Skocz do zawartości

Koszt ogrzewania domu gazem?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem kiedyś temat :ok: Fachowiec z gazowni nieoficjalnie mi powiedział że to jest przyczyna różnic w spalaniu.

Dzwoniłem nawet do gazowni z prośbą o wyjaśnienia ...

Chcesz wiedzieć jaką odpowiedź otrzymałem ??? ;]

A bylo to zanim rozliczanie się w kWh wprowadzili i współczynniki kaloryczności? Bo teraz teoretycznie za ' zimniejszy ' gaz po prostu zapłacisz mniej (za m3). Ciekaw tylko jestem jakie walki mogą robić na współczynnikach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was spalanie jest powtarzalne? Ostatnie 4 dni, to średnia temperatura w dzien ok. 4°C i spalanie 7.1-7.3m3/dobe. Pod koniec listopada, 23-28.11 konkretnie, temperatura byla podobna, a spalanie ok. 6m3/dobe. Zastanawiam sie, na czym polega roznica.

 

Sprawdzasz codziennie zużycie gazu? :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bylo to zanim rozliczanie się w kWh wprowadzili i współczynniki kaloryczności? Bo teraz teoretycznie za ' zimniejszy ' gaz po prostu zapłacisz mniej (za m3). Ciekaw tylko jestem jakie walki mogą robić na współczynnikach.....

To było jakies 6-7 lat temu ...

 

Pani poprosiła o adres ... "przyjedziemy , odłączymy nie ma sensu żeby się Pan denerwował na nasza współpracę "  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz codziennie zużycie gazu? :panic:

Tak, wiaze sie to z ogromnym wyrzeczeniem - musze przebrnac przez 7 gor, 7 lasow, 113 wydm i 78 zasp, wynajac koparke i przekopac sie przez halde poprodukcyjna, po czym palnikiem acetylenowym wyciac otwor w skrzyni zrobionej z calowej blachy. A tak na serio, to zajmuje mi jakies 7 sekund wychodzac z domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiaze sie to z ogromnym wyrzeczeniem - musze przebrnac przez 7 gor, 7 lasow, 113 wydm i 78 zasp, wynajac koparke i przekopac sie przez halde poprodukcyjna, po czym palnikiem acetylenowym wyciac otwor w skrzyni zrobionej z calowej blachy. A tak na serio, to zajmuje mi jakies 7 sekund wychodzac z domu.

No ok wystarczy spojrzeć tylko pytanie po co ??? :nie_wiem:

 

Przyjdzie rachunek i trzeba zapłacić co Ci to da że sprawdzasz codziennie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiaze sie to z ogromnym wyrzeczeniem - musze przebrnac przez 7 gor, 7 lasow, 113 wydm i 78 zasp, wynajac koparke i przekopac sie przez halde poprodukcyjna, po czym palnikiem acetylenowym wyciac otwor w skrzyni zrobionej z calowej blachy. A tak na serio, to zajmuje mi jakies 7 sekund wychodzac z domu.

 

Ja sprawdzam co tydzień.

 

Potem liczę średnie dzienne wstecz.

 

Przy sprawdzaniu codziennym masz duży błąd przypadkowy - inna godzina pomiaru, wpadniesz w inną cześć cyklu grzania.

Przy dłuższych okresach błąd się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam co tydzień.

 

Potem liczę średnie dzienne wstecz.

 

Przy sprawdzaniu codziennym masz duży błąd przypadkowy - inna godzina pomiaru, wpadniesz w inną cześć cyklu grzania.

Przy dłuższych okresach błąd się zmniejsza.

Dlatego program, ktorego uzywam, ma konfigurowywalny stopien usredniania i lagodzenia wykresu zuzycia w czasie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie jak znajdziesz jakis rozsadny model na rynku :)

 

Model jest jeden do Metrixa, koszt ok 40zł:

http://www.tomkii.net/tech/pomiary/gazomierz/

http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/nadajnik-impulsow-ni-3-dtr.pdf

 

Problem polega na tym, że licznika jest nie mój, zadałem pytanie dla sp gazowniczej czy mogę to sobie doinstalować, jak pozwolą to dołożę. W sumie plomby się nie rusza, tylko w zaślepke wklada się ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam więcej w moim excelu.

Na pewno. Tez potrafie wiele zrobic w excelu. Ale nie chce mi sie przerzucac danych za kazdym razem do excela, a jesli potrzebuje, to export do csv i moge robic, co chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest jeden do Metrixa, koszt ok 40zł:

http://www.tomkii.net/tech/pomiary/gazomierz/

http://www.apator.com/uploads/files/Produkty/Pomiar_gazu/nadajnik-impulsow-ni-3-dtr.pdf

 

Problem polega na tym, że licznika jest nie mój, zadałem pytanie dla sp gazowniczej czy mogę to sobie doinstalować, jak pozwolą to dołożę. W sumie plomby się nie rusza, tylko w zaślepke wklada się ten moduł.

O spoko - myslalem, ze chcesz wieszac cos niezaleznego...ciekawe czy sie na to zgodza :)

Z ciekawostek jutro przychodza mi montowac (w UK) 'Smart Meter' do pradu i gazu - koniec z prognozami zuzycia i manualnymi odczytami. Ciekawe czy jakis ciekawy interface przez www udostepnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spoko - myslalem, ze chcesz wieszac cos niezaleznego...ciekawe czy sie na to zgodza :)

Z ciekawostek jutro przychodza mi montowac (w UK) 'Smart Meter' do pradu i gazu - koniec z prognozami zuzycia i manualnymi odczytami. Ciekawe czy jakis ciekawy interface przez www udostepnia :)

 

Ludzie pisali na forum, że się godzą tylko czeka się długo. Niezależne sa drogie i trzeba do tego hydraulika, bo wstawia się to w rurę ciśnieniową od gazu - wolę tak nie kombinować.

Znalazłem też miernik zużycia pradu na szynę DIN, ale na razie kosztuje 18$ i jest jedno fazowy - choć i tak to jest tanio. Plus, że ma modbusa i można z niego zczytywać parametry.

 

Czy dadzą dostęp to zależy od ich polityki, nasi niby są eko ale tylko w marketingu :( , jak pytałem o licznik impulsów w regionie gazowni to oczy robili 8].

Podobnie jak zrobił hydraulik jak mu powiedziałem, żeby wodomierz zainstalował ... a wodę mam swoją :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom przebudowywany, więc ocieplony różnie - od 10 cm styro do 20, okna różne - od 1,5 do 0,7.  Ściany od starych pustaków z roku 1970, przez gazobeton z 2000 na zaprawie cementowej do gazobetonu z 2015 na zaprawie cienkowarstwowej. Do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Od gór 20 cm wełny w stropie pod podłogą strychu i 15 cm pomiędzy krokwiami. Wylot z rekuperatora na strych. Powierzchnia grzana w pełni to 140 m, do tego strych 90 m z ogrzewaniem na +7 C i 20 m garażu ogrzewanego na powyżej +5 C. Gaz to jedyne źródło grzania. Oczywiście plus ciepło z CWU, urządzeń elektrycznych, od ciał 5 osób, w tym 2 osoby dorosłe i 3 dzieci.

 

Kocioł turbo, z kominem koncentrycznym dość długim, bez grama kondensacji, ale powietrze zasilające kocioł ma powyżej 70 stopni ogrzane od spalin. Temperatura spalin od 50 do 70 stopni na wylocie komina. Nie skrapla się, bo jest duży nadmiar powietrza (kocioł turbo). Do tego układ ze sprzęgłem i potem dwa obiegi z mieszaczami - podłogówka i grzejniki. Sterowanie pogodowe + regulatory pokojowe oddzielne do strefy z grzejnikami i podłogówką.

 

 

Jak widać na wykresie - na CWU (zużycie letnie) idzie ponad 2,5 m^3.

post-141457-0-96867600-1452810719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

144 użytkowej (parter z poddaszem użytkowym), Porotherm 25, styro 12cm , grzanie chaty, wody, kuchnia wyłącznie na gaz, 2 os dorosle + male dziecko, temperatury ok 21C na dole i 20C na gorze

Bialystok, wiec nie Wroclaw z dumnymi -17C wg Olleo :hehe:

za 2 miechy, od  18.09.2015 do 20.11.2015 - 205m3 = ~500zl

nastepna faktura będzie ok 20 stycznia to zaktualizuje dane "pomrozowe"

 

aktualizacja

20.11.2015-20.01.2016, W3.6 - 400m3 = 845zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali na forum, że się godzą tylko czeka się długo. Niezależne sa drogie i trzeba do tego hydraulika, bo wstawia się to w rurę ciśnieniową od gazu - wolę tak nie kombinować.

Znalazłem też miernik zużycia pradu na szynę DIN, ale na razie kosztuje 18$ i jest jedno fazowy - choć i tak to jest tanio. Plus, że ma modbusa i można z niego zczytywać parametry.

 

Czy dadzą dostęp to zależy od ich polityki, nasi niby są eko ale tylko w marketingu :( , jak pytałem o licznik impulsów w regionie gazowni to oczy robili 8].

Podobnie jak zrobił hydraulik jak mu powiedziałem, żeby wodomierz zainstalował ... a wodę mam swoją :phi:

 

Dostałem odpowiedz, że ok, ale muszę zastosować seperator iskrobezpeiczny. Jak go będe miał to zgłaszam i sami przyjadą mi to podłączą. Jak uda mi się tanio kupić taki seperator to będe kontynuował temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz, że ok, ale muszę zastosować seperator iskrobezpeiczny. Jak go będe miał to zgłaszam i sami przyjadą mi to podłączą. Jak uda mi się tanio kupić taki seperator to będe kontynuował temat.

 

Ale to u siebie w rozdzielni będziesz musial go zainstalować, nie? Z dostaniem nie powinno być problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to u siebie w rozdzielni będziesz musial go zainstalować, nie? Z dostaniem nie powinno być problemu :)

 

Tak, poza strefą zagrożenia, czyli poza szafką. Tyle, że napisali, że to musi być, wtedy zgłaszam, przyjeżdzają i podłączają sami. Czekam na finalną odp, bo mam już upatrzony separator używkę za niewielkie pieniądze. Jest też drugi sukces pani od producenta impulsometru napisała, że w ramach poparcia dla mojego projektu dostarczy mi urządzenie za free :) .

Kombinuje też z analizą pracy pieca, na razie robią mi się statystyki czasu pracy + godzinowych różnic temp (sypialnia - zewn). Zobaczymy czy z tego można wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, poza strefą zagrożenia, czyli poza szafką. Tyle, że napisali, że to musi być, wtedy zgłaszam, przyjeżdzają i podłączają sami. Czekam na finalną odp, bo mam już upatrzony separator używkę za niewielkie pieniądze. Jest też drugi sukces pani od producenta impulsometru napisała, że w ramach poparcia dla mojego projektu dostarczy mi urządzenie za free

 

Milo z pani strony. Mi zainstalowali 'smart meters' do gazu i pradu i spieli w jedność. Mam fajny monitorem ze wszystkmi statystykami :)

 


Kombinuje też z analizą pracy pieca, na razie robią mi się statystyki czasu pracy + godzinowych różnic temp (sypialnia - zewn). Zobaczymy czy z tego można wyciągnąć wnioski.

 

Kombinuj...kombinuj ;) I dziel się wynikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo z pani strony. Mi zainstalowali 'smart meters' do gazu i pradu i spieli w jedność. Mam fajny monitorem ze wszystkmi statystykami :)

 

 

 

 

Kombinuj...kombinuj ;) I dziel się wynikami ;)

 

Właśnie babka mówiłą, że w większości EU tak się to rozlicza, bo oni też dostarczają gazomierze ze zdalnym odczytem, ale nie u nas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie babka mówiłą, że w większości EU tak się to rozlicza, bo oni też dostarczają gazomierze ze zdalnym odczytem, ale nie u nas :(

W UK rząd dokłada do interedu. Każdy dom z nowymi miernikami jest wyposażony w karte sim do transmisji danych. Dzieki temu na monitorku widze ile mnie kosztuje energia na bieżąco, bo jest pelna synchronizacja z moim kontem.

 

Btw. to jest chyba dyrektywa unijna żeby inteligentne mierniki wszędzie były do 2020 jeśli się nie myle :ok: Co z tego wyjdzie, to zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK rząd dokłada do interedu. Każdy dom z nowymi miernikami jest wyposażony w karte sim do transmisji danych. Dzieki temu na monitorku widze ile mnie kosztuje energia na bieżąco, bo jest pelna synchronizacja z moim kontem.

Btw. to jest chyba dyrektywa unijna żeby inteligentne mierniki wszędzie były do 2020 jeśli się nie myle :ok: Co z tego wyjdzie, to zobaczymy ;)

Mam nadzieje, ze do tego czasu z powrotem wrocimy do unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze do tego czasu z powrotem wrocimy do unii.

 

Chyba, raczej, że w niej zostaniemy i to w europejskiej, nie unii narodów radzieckich :phi:

 

Dzisiaj finalnie dostałem zgodę na instalacje pulsometru, więc w przyszłym tyg jak dobrze pójdzie to będe mial graty. Groźnie się zaczeło, że nie i koniec, ale jak pojechałem im o zgodzie mojego proejktu z ich misją i ekologia to finalnie się zgodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek ma jakieś 170m2  ściany z tradycyjnej ceramiki 30cm i styropian 15cm kocioł  vailant  temperatura w domu przez cała dobe  to 24 C ,  w sypialni pewnie troszkę mniej.

Zużycie gazu w - Listopad     201m3

                         - grudzień      238m3

                         - styczeń       ( pewnie do 400 dociągnę  ) ;)

 

Nic przy piecu nie ustawiam ( nie interesuje mnie to ) :)   Lubię ciepło i mniej jak 24 C to sobie nie wyobrażam, jak czytam te wasze 20 C 21 C to mnie ciarki przechodzą :)    Mam znajomych co takie temperatury w domu preferują i jak do nich ide to kalesony i gruby sweter obowiązkowo  :hehe:

Może komuś te 20 C wystarczy, wcale tego nie neguje, ale ja to jednak ciepłolubny jestem i swoje 24 C  lubię. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nawet jak 24°C, to 400m3, to bardzo dużo jest.

 

Dużo ? Po czym to wnioskujesz ?   Dla mnie wszystkie te wasze porównania są G  warte.   Każdy dom jest inny, wentylacja różnie działa, przy SPRAWNEJ wentylacji grawitacyjnej zużycie gazu jest większe od takiej gdzie kratki na zime  domownicy zaklejają i kiszą się we własnych smrodach, ale za to rachunki maja niskie.  Luksus jest kosztowny, szkłem dupy nie wytrzesz. 

 

Z tym 400m3 to raczej przesadziłem, na dzień dzisiejszy mam prawie 268m3 , a koniec miesiąca tuż tuż :)  więc trzysta pare nakręcę jeszcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wilgotnosc przy 24stC i sprawnej wentylacji grawitacyjnej zima? Ja bym się chyba w nocy udusił. Także jak widać mamy zupełnie inne pojęcie luksusu. Mnie musieliby dopłacać żebym mieszkał w domu, w którym temp, szczególnie nocą jest powyżej 22st zima...

no wlasnie to mialem napisac. Przy 22°C wilgotnosc mam ponizej 40%, a przy 24°C ponizej 30% (w sporym przyblizeniu, nie mierzylem domladnie) i oczy mi wysychaja. Wywiew mam sprawny, ale nie mam nawietrznikow (powietrze ciagnie z piwnicy przez jeden z wywietrznikow) - wietrze 1-2x dziennie, co przy takiej kubaturze spokojnie wystarczy, by nie bylo duszno. Wlasnie szukam nawilzacza, bo nie idzie wytrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ? Po czym to wnioskujesz ? Dla mnie wszystkie te wasze porównania są G warte. Każdy dom jest inny, wentylacja różnie działa, przy SPRAWNEJ wentylacji grawitacyjnej zużycie gazu jest większe od takiej gdzie kratki na zime domownicy zaklejają i kiszą się we własnych smrodach, ale za to rachunki maja niskie. Luksus jest kosztowny, szkłem dupy nie wytrzesz.

Po tym, ze to chyba najwieksze zuzycie podane w tym watku, a wieksze jest, niz jak ja mialem pierwszej zimy. Tak, sprawna wentylacja zwieksza zapotrzebowanie na cieplo nawet 50% (zwroc uwage, ze masz mniejszy dom od mojego, a zuzycie ponad 50% wieksze, niz u mnie, a nie mam zerowej wentylacji), ale nieograniczona wentylacja bez nawilzania jest glupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to mialem napisac. Przy 22°C wilgotnosc mam ponizej 40%, a przy 24°C ponizej 30% (w sporym przyblizeniu, nie mierzylem domladnie) i oczy mi wysychaja. Wywiew mam sprawny, ale nie mam nawietrznikow (powietrze ciagnie z piwnicy przez jeden z wywietrznikow) - wietrze 1-2x dziennie, co przy takiej kubaturze spokojnie wystarczy, by nie bylo duszno. Wlasnie szukam nawilzacza, bo nie idzie wytrzymac.

 

To masz wybór co gorsze.

Żaden nawilżacz takiej kubatury nie obrobi. Zgrzewkę musiałbyś kupić i musiałyby chodzić non stop. Chyba, że zrezygnujesz z wietrzenia, ale wtedy, przy słabej wentylacji, miejscami Ci się będzie skraplać i zrobi się w końcu grzyb. A jak poprawisz wentylację, to nawilżacz nie wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz wybór co gorsze.

Żaden nawilżacz takiej kubatury nie obrobi. Zgrzewkę musiałbyś kupić i musiałyby chodzić non stop. Chyba, że zrezygnujesz z wietrzenia, ale wtedy, przy słabej wentylacji, miejscami Ci się będzie skraplać i zrobi się w końcu grzyb. A jak poprawisz wentylację, to nawilżacz nie wyrobi.

Nie ma szans na taka wilgotnosc - nawet jak nie bylo nas tydzien zima, to wilgotnosc byla rzedu 40%, a i to przy obnizonej temperaturze do 19°C. Choc fakt, ze nie probowalem zatykac wentylacji w piwnicy (procz wentylacyjnych tam jest tez zawsze rozszczelnione okno), ale od kuchni, uzytkowania lazienki i wydzielania pary przez nasze ciala przy takiej kubaturze nie ma szans przekroczyc zima 50% - przy -10°C na dworze wystarczy kilkanascie razy wyjsc z domu i naleci suchego powietrza tyle, ze na to nie pozwoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na taka wilgotnosc - nawet jak nie bylo nas tydzien zima, to wilgotnosc byla rzedu 40%, a i to przy obnizonej temperaturze do 19°C. Choc fakt, ze nie probowalem zatykac wentylacji w piwnicy (procz wentylacyjnych tam jest tez zawsze rozszczelnione okno), ale od kuchni, uzytkowania lazienki i wydzielania pary przez nasze ciala przy takiej kubaturze nie ma szans przekroczyc zima 50% - przy -10°C na dworze wystarczy kilkanascie razy wyjsc z domu i naleci suchego powietrza tyle, ze na to nie pozwoli.

 

 

Nie przesadzajcie - 40% zupełnie wystarczy. Optymalna wilgotność to od 40 do 60%.

 

 

U mnie z rekuperatorem z odzyskiem wilgoci jest właśnie 40%. Ale musiałem zlikwidować suszenie prania w domu (kupiłem suszarkę kondensacyjną), bo gdy schło pranie to wilgotność wzrastała do 70% !!! a wtedy było naprawdę nieprzyjemnie - i pranie nie schło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40%, to minimum, optimum, to 50-55%. Pranie suszymy na poddaszu - dwa pietra nad salonem. Tam jest wietrzone 2x dziennie. Najwyzsza wilgotnosc (procz lazienek) mam w sypialni, ale i tam nie przekracza 42%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym  porównać miesięczny (powiedzmy 3 ostatnie miesiące)  koszt ogrzewania tylko gazem domu jednorodzinnego. Moje kryterium to: nowy dom o pow. mieszkalnej ok. 100m (parter + poddasze użytkowe) , wybudowany z Porothermu 30cm, ocieplony styropianem 10cm, kocioł dwu funkcyjny. Koszt ogrzewania domu i grzania wody użytkowej, rodzina 4osoby.

Dom podpiwniczony o łacznej powierzchni ogrzewanej jakieś 160m2. Na ścianach stary styropian max 10cm grubości, dach płaski nieocieplony, ściany fundamentowe i piwnicy zarazem nieocieplone.

Od 5 grudnia do dzisiaj 763m3 gazu zurzyte.  Patrząc po Waszych zurzyciach to jest nieba a ziemia ile mi idzie gazu. Piec dwufunkcyjny, z programatorem pokojowym. 

Temperatura w sypialniach ustawiona programatorem na 21 stała, na podłogówce w salonie 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Więc jest tak 42m3 w okresie 12-01-2016 do 12-02-2016
Wychodzi całkiem przyjemnie, do tego jednak chodzi kominek z DGP, na górze 21-22 st.C na dole cieplej lecz w narożnym pokoju tak pomiędzy 20/21.
Dziś byłem w lesie i kupiłem 5m3 dębu za 135-kubik, brzoza była po 128.
Dom 11x9 z poddaszem użytkowym, ściany Ytong+15 styro.

Okolice Bielska Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu dostałem pierwszą fakture z PGNIGe listopad - styczeń gaz i abo +abo na luty, w sumie 353zł. Nie doszacowali zużycia więć będe musiał dopłacić 509zł. Wychodzi miesięcznie < 280zł (ogrzewanie, gotowanie, woda dla 5os). Więcej płaciłem w bloku za 50m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem wyjazd feryjny, 4 dni. Wyłączyłem w domu wszystko, oprócz lodówki i ogrzewania (między innymi wyłączyłem grzanie CWU) i spisałem liczniki prądu i gazu.

Nie zmieniałem programu grzania domu. Rekuperator został włączony.

 

Wróciłem po 4 dobach, spisałem liczniki i okazało się, że zużycie gazu wzrosło w stosunku do dni, kiedy byliśmy w domu  o 0,6 metra^3 na dobę -  a CWU było wyłączone !!!

Co ciekawe - woda w zasobniku nadal miała prawie 40 stopni po 4 dobach.

 

Zużycie prądu minimalne.

 

Jako, że mam excela z liczeniem średniej mocy sumarycznej z prądu i gazu okazało się, że ta moc była taka sama. Czyli spadło zużycie prądu, wzrosło o tyle samo kwh gazu.

 

Więc tak naprawdę trzeba by porównywać zużycia sumaryczne i prądu i gazu i liczyć średnią moc.

 

U mnie przy pogodzie z temp w nocy ujemną, w dzień lekko dodatnią wychodzi 3,2 kW mocy sumarycznej, co daje jakieś 20 W/m^2 powierzchni. I jest to stałe, wliczając ogrzewanie, CWU i prąd

Jak się mniej zużyje CWU i prądu, to wzrośnie zużycie gazu na grzanie i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU z recyrkulacją potrafi sporo zużywać gazu. U mnie jak jestem w niektóre dni w domu + 2os są codziennie cały cały czas to słyszę żę piec często grzeje wodę (180l), jak się my i dzieciaki kąpiemy wieczorem to też po kilka razy się załącza.

Mam już na ukończeniu zdalne zczytywanie licznika jak to odpalę to będe miał rejestrowane stany, po nałożeniu na wykres pracy kotła będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po 4 dobach, spisałem liczniki i okazało się, że zużycie gazu wzrosło w stosunku do dni, kiedy byliśmy w domu  o 0,6 metra^3 na dobę -  a CWU było wyłączone !!!

 

to akurat jest normalne. Ja też zauważyłem, że zużycie gazu jest większe jak nikogo nie ma w domu. Jak jesteś w domu to generujesz inne źródła ciepła: gotowanie (ja mam na prąd), telewizor, odkurzacz, żarówki, a nawet Ty sam ;]

Jest wtedy większe zużycie prądu, mniejsze gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat jest normalne. Ja też zauważyłem, że zużycie gazu jest większe jak nikogo nie ma w domu. Jak jesteś w domu to generujesz inne źródła ciepła: gotowanie (ja mam na prąd), telewizor, odkurzacz, żarówki, a nawet Ty sam ;]

Jest wtedy większe zużycie prądu, mniejsze gazu

No przy czterech domownikach to są cztery kaloryfery po 36,6 C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

O proszę, to ja od 24.11 - 20.01 mam 390 m3, czyli tragedii niema. Tylko że przez ten czas pewnie z 10 wieczorów był grany kominek.

Przyszło rozliczenie półroczne, od 05.11.2015 do 10.05.2016 poszło 959m3 - kwota do zapłacenia w taryfie W2.2 to 1896,51 brutto.

W tym było pewnie z 2tyg dogrzewania kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.