Skocz do zawartości

Ceny nowych samochodów rosną


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Albo odlozyc zakup o 1-2 lata :ok:

Planowałem zakup na koniec 2020, ale biorac pod uwagę wzrosty cen postanowiłem "przemęczyć sie"  jeszcze rok a może dwa - ew jak nie bedzie się psuc to nawet dlużej - dodatkowo strony internetowe wielu marek robia sie coraz mniej przejrzyste. A skoro nie wiem ile cos kosztuje to chęć do zakupu spada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rallyrychu napisał:

Potwierdzam, że auta drożeją. Dostałem propozycję ubezpieczenia na samochód kupiony rok temu, gdzie wartość wyliczona w AC była o 1k wyższa od ceny zakupu 😁

Wycena wTU  AC to zawsze był cyrk.

Opisywałem poniższą sytuację z 10 lat temu.

Kolega miał AC na Gofra czy innego Paska kończace się powiedzmy 25 sierpnia.  Jako że wtedy miał być na urlopie pojechał pod koniec lipca przedlużyc pakiet. Wycenili mu samochód powiedzmy na 70 kzł *(w poprzedniej wycenie 80 kzł) i trzeba trafu że  w trakcie urlopu (powiedzmy 20 sierpnia)  ukradli mu samochód (który sie nie odnalazł) i co ? Ano TU wyplaca mu z tytułu AC kwotę 61 kzł mówiąc że te 70 kzl to wycena na pierwszy dzień ubezpieczenia a samochód sie starzeje - tylko że kradzież była w roku w ktrym na poczatku wycenili na 80kzł a na końcu na 70 kzl.

Zaparł się - 3 lata w sądzie i dostał odrobinke wiecej niz 70 kzł.

 

 

*i oczywiście od tej kwoty pobrali składkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rallyrychu napisał:

Potwierdzam, że auta drożeją. Dostałem propozycję ubezpieczenia na samochód kupiony rok temu, gdzie wartość wyliczona w AC była o 1k wyższa od ceny zakupu 😁

 

u mnie wartość siedmioletniego Rio wzrosła na polisie o 2 tys. pln ;]

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, delco napisał:

Wycena wTU  AC to zawsze był cyrk.

Z nimi nigdy nie wiadomo.

 

Mi przy całce, wartość przed szkodą wycenili drożej niż ubezpieczone było (co znaczenia i tak nie miało, ważne że nie mniej), ale za to próbowali ciąć w pręta z wartością wraku.

 

Miałem też niefart rozbić się 2 tygodnie po kupnie używanej fury, ubezpieczonej wg wartości z faktury, przy bezszkodowej likwidacji przyjęli wartość z dnia ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, t_kucyk napisał:

Zapytaj lepiej ile 2 litrowych butelek Coca Coli ;]

 

A te ostatnio bardzo podrożały.

 

48 minut temu, mrBEAN napisał:

Z tym to akurat można przestrzelić w obecnych warunkach ;)

 

Dokładnie, może się okazać, że przez kolejne lata ceny będą rosły w podobnym tempie, a do tego np. znikną z cenników nie-hybrydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zacząłem oszczędzać na nowe auto kilka lat temu, odkładając 'wirtualnie' jakieś mniejsze kwoty miesięcznie. Jako poziom bazowy przyjmowałem Astre za 55 kzł. I co - nazbierałem przez te lata na różniće w cenie 3lata temu vs. teraz,bo z tego co patrzę, to raczej trzba mieć 80 kzł, a nie 55. A jak mam dać 80 kzł za nową Astrę to.... pojeżdżę jeszcze chwilę moją 15 letnią i w ogóle rozważam sens zmiany. Wolę odkładać na jakieś mieszkanie.
Wróciły czasy oszczedzania na auto jak przed rokiem 1989. Kto by przypuszczał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A po 89 nie trzeba bylo oszczedzac zeby kupic? ;]

 

Chyba właśnie odwrotnie było, bo nowe tańsze były niż używki na giełdzie. Kiedyś miałem problem jak to dla gościa z US wytłumaczyć :).

Jakoś po 89 zaczeło się to normalizować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.