Skocz do zawartości

Leasing a inflacja


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do leasingowych wymiataczy: czy całkowite przerzucanie ryzyka związanego z inflacją, stopami procentowymi, itp. na korzystającego, bez możliwości wypowiedzenia umowy, było praktykowane od zawsze, czy to relatywnie niedawny punkt w OWUL? 

Toyota i VW widzę, że takie zapisy mają i przyznam, że daje to do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, luccass said:

Pytanie do leasingowych wymiataczy: czy całkowite przerzucanie ryzyka związanego z inflacją, stopami procentowymi, itp. na korzystającego, bez możliwości wypowiedzenia umowy, było praktykowane od zawsze, czy to relatywnie niedawny punkt w OWUL? 

Toyota i VW widzę, że takie zapisy mają i przyznam, że daje to do myślenia. 

 

Wg mnie standard, tak samo jak przy kazdym innym kredycie o zmiennej stopie % :ok:

Calkowity koszy leasingu jaki Ci podaja, jest przy zalozeniu, ze stopy sie nie zmienia...

Czy masz indeksowany ten leasing? pewnie WIBORem 1M lub 3 M..

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luccass napisał:

Pytanie do leasingowych wymiataczy: czy całkowite przerzucanie ryzyka związanego z inflacją, stopami procentowymi, itp. na korzystającego, bez możliwości wypowiedzenia umowy, było praktykowane od zawsze, czy to relatywnie niedawny punkt w OWUL? 

Toyota i VW widzę, że takie zapisy mają i przyznam, że daje to do myślenia. 

Normalna sprawa od zawsze.

Nienormalne natomiast od dłuższego czasu są stopy procentowe ale to się niedługo powinno zmienić ;]

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Maciej__ said:

 

Wg mnie standard, tak samo jak przy kazdym innym kredycie o zmiennej stopie % :ok:

Calkowity koszy leasingu jaki Ci podaja, jest przy zalozeniu, ze stopy sie nie zmienia...

Czy masz indeksowany ten leasing? pewnie WIBORem..

Tak, wyliczenie jest w oparciu o WIBOR, ale dlaczego OWUL oprócz WIBORU także wspomina o inflacji i stopach procentowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luccass napisał:

Tak, wyliczenie jest w oparciu o WIBOR, ale dlaczego OWUL oprócz WIBORU także wspomina o inflacji i stopach procentowych? 

Żeby w sądzie nie było haków na nich.

To jest tłumaczenie jak krowie na rowie, co z czym się je i z czego wynika.

U nas się robi Ameryka Panie. Lud ciemny, a w sądzie waleczny :hehe:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, luccass napisał:

Pytanie do leasingowych wymiataczy: czy całkowite przerzucanie ryzyka związanego z inflacją, stopami procentowymi, itp. na korzystającego, bez możliwości wypowiedzenia umowy, było praktykowane od zawsze, czy to relatywnie niedawny punkt w OWUL? 

Toyota i VW widzę, że takie zapisy mają i przyznam, że daje to do myślenia. 

 

Od początku pandemii koszty jednego z moich leasingów spadły i to dość znacznie w związku z obniżką stóp.

Inny ma stałe stawki i nic się nie zmieniło. To ja wolę ten zależny od stóp.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Od początku pandemii koszty jednego z moich leasingów spadły i to dość znacznie w związku z obniżką stóp.
Inny ma stałe stawki i nic się nie zmieniło. To ja wolę ten zależny od stóp.
 
No dobrze, ale ja zapytałem o inflację. Czy w Twoim przypadku finansujący zostawił sobie furtkę na skorygowanie raty w przypadku wystrzelenia w kosmos inflacji przy stałych stopach procentowych? Innym pytaniem jest jak wtedy zachowa się WIBOR, ale to musiałbym doczytać.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, luccass said:

No dobrze, ale ja zapytałem o inflację. Czy w Twoim przypadku finansujący zostawił sobie furtkę na skorygowanie raty w przypadku wystrzelenia w kosmos inflacji przy stałych stopach procentowych? Innym pytaniem jest jak wtedy zachowa się WIBOR, ale to musiałbym doczytać.

tapatalked
 

 

A jak konkretnie brzmi ten zapis? O ile moze sobie "skorygowac" i konkretnie co w takim ukladzie?

Bo WIBOR jednak jest dosc mocno skorelowany z inflacja (oficjalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Maciej__ said:

 

A jak konkretnie brzmi ten zapis? O ile moze sobie "skorygowac" i konkretnie co w takim ukladzie?

Bo WIBOR jednak jest dosc mocno skorelowany z inflacja (oficjalna)

Brzmi strasznie ogólnikowo, co IMO daje niezłe pole do popisu finansującemu. W obecnym leasingu nie mam takich kwiatków, a uzależnienie raty od WIBOR jednak jest zdefiniowane pewnymi liczbami.

 

2020_11_03 08_45 Office Lens.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, luccass napisał:

No dobrze, ale ja zapytałem o inflację. Czy w Twoim przypadku finansujący zostawił sobie furtkę na skorygowanie raty w przypadku wystrzelenia w kosmos inflacji przy stałych stopach procentowych? Innym pytaniem jest jak wtedy zachowa się WIBOR, ale to musiałbym doczytać.

 

Indeksowanie jest chyba WIBOREM z tego co pamiętam. Ale to jest IMO z grubsza powiązane. Chyba że chcą dowolnie w oparciu o inflację sobie umowę zmieniać, to wtedy bym się nie zgodził na takie brzmienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, luccass said:

Brzmi strasznie ogólnikowo, co IMO daje niezłe pole do popisu finansującemu. W obecnym leasingu nie mam takich kwiatków, a uzależnienie raty od WIBOR jednak jest zdefiniowane pewnymi liczbami.

 

Jak znam zycie to wiekszosc leasingobiorcow nawet tego nie czyta ;] IMHO to zwykla dupokrytka.

Wyjscia masz dwa, albo to akceptujesz albo szukasz innego podmiotu finansujacego... 

Co to za firma leasingowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Jak znam zycie to wiekszosc leasingobiorcow nawet tego nie czyta ;] IMHO to zwykla dupokrytka.

 

O wiele ciekawsze potrafią być zapisy co się dzieje w razie szkody. A nie daj boże całkowitej lub kradzieży auta.

 

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Wyjscia masz dwa, albo to akceptujesz albo szukasz innego podmiotu finansujacego... 

Co to za firma leasingowa?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

O wiele ciekawsze potrafią być zapisy co się dzieje w razie szkody. A nie daj boże całkowitej lub kradzieży auta.

 

To prawda, wcale nie tak rzadko trzeba splacic caly leasing a pozniej bujac sie z ubezpieczeniem ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Dark_Knight said:

Chyba że chcą dowolnie w oparciu o inflację sobie umowę zmieniać, to wtedy bym się nie zgodził na takie brzmienie.

 

17 minutes ago, Maciej__ said:

Wyjscia masz dwa, albo to akceptujesz albo szukasz innego podmiotu finansujacego... 

Co to za firma leasingowa?

Leasing Volkswagena. u Toyoty też widziałem podobne zapiski.

A trzecia opcja - negocjacja umowy w ogóle wchodzi w grę w przypadku Kowalskiego?

 

14 minutes ago, Dark_Knight said:

O wiele ciekawsze potrafią być zapisy co się dzieje w razie szkody. A nie daj boże całkowitej lub kradzieży auta.

Ja po przeczytaniu OWUL mam wrażenie, że chcą ze mnie zrobić łosia i jelenia w jednym. Wróce jeszcze do szkody całkowitej i kradzieży, ale właściwie całe ryzyko związane z problemami z wypłatą ubezpieczenia spada na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

 

Leasing Volkswagena. u Toyoty też widziałem podobne zapiski.

A trzecia opcja - negocjacja umowy w ogóle wchodzi w grę w przypadku Kowalskiego?

 

Ja po przeczytaniu OWUL mam wrażenie, że chcą ze mnie zrobić łosia i jelenia w jednym. Wróce jeszcze do szkody całkowitej i kradzieży, ale właściwie całe ryzyko związane z problemami z wypłatą ubezpieczenia spada na mnie.

Bo musisz zrozumieć jedno. Ty jesteś dla nich, a nie oni dla Ciebie 💡

Akceptujesz lub nie, i tyle. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał:

 

Leasing Volkswagena. u Toyoty też widziałem podobne zapiski.

A trzecia opcja - negocjacja umowy w ogóle wchodzi w grę w przypadku Kowalskiego?

 

Czasem wchodzi, czasem nie wchodzi. Jest dużo leasingów, można sobie wybrać. Nawet jeśli kupujesz VW to nie musisz korzystać z leasingu VW przecież.

 

2 godziny temu, luccass napisał:

Ja po przeczytaniu OWUL mam wrażenie, że chcą ze mnie zrobić łosia i jelenia w jednym. Wróce jeszcze do szkody całkowitej i kradzieży, ale właściwie całe ryzyko związane z problemami z wypłatą ubezpieczenia spada na mnie.

 

Leasing to umowa z bankiem, której stroną jest przedsiębiorca (czyli nie chronią go zapisy chroniące konsumentów), można go więc wpuścić bezkarnie na dowolną minę. Jako przedsiębiorca masz wiedzieć co robisz.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

Ja się właśnie mocno zastanawiam czy ja ich potrzebuję.

tapatalked
 

 

Są ludzie, którzy biorą kolejne leasingi i dobrze na tym wyszli. Są ludzie, którzy wzięli leasing i źle na tym wyszli. Są wreszcie tacy, co się zastanawiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Czasem wchodzi, czasem nie wchodzi. Jest dużo leasingów, można sobie wybrać. Nawet jeśli kupujesz VW to nie musisz korzystać z leasingu VW przecież.

 

 

Leasing to umowa z bankiem, której stroną jest przedsiębiorca (czyli nie chronią go zapisy chroniące konsumentów), można go więc wpuścić bezkarnie na dowolną minę. Jako przedsiębiorca masz wiedzieć co robisz.

 

 

 

Nie bez powodu koszty leasingow sa duzo nizsze niz analogicznych kredtytow...

Po prostu ryzyko jest przerzucone na leasingoborce.

Dlatego dobry GAP to podstawa + swiadomosc tego co sie podpisuje.

Oczywiscie jak nie ma problemow ze splata/szkody to kazdy jeden bedzie dobry ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nie bez powodu koszty leasingow sa duzo nizsze niz analogicznych kredtytow...

Po prostu ryzyko jest przerzucone na leasingoborce.

Dlatego dobry GAP to podstawa + swiadomosc tego co sie podpisuje.

Oczywiscie jak nie ma problemow ze splata/szkody to kazdy jeden bedzie dobry ;]

 

Wbrew obiegowym opiniom, po lekturze umowy leasingowej powinno być jasne, że ta forma finansowania jest dla ludzi/firm, których stać na leasingowany pojazd, nie dla takich, których nie stać.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luccass napisał:

A jak wygląda najem długoterminowy pod kątem ryzyka? Ryzyka dopłaty przy zdawaniu auta jestem świadomy, ale czy są jeszcze inne potencjalne miny? Przyznam, że nigdy nie miałem przed oczami warunków takiego najmu....

 

Większość tych najmów to leasingi z dużym wykupem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz zrozumieć jedno. Ty jesteś dla nich, a nie oni dla Ciebie
Akceptujesz lub nie, i tyle. 
Siedzę w tej branży, w firmie zwracajacej duża wagę na obsługę klienta. Są umowy zmieniane w treści pod klienta, ale mowa tutaj o warunkach spłat, zabezpieczeń, etc. Nie spotkałem się z negocjacja warunków kiedy zmianie może ulec oprocentowanie. Ale to głównie wynika z tego, że mechanizm zmiany oprocentowania w systemie jest jeden wspólny. No i zmienia się też zapisy tez kiedy transakcja jest skomplikowana. Przy prostych szablonowych leasingach na pojazdy to raczej przy przetargach niż zakupie jednego auta.
I jedno uzupełnienie. Przy tak konkurencyjnym rynku żaden leasing a dokładniej jego pracownicy nawet w rozmowach przy piwku nie powiedzą, że to klient jest dla nich a nie oni dla niego. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał:

.
I jedno uzupełnienie. Przy tak konkurencyjnym rynku żaden leasing a dokładniej jego pracownicy nawet w rozmowach przy piwku nie powiedzą, że to klient jest dla nich a nie oni dla niego. :)

Ja na swoich klientów w swojej branży też tak nie powiem, a ktoś stojący z boku nie ma z tym problemu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 23:30, spad napisał:

Siedzę w tej branży, w firmie zwracajacej duża wagę na obsługę klienta. Są umowy zmieniane w treści pod klienta, ale mowa tutaj o warunkach spłat, zabezpieczeń, etc. Nie spotkałem się z negocjacja warunków kiedy zmianie może ulec oprocentowanie. Ale to głównie wynika z tego, że mechanizm zmiany oprocentowania w systemie jest jeden wspólny. No i zmienia się też zapisy tez kiedy transakcja jest skomplikowana. Przy prostych szablonowych leasingach na pojazdy to raczej przy przetargach niż zakupie jednego auta.
I jedno uzupełnienie. Przy tak konkurencyjnym rynku żaden leasing a dokładniej jego pracownicy nawet w rozmowach przy piwku nie powiedzą, że to klient jest dla nich a nie oni dla niego. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak i nie. W mBanku klient premium (czy jak to się tam nazywa) może negocjować oprocentowanie. Sam trochę swego czasu urwałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak i nie. W mBanku klient premium (czy jak to się tam nazywa) może negocjować oprocentowanie. Sam trochę swego czasu urwałem.
 
Nie mówię o negocjowaniu oprocentowania, to w zasadzie może każdy. Mówię o zmianach w zapisach umowy, że coś klient musi a czegoś nie musi.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, spad napisał:

Nie mówię o negocjowaniu oprocentowania, to w zasadzie może każdy. Mówię o zmianach w zapisach umowy, że coś klient musi a czegoś nie musi.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Zwykły szaraczek nie. Ale, oczywiście, kiedy mówimy o poważnych flotach, negocjować można wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra... pora na wybór leasingodawcy. Najłatwiej byłoby zamknąć oczy i podpisać kwity podsunięte przez VW Bank, ale problem w tym, że Ogólne Warunki Umowy Leasingowej są jak dla mnie kiepskie.
Mam konkurencyjną ofertę mLeasing, kalkulacja zbliżona cenowo, warunki wydają się bardziej cywilizowane, ale nie przerabiam tuzina umów rocznie, więc jestem zupełnym amatorem.

Rozważał ktoś leasing osobówki ostatnio? Jakimi innymi dostawcami leasingu warto się zainteresować? Może podzielicie się wiedzą?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, luccass said:

Rozważał ktoś leasing osobówki ostatnio? Jakimi innymi dostawcami leasingu warto się zainteresować? Może podzielicie się wiedzą?

 

A pytales w VW czy cena za auto pozostanie taka sama jak wezmiesz finansowanie z zewnatrz? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

No dobra... pora na wybór leasingodawcy. Najłatwiej byłoby zamknąć oczy i podpisać kwity podsunięte przez VW Bank, ale problem w tym, że Ogólne Warunki Umowy Leasingowej są jak dla mnie kiepskie.
Mam konkurencyjną ofertę mLeasing, kalkulacja zbliżona cenowo, warunki wydają się bardziej cywilizowane, ale nie przerabiam tuzina umów rocznie, więc jestem zupełnym amatorem.

Rozważał ktoś leasing osobówki ostatnio? Jakimi innymi dostawcami leasingu warto się zainteresować? Może podzielicie się wiedzą?

tapatalked
 

Ktora wersja leasingu i jaki calkowity koszt?

 

Bede bral leasing niskich rat w skodzie (ten sam co vw) i mam koszt calkowity 100% (w sensie 0 ponad sama cene auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na fb na gr dot cesji leasingu itp, wrzuc parametry, moze cos zaproponuja konkurencyjnego. Ale to imo dobra oferta.
Cenowo to ja nie mam uwag. Ogólne Warunki mają z tyłka i zastanawiam się, czy i jakie firmy podchodzą w bardziej cywilizowany sposób do tematu.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luccass napisał:

Cenowo to ja nie mam uwag. Ogólne Warunki mają z tyłka i zastanawiam się, czy i jakie firmy podchodzą w bardziej cywilizowany sposób do tematu.

tapatalked
 

Tez tam mozesz o to zapytac to sie szybko dowiesz jak u innych jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, luccass napisał:


Rozważał ktoś leasing osobówki ostatnio? Jakimi innymi dostawcami leasingu warto się zainteresować? Może podzielicie się wiedzą?

 

ING Lease. Leasing operacyjny. 103,38 % na 36 miesięcy z wkładem 45% i minimalnym wykupem. Wartość przedmiotu 50 000 netto.

Obecnie do tego jeszcze darmowa rejestracja i brak opłat za obsługę.

Najlepsze warunki, konkurencyjne ubezpieczenie. Porównywałem oferty EFL, VW Autonomia, mLeasing, BNP

Zobaczymy jak będzie :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, komor said:

 

ING Lease. Leasing operacyjny. 103,38 % na 36 miesięcy z wkładem 45% i minimalnym wykupem. Wartość przedmiotu 50 000 netto.

Obecnie do tego jeszcze darmowa rejestracja i brak opłat za obsługę.

Najlepsze warunki, konkurencyjne ubezpieczenie. Porównywałem oferty EFL, VW Autonomia, mLeasing, BNP

Zobaczymy jak będzie :oki:

 

Nie wiem jak leasing, ale na bazie 2 kredytow hipotecznych, to dla mnie ING jest numrem 1 :ok:

Absolutnie bezproblemowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 08:14, Dark_Knight napisał:

 

Od początku pandemii koszty jednego z moich leasingów spadły i to dość znacznie w związku z obniżką stóp.

Inny ma stałe stawki i nic się nie zmieniło. To ja wolę ten zależny od stóp.

 

w pierwszym leasingu zmniejszyła sie rata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 08:14, Dark_Knight napisał:

 

Od początku pandemii koszty jednego z moich leasingów spadły i to dość znacznie w związku z obniżką stóp.

Inny ma stałe stawki i nic się nie zmieniło. To ja wolę ten zależny od stóp.

 

dziś lubisz jeden ... jutro możesz polubić drugi 

zależy jak się na świecie poukłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.