Skocz do zawartości

Spalanie samochodow Amerykanskich = EDGE 3.5L / 280KM


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obiegowa opina mowi, ze samochody Made in USA pala mniej niz Europejskie.

Posiadaja silniki o wiekszej pojemnosci skokowej oraz sa one odprezone i pozbawione paliwozernego turbodoladowania.

 

Postanowilem to wiec sprawdzic! 

Samochod Ford EDGE, 3.5L o mocy 280KM. :oki:

 

Zresetowalem wiec komputer pokladowy i przejechalem w Texas'ie 7474 mile / 12,028 km. 

Ok pol roku dojazdow do i z pracy (70mil dziennie / 100km dziennie). Czas calkowity 236 godz.

Co daje srednia predkosc ok 51 km/h _ 32mil/h. A wiec typowa jazda po miescie / mieszana.

 

Srednie spalanie ok. 2 tonowego SUVa to: 8.9l/100 km lub jak kto woli 26mil/gal.

 

Ciekawy jestem Waszych opinii? 

Ile np wynosi srednie spalanie w AUDI Q7 3.0TSI lub w VW Tuareg 3.0TSI?

Chce porownac spalanie w silnikach o zblizonej mocy ale z/bez Turbodoladowania?

 

Pozdrawiam,

 

EDGE spalanie_1.jpg

EDGE spalanie_2.jpg

EDGE 3.5L 280KM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle! W ogóle jakoś Edge mi się podoba jako auto.

 

Cadillac XTS 3.6 bez turbo. Tydzień nim jeździłem jako auto udostępnione przez lokalnego "undertakera". Średnio 22 mile z galona wyszło przy spokojnej jeździe po mieście i bardzo mało autostrad. Natomiast na autostradzie na płaskim terenie pokazywało mniej więcej 29-31 mil z galona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100_0141.JPG.72574b87fe9d971ea257cb71f18efcbb.JPG

 

Płynna jazda włoskim amerykańcem, czyli Lancia Thema 3.6 V6 z AT8. Wyjazd na urlop do Włoch w zeszłym roku. Jazda przepisowa i płynna dała 7,5 na dystanie ponad 1000km.


 

Spalanie mocno wzrasta w korkach, wyprzedzaniu. Po powrocie do Polski średnie spalanie miałem w granicach 9.


 

Ale żeby nie było tak różowo, to wracając ze Szczecina do Opola, przez Berlin przy prędkościach często ponad 200km/h, spalanie ponad 12litrów. IMO silnik jest genialny, bo przed Lancią miałem Alfę 159 z 2.4 JTDm i pry podobnym stylu jazdy Alfa w dizlu paliła tylko o niecały litr mniej od obecnej benzyny mającej prawie 300KM.



 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michal_O napisał:

Co daje srednia predkosc ok 51 km/h _ 32mil/h. A wiec typowa jazda po miescie / mieszana.

 

Ale wiesz, że to co powyżej to jest mega bzdura, jeśli chcesz to wprost przyrównać do PL? Typowa jazda po mieście, w Polsce, daje średnią prędkość w okolicach 22-26km/h. Jazda mieszana, dobije do 35-40km/h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój kompaktowy Chevrolet Cruze 1.8 141 KM, który waży 1,4 tony, w jeździe miejsko-podmiejskiej spala średnio 8 litrów na 100 km. A więc sporo. Średnia prędkość 48 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale wiesz, że to co powyżej to jest mega bzdura, jeśli chcesz to wprost przyrównać do PL? Typowa jazda po mieście, w Polsce, daje średnią prędkość w okolicach 22-26km/h. Jazda mieszana, dobije do 35-40km/h.
 
 

Miasto 50k z ostatnich 1000km jest 24km/h. Trasy po 2.5 do 6km i mazda3 2.0 pb 2006 spaliła 10.8/100km

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kenickie napisał:

Typowa jazda po mieście, w Polsce, daje średnią prędkość w okolicach 22-26km/h. Jazda mieszana, dobije do 35-40km/h.

 

Właśnie miałem o tym napisać: moja średnia to 29-30km/h, miasto nie największe, okazjonalnie jakiś przejazd do sąsiednich gmin. Trudno w PL osiągnąć średnią 51km po mieście... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, romano11 napisał:

 

Właśnie miałem o tym napisać: moja średnia to 29-30km/h, miasto nie największe, okazjonalnie jakiś przejazd do sąsiednich gmin. Trudno w PL osiągnąć średnią 51km po mieście... :phi:

Dlatego napisalem rowniez mieszna: miescie / mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michal_O napisał:

Co daje srednia predkosc ok 51 km/h _ 32mil/h. A wiec typowa jazda po miescie / mieszana.

 

no i to jest właśnie ta różnica pomiędzy Europą, a USA sprawiająca, że nie warto robić takich porównań. Ja mam średnią prędkość w samochodzie służącym do jazdy mieszanej około 40 km/h. I tylko dlatego jest taka wysoka, że codziennie jeżdżę kawałek autostradą, co podnosi tę średnią. W żony samochodzie, który mniej jeździ po autostradzie, średnia jest bliżej 30km/h, a gdybyśmy jeździli tylko po Krakowie, to by było pewnie około 20, jak nie mniej. Średnia prędkość powyżej 50km/h na tak dużym dystansie jaki podajesz, oznacza mało korków, płynną jazdę i niskie spalanie w każdym samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michal_O napisał:

Witam,

 

Obiegowa opina mowi, ze samochody Made in USA pala mniej niz Europejskie.

Posiadaja silniki o wiekszej pojemnosci skokowej oraz sa one odprezone i pozbawione paliwozernego turbodoladowania.

 

 

Mam wrażenie że to sie chyba łatwo zapomina, że styl jazdy w EU jest zupełnie inny niż w USA.

 

Pierwszy lepszy link z filmem z youtube po wpisaniu "USA highway"

 

 

 

Wszystkie pasy jadą z ta sama prędkością ;]

Nie ma nagłego przyśpieszania, zwalniania. Właściwie włączasz tempomat na 100km/h i jedziesz (porównuję do prędkości wyprzedzanego TIRa). A w takim trybie każde auto jest oszczędne :). Około 50 sekundy koleś mówi, że się śpieszy do roboty i ma gdzies mandaty i jedzie 80 mil na godzinę i nazywa to high speed driving. Serio? ;]

 

Dodam jeszcze taką ciekawostkę.

Jeszcze niedawno mieszkałem w Wawie na Ochocie, prace miałem na Mokotowie, około 6km.

Spalanie autem na tej trasie około 15l/100km. Średnio z baku wychodziło około 11-12/100, bo robiłem jeszcze czasem inne odcinki.

 

Teraz przeprowadziłem się pod Warszawę, do roboty mam niecałe 11km i spalanie na tej trasie mam 8/100 ;] To samo miejsce pracy.

Nadal spalam więcej paliwa, ale średnia dużo mniejsza.

A jadę w to samo miejsce.

 

I tutaj takich dwóch właścicielów Mitsubishi Lancera mogłoby się kłócić. Jeden by pisał że Mitsu chla jak smok, a drugi że to oszczędne auto, bo po mieście wciąga 8.

 

Nie da się porównac jazdy po USA z jazdą po EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - Mercedes na trasie Melbourne-Miami-Melbourne miał spalanie 29 MPG = 8.1 litra na setkę. I gdzie te oszczędności związane z małym (3LV6) silniczkiem i lekkim samochodem? Lexus GS460 z 4.6l V8 palił mi tyle samo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rwIcIk napisał:

Dla porównania mój kompaktowy Chevrolet Cruze 1.8 141 KM, który waży 1,4 tony, w jeździe miejsko-podmiejskiej spala średnio 8 litrów na 100 km. A więc sporo. Średnia prędkość 48 km/h.

 

Bo ja wiem czy sporo. 1.2 tce w wydani dig-t też pewnie niewiele mniej by mi spalił. Co innego tsi, tutaj pewnie poniżej 6 daloby się zejść ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:

I tutaj takich dwóch właścicielów Mitsubishi Lancera mogłoby się kłócić. Jeden by pisał że Mitsu chla jak smok, a drugi że to oszczędne auto, bo po mieście wciąga 8.

 

Mój chla - w mieście >12 litrów przy krótkich odcinkach. Za cały okres eksploatacji mam średnią 10,7 przy średniej prędkości z komputera ok 35-38 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 22:52, Michal_O napisał:

Witam,

Obiegowa opina mowi, ze samochody Made in USA pala mniej niz Europejskie.

Posiadaja silniki o wiekszej pojemnosci skokowej oraz sa one odprezone i pozbawione paliwozernego turbodoladowania.

Postanowilem to wiec sprawdzic! 

Samochod Ford EDGE, 3.5L o mocy 280KM. :oki:

 

Twoje pomiary są zupełnie nieporównywalne z warunkami europejskimi. Jeździłem w USA wieloma różnymi samochodami, w większości klasy "full size", ale z bardzo różnymi silnikami, począwszy od zwyczajnych 2-litrowych po takie >300KM. Średnie zużycie paliwa _zawsze_ miałem około 10l/100km. W przypadku samochodów z większymi silnikami, gdyby je przywieźć do PL, na pewno paliłyby kilkanaście litrów, a może i ponad 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.