka niz starszą fieste na ten przykład

Co polecacie? 

Yaris II generacji nawet po lifcie bez problemu kupisz w tej cenie.Hyundai I10 ,Tak jak Maciej napisał Micra K12.Pytanie kto ma tym jeździć ?Bo jeśli żona użytkowniczka to proponuje zabrać ją do komisu aby zobaczyła poszczególne ,,modele'' i określi swoje preferencje.Ze swojej strony mogę polecić Yariskę moją żona jest zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam słabość do micry bo kiedyś prawie kupiłem ;) Biore pod uwagę ale chyba troche nowszą.

To dla żony ja mam w miarę męski i trochę większy samochod  ;]  ;]  ;]

 

Na gieldzie AK ktos akurat sprzedaje, wiec mozesz sie zainteresowac :)

Ja czasem powoze taka MIcra z zielonym listkiem i jest dosc zabawnie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę nowe I 10 ale chyba jest ciut droższe od zakładanego budgeta ;)

ogladałem nowego ceeda i o ile z zewnatrz jest przekonujący to w środku kupa, z i10 bedzie chyba podobnie. Najwraźniej nie dorosłem jeszcze do koreańczyków  :hehe: Ale dziękuje. Obejrze sobie chociaz na allegro  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz ode mnie micrę, na razie wisi tylko na giełdzie AK, ale w weekend wystawiam w świat

dawaj na maila wszystko co wiesz i czego nie wiesz o aucie ;]  Podeślij jakieś foty, nie musisz pucowac do zdjęcia  ;] 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,  małe, do miasta 3/5d jako wózek na zakupy do roboty i z dzieckiem do przedszkola

segment a lub b. benzyna, klima. Panda z gazem odpada podobnie jak paśnik w tedeiku z ubiegłego stulecia  ;]

budżet 15-20 kpln. preferuje młodsze a mniejsze niż większe a starsze, czyli nowsze ka niz starszą fieste na ten przykład

Co polecacie? 

 

Ja CI polecę Forda KA ale te samochody trzymają chore ceny. Te tańsze to niezłe ulepy, a droższe w sumie nie lepsze. Kupić samochód od właściciela z PL to przysłowiowy łut szczęścia.

Ludzie nie chcą tych aut sprzedawać bo się po prostu nie psują.

Przymuszony sytuacją na rynku aut używanych kupiłem córce Peugeota 107 (od pierwszego właściciela) ale to nie to samo. Blaszankowo kosiarkowy samochód, choć mający sporo uroku. Problemem jest jakość materiałów użytych we wnętrzu i konstrukcja niektórych elementów, które muszą trzeszczeć. Vide słupki A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym autem do miasta niż Fiat 500 nie jeździłem. Moja zona sobie bardzo chwali. Z silnikiem 1,2 ma skręt 9,2m srednicy. W centrach handlowych parkuje na tych trójkątach na końcu rządka. Dla dwóch osób do miasta idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CI polecę Forda KA ale te samochody trzymają chore ceny. Te tańsze to niezłe ulepy, a droższe w sumie nie lepsze. Kupić samochód od właściciela z PL to przysłowiowy łut szczęścia.

Ludzie nie chcą tych aut sprzedawać bo się po prostu nie psują.

Ka jest w kręgu zainteresowań, ładne zgrabne autko. Nie znam tylko silnka. To jeste ten sam motor 1.2 co w 500? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,  małe, do miasta 3/5d jako wózek na zakupy do roboty i z dzieckiem do przedszkola

segment a lub b. benzyna, klima. Panda z gazem odpada podobnie jak paśnik w tedeiku z ubiegłego stulecia  ;]

budżet 15-20 kpln. preferuje młodsze a mniejsze niż większe a starsze, czyli nowsze ka niz starszą fieste na ten przykład

Co polecacie? 

 

Ja w tym samym celu zakupiłem Clio III benzyna 1,2. Już rok użytkuję i nie mogę narzekać  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladałem nowego ceeda i o ile z zewnatrz jest przekonujący to w środku kupa, z i10 bedzie chyba podobnie. Najwraźniej nie dorosłem jeszcze do koreańczyków  :hehe: Ale dziękuje. Obejrze sobie chociaz na allegro  :oki:

No cóż o gustach nie dyskutuję. Mnie się akurat podoba ale w segmencie małych aut ten dało się wyposażyć w 4 szyby elektryczne, elektrykę w lusterkach , sterowanie radiem w kierownicy, tempomat, dzienne ledy, halogeny przód, dwukolorową tapicerkę w środku i klimę.

Inni producenci niestety takich udogodnień nawet za dopłatą nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś to rozwinąć? :hehe:

Rozwijam, blacha cienka że nawet palcem jesteś w stanie zrobić wgniotke nie mówiąc już o parkingowych wgniotkach nieuważnych kierowców. Przy zamykaniu wydają dźwięk zamykanej klapy silnika w f 126p. W środku goła blacha :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jakbym miał kupować trojaczki z VW/SEATA i SKODY i trojaczki z TOYOTY/CITROENA i PEUGEOTA to wolę jednak Pande przynajmniej nie mam blachy na drzwiach... Jeździłem Aygo i C1 to nawet wspomagania nie było i już rdza na klapie wyłaziła + na dachu... Kolega jeździ na co dzień UPem w firmie i stanowczo jako auto prywatne by tego nie chciał nawet za darmo jest stanowczo za delikatne auto...

Ale ogólnie co do zakupu najlepiej usiąść przed kompem z kobietą, pokazać auta w tym budżecie i z okolic, co się spodoba wybrać się do sprzedającego i na jadę próbną... Kobiety bardziej auta kupują wyglądem i kolorem :P moja żona zobaczyła u mojego mechnika Modusa i jej się spodobał, pojechaliśmy obejrzeć z okolic i nagle za niedługo właśnie Modusa będziemy szukać :D 

 

 

Mnie się akurat podoba ale w segmencie małych aut ten dało się wyposażyć w 4 szyby elektryczne, elektrykę w lusterkach , sterowanie radiem w kierownicy, tempomat, dzienne ledy, halogeny przód, dwukolorową tapicerkę w środku i klimę.

Inni producenci niestety takich udogodnień nawet za dopłatą nie mają.

Panda z 2003 roku. Klima, zderzaki w kolorze, halogeny, el. szyby, wspomaganie kierownicy + CITY, c. zamek, kluczyk scyzoryk, komp. pokładowy, radio sterowane z kierownicy, ABS, tapicerka w kolorze lakieru i brak blachy na drzwiach :D auto ma 12 lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam, blacha cienka że nawet palcem jesteś w stanie zrobić wgniotke nie mówiąc już o parkingowych wgniotkach nieuważnych kierowców.

 

Czyli nie cienkie drzwi, tylko blacha na drzwiach, tak? ;)

Aż sprawdziłem z ciekawości (blachę w sensie) - dla laika  nie ma żadnej różnicy w porównaniu do innych (droższych, wyższej klasy) aut. :ok:

 

Przy zamykaniu wydają dźwięk zamykanej klapy silnika w f 126p.

 

 

 

W życiu Warszawy. 8]

Jedyny (dla mnie) problem z zamykaniem drzwi, to ich duża powierzchnia (3d) - przy zamkniętych innych otworach trzeba mocniej klapnąć.

 

 

W środku goła blacha

 

To fakt, ale jak to się ma do "cienkich drzwi"? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę czerwone wstawki z blachy na drzwiach w Citigo/Up/Mii niż boczki wykonane w całości z plastiku, wygląda to obrzydliwie.

 

Poza tym jak kupowałem Citigo, to prowadzenie, hamulce, wyciszenie, przestronność wnętrza (dla dwójki pasażerów) oraz niskie spalanie (w dodatku lpg) spowodowały, że zdecydowałem się na to auto i po prawie 3 latach nie żałuję.

Picanto/i10 prowadzą się dużo gorzej, mają mniej korzystne ceny, a Panda (wtedy) oferowała dużo mniej za wyższą cenę.

 

Autko ma swoje wady, ale po jeździe dużo zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

no dobra troche sie zmieniły kryteria ;] . Szukałem macałem oglądałem i stwierdziłem ze mam za mało kasy  ;]  wiec podnosze sie z ceną do około 30 klocków. Oczywiście tysiak w góre czy w dół nie jest jakimś strasznym problemem. Póki co mam faworyta ale może rzucicie jeszcze inne światło na sprawe. Na chwile obecną wygrywa swift 13'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj swifta! Zobacz jeszcze nowa Micrę lub Note. Jeździłem nowa Micra z silnikiem 80 KM, który pali niesamowicie mało- średnio ponad litr mniej niż swift 1.3 92kmm. Jedyne co to może drażnić jego warkot

note odpada, za duży. Micra fajna ale brzydka  ;] tzn nie podoba sie  ;]  Poza tym ma tragiczne plastiki i zepsuty silnik, tego sie po pijaku nawet nie da słuchać   ;] . Swift sprawia wrażenie dużo lepiej wykonanego i imo jest ładniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.