Skocz do zawartości

Jaki prostownik 12V, zamiast LIDLowego?


Flanel

Rekomendowane odpowiedzi

w juli bylem wczoraj wlasnie z takim zamiarem

 

min 180zł za porstownik podobny do tego ze sklepu na L

Jest trochę tańszy i trochę bardziej markowy ;)

http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/akumulatory-samochodowe-i-akcesoria/ladowarki-akumulatorow/ladowarka-do-akumulatorow-608067/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się różnią bo ten z Lidla nie wystartuje ponownie gdy zaniknie napięcie w sieci.

Z instrukcji link w aukcji Allegro) wynika, ze prostownik 1) ładuje nawet kompletnie rozładowane akumulatory - najpierw impulsowo gdy napiecie jest w zakresie 7,5V-10,5V a potem powyżej 10,5V już normalnie 2) Jest przeznaczony dla Lidla ;]  Czyli co, ładowarki przeznaczone na polski rynek sa inne pod tym względem? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji link w aukcji Allegro) wynika, ze prostownik 1) ładuje nawet kompletnie rozładowane akumulatory - najpierw impulsowo gdy napiecie jest w zakresie 7,5V-10,5V a potem powyżej 10,5V już normalnie 2) Jest przeznaczony dla Lidla ;]  Czyli co, ładowarki przeznaczone na polski rynek sa inne pod tym względem? :hmm:

Jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sporadycznego ładowania akku z nissan note benz 1.4

 

Tego lidlowego nie znalazłem, więc co w zamian?

 

Mam tego od 10 lat, naładował kilkadziesiąt aku, radzi sobie ok, odpalam z podłączonymi żabkami jak szybko muszę uruchomić auto. Spełnia wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem , ale jakiś czas temu był podobny wątek i ludzie pisali, że prostowniki zakupione w Lidlu nie chca rozpoczął ładowania zbyt rozładowanego akumulatora

 

Ładują impulsowo jeżeli aku 12V ma napięcie między 7.5 a 10.5V +-0.5V. Jeśli aku ma mniej to można wybrać program ładowania aku 6V (prąd 0.8A) ale ładuje niestety tylko do końcowego napięcia 7.3V +-0.25V co może być niewystarczające aby następnie uruchomić program dla 12V. Moim zdaniem jednak aku kwasowo-ołowiowy rozładowany do napięcia spoczynkowego poniżej 7.5V to już jest złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam bez przesady

można spróbować reanimować bo może jeszcze pojeździć

tak miałem w starej maździe 323

zostawiłem drzwi niedomknięte

rozładował się do 0

po odpaleniu z kabli działał później jeszcze rok do momentu kiedy poszedł na złom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam tego od 10 lat, naładował kilkadziesiąt aku, radzi sobie ok, odpalam z podłączonymi żabkami jak szybko muszę uruchomić auto

 

Z tanich na pewno lepszy niż impulsowy, który posiada mnóstwo taniej chińskiej elektroniki. Nie ma co się w nim zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich na pewno lepszy niż impulsowy, który posiada mnóstwo taniej chińskiej elektroniki. Nie ma co się w nim zepsuć.

 

Nawet nie wnikałem co tam za bebechy, potrzebowałem "prostownika" podjechałem do OBI i kupiłem :) Okazało się, że całkiem fajnie sobie radzi, a ładuję pewnie z 10x częściej akumulatory niż przeciętny Kowalski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego od 10 lat, naładował kilkadziesiąt aku, radzi sobie ok, odpalam z podłączonymi żabkami jak szybko muszę uruchomić auto. Spełnia wymagania.

I co? Podczas pracy rozrusznika nie przepala się bezpiecznik?

BTW w instrukcji tej ładowarki jest takie ostrzeżenie (były ostatnio wątki na ten ten temat)

post-181239-0-99507600-1454344142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Podczas pracy rozrusznika nie przepala się bezpiecznik?

BTW w instrukcji tej ładowarki jest takie ostrzeżenie (były ostatnio wątki na ten ten temat)

czemu mialby przepalac sie bezpiecznik :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Podczas pracy rozrusznika nie przepala się bezpiecznik?

BTW w instrukcji tej ładowarki jest takie ostrzeżenie (były ostatnio wątki na ten ten temat)

 

W instrukcji ładowarki musi być takie ostrzeżenie.

Nie przepala się, raz mi się sfajczył przez 10 lat (bo coś koło tego u mnie) i to wtedy z mojej winy w sensie 'zworki'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu mialby przepalac sie bezpiecznik :hmm:

No przecież rozrusznik pobiera ponad 100 A (wg niektórych źródeł nawet 400). Więc jeśli prostownik jest połączony równolegle z akumulatorem i obydwa zasilają rozrusznik, to na prostownik może przypaść prąd przekraczający 7,5A :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież rozrusznik pobiera ponad 100 A (wg niektórych źródeł nawet 400). Więc jeśli prostownik jest połączony równolegle z akumulatorem i obydwa zasilają rozrusznik, to na prostownik może przypaść prąd przekraczający 7,5A :hmm:

A kręcąc rozrusznikiem nie obawiasz się że wyssie on energię z elektrolitów jednostki sterującej silnika i osprzętu? Lidlowy spokojnie wytrzymuje rozruch bez odłączania od klem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież rozrusznik pobiera ponad 100 A (wg niektórych źródeł nawet 400). Więc jeśli prostownik jest połączony równolegle z akumulatorem i obydwa zasilają rozrusznik, to na prostownik może przypaść prąd przekraczający 7,5A :hmm:

Bzdury

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kręcąc rozrusznikiem nie obawiasz się że wyssie on energię z elektrolitów jednostki sterującej silnika i osprzętu? Lidlowy spokojnie wytrzymuje rozruch bez odłączania od klem.

Ktoś chyba ECU projektował, nie? Natomiast prostownik mikroprocesorowy posiada zabezpieczenia przed zwarciem/przeciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy prostownik posiada zabezpieczenie przeciążeniowe. Niektóre (np: selenoidy) takiego nie potrzebowały. A to co napisałeś powyżej to oczywista oczywistość - w przypadku tego z L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy prostownik posiada zabezpieczenie przeciążeniowe. Niektóre (np: selenoidy) takiego nie potrzebowały.

A ten Einhell to jaki jest? Wygląda na klasyczny transformatorowy z prostownikiem diodowym

A jeszcze co do tego z Lidla http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1795000.html

Czyli to, ze to nie jest prawda, że nie chce się załączać przy zbyt padniętym akumulatorze, tylko nie sygnalizuje tego

Pozostaw go podłączonego do tej ładowarki. To że nie ma żadnych oznak, nie znaczy że nic sie nie dzieje. Dzieje się - aku jest cały czas podładowywany impulsowo do minimalnego poziomu, który umożliwi rozpoczęcie normalnego ładowania. Po jakimś czasie zapali się odpowiedni LED i zacznie się ładowanie standardowe. Bez nerw, wszystko działa poprawnie; mimo że nie daje żadnych oznak działania icon_smile.gif . Podłącz go i jednocześnie podłącz woltomierz do zacisków aku. Zobaczysz, że napięcie powolutku, ale rośnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś taki prostownik:

 

 

 

jakies opinie ?

parametry zadowalające

Z ciekawości http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2087936-60.html

Witam mam ten prostownik od "KUKLA" niby działa ale nie wart tej kasy bardzo słaba jakość wykonania regulacja na pierwotnym uzwojeniu (prosty regulator na triaku) montaż całości wewnątrz to typowy "pająk" amperomierz daleki od prawidłowych wskazań... Pozdrawiam...

Tak więc wątpię, czy to rzeczywiście produkt polski ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2087936-60.html

 

 

Tak więc wątpię, czy to rzeczywiście produkt polski ;]

Raczej polski, chińskie są przeważnie lepiej wykonane :hehe:  Naprawiałem podobny, znaczy nazwa producenta była inna ale obudowa ta sama. 

W środku to naprawdę tandeta najgorszych lotów, nie dość, ze wszystko na pająka to i komponenty najpodlejsze, diody plastikowe i żadnych radiatorów :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej polski, chińskie są przeważnie lepiej wykonane :hehe:  Naprawiałem podobny, znaczy nazwa producenta była inna ale obudowa ta sama. 

W środku to naprawdę tandeta najgorszych lotów, nie dość, ze wszystko na pająka to i komponenty najpodlejsze, diody plastikowe i żadnych radiatorów :no:

Kiedyś dawno widziałem taka polska manufakturę (chyba domofonów) - w hali po jakimś magazynie przy stole siedzieli faceci wyglądający na robotników z budowy i coś lutowali na pająka. Oczywiście warunki pracy jak w starym garażu :no:

Ja bym takiego produktu nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony, dziękować :)

 

Na zdrowie :oki:

Jeśli zdarzyłoby się tak, że po jakimś czasie przestałby działać to nie wyrzucaj go - usterki tych ładowarek są zazwyczaj banalnie proste do naprawy a psują się elementy dostępne i tanie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły business ktoś ma handlu tymi prostownikami, bo w L. były w cenie 50 - 65 zł w zależności od terminu

teraz są już te z wyświetlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły business ktoś ma handlu tymi prostownikami, bo w L. były w cenie 50 - 65 zł w zależności od terminu

teraz są już te z wyświetlaczem

Ni sądzę aby ktoś wykupywał w L. w takiej ilości i wystawiał na Allegro. Hurtowo sprowadza z De albo Cn

Jest tez tańszy http://allegro.pl/przece-ladowarka-prostownik-impulsowy-6-i12v-3-8a-i5947681992.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy markowy, ale zauważyłem pewien szczegół. Gołe krokodylki :facepalm:  Natomiast wszystkie inne prostowniki cytowane w tym wątku mają krokodylki izolowane :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, CTEK

 

Boisz się gołych krokodylków? ;l  i tak zwarcia nimi nie zrobisz.

Mam prostownik kupiony or Ruskich na rynku, też ma gołe krokodylki , parę razy zdarzyło się zrobić przypadkowe zwarcie ale tylko zaiskrzyło. Ruscy to jednak robili solidne rzeczy :ok:

Ale skoro konkurencja ma krokodylki izolowane, to czemu Jula nie? I w dodatku ich prostowniki są droższe? Dla mnie to takie dziadowanie, oszczędzania paru groszy i ośmieszanie się przed konkurencją.

Podobnego jak tu

http://allegro.pl/prostownik-automatyczny-12v-4a-56ah-vorel-82550-i5820880950.html

"amperometr", "rodzaj akumulatora WET" - na pewno nie tłumaczył tego fachowiec. Bo szkoda "firmie" paru zł na porządne tłumaczenie :no:

Poszukałem opinii o tych tanich prostownikach i proszę..http://www.ceneo.pl/17358176#tab=reviews

Najgorszy produkt którego cena nie powinna być wyższa niż 10zł!!!

Ostatnio znajomemu uszkodził się ten prostownik. Jak się okazało nie było dobrego połączenia pomiędzy przewodem a uzwojeniami transformatora i to nie wskutek niedbałego wykonania a konstrukcji transformatora. Otóż jego uzwojenie wykonano z drutu aluminiowego!!! Co jak co ale połączenie przewodu miedzianego z drutem aluminiowym przy pomocy lutowania jest pomysłem kretyńskim i z góry przeznaczonym na jednorazowość sprzętu. Mi na szczęście udało się uratować prostownik ale podejrzewam że w innej sytuacji wylądował by prostownik na śmietniku a użytkownik poszedł by wydać pieniądze na inny sprzęt. Jak w tym przypadku wygląda modna ekologia i ochrona środowiska jak przez głupie oszczędności na materiałach tworzy się na etapie produkcji zwyczajne buble.

Zdecydowanie polecam poszukać majsterkowicza bo za te pieniądze można wykonać samodzielnie tego typu prostownik a nawet lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manton ten CTEK nie zaiskrzy bo to nie trafo od ruskich. Bez podpięcia aku na krokodylkach nie ma napięcia.

 

 

Sam nie wiesz czego chcesz. :facepalm:  Raz piszesz że CTEK zły bo drogi itp. a chińskie tanie badziewia też złe bo tandeta w środku.

 Dobrze wiedzieć ;) 

Nie pisałem ze CTEK jest zły jako taki, tylko ze robi wrażenie "oszczędnego"w  porównaniu z tymi np. z Lidla. A te ostatnie jak wnioskuję z opisów użytkowników wcale nie są złe (mimo, ze produkowane w Chinach), bo działają poprawnie ,  a jeśli coś się popsuje, to łatwo naprawić. Czyli jest to raczej "porządna" chińszczyzna w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.