Skocz do zawartości

Wycena skody


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem demowke w okolicy jak nizej:

  • 26 listopad 2019produkcja Citigo
  • Uruchomienie gwarancji 15 styczeń 2020
  • Citigo style
  • Podwójna podłoga bagażnika
  • Tempomat
  • DAB+
  • Reflektory przeciwmgielne przednie z funkcją corner
  • Podgrzewana przednia szyba z czujnikiem deszczu i zmierzchu
  • Pakiet comfort
  • biala
  • Cena katalogowa 98250zł
  • do zaplacenia 79500zł

 

Imo za duzo sobie zycza, ile wg Was mozna zaproponowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

a ja 3k mniej za identyczną wersję (u mnie był czarny dach jeszcze), prod grudzień 2019, rej styczeń, sprzedaż czerwiec

No wlasnie, tak myslalem powiedziec 75 max i niech sie bujaja jak beda wiecej chcieli. Choc nie wiem, czy i to nie zaduzo, zaraz bedzie mialo 2 lata. Jeszcze muse o przebieg zapytac, bo tym kiero salonu jezdzi teraz.

Przypomnialem sobie ze ta tez ma czarny dach.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zinger napisał:

Ktory rocznik? Nowa czy demo?

 

Demo, grudzień 2019, pierwsza rejestracja 4 styczeń 2020, czyli mniej więcej tak jak Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał:

Skoro katologowo to98 po promocji pewnie z 94 a za, roczna chcą 15k mniej to IMO dobra cena. BTW strasznie to drogie no ale ja to biedny jestem. 

 

To nie jest dobra cena. Ja takie -20% to kręcę na nowe auta do produkcji. Ale to jest elektryk, najtańszy elektryk, i popyt wielokrotnie przewyższa podaż. Jak go @zinger nie kupi teraz to innego elektryka raczej w najbliższym czasie kupi tylko drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

To nie jest dobra cena. Ja takie -20% to kręcę na nowe auta do produkcji. Ale to jest elektryk, najtańszy elektryk, i popyt wielokrotnie przewyższa podaż. Jak go @zinger nie kupi teraz to innego elektryka raczej w najbliższym czasie kupi tylko drożej.

Ja 20℅ to miałem w korpo na premiumy, na demo czy czym tam jest ta skoda mialem podobnie z Cupra włącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zinger said:

Znalazlem demowke w okolicy jak nizej:

  • 26 listopad 2019produkcja Citigo
  • Uruchomienie gwarancji 15 styczeń 2020
  • Citigo style
  • Podwójna podłoga bagażnika
  • Tempomat
  • DAB+
  • Reflektory przeciwmgielne przednie z funkcją corner
  • Podgrzewana przednia szyba z czujnikiem deszczu i zmierzchu
  • Pakiet comfort
  • biala
  • Cena katalogowa 98250zł
  • do zaplacenia 79500zł

 

Imo za duzo sobie zycza, ile wg Was mozna zaproponowac?

 

Zależy trochę od przebiegu, jak będzie więcej niż 10000 km to trzeba coś urwać. 

W każdym razie, 79500 zł za prawie nowego elektryka to nie jest dużo (ale negocjować zawsze można).

Myślę, że ta Skoda nie będzie długo czekać na kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HelixSv napisał:

 

Zależy trochę od przebiegu, jak będzie więcej niż 10000 km to trzeba coś urwać. 

W każdym razie, 79500 zł za prawie nowego elektryka to nie jest dużo (ale negocjować zawsze można).

Myślę, że ta Skoda nie będzie długo czekać na kupca.

Poki co jestem pierwszym z ktorym rozmawiaja, bo jak u nich bylem to gosc jezcze nie potrafil podac ceny, dopiero dzisiaj przyslal.

 

Znalazlem jeszcze vw upa z 2018 ale juz uzywka, chyba 25kkm przebieg, za 65k wyjsciowo.

 

Wezcie pod uwage ze te auta na starcie byly cos 8k tansze a tu cfaniaki podaja cene wyjsciowa bez tej znizki inauguracyjnej.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, zinger said:

Poki co jestem pierwszym z ktorym rozmawiaja, bo jak u nich bylem to gosc jezcze nie potrafil podac ceny, dopiero dzisiaj przyslal.

 

Znalazlem jeszcze vw upa z 2018 ale juz uzywka, chyba 25kkm przebieg, za 65k wyjsciowo.

 

Wezcie pod uwage ze te auta na starcie byly cos 8k tansze a tu cfaniaki podaja cene wyjsciowa bez tej znizki inauguracyjnej.

 

Ten e-up z 2018 ma dużo mniejszą baterię. Nie warto.

 

Ceny historyczne nie mają większego znaczenia. Ważne, ile kosztuje teraz nowa i czy jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HelixSv napisał:

 

Ten e-up z 2018 ma dużo mniejszą baterię. Nie warto.

 

Ceny historyczne nie mają większego znaczenia. Ważne, ile kosztuje teraz nowa i czy jest dostępna.

Dzieki, nie wiedzialem ze tam siedzi mniejsza bateria.

 

Gosc mowil ze to juz nie bedzie produkowane, trza brac bo to okaze sie bialy kruk niedlugo😁

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

No wlasnie, tak myslalem powiedziec 75 max i niech sie bujaja jak beda wiecej chcieli. Choc nie wiem, czy i to nie zaduzo, zaraz bedzie mialo 2 lata. Jeszcze muse o przebieg zapytac, bo tym kiero salonu jezdzi teraz.

Przypomnialem sobie ze ta tez ma czarny dach.

Nie wiem jak jest teraz (choć z tego co ludzie piszą lepiej nie jest). Ja dzwoniłem do salonu w godzinę od wystawienia ogłoszenia i byłem już którąś osobą pytającą o auto. Pierwsza informacja była taka, że auto sprzedane, ale po sprawdzeniu z innym sprzedawcą okazało się, że klient jeszcze się wstrzymał. Miałem 30min na podjęcie decyzji. O pytanie nt rabatu zareagowali lekkim śmiechem :).

Porównaj sobie rabat blisko 20kzł w stosunku do innych aut z tego segmentu, czy przedziału kwotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Gosc mowil ze to juz nie bedzie produkowane, trza brac bo to okaze sie bialy kruk niedlugo😁

 

Obawiam się że tak może się to skończyć, nie opłaca się wkładać takiej baterii do tak taniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wujek napisał:

Za auto do miasta. No ale jak się chce automat to wśród klasyków bez prądu nie ma wyboru. 

 

Jest Yaris Hybrid, ale na niego zielonych blach nie dostaniesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

Jest Yaris Hybrid, ale na niego zielonych blach nie dostaniesz.

Gdyby byly, to bym yarisa bral, mimo, ze ma fatalnie brzmiacy silnik i jest ogolnie glosny. Bo ta skoda, to jakby z innej epoki auto. Dawno nie siedzialem w tak nisko budzetowym aucie. Niby wyposazenie ma calkiem ok jak na miejskie wozidlo, ale gole blachy na drzwiach... czulem sie jakbym w maluchu siedzial. No i powiem szczerze jest opor psychologiczny, zeby na takie cos wylozyc 80k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

Gdyby byly, to bym yarisa bral, mimo, ze ma fatalnie brzmiacy silnik i jest ogolnie glosny. Bo ta skoda, to jakby z innej epoki auto. Dawno nie siedzialem w tak nisko budzetowym aucie. Niby wyposazenie ma calkiem ok jak na miejskie wozidlo, ale gole blachy na drzwiach... czulem sie jakbym w maluchu siedzial. No i powiem szczerze jest opor psychologiczny, zeby na takie cos wylozyc 80k. 

 

Wiesz, jak nie jesteś przekonany to szukaj innego auta. Ja sobie rok temu powiedziałem, że jak wyposażony pod kokardę citigo będzie w cenie golasa to biorę, niezależnie od tego czy to będzie kwestia dotacji czy dobrego rabatu. Jak wyszło z dotacjami każdy widzi, tak więc wyszło jak wyszło. Jestem bardzo zadowolony z tego auta, na tyle że moja Astra od tygodnia stoi nieruszona pod blokiem, bo albo pomykam Citigo, albo korzystając z ostatnich ciepłych dni, Miatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

 

Wiesz, jak nie jesteś przekonany to szukaj innego auta. Ja sobie rok temu powiedziałem, że jak wyposażony pod kokardę citigo będzie w cenie golasa to biorę, niezależnie od tego czy to będzie kwestia dotacji czy dobrego rabatu. Jak wyszło z dotacjami każdy widzi, tak więc wyszło jak wyszło. Jestem bardzo zadowolony z tego auta, na tyle że moja Astra od tygodnia stoi nieruszona pod blokiem, bo albo pomykam Citigo, albo korzystając z ostatnich ciepłych dni, Miatą.

Nie tyle przekonany, co nie na musiku. Generalnie chcialbym miec ev w garazu, chociaz to w sumie auto dla zony, nie dla mnie, ale pewnie byloby jak u Ciebie, ze bym tym a nie swoim jezdzil, jakby wolne stalo. Z drugiej strony zona mowi, ze ona moze jeszcze Scenikiem jezdzic, a z samym autem nic sie niepokojacego nie dzieje poki co, jest na gaz, wiec koszt paliwa niewiele wiekszy niz pradu, biorac pod uwage male przebiegi, jakie sie ostatnio z powodu wirusa robi. Wiec to w sumie bardziej fanaberia niz koniecznosc.

No i ja nie chce tego ostatecznie kupic tylko wziasc w leasing/najem. Przy 20% wplacie rata mies 890zl, ale bez ubezp czy innych uslug. Patrze teraz na kalkulator skody i np przy podobnych parametrach na Kamiqa rata mies jest 150zl nizsza.

Dlatego, pocisne ich z cena, jak sie zapra, to odpuszcze i nie bede plakal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

Gdyby byly, to bym yarisa bral, mimo, ze ma fatalnie brzmiacy silnik i jest ogolnie glosny. Bo ta skoda, to jakby z innej epoki auto. Dawno nie siedzialem w tak nisko budzetowym aucie. Niby wyposazenie ma calkiem ok jak na miejskie wozidlo, ale gole blachy na drzwiach... czulem sie jakbym w maluchu siedzial. No i powiem szczerze jest opor psychologiczny, zeby na takie cos wylozyc 80k. 

Ja mam dokładnie odwrotne odczucia. Jeżeli chodzi o boczki to ostatnim takim autem co jechałem to było CC :), ale osobiście mi to nie przeszkadza a dzieciaki powiedziały, że fajny bajer bo widać jaki kolor ma auto :). Siedzenia jakby przeniesione z większego auta, całkiem wygodne i .. spore. Szyba przednia dość daleko bo jest mocno pochylona co też daje wrażenie przestrzeni. Deska prosta ale czytelna, całkiem dobre audio jak na takie auto, do tego w środku cisza i super przyspieszenie. Też pozytywnie byłem zaskoczony zawieszeniem i trzymaniem się auta na drodze. Może miałem deko inne wymagania, ale mniejsze auto było plusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Ja mam dokładnie odwrotne odczucia. Jeżeli chodzi o boczki to ostatnim takim autem co jechałem to było CC :), ale osobiście mi to nie przeszkadza a dzieciaki powiedziały, że fajny bajer bo widać jaki kolor ma auto :). Siedzenia jakby przeniesione z większego auta, całkiem wygodne i .. spore. Szyba przednia dość daleko bo jest mocno pochylona co też daje wrażenie przestrzeni. Deska prosta ale czytelna, całkiem dobre audio jak na takie auto, do tego w środku cisza i super przyspieszenie. Też pozytywnie byłem zaskoczony zawieszeniem i trzymaniem się auta na drodze. Może miałem deko inne wymagania, ale mniejsze auto było plusem. 

Jesli chodzi o prowadzenie to sie zgadzam, calkiem fajnie sie jechalo.

 

Ale po przesiadce z Leafa i MX30 (tymi dwoma jezdzilismy przed skoda) to jakbym sie o epoke albo dwie cofnal ;)

Odpalanie z kluczyka, gola blacha, plastik fantastik. Oczywiscie mialem swiadomosc, ze to budzetowe auto ale ale az tak, to nie. 15 letni scenic zony sprawia imo lepsze wrazenie jesli o srodek chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Jesli chodzi o prowadzenie to sie zgadzam, calkiem fajnie sie jechalo.

 

Ale po przesiadce z Leafa i MX30 (tymi dwoma jezdzilismy przed skoda) to jakbym sie o epoke albo dwie cofnal ;)

Odpalanie z kluczyka, gola blacha, plastik fantastik. Oczywiscie mialem swiadomosc, ze to budzetowe auto ale ale az tak, to nie. 15 letni scenic zony sprawia imo lepsze wrazenie jesli o srodek chodzi.

Widzisz co komu. Mnie właśnie Leaf (poprzedni) rozczarował. Mimo, że przez bodajże 15 lat nie miałem do czynienia z autami małymi to Skoda mnie pozytywnie zaskoczyła i nie miałem się do czego przyczepić. No może poza brakiem lampki z tyłu i właśnie tym dziwnym odpalaniem z kluczyka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, sherif said:

Widzisz co komu. Mnie właśnie Leaf (poprzedni) rozczarował. Mimo, że przez bodajże 15 lat nie miałem do czynienia z autami małymi to Skoda mnie pozytywnie zaskoczyła i nie miałem się do czego przyczepić. No może poza brakiem lampki z tyłu i właśnie tym dziwnym odpalaniem z kluczyka :).

 

Według mnie deska rozdzielcza Leafa jest brzydka, przypadkowa i pozbawiona stylu. 

Ale pewnie można się przyzwyczaić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze jeszcze z teamtem, biore pod rozwage nowke, bo co prawda drozsza, ale znacznie korzystniejsze finansowanie powoduje (117% vs 100%), ze rata leasingowa wychodzi praktycznie taka sama, tylko wplata deko wyzsza bo od wyzszej wartosci. Zobaczymy. Generalnie zostaly pojedyncze sztuki, lipa ze na demowki nie daja promocyjnego leasingu jak na nowe. A rozmowa o cenie nowej to ciezki temat, nie chca nic schodzic.

 

Ale mam pytanie o opony. Podobno w wersji Style sa opony 185/50/16. Z tego co patrzylem na zimowki to jakies chore ceny i malo tego, caloroczne jeszcze gorzej. Mozna jakis alternatywny, bardziej popularny rozmiar zalozyc? Jakie Wy macie zimowki albo caloroczne w swoich?

 

Jak wyglada koszt serwisu, dostaliscie w cenie auta, czy placicie za przeglady i ile to wychodzi?

 

Ile, z ciekawosci, placicie za ubezp? (zakladam ze max znizki).

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ubezpieczenie wyszło lekko poniżej 2k z podwyższoną, stałą sumą ubezpieczenia. Opon jeszcze nie ruszałem. Przeglądy dostałem niby za darmo, ale one właściwie nic nie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, format napisał:

U mnie ubezpieczenie wyszło lekko poniżej 2k z podwyższoną, stałą sumą ubezpieczenia. Opon jeszcze nie ruszałem. Przeglądy dostałem niby za darmo, ale one właściwie nic nie kosztują.

Z ubezp tak wlasnie myslalem, niestety przy nowym w leasingu pierwszy rok trzeba u nich brac, a to ponad 3k wychodzi.

 

Zerknij sobie na opony bo sie mozna zdziwic.

Ostatnio kupowalem 205/55/16 caloroczne GY za 1200 komplet.

W rozmiarze skody, raz ze wybor marny, dwa jakies lepsze ponad 2k wychodza. Lekki kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezp tak wlasnie myslalem, niestety przy nowym w leasingu pierwszy rok trzeba u nich brac, a to ponad 3k wychodzi.
 
Zerknij sobie na opony bo sie mozna zdziwic.
Ostatnio kupowalem 205/55/16 caloroczne GY za 1200 komplet.
W rozmiarze skody, raz ze wybor marny, dwa jakies lepsze ponad 2k wychodza. Lekki kosmos.
Wiem o tym, ale jakoś nie stresują mnie tego typu wydatki

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 15:31, zinger napisał:

Walcze jeszcze z teamtem, biore pod rozwage nowke, bo co prawda drozsza, ale znacznie korzystniejsze finansowanie powoduje (117% vs 100%), ze rata leasingowa wychodzi praktycznie taka sama, tylko wplata deko wyzsza bo od wyzszej wartosci. Zobaczymy. Generalnie zostaly pojedyncze sztuki, lipa ze na demowki nie daja promocyjnego leasingu jak na nowe. A rozmowa o cenie nowej to ciezki temat, nie chca nic schodzic.

 

Ale mam pytanie o opony. Podobno w wersji Style sa opony 185/50/16. Z tego co patrzylem na zimowki to jakies chore ceny i malo tego, caloroczne jeszcze gorzej. Mozna jakis alternatywny, bardziej popularny rozmiar zalozyc? Jakie Wy macie zimowki albo caloroczne w swoich?

 

Jak wyglada koszt serwisu, dostaliscie w cenie auta, czy placicie za przeglady i ile to wychodzi?

 

Ile, z ciekawosci, placicie za ubezp? (zakladam ze max znizki).

To jest co otrzymałem w mailu od VW na zapytanie homologacyjne dla eCitygo

Podstawowe opony koła i opony:

185/50 R16 81H / 6,0JX16 ET43 / B / C1

Pozostałe homologowane, ale z możliwym wpływem na zużycie energii ze względu na opór toczenia:

85/55 R15 82T M+S / 5,5JX15 ET41

185/55 R15 82H / 5,5JX15 ET41

165/65 R15 81T / 5,0JX15 ET35

165/65 R15 81T M+S / 5,0JX15 ET35

165/70 R14 81T M+S / 5,0JX14 ET35

165/70 R14 81T / 5,0JX14 ET35

185/50 R16 81H / 6,0JX16 ET43

 

Tydzień temu zmieniłem na

165/70 R14 81T M+S i jest ok. Chciałem uniwersalne kupić, ale trochę szkoda było mi nowych opon i ładnych felg na zimę :).

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 16:30, zinger napisał:

Z ubezp tak wlasnie myslalem, niestety przy nowym w leasingu pierwszy rok trzeba u nich brac, a to ponad 3k wychodzi.

 

Zerknij sobie na opony bo sie mozna zdziwic.

Ostatnio kupowalem 205/55/16 caloroczne GY za 1200 komplet.

W rozmiarze skody, raz ze wybor marny, dwa jakies lepsze ponad 2k wychodza. Lekki kosmos.

Przy kredycie tak samo.

To leasing na firmę? Dostałem leasing na osobę prywatną to był znacznie droższy od kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sherif napisał:

To jest co otrzymałem w mailu od VW na zapytanie homologacyjne dla eCitygo

Podstawowe opony koła i opony:

 

 

185/50 R16 81H / 6,0JX16 ET43 / B / C1

 

 

Pozostałe homologowane, ale z możliwym wpływem na zużycie energii ze względu na opór toczenia:

 

 

85/55 R15 82T M+S / 5,5JX15 ET41

 

 

185/55 R15 82H / 5,5JX15 ET41

 

 

165/65 R15 81T / 5,0JX15 ET35

 

 

165/65 R15 81T M+S / 5,0JX15 ET35

 

 

165/70 R14 81T M+S / 5,0JX14 ET35

 

 

165/70 R14 81T / 5,0JX14 ET35

 

 

185/50 R16 81H / 6,0JX16 ET43

 

 

Tydzień temu zmieniłem na

165/70 R14 81T M+S i jest ok. Chciałem uniwersalne kupić, ale trochę szkoda było mi nowych opon i ładnych felg na zimę :).

 

 

Style w standardzie ma 16, a z powyzszego wynika, ze w tym rozmiarze nie ma zamiennika 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sherif napisał:

Przy kredycie tak samo.

To leasing na firmę? Dostałem leasing na osobę prywatną to był znacznie droższy od kredytu.

Na firme, celuje w leasing niskich rat, bo nie planuje zostawiac auta po 3 latach. Co ciekawe jest to leasing 0% czy tam 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Na firme, celuje w leasing niskich rat, bo nie planuje zostawiac auta po 3 latach. Co ciekawe jest to leasing 0% czy tam 100%.

To jaki wyjdzie koszt roczny takiego auta i jaki limit km?

Szacunkowo bez paliwa wiadomo ile wyjdzie zł/km? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mrBEAN napisał:

To jaki wyjdzie koszt roczny takiego auta i jaki limit km?

Szacunkowo bez paliwa wiadomo ile wyjdzie zł/km? 

Przy wplacie 20%, mies rata to ok 850brutto bez ubezp do 1050brutto z KOM i GAP. Ubezp kom jest u nich obowiazkowe na 1 rok 3.5%, potem mozna probowac zmienic. GAP jest nieobowiazkowy i na 3 lata kosztuje ok 2100, ale znalazlem za 1400. Limit 15kkm, przy 10kkm rata jest ok 40zl nizsza.

Wykup nieobowiazkowy 47% po 3 latach.

 

Policzylem zgrubnie korzysci podatkowe i zamiane na ev obecnego auta zony i wyszlo mi, ze realnie bedzie to koszt ok 30k za 3 lata.

 

Pisze o aucie nowym, cena ok 95kkm. Rabat max 1500zl, rozmawialem z kilkoma dalerami i ciezki temat. Tych aut jest kilka/kilkanadcie szt lacznie.

 

Na demowki sa lepsze ceny, mam oferte za 79kkm o czym pisalem, ale na demo nie ma promocyjnego finansowania i rata wychodzi podobnie (koszt 117%) jedynie wplata nizsza bo od nizszej kwoty.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zinger napisał:

Przy wplacie 20%, mies rata to ok 850brutto bez ubezp do 1050brutto z KOM i GAP. Ubezp kom jest u nich obowiazkowe na 1 rok 3.5%, potem mozna probowac zmienic. GAP jest nieobowiazkowy i na 3 lata kosztuje ok 2100, ale znalazlem za 1400. Limit 15kkm, przy 10kkm rata jest ok 40zl nizsza.

Wykup nieobowiazkowy 47% po 3 latach.

 

Policzylem zgrubnie korzysci podatkowe i zamiane na ev obecnego auta zony i wyszlo mi, ze realnie bedzie to koszt ok 30k za 3 lata.

 

Pisze o aucie nowym, cena ok 95kkm. Rabat max 1500zl, rozmawialem z kilkoma dalerami i ciezki temat. Tych aut jest kilka/kilkanadcie szt lacznie.

 

Na demowki sa lepsze ceny, mam oferte za 79kkm o czym pisalem, ale na demo nie ma promocyjnego finansowania i rata wychodzi podobnie (koszt 117%) jedynie wplata nizsza bo od nizszej kwoty.

Nie chcesz wykupować to finalnie ile trzeba wydać przez te 3 lata łącznie?
Dla ułatwienia nie mieszajmy odpisów podatkowych na razie. 
Przyjmijmy wariant limitu km, który Cię interesuje. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, zinger said:

Przy wplacie 20%, mies rata to ok 850brutto bez ubezp do 1050brutto z KOM i GAP. Ubezp kom jest u nich obowiazkowe na 1 rok 3.5%, potem mozna probowac zmienic. GAP jest nieobowiazkowy i na 3 lata kosztuje ok 2100, ale znalazlem za 1400. Limit 15kkm, przy 10kkm rata jest ok 40zl nizsza.

Wykup nieobowiazkowy 47% po 3 latach.

 

Czyli utrata wartosci to ponad 50% w 3 lata... 

Te cirka 30kPLN kosztow to juz uwzglednia roznice w paliwie miedzy EV a spalinowka w tym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mrBEAN said:

Nie chcesz wykupować to finalnie ile trzeba wydać przez te 3 lata łącznie?
Dla ułatwienia nie mieszajmy odpisów podatkowych na razie. 
Przyjmijmy wariant limitu km, który Cię interesuje. 
 

 

20%*95kPLN + 36*850PLN co daje prawie 50kPLN za 3 lata bez ubezpieczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Nie chcesz wykupować to finalnie ile trzeba wydać przez te 3 lata łącznie?
Dla ułatwienia nie mieszajmy odpisów podatkowych na razie. 
Przyjmijmy wariant limitu km, który Cię interesuje. 
 

Samych wydatkow bedzie 53% wartosci poczatkowej czyli ok 50tys.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 16:20, format napisał:

Ale to jest elektryk, najtańszy elektryk, i popyt wielokrotnie przewyższa podaż. Jak go @zinger nie kupi teraz to innego elektryka raczej w najbliższym czasie kupi tylko drożej.

To oznacza tylko, że najwyraźniej to nie jest jeszcze dobry moment za zakup elektryka, jeśli ktoś nie musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Style w standardzie ma 16, a z powyzszego wynika, ze w tym rozmiarze nie ma zamiennika 😕

Przecież homologacja jest per model a nie wersja wyposażenia. Wszystkie wyżej są dopuszczone w tym aucie.

 

Godzinę temu, zinger napisał:

Na firme, celuje w leasing niskich rat, bo nie planuje zostawiac auta po 3 latach. Co ciekawe jest to leasing 0% czy tam 100%.

Ok. W moim przypadku była mega słaba oferta na wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zinger napisał:

Samych wydatkow bedzie 53% wartosci poczatkowej czyli ok 50tys.

 

Czyli 50.000.

Ubezpieczenie: 3 lata po ok. 3000-3500 zł rocznie znając życie, przyjmijmy 10.000 za 3 lata dla uproszczenia.

 

60.000 zł bez paliwa przy przebiegu 45000 km = 1,33 zł za km

Przy 36000 km = 1,66 zł za km

 

I teraz absolutnie bez zgryźliwości. 

Od dłuższego czasu próbuję zrozumieć fenomen tych wynajmów długoterminowych i nadal ciężko mi to objąć rozumem.

Co dla Ciebie jest tak atrakcyjnego w tym wynajmie, że go w ogóle rozważasz i nie decydujesz się na normalny leasing?

Bo ekonomicznie toto się nijak nie spina.

 

///

Aktualnie kupno nowego EV w niskim budżecie jest obarczone sporym ryzykiem, z uwagi na wiszące w powietrzu dopłaty, które teoretycznie powinny zostań wznowione w nowej formie. Mowa tu o ok. 30% ceny, więc ma co psuć rynek. (choć wiadomo jak to u nas jest i może być różnie 😄 )

 

Osobiście aktualnie bym kupował jakieś świeże używki, dopóki sytuacja się nie wyklaruje z dopłatami lub baaaardzo mocno wynegocjowane tematy.

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Czyli 50.000.

Ubezpieczenie: 3 lata po ok. 3000-3500 zł rocznie znając życie, przyjmijmy 10.000 za 3 lata dla uproszczenia.

 

60.000 zł bez paliwa przy przebiegu 45000 km = 1,33 zł za km

Przy 36000 km = 1,66 zł za km

 

I teraz absolutnie bez zgryźliwości. 

Od dłuższego czasu próbuję zrozumieć fenomen tych wynajmów długoterminowych i nadal ciężko mi to objąć rozumem.

Co dla Ciebie jest tak atrakcyjnego w tym wynajmie, że go w ogóle rozważasz i nie decydujesz się na normalny leasing?

Bo ekonomicznie toto się nijak nie spina.

Juz pisalem, ze na 3 lata ta elektryczna mydeliczka bedzie mnie kosztowala, mniej wiecej, 30tys jesli zamienie za aktualne auto zony (to tez pali, psuje sie, trzeba ubezpieczac itp). Ale zgadzam sie, zskup tego auta to bedzie fanaberia nie koniecznosc.

 

A dlaczego mysle o najmie? Bo wciagnalem moje auto w ST i je amortyzuje ( dla mnie czysty zysk bo juz kase na nie wczesniej wydaem, zanim jdg zalozylem). Ale to oznacza, ze bedzie pozniej musialo zostac na dluzej, chyba ze znajde kupca firmowego albo pokombinuje z darowizna... Zamiast kombinowac moze je przejac zona i dalej ujezdzac.

Wiec na ten czas mysle o takiej formie jak najem, bo po tym okresie nie chce tego auta zostawiac z ww powodow.

Szczegolnie, ze jest opcja z zerowym leasingiem w przypadku tej skody. 

 

Inaczej zostanie z 13letnim Scenikiem (na ten moment) ktory nie bedzie wiecze bezawaryjny, jeszcze blisko 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.