Skocz do zawartości

I znów JA - WYPADEK PRZYPADEK :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Przyszedł czas na Insignie :( miałem wypadek i teraz martwie się czy mi nie zrobią całki :( , uszkodzenia drzwi przód , drzwi tył , próg , słupek , lusterko błotnik z tyłu i zderzak :( wszystko od strony pasażera , poduszki nie wystrzeliły , prędkość była 55 km/h  , autobus 15 km/h , wieczorkiem wstawie foto ale jak myślicie ? szyby wszystkie całe

szkoda z OC sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fatal napisał:

Witam Was

Przyszedł czas na Insignie :( miałem wypadek i teraz martwie się czy mi nie zrobią całki :( , uszkodzenia drzwi przód , drzwi tył , próg , słupek , lusterko błotnik z tyłu i zderzak :( wszystko od strony pasażera , poduszki nie wystrzeliły , prędkość była 55 km/h  , autobus 15 km/h , wieczorkiem wstawie foto ale jak myślicie ? szyby wszystkie całe

 

Myślę, że bez szklanej kuli będzie ciężko coś orzec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fatal napisał:

Witam Was

Przyszedł czas na Insignie :( miałem wypadek i teraz martwie się czy mi nie zrobią całki :( , uszkodzenia drzwi przód , drzwi tył , próg , słupek , lusterko błotnik z tyłu i zderzak :( wszystko od strony pasażera , poduszki nie wystrzeliły , prędkość była 55 km/h  , autobus 15 km/h , wieczorkiem wstawie foto ale jak myślicie ? szyby wszystkie całe

szkoda z OC sprawcy

Jako, że podałeś rok i wartość auta oraz to, że widząc po fotografiach, że zniszczone jest na tyle, że naprawa będzie nieopłacalna firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci takie odszkodowanie, że kupisz za to samolot i starczy na wczasy AI w Bułgarii.

Kolego za mało danych aby cokolwiek o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego miałem kiedyś Alfie 159. Ciężarówka się przytuliła i przytarła mi dwoje drzwi. Nie był naruszona konstrukcja nadwozia. Naprawiłem w ASO bezgotówkowo z OC sprawcy. Naprawa wyceniona była na kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radar16v napisał:

Coś podobnego miałem kiedyś Alfie 159. Ciężarówka się przytuliła i przytarła mi dwoje drzwi. Nie był naruszona konstrukcja nadwozia. Naprawiłem w ASO bezgotówkowo z OC sprawcy. Naprawa wyceniona była na kilkanaście tysięcy.

A pamiętasz na ile była wyceniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest części sporo ale chce to zrobić dobrze , bo żona mnie zabije ona tak kocha ten samochód :) , bedziemy robic dla siebie więc ma być zrobione dobrze , a pozniej jak bedę sprzedawał to chcę uczciwie podejść do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOGUS napisał:

Kolego wartość z Twojej polisy ac nie ma znaczenia jak robisz z oc sprawcy.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem ale podałem przybliżoną kwotę ubezpieczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fatal napisał:

Tak tylko widzę że u Ciebie poduchy ruszone :(

 

Poducha w fotelu kierowcy i kurtyna. Naprawę pzu wyceniło jak dobrze pamiętam na 30 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, daryka napisał:

 

Poducha w fotelu kierowcy i kurtyna. Naprawę pzu wyceniło jak dobrze pamiętam na 30 kzł.

No to mnie pocieszyłeś powinni robić :) zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30/03/2018 o 18:45, Fatal napisał:

Fotka , na dzień dzisiejszy mam wpisane w ubezpieczeniu AC 32 tys rok 2009

Po zdjęciach wygląda na powierzchowne uszkodzenia - myślę że do 15k się zmieszczą. W zeszłym roku w innej marce za nowe drzwi+ lakierowanie + lusterko + klamka + robocizna wyszło mi ok 6k. Ty masz tu jeszcze drugi drzwi i próg, wiec pewno wyjdzie plus minus razy 2. Jeśli słupek nie jest pogięty, a tylko podrapany przez te wgniecione drzwi, to całki nie będzie. Jesli jednak stwierdzą przesuniecie/wygięcie słupka, to już będzie szkoda całkowita.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Manx napisał:

Po zdjęciach wygląda na powierzchowne uszkodzenia - myślę że do 15k się zmieszczą. W zeszłym roku w innej marce za nowe drzwi+ lakierowanie + lusterko + klamka + robocizna wyszło mi ok 6k. Ty masz tu jeszcze drugi drzwi i próg, wiec pewno wyjdzie plus minus razy 2. Jeśli słupek nie jest pogięty, a tylko podrapany przez te wgniecione drzwi, to całki nie będzie. Jesli jednak stwierdzą przesuniecie/wygięcie słupka, to już będzie szkoda całkowita.

 

 

 

Słupek jest trochę powyginany i rzeczoznawca mówi iż ma wrażenie że jest delikatnie przesunięty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fatal napisał:

Słupek jest trochę powyginany i rzeczoznawca mówi iż ma wrażenie że jest delikatnie przesunięty :(

"ma wrażenie"... no to bardzo konkretny argument. Jeżeli się kieruje wrażeniami, to powinien zmienić zawód :no:. Dopóki tego nie pomierzą, to nie będzie wiadomo na pewno. Trzeba być dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Manx napisał:

"ma wrażenie"... no to bardzo konkretny argument. Jeżeli się kieruje wrażeniami, to powinien zmienić zawód :no:. Dopóki tego nie pomierzą, to nie będzie wiadomo na pewno. Trzeba być dobrej myśli.

ogólnie to był bardzo dziwny ten rzeczoznawca ale zobaczymy co z tego wyjdzie , sam musiałem mu pokazać że jeszcze zderzak jest uszkodzony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fatal napisał:

ogólnie to był bardzo dziwny ten rzeczoznawca ale zobaczymy co z tego wyjdzie , sam musiałem mu pokazać że jeszcze zderzak jest uszkodzony :(

To że są ślepawi to norma. Nie spotkałem jeszcze innego. Pomijają uszkodzenia żeby kwota odszkodowania wyszłą jak najmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2018 o 18:45, Fatal napisał:

Fotka , na dzień dzisiejszy mam wpisane w ubezpieczeniu AC 32 tys rok 2009

IMG_20180328_121334.jpg

Chlopie toz to ocierka. Moj wujek blacharz powiedzialby KOSMETYKA< przepolerowac ijak nowy.

Dach podbilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ozarek napisał:

pokaż to uszkodzenie słupka, bo po tym jednym zzdjęciu to nie wygląda zbyt poważnie.

Zaraz ide do samochodu pomierzyć i zrobie foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle - słupek wygląda tylko na trochę pognieciony przy mocowaniach zawiasów drzwi. Widziałem sporo samochodów po uderzeniach bocznych - nawet bardziej pogniecione słupki nie były przesunięte ani przełamane. Handlarze kupowali, szpachlowali i na rynek. U Ciebie to niemalże kosmetyka. Jedyne co, to trochę wrednie dostałeś bo w mocowanie zawiasów- pilnuj by przy naprawie dobrze wszystko spasowali, bo przez te zagniecenia na słupku jak się nie postarają odpowiedni to możesz mieć drzwi krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Manx napisał:

Nie jest źle - słupek wygląda tylko na trochę pognieciony przy mocowaniach zawiasów drzwi. Widziałem sporo samochodów po uderzeniach bocznych - nawet bardziej pogniecione słupki nie były przesunięte ani przełamane. Handlarze kupowali, szpachlowali i na rynek. U Ciebie to niemalże kosmetyka. Jedyne co, to trochę wrednie dostałeś bo w mocowanie zawiasów- pilnuj by przy naprawie dobrze wszystko spasowali, bo przez te zagniecenia na słupku jak się nie postarają odpowiedni to możesz mieć drzwi krzywo.

Ja wszystko przypilnuje , przed odbiorem bede wszystko sprawdzał dokładnie , mają zrobic tak jak było oryginalnie i mało mnie to interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fatal napisał:

Ja wszystko przypilnuje , przed odbiorem bede wszystko sprawdzał dokładnie , mają zrobic tak jak było oryginalnie i mało mnie to interesuje :)

Wymiana slupka:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/21/16/546/5382/

Tak patrząc jakie elementy są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fatal napisał:

Myślisz że będą wymieniać słupek ?

a jak to chcesz inaczej prawidłowo naprawić?

Element istotny dla bezpieczeństwa i generalnie konstrukcji jest uszkodzony, jak tego nie wymienisz to będzie osłabione w tych punktach i nikt nie przewidzi ile energii przyjmie ani w jaki sposób zareaguje.

Jeżeli element jest dostępny i przewidziany do naprawy to i tak nie ma źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozarek napisał:

a jak to chcesz inaczej prawidłowo naprawić?

Element istotny dla bezpieczeństwa i generalnie konstrukcji jest uszkodzony, jak tego nie wymienisz to będzie osłabione w tych punktach i nikt nie przewidzi ile energii przyjmie ani w jaki sposób zareaguje.

Jeżeli element jest dostępny i przewidziany do naprawy to i tak nie ma źle.

według mnie to są delikatne wgniecenia , ale jak Aso zatwierdzi do wymiany to ok , myślałem tylko że bez wymiany słupka się obejdzie zobaczymy co zatwierdzą do 10 kwietnia mam dostac wycene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.