Skocz do zawartości

Zmiana auta - budżet ok 50k


button

Rekomendowane odpowiedzi

Mondeo 1.6 jeździmy już bezproblemowo 6rok

Czego brakuje? Troszkę mocy, troszkę większej kultury pracy silnika (wcześniej było V6 )

 

Jak jeździmy?

Codziennie żona do pracy 2x10km, po drodze odstawia córkę do przedzszkola, zakupy po mieście itp

Raz w tygodniu/na 2 tyodnie trasa 2x80km

Kilka razy w roku większe wyjazdy (morze, góry), wakacje zagramanicą.

Rozważam każdą opcję zasilania - Diesel, LPG, czysta benzyna 

 

Fajnie jakby auto miało sporo miejsca na tylnej kanapie (2 foteliki + miejsce dla 3 osoby)

Automat też będzie zaletą

 

Moje typy to:

- S-Max 

- Toyota Verso 

- Volvo S80 (najbardziej podoba mi się od zawsze sylwetka Sedan) i wiem, że miejsca z tyłu jest podobnie jak w Mondku.

- Laguna III 2.0t ze względu na fajny silnik, podatny na LPG

 

A moze jakiś starszy prestiż ? Np Honda Legend, jakieś BMW lub Audi? Lexus może ?

Nie mam uprzedzeń co do marek, stereotypów.

Edytowane przez button
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo 1.6 jeździmy już bezproblemowo 6rok

Czego brakuje? Troszkę mocy, troszkę większej kultury pracy silnika (wcześniej było V6 )

...

A moze jakiś starszy prestiż ? Np Honda Legend, jakieś BMW lub Audi? Lexus może ?

Nie mam uprzedzeń co do marek, stereotypów.

 

Lexus GS300?  :hmm:

Volvo S80 też będzie ciekawe, ale szukaj raczej poliftowego (zreszta to samo sie tyczy Lexusa GS)   :)

Edytowane przez SzefSzefow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo 1.6 jeździmy już bezproblemowo 6rok

Czego brakuje? Troszkę mocy, troszkę większej kultury pracy silnika (wcześniej było V6 )

 

Jak jeździmy?

Codziennie żona do pracy 2x10km, po drodze odstawia córkę do przedzszkola, zakupy po mieście itp

Raz w tygodniu/na 2 tyodnie trasa 2x80km

Kilka razy w roku większe wyjazdy (morze, góry), wakacje zagramanicą.

Rozważam każdą opcję zasilania - Diesel, LPG, czysta benzyna 

 

Fajnie jakby auto miało sporo miejsca na tylnej kanapie (2 foteliki + miejsce dla 3 osoby)

Automat też będzie zaletą

 

Moje typy to:

- S-Max 

- Toyota Verso 

- Volvo S80 (najbardziej podoba mi się od zawsze sylwetka Sedan) i wiem, że miejsca z tyłu jest podobnie jak w Mondku.

- Laguna III 2.0t ze względu na fajny silnik, podatny na LPG

 

A moze jakiś starszy prestiż ? Np Honda Legend, jakieś BMW lub Audi? Lexus może ?

Nie mam uprzedzeń co do marek, stereotypów.

Zapomnij o Verso-tam wcale nie ma dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Mondeo ci pasuje to czemu nie mondeo np 2.0/1.6 Ecoboost? Albo 2.0 TDCI/HDI

 

http://allegro.pl/ford-mondeo-mk5-2-0-benzyna-240km-zarejestrowany-i6542880346.html

 

50kPLN za Mondeo MKV z 2.0T? ;l  ;l ;l  

Takich cudow to chyba nawet w Radomiu nie ma :hehe:  :hehe: :hehe:  

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby auto miało sporo miejsca na tylnej kanapie (2 foteliki + miejsce dla 3 osoby)

Automat też będzie zaletą

 

Peugeot 5008 - nie jeździłem, ale brałem pod uwagę przy poszukiwaniach samochodu. Chyba sporo miejsca, egzemplarze z fajnym wyposażeniem (panorama), w tej cenie młode roczniki.

Honda CR-V - akceptowalna ilość miejsca, ponadprzeciętna bezawaryjność. Z minusów - wysokie ceny/rocznik.

Subaru Forester - wypadkowa obu powyższych. Ceny za rocznik bliżej Pug'a, sylwetka bliżej Hondy. Miejsce w środku… jakieś tam jest ;] 

 

Z "naleśników" zrezygnowałem dawno temu, więc porady zostawię bardziej zorientowanym ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaskakujące - oglądałem w salonie Toyoty i miałem wrażenie, że jest w miarę ok. Być może 3 oddzielne fotele z tyłu robią takie wrażenie.

Myślałem,że celujesz w używaną MK2-taką trochę testowałem i wtedy zrezygnowałem na rzecz Tourana.Te nowsze pewnie mają więcej miejsca :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 5008 - nie jeździłem, ale brałem pod uwagę przy poszukiwaniach samochodu. Chyba sporo miejsca, egzemplarze z fajnym wyposażeniem (panorama), w tej cenie młode roczniki.

Jak na minivana bardzo dobrze się prowadzi, świetna i wygodna pozycja za kierownicą.

Prowadzi się tak samo wygodnie jak Tourany/Alhambra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm myślałem też o 5008

 

Ja tylko napiszę, że uplasował się na 2giej pozycji w teście Motoru w kategorii obszerności wnętrza/bagażnika/ładowności i ... co nie jest takie oczywiste ... nie za bardzo oszukuje na pojemności bagażnika, co nagminnie zdarza się VAGom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Max - no cóż 2.5T ciężko znaleźć, 2.2TDCI też a do tego ponoć nie najlepszy - ale powinieneś już znaleźć 2.0TDCI 163KM. Jeśli chodzi o kupowanie S-Max'a polecam zajrzeć do jego starszego brata Galaxego - ani znacznie więcej nie pali, trochę dłuższy, parkuje się tak samo - jak ogarniesz S-Maxa to i Galaxego bez problemu. :ok: A w zamian za to ma w standardzie 7 miejsc, przy 7 osobach potrafił zabrać do bagażnika taki wózek:

80ac2835a9f6fda9bd8dd0d4c1079302.jpg

I spokojnie graty na jednodniową wycieczkę do bagażnika również. Oczywiście stelaż i gondolki musiały być złożone - ni mniej ni więcej dawał radę. :ok:

 

I nie mów że 7 miejsc się nie przydaje, mi też miało się przydać dwa razy do roku, a bywało że całymi tygodniami co chwila z tego korzystałem, co prawda mam trójkę dzieci, więc brak wolnych miejsc jak jedziemy w komplecie, ale już bywało że spotkało się kogoś na mieście i dało radę zabrać. :ok:

 

Ja mam 140KM, silnik jest ok, ani szybki, ani wolny, dopakowany trochę się męczy (dwa tygodnie wakacji, 2 rowery dorosłe, 1 rower dla 5 latka - to na haku na platformie, 2 rowerki dziecięce w boksie na dachu, pościele, namioty, klamoty na ciepłe i zimne dni, jedzenie na tydzień - jakieś buliony, przeciery - wszystko własnej roboty) i przy autostradowych 140km/h (średnia wypadła coś 130km/h) ciągnął 9-9.5l. :ok: Na razie robiłem - amory przód 150kkm, duże tuleje tył, krótkie wahacze tył, 165kkm, rura intercooler-kolektor 204kkm, hamulce tył komplet 204kkm, klocki przód 204kkm, klima do trzeciego rządu siedzeń - do FL bodaj była wada i przecierały się przewody spawane przy 180kkm, rozrząd  będzie do robienia przy 240kkm, szykuje się powoli turbo, zawór sterowania turbiny, dziurawy intercooler, amory tył. Do tego wygodny i pakowny - jakość wnętrza straszna bida, aż boli. ;] Z rdzą nie ma problemów tak gdzie nie był naprawiany. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaznaczenia - wyższej niż obecne 1.6 w Mondku (które zbyt kulturalne nie jest)

Dla porównania siostry A4 2.7 V6 TDI pracuje o niebo lepiej, wcześniejsza Mazda 2.5 V6 z LPG pracowała mega miodnie

 

Mój kierownik ma XC90 2.4 klekota i jak mnie przewiózł, to faktycznie tak sobie terkocze. Szału ni ma. Za to jakość wykonania i trwałość super.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstraC -> dzięki za bogatą wypowiedź. Stety/niestety auto kupuje się też oczami i wyraźnie ładniejszy jest S-Max. A czy diesel 2.0 od PSA sprawdza Ci się też w jeżdzie miejskiej?

 

Jeśli chodzi o jazdę miejską - jak krótkie odcinki w zimie, to niestety do 9.5l dochodzi, ale poza tym problemów brak.

 

Ta rura to typowa rzecz, kilma na trzeci rząd siedzeń Ci odpada - mało S-Maxów 7 osobowych - w silniku lubi padać/brudzić się EGR, zawory sterowania turbiną. Odpalał w najgorsze mrozy, nawet z nędznym paliwem i starym filtrem paliwa. Jak na tak duży i ciężki samochód prowadzi się zaskakująco dobrze, ciekawe jest że teraz ma 207kkm najprawdopodobniej fabryczne sprzęgło i dwumasę i jeździ dalej. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś tego przebiegu? Mam 208kkm w SMax i chętnie bym porównał zużycie wnętrza.

 

Dostałem do niego trochę papierów i tak mniej więcej się zgadzało, salon PL miał 4 lata i 150kkm jak go kupowałem i tak na 99.99% było, ale wiesz to używka, zawsze ktoś coś mógłby wykombinować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo 1.6 jeździmy już bezproblemowo 6rok

Czego brakuje? Troszkę mocy, troszkę większej kultury pracy silnika (wcześniej było V6 )

 

A moze jakiś starszy prestiż ? Np Honda Legend, jakieś BMW lub Audi? Lexus może ?

Nie mam uprzedzeń co do marek, stereotypów.

na giełdzie ak cena dużego c-maxa właśnie spadła i jest już sporo bliżej 50tys niż była w pierwszym poście .... chcoiaż kwerstia mocy może byc problematyczna :)

Edytowane przez subim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie rocznika to mam pewne przemyślenia - mój sąsiad ma Vectrę C z okolic 2004/5. Przebieg około 250 tys - stan super, jeździ bezproblemowo

Kilka razy jechałem Golfem 3 1.6 z 1994 - jeździ bez problemu, odpala na dotyk. Zawieszenie ma w zadzwiająco dobrym stanie jak na rocznik. Na liczniku przebieg prawie 300tys

 

Moje Mondeo ma przebieg 210 tys, stan w srodku super, zawieszenie oryginalne rewelacja. Przypuszczam, że do 300 tys będzie nadal ok.

 

Dlatego też jestem skłonny zgodzić się z twierdzeniem, że nie rocznik a stan auta jest ważny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu, bo pojawiła się pewna opcja.

Kolega sprzedaje swojego S-Maxa. 

2007, z polskiego salonu, 2.5 Titanium converse, szklany dach, 197 tys przebiegu (pewne) + LPG

Kolega pedantycznie podchodzi do aut, olej co 10tys, nowy rozrząd, komplet hamulców, 2 komplety kół alu.

 

Ile Waszym zdaniem warto zapłacić?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, bo pojawiła się pewna opcja.

Kolega sprzedaje swojego S-Maxa. 

2007, z polskiego salonu, 2.5 Titanium converse, szklany dach, 197 tys przebiegu (pewne) + LPG

Kolega pedantycznie podchodzi do aut, olej co 10tys, nowy rozrząd, komplet hamulców, 2 komplety kół alu.

 

Ile Waszym zdaniem warto zapłacić?

Widze na ototo moto rozrzut 18-32k. Jak znasz auto i pochodzi z PL to dalbym 30k. Te najtansze to trupy na otototo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35000 - 40000 zł. S-maxy z tym silnikiem w dobrym stanie są rozchwytywane.

Właśnie tak szacuje kolega. Auto ma 2 nowe komplety kół 18 lato + 16 zima,nowy rozrzad z pompą, nowe ksenony, nowe kompletne hamulce. Stan idealny (jeździłem). Instalka LPG kosztowała 6kpln

Kolega ma bzika na punkcie aut jak nikt kogo znam.

Żona twierdzi, że nie kupno 9letniego auta za taką kasę to chyba zły pomysł a ja się mocno zastanawiam. Największe wrażenie robi na mnie silnik w tym aucie, jego moc i kultura pracy.

Edytowane przez button
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak szacuje kolega. Auto ma 2 nowe komplety kół 18 lato + 16 zima,nowy rozrzad z pompą, nowe ksenony, nowe kompletne hamulce. Stan idealny (jeździłem). Instalka LPG kosztowała 6kpln

Kolega ma bzika na punkcie aut jak nikt kogo znam.

Żona twierdzi, że nie kupno 9letniego auta za taką kasę to chyba zły pomysł a ja się mocno zastanawiam. Największe wrażenie robi na mnie silnik w tym aucie, jego moc i kultura pracy.

W czerwcu byłem w Niemczech po S-maxa 2,5 T z 2006 roku i przebiegiem 125kkm na sporym wypasie min: ksenon, navi, szklany dach. Za auto 8300 ojro + akcyza + LPG i robi się 45000. Jak pewne auto to bierz. Nawet jak Ci się znudzi to w każdej chwili sprzedaż bez dużej straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.