Skocz do zawartości

Nowa Astra K


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

tak zgadza sie jest to blok alu ...ale wersja 150KM tez widzialem ze jest

 

 

http://otomoto.pl/oferta/opel-meriva-cosmo-ID6yl13z.html

 

http://otomoto.pl/oferta/opel-meriva-cosmo-1-4-120-km-lpg-ID6ykLKR.html

 

 

 

auto ładne i praktyczne, i silniki ma normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wersja wyposazenia? metalik? cos szybko mi w 3miescie 3 miesiace czekania ... napewno kombi? ;) bo cena tez ladna 

1.4 125 koni, enjoy, metalik, fotel ergonomiczny kierowcy, pelne kolo zapasowe, tak kombi, zamówione w pierwszych dniach stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno wersję 125 da się bezpiecznie zrobić do 155 za około 1400 zł

Prawda jest taka że większość tunerów tak na prawdę oszukuje, albo żeby było mniej kontrowersyjnie, leci na gotowcach. Seria a14net/nel zazwyczaj miała więcej koni niż w katalogu. 120 miewały 130. 150 155-160. Na rynku, bez modyfikacji mechanicznej są programy na 165KM. Te na 155 to po prostu wygrana mocniejsza seria. Ale dla klienta lepiej brzmi jak się powie - program dał 45 KM a nie 10 ponad zwykła serię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam.Chce kupic nowa astre K w wersji Enjoy 2016 Twinport 100KM Cena z salonu 61,500,nie wiem co robic,czy warto,jak to jest z MR 17,poradzcie,dopowiedzcie.

Ja za swoją dałem 59.000 wersja Enjoy z pakietem Biznes plus. Silnik ten sam. Auto kupione pod gaz. Jeśli chcesz zamontować gaz i mieć normalny zbiornik ( nie jak ja ok.20 litrowy), proponuje kupić kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 59.000 wersja Enjoy z pakietem Biznes plus. Silnik ten sam. Auto kupione pod gaz. Jeśli chcesz zamontować gaz i mieć normalny zbiornik ( nie jak ja ok.20 litrowy), proponuje kupić kombi.

 

To sie w ogole jakkolwiek odpycha z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4000 rpm auto jedzie z v autostradowa tj. 160 km/h.skrzynia m17.

 

Czyli wychodzi, że w "K" nic się nie zmieniło względej "J" z tym motorem. Jak dla mnie to 4000 obrotów przy 160 km/h to jest mało jak na taki silnik.

Inna sprawa, że jeżeli chce się w miarę jakoś cokolwiek wyprzedzić to trzeba robić mocne redukcje i kręcić motor w okolice 5 tyś.

1.4 to nie jest silnik do dynamicznej jazdy ;]  aczkolwiek mi wystarcza bez problemów :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 59.000 wersja Enjoy z pakietem Biznes plus. Silnik ten sam. Auto kupione pod gaz. Jeśli chcesz zamontować gaz i mieć normalny zbiornik ( nie jak ja ok.20 litrowy), proponuje kupić kombi.

 

Chodzi o dziure na dojazdowke kontra pelny zapas?

Ten 1,4 100km ma hydraulikę, czy szklanki/plytki?

 

PS. Wlasnie wyczytałem, ze toto ma hydraulikę, trzeba się wiec przyjrzeć spraiwe.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie podajcie mi jeszcze ile toto ma obrotow przy 100 i 120km/h.

Z tego co kojarze, moje Astry 4000rpm to cos kolo 120 maja.

 

Moje Combo 1,4 120 KM przy 120 km/h na 6 biegu ma 3000 rpm.

Skrzynia podobno M32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie podajcie mi jeszcze ile toto ma obrotow przy 100 i 120km/h.

Z tego co kojarze, moje Astry 4000rpm to cos kolo 120 maja.

 

Przy 120 jest równe 3000rpm. Przy "setce" nie pamiętam dokładnie ale coś koło 2000 - sprawdzę jutro i napiszę :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że w "K" nic się nie zmieniło względej "J" z tym motorem. Jak dla mnie to 4000 obrotów przy 160 km/h to jest mało jak na taki silnik.

Inna sprawa, że jeżeli chce się w miarę jakoś cokolwiek wyprzedzić to trzeba robić mocne redukcje i kręcić motor w okolice 5 tyś.

1.4 to nie jest silnik do dynamicznej jazdy ;] aczkolwiek mi wystarcza bez problemów :oki:

Zmienił się blok silikonowy. Teraz jest z aluminium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... w K jest aluminiowy a w J nie?

A generalnie pisząc że nic sie nie zmieniło miałem na myśli bardziej charakterystykę.

Co do charakterystyki to nie wiem. Tamten silnik to to samo co Fiatowski 1,4. Nowy z uwagi na Oddzielnie się Fiata ( przejął Dodga) został samodzielnie opracowany przez Chińczyków ( oddział GM), lekko wzorowany na rozwiązaniach Peugeota/BMW ( z Peugeotem mają współpracę - w Paryżu będzie pokazany C3 Picasso, przyszłoroczna Meriva).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplu wyprzedaż trwa cały rok. Ja swoją wynegocjowalem w Dixicar. Ale upusty są wszędzie. Autko z tym silnikiem typowo do miasta. Trasa 4000 obrotów trzeba kręcić.

 

No moment - ten silnik ma odcinkę pewnie w granicach 6000 obr/min, i przy wyprzedzaniu warto każdy silnik ciągnąć w górę (czy to były V6 czy 1.6T w AH tak robiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.