Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Budżet 50 tysi i co dalej?

Featured Replies

Napisano

Powoli staję przed wyborem "nowego" używanego auta, które zastąpi mojego wysłużonego Accorda.

Potrzebuję Waszych porad, bo z Accordem żyło nam się nie najgorzej, ale dość długo, więc nie bardzo mam rozeznanie na co teraz warto patrzeć...

Na starcie założenia:

- budżet max 50 tysi, przy czym im mniej tym wiadomo ;)

- ma być dla rodziny 2+1, ale przyda się większy bagażnik gdzie czasem będzie można wrzucić trochę więcej gratów

- wielkość - rozważam raczej kompakt (hatchback/małe kombi, raczej nie sedan)

- rocznik - od 2014 wzwyż

- silnik - nie mam specjalnych wymagań (Accord przyzwyczaił mnie do niezawodności w dużych benzynach, stąd takie lubię, ale nie ukrywam, że coś oszczędnego na trasie byłoby wskazane), byle nie przeładowany elektroniką (Accord nie ma jej praktycznie w ogóle stąd tutaj mam święty spokój)

- polskie pochodzenie -  przy tak dużej dla mnie kwocie preferowane, chociaż nie konieczne;

 

Co się podoba:

- Civic IX gen (silnik tylko 1,8, miałem wcześniej UFO i bardzo dobrze wspominam) przy czym przerażają mnie aktualne ceny tego modelu; ale do Hondy mam słabość

- Golf VII (tu rozważam wersję kombi) opcja diesel/benzyna - nie wiem na co warto patrzeć (i czy rozważać motor 1.4 tsi dość często pojawiający sie w tym modelu)

- Leon - j.w. przy czym podoba mi się z wyglądu (z wyglądu dużo konkretniejszy niż golf, przy czym jedynie rozważana opcja to FR)

- Mazda 3 (tylko benzyna) piękny i tyle co o nim wiem :)

- Focus - jakościowo chyba trochę niższa półka od wspomnianych, ale jest szansa w tym budżecie na stosunkowo najmłodszy egzemplarz

- V40 poza tym, że ładny to nie umiem nic więcej o nim powiedzieć

- biorę pod uwagę jeszcze inne opcje pod uwagę (np. Octavia w kombi, BMW 1, może jakiś SUV)

Jak widzicie rozrzut modelowy jest spory.

Właściwie dopiero zaczynam poszukiwania, jednak decyzja już zapadła stąd Wasze rady (które modele/silniki warte polecenia/a które nie) będą mi niezwykle pomocne :piwko:

 

 

Napisano

Leon 1.4 125/150 FR. Bardzo dobrze się prowadzi, jest fajnie lekki w jeździe, a do tego bardzo dobrze się klei drogi. Dla mnie najlepszy kompakt nie-premium.

Napisano
  • Autor
3 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Leon 1.4 125/150 FR. Bardzo dobrze się prowadzi, jest fajnie lekki w jeździe, a do tego bardzo dobrze się klei drogi. Dla mnie najlepszy kompakt nie-premium.

 

Bardzo mi się widzi, jednak mam pewne opory przed silnikiem 1,4 TSI (być może niesłusznie, nie miałem z nim do czynienia, ale opinie są skrajnie różne)

Napisano
3 minuty temu, bb_maciek napisał:

 

Bardzo mi się widzi, jednak mam pewne opory przed silnikiem 1,4 TSI (być może niesłusznie, nie miałem z nim do czynienia, ale opinie są skrajnie różne)

 

To jeden z lepszych silników VW w ostatnich latach. Niskie spalanie i w wersjach po 2012 roku brak kłopotów.

Edytowane przez pejus1982

Napisano
12 minut temu, bb_maciek napisał:

 

Bardzo mi się widzi, jednak mam pewne opory przed silnikiem 1,4 TSI (być może niesłusznie, nie miałem z nim do czynienia, ale opinie są skrajnie różne)

125 nie ma nawet dmumasy. Silnik raczej bezawaryjny, a do tego śmiesznie mało palący. Mnie średnia z zimy wyszła 6,4 l/100 km, lato 6,5 wychodzi. Przy 140 km/h pali ok. 6,8 l/100 km.

Napisano

Jak szukałem poprzedniego auta to próbowałem golfa, leona, octavie, v40. Z wymienionych jeśli chodzi o całokształt v40 dla mnie najlepsza. Super jest praca skrzyni biegów, byłem zachwycony. Dobrze wygląda i wnętrze mi odpowiada. Taki focus w premium wersji. Ecoboost jednak pali więcej niż tsi vaga.

 

Golf w highline z opcjonalnymi fotelami nie odstawał wnętrzem od mercedesa którego wybrałem. Jazda przyjemna. Tylko wygląd jest jaki jest.

 

Octavia na trzecim miejscu, ale w elegance i na ksenonie wygląd ma ok.

 

Leon fr mnie nie urzekł, wrażenie nazbyt twardego zawieszenia i tandety w środku. Wygląd super, ale traci przy bliższym poznaniu.

 

Teraz szukam v40, ale benzyna to biały kruk. Zaznaczę jednak, że to co się z tyłu dzieje mnie nie interesuje, bo tam nikt przy moim użytkowaniu nie jeżdzi. :)

 

Proponuję się przejechać każdym :)

Napisano
30 minutes ago, bb_maciek said:

- Mazda 3 (tylko benzyna) piękny i tyle co o nim wiem :)

 

Mysle, ze z tych co wymieniles, Mazda to auto koncepcyjnie najbardziej zblizone do Accorda.

Sporo krajowych egzemplarzy, ale ceny uzywanych niestety dosc wysokie. Latwo znalezc z automatem :ok:

Z wad to przecietne osiagi, wyciszenie, cienki lakier, etc.

Napisano
Teraz, Maciej__ napisał:

Z wad to przecietne osiagi, wyciszenie, cienki lakier, etc.

 

Teraz to wszystkie lakiery takie są że rysują się od samego patrzenia.

Napisano
4 minuty temu, pejus1982 napisał:

 

Teraz to wszystkie lakiery takie są że rysują się od samego patrzenia.

To prawda ale lakiery są złe i bardzo złe.

Europa generalnie lepiej lakieruje auta niż azja.

Napisano
  • Autor
21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

125 nie ma nawet dmumasy. Silnik raczej bezawaryjny, a do tego śmiesznie mało palący. Mnie średnia z zimy wyszła 6,4 l/100 km, lato 6,5 wychodzi. Przy 140 km/h pali ok. 6,8 l/100 km.

 

Rozumiem, ze mówimy o wersji z rozrządem na pasku?

Czy 125KM to jest równoznaczne z tym, że jest na pasku?

o ile nie mieszam, to czytałem, wcześniejszy silnik na łańcuchu miał 122KM 🙄

Napisano
  • Autor
21 minut temu, rafciojuve napisał:

Jak szukałem poprzedniego auta to próbowałem golfa, leona, octavie, v40. Z wymienionych jeśli chodzi o całokształt v40 dla mnie najlepsza. Super jest praca skrzyni biegów, byłem zachwycony. Dobrze wygląda i wnętrze mi odpowiada. Taki focus w premium wersji. Ecoboost jednak pali więcej niż tsi vaga.

 

Golf w highline z opcjonalnymi fotelami nie odstawał wnętrzem od mercedesa którego wybrałem. Jazda przyjemna. Tylko wygląd jest jaki jest.

 

Octavia na trzecim miejscu, ale w elegance i na ksenonie wygląd ma ok.

 

Leon fr mnie nie urzekł, wrażenie nazbyt twardego zawieszenia i tandety w środku. Wygląd super, ale traci przy bliższym poznaniu.

 

Teraz szukam v40, ale benzyna to biały kruk. Zaznaczę jednak, że to co się z tyłu dzieje mnie nie interesuje, bo tam nikt przy moim użytkowaniu nie jeżdzi. :)

 

Proponuję się przejechać każdym :)

 

V40 mi się widzi i to bardzo, ale wyczytałem (póki co nie miałem okazji sprawdzić). że dużą bolączką tego modelu jest właśnie ilość miejsca z tyłu i w bagażniku 

Napisano
1 minutę temu, bb_maciek napisał:

 

Rozumiem, ze mówimy o wersji z rozrządem na pasku?

Czy 125KM to jest równoznaczne z tym, że jest na pasku?

o ile nie mieszam, to czytałem, wcześniejszy silnik na łańcuchu miał 122KM 🙄

Wszystkie 1.4 tsi z gVII, octy 3 i tegoż leona są na pasku.

Napisano
  • Autor
14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mysle, ze z tych co wymieniles, Mazda to auto koncepcyjnie najbardziej zblizone do Accorda.

Sporo krajowych egzemplarzy, ale ceny uzywanych niestety dosc wysokie. Latwo znalezc z automatem :ok:

Z wad to przecietne osiagi, wyciszenie, cienki lakier, etc.

 

Ogólnie najbardziej widziałoby mi się auto pokroju Mazdy 3 lub Civica (sprawdzałem ceny młodszych Accordów i wygląda to kosmicznie)

Co do wyciszenia to chyba jest to bolączka wszystkich japońskich pojazdów i juz do tego przywykłem (Corolla/Civic/Accord)

osiągi nie są dla mnie super istotne, chociaż UFO, które miałem i obecny Accord dynamiką całkowicie mnie zadawalają

niestety do pełni szczęścia brakuje normalnej ceny...

kilka dobrych lat temu jak kupowałem Civica UFO jako siedmioletni pojazd kosztowawł mnie niespełna 30 tysi (polski, super historia ASO itp)

teraz siermioletni civic to wydatek 50 tysi... 

Napisano
1 minutę temu, bb_maciek napisał:

 

V40 mi się widzi i to bardzo, ale wyczytałem (póki co nie miałem okazji sprawdzić). że dużą bolączką tego modelu jest właśnie ilość miejsca z tyłu i w bagażniku 

No to już wypada obejrzeć na żywo najbliższy egzemplarz (nawet jeśli akurat ten konkretny Cię nie interesuje) i się przymierzyć. :) 

Napisano
  • Autor
16 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Teraz to wszystkie lakiery takie są że rysują się od samego patrzenia.

 

po japończykach do słabych lakierów jestem przyzwyczajony 👍

Napisano
  • Autor
4 minuty temu, rafciojuve napisał:

Wszystkie 1.4 tsi z gVII, octy 3 i tegoż leona są na pasku.

 

O, tego nie wiedziałem 👍:piwko:

Napisano
  • Autor
31 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

125 nie ma nawet dmumasy. Silnik raczej bezawaryjny, a do tego śmiesznie mało palący. Mnie średnia z zimy wyszła 6,4 l/100 km, lato 6,5 wychodzi. Przy 140 km/h pali ok. 6,8 l/100 km.

 

a jak z trwałością wtrysków, turbiny itp?

Napisano
35 minutes ago, bb_maciek said:

 

Ogólnie najbardziej widziałoby mi się auto pokroju Mazdy 3 lub Civica (sprawdzałem ceny młodszych Accordów i wygląda to kosmicznie)

Co do wyciszenia to chyba jest to bolączka wszystkich japońskich pojazdów i juz do tego przywykłem (Corolla/Civic/Accord)

osiągi nie są dla mnie super istotne, chociaż UFO, które miałem i obecny Accord dynamiką całkowicie mnie zadawalają

niestety do pełni szczęścia brakuje normalnej ceny...

kilka dobrych lat temu jak kupowałem Civica UFO jako siedmioletni pojazd kosztowawł mnie niespełna 30 tysi (polski, super historia ASO itp)

teraz siermioletni civic to wydatek 50 tysi... 

 

W ostatnich latach ceny uzywek poszly mocno do gory...

Dobre ceny maja nadal Astry K 1.4T 125 lub 150KM :ok:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-wd9617j-krajowy-serwisowany-fv23-klima-automat-ID6DzbeE.html#6a788338d8

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-4-turbo-salon-polska-1-wlasciciel-fv23-ID6DJya9.html#aface33727

 

Napisano
38 minut temu, bb_maciek napisał:

 

a jak z trwałością wtrysków, turbiny itp?

Chyba ok. Używki poszło bardzo mocno do góry. Jakiś czas temu za ok. 50 tys zł można było kupić FR jeszcze z jakimś okresem gwarancji, a teraz nie ma szans.

 

V40 jest bardzo fajnym samochodem. Na minus ilość przestrzeni nad głową, w szczególności, jeżeli fotel pasażera nie zawiera regulacji wysokości.

 

Pytanie jak z problemami EcoBoost, w tym układem chłodzenia.

Napisano
13 minut temu, Maciej__ napisał:

Powariowali 

 

Jak chcesz leona z dsg to trzeba prawie 80k... Za używkę..

Napisano
4 minutes ago, Chalek said:

Powariowali 

 

Jak chcesz leona z dsg to trzeba prawie 80k... Za używkę..

 

No coz, w takim ukladzie pozostaje kupno nowki, z nadzieja ze za kilka lat sprzedasz za podobne pieniadze ;]

Ale fakt, faktem ze w ostanich latach zakup aut 3-4 letnich stal sie duzo mniej atrakcyjny niz kiedys.

Napisano
  • Autor
13 minut temu, Chalek napisał:

Powariowali 

 

Jak chcesz leona z dsg to trzeba prawie 80k... Za używkę..

 

Civic IX gen na Otomoto z 2015-2016 z przebiegami w okolicy 60-70 tysi stoją nawet po 60-70 tys zł:sciana: i to nie jest odosobniona sytuacja a conajmniej kilka egzemplarzy...

Edytowane przez bb_maciek

Napisano
  • Autor
26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Astra jakoś nie trafia do mnie wizualnie

Napisano
20 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No coz, w takim ukladzie pozostaje kupno nowki, z nadzieja ze za kilka lat sprzedasz za podobne pieniadze ;]

Ale fakt, faktem ze w ostanich latach zakup aut 3-4 letnich stal sie duzo mniej atrakcyjny niz kiedys.

No dokladasz 20k i wyjezdzasz chyba nowym...

Napisano
2 godziny temu, bb_maciek napisał:

Powoli staję przed wyborem "nowego" używanego auta, które zastąpi mojego wysłużonego Accorda.

Potrzebuję Waszych porad, bo z Accordem żyło nam się nie najgorzej, ale dość długo, więc nie bardzo mam rozeznanie na co teraz warto patrzeć...

Na starcie założenia:

- budżet max 50 tysi, przy czym im mniej tym wiadomo ;)

- ma być dla rodziny 2+1, ale przyda się większy bagażnik gdzie czasem będzie można wrzucić trochę więcej gratów

- wielkość - rozważam raczej kompakt (hatchback/małe kombi, raczej nie sedan)

- rocznik - od 2014 wzwyż

- silnik - nie mam specjalnych wymagań (Accord przyzwyczaił mnie do niezawodności w dużych benzynach, stąd takie lubię, ale nie ukrywam, że coś oszczędnego na trasie byłoby wskazane), byle nie przeładowany elektroniką (Accord nie ma jej praktycznie w ogóle stąd tutaj mam święty spokój)

- polskie pochodzenie -  przy tak dużej dla mnie kwocie preferowane, chociaż nie konieczne;

 

Co się podoba:

- Civic IX gen (silnik tylko 1,8, miałem wcześniej UFO i bardzo dobrze wspominam) przy czym przerażają mnie aktualne ceny tego modelu; ale do Hondy mam słabość

- Golf VII (tu rozważam wersję kombi) opcja diesel/benzyna - nie wiem na co warto patrzeć (i czy rozważać motor 1.4 tsi dość często pojawiający sie w tym modelu)

- Leon - j.w. przy czym podoba mi się z wyglądu (z wyglądu dużo konkretniejszy niż golf, przy czym jedynie rozważana opcja to FR)

- Mazda 3 (tylko benzyna) piękny i tyle co o nim wiem :)

- Focus - jakościowo chyba trochę niższa półka od wspomnianych, ale jest szansa w tym budżecie na stosunkowo najmłodszy egzemplarz

- V40 poza tym, że ładny to nie umiem nic więcej o nim powiedzieć

- biorę pod uwagę jeszcze inne opcje pod uwagę (np. Octavia w kombi, BMW 1, może jakiś SUV)

Jak widzicie rozrzut modelowy jest spory.

Właściwie dopiero zaczynam poszukiwania, jednak decyzja już zapadła stąd Wasze rady (które modele/silniki warte polecenia/a które nie) będą mi niezwykle pomocne :piwko:

 

 

polecam Auris 2 po liftingu w kombi z silnikiem 1.6, w tych pieniądzach przy tym silniku rocznik będzie satysfakcjonujący i mały przebieg

Napisano

Najgorsze jest to że w przypadku Leona są juz tylko w sprzedaży tej najnowszej generacji a jak widomo elektronika w nich to tykajaca bomba (tak samo jak w octavi i golfie) i należało by poczekać z rok na zakup nówki.

Napisano
No dokladasz 20k i wyjezdzasz chyba nowym...
Jeszcze za 60 kPLN wyrwiesz nowa Astre K.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Napisano
4 godziny temu, spad napisał:

Jeszcze za 60 kPLN wyrwiesz nowa Astre K.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

No ale to taka wersja zaslepka bez automatu.

Napisano
10 godzin temu, bb_maciek napisał:

Powoli staję przed wyborem "nowego" używanego auta, które zastąpi mojego wysłużonego Accorda.

 

A może i30/Cee'd ? Dwa tygodnie temu kupiłem Kię w zakładanym budżecie (rocznik 2017, rejestracja styczeń 2018). 50 wyszło z ubezpieczeniem AC oraz podatkiem PCC.

 

W sumie szukałem Tipo SW z silnikiem tJet, ale wbrew pozorom ciężko. Jak się wykluczy sprowadzane, uszkodzone, słabo bądź wcale nie wyposażone i jeszcze te z najsłabszym silnikiem, to są głównie "krótkie" hatchbacki (głównie poleasingowe), a jak już się trafiało jakieś fajne kombi, to na drugim końcu kraju i na drugi dzień ogłoszenie było nieaktualne ;)

A w Wielki Piątek jak co dzień odświeżam ogłoszenia i trafił się Cee'd na pobliskim osiedlu. Bardzo zadbany, przyzwoicie wyposażony i stwierdziłem, że nie chce mi się dalej szukać, później  jeździć itd.

 

 

Napisano
4 minuty temu, Majkiel napisał:

 

A może i30/Cee'd ? Dwa tygodnie temu kupiłem Kię w zakładanym budżecie (rocznik 2017, rejestracja styczeń 2018). 50 wyszło z ubezpieczeniem AC oraz podatkiem PCC.

 

W sumie szukałem Tipo SW z silnikiem tJet, ale wbrew pozorom ciężko. Jak się wykluczy sprowadzane, uszkodzone, słabo bądź wcale nie wyposażone i jeszcze te z najsłabszym silnikiem, to są głównie "krótkie" hatchbacki (głównie poleasingowe), a jak już się trafiało jakieś fajne kombi, to na drugim końcu kraju i na drugi dzień ogłoszenie było nieaktualne ;)

A w Wielki Piątek jak co dzień odświeżam ogłoszenia i trafił się Cee'd na pobliskim osiedlu. Bardzo zadbany, przyzwoicie wyposażony i stwierdziłem, że nie chce mi się dalej szukać, później  jeździć itd.

 

 

Ale nie 1.4 100KM?

Napisano
  • Autor
17 minut temu, Majkiel napisał:

 

A może i30/Cee'd ? Dwa tygodnie temu kupiłem Kię w zakładanym budżecie (rocznik 2017, rejestracja styczeń 2018). 50 wyszło z ubezpieczeniem AC oraz podatkiem PCC.

 

W sumie szukałem Tipo SW z silnikiem tJet, ale wbrew pozorom ciężko. Jak się wykluczy sprowadzane, uszkodzone, słabo bądź wcale nie wyposażone i jeszcze te z najsłabszym silnikiem, to są głównie "krótkie" hatchbacki (głównie poleasingowe), a jak już się trafiało jakieś fajne kombi, to na drugim końcu kraju i na drugi dzień ogłoszenie było nieaktualne ;)

A w Wielki Piątek jak co dzień odświeżam ogłoszenia i trafił się Cee'd na pobliskim osiedlu. Bardzo zadbany, przyzwoicie wyposażony i stwierdziłem, że nie chce mi się dalej szukać, później  jeździć itd.

 

 

 

jaki silnik wziąłeś?

Napisano
19 minut temu, Majkiel napisał:

 

A może i30/Cee'd ? Dwa tygodnie temu kupiłem Kię w zakładanym budżecie (rocznik 2017, rejestracja styczeń 2018). 50 wyszło z ubezpieczeniem AC oraz podatkiem PCC.

 

W sumie szukałem Tipo SW z silnikiem tJet, ale wbrew pozorom ciężko. Jak się wykluczy sprowadzane, uszkodzone, słabo bądź wcale nie wyposażone i jeszcze te z najsłabszym silnikiem, to są głównie "krótkie" hatchbacki (głównie poleasingowe), a jak już się trafiało jakieś fajne kombi, to na drugim końcu kraju i na drugi dzień ogłoszenie było nieaktualne ;)

A w Wielki Piątek jak co dzień odświeżam ogłoszenia i trafił się Cee'd na pobliskim osiedlu. Bardzo zadbany, przyzwoicie wyposażony i stwierdziłem, że nie chce mi się dalej szukać, później  jeździć itd.

 

 

To fiaty kupują na polskim rynku jako uzywki?? To sie nie miesci w glowie na AK. ;)

Napisano
14 minut temu, rafciojuve napisał:

Ale nie 1.4 100KM?

Ten jedzie jak się mocno kręci , bo nie ma turbo. Do spokojnej jazdy ok i potrafi mało spalić , ale jak ma być dynamicznie to dycha po mieście wyjdzie

Napisano
39 minut temu, rafciojuve napisał:

Ale nie 1.4 100KM?

 

Nie, wcześniej miałem (mam) 1.4 95KM i szukałem raczej czegoś "T" ;)

 

27 minut temu, bb_maciek napisał:

jaki silnik wziąłeś?

 

1.6 crdi. Szukałem fiata kupiłem kię, szukałem benzyny (lpg) a kupiłem diesla ;)

 

29 minut temu, mmaciejosss napisał:

Ten jedzie jak się mocno kręci , bo nie ma turbo. Do spokojnej jazdy ok i potrafi mało spalić , ale jak ma być dynamicznie to dycha po mieście wyjdzie

 

Wiem coś o tym, w Punto redukcja 6->3 to nic nadzwyczajnego ;)

 

Napisano
5 hours ago, Chalek said:

No ale to taka wersja zaslepka bez automatu.

Ja na rzecz nowego, jestem w stanie zrezygnować z kilku dodatków. I w wymaganiach nie ma automatu?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-2t-110km-edition-mt6-ID6DsTR3.html

Idzie coś znaleźć choć silnik PSA.

Ale generalnie co nowe to nowe, szczególnie jak na długo.

Napisano
27 minut temu, AstraC napisał:

Ja na rzecz nowego, jestem w stanie zrezygnować z kilku dodatków. I w wymaganiach nie ma automatu?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-2t-110km-edition-mt6-ID6DsTR3.html

Idzie coś znaleźć choć silnik PSA.

Ale generalnie co nowe to nowe, szczególnie jak na długo.

 

Cena przy zakupie gotówkowym lub w finansowaniu własnym wynosi 62 900 zł brutto :(

 

Autor wątku szuka max do 50ciu. Do tego "...przyda się większy bagażnik gdzie czasem będzie można wrzucić trochę więcej gratów ...", a Astra ma  370 litrów (310 w przypadku koła dojazdowego), co jest raczej skromną wartością. Ale Astra dość popularna, powinno dać się znaleźć używaną w wersji kombi od prywatnego właściciela.

 

Napisano
Ja na rzecz nowego, jestem w stanie zrezygnować z kilku dodatków. I w wymaganiach nie ma automatu?
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-2t-110km-edition-mt6-ID6DsTR3.html
Idzie coś znaleźć choć silnik PSA.
Ale generalnie co nowe to nowe, szczególnie jak na długo.
To nie jest silnik PSA tylko GM. Było już o tym wielokrotnie ;)
Napisano
1 hour ago, Maciej__ said:

To nie jest silnik PSA tylko GM. Było już o tym wielokrotnie ;)

A tak słusznie - wyleciało mi z głowy, że i GM zrobiło 1.2. :facepalm:

Napisano
20 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

No coz, w takim ukladzie pozostaje kupno nowki, z nadzieja ze za kilka lat sprzedasz za podobne pieniadze ;]

Ale fakt, faktem ze w ostanich latach zakup aut 3-4 letnich stal sie duzo mniej atrakcyjny niz kiedys.

Patrząc na ceny mojego obecnego auta rodzinnego kupionego pod koniec 2020 śmiem twierdzić, że zrobiłem dobrą inwestycję, gdybym chciał go teraz po pół roku sprzedać mógł bym już zarobić ;]

 

22 godziny temu, bb_maciek napisał:

Powoli staję przed wyborem "nowego" używanego auta, które zastąpi mojego wysłużonego Accorda.

Właściwie dopiero zaczynam poszukiwania, jednak decyzja już zapadła stąd Wasze rady (które modele/silniki warte polecenia/a które nie) będą mi niezwykle pomocne

Na Twoim miejscu rozeznałbym temat, które z aut nie szaleje z wartością i da się go kupić jeszcze za rozsądne pieniądze patrząc w odniesieniu do konkurencji.

To moim zdaniem dobra opcja przy drożejących używkach i Twoim budżecie, bo ciężko z nim wyrwać obecnie coś sensownego.

Napisano

Liftowy ix kombi 1,8 [emoji106] vag to śmietnik w porównaniu z h [emoji16]

Napisano
Godzinę temu, hefi napisał:

Liftowy ix kombi 1,8 emoji106.png vag to śmietnik w porównaniu z h emoji16.png
 

A po polsku?

Napisano
12 godzin temu, AstraC napisał:

Ja na rzecz nowego, jestem w stanie zrezygnować z kilku dodatków. I w wymaganiach nie ma automatu?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-2t-110km-edition-mt6-ID6DsTR3.html

Idzie coś znaleźć choć silnik PSA.

Ale generalnie co nowe to nowe, szczególnie jak na długo.

A jak nie ma potrzeby AT to jasne. Dobrac kolor i astra super autko.

Napisano
16 minut temu, Maciej__ napisał:

Znajomy w 2017 kupil jakos ponizej 90k nowke :phi: Kto to kupi za takie pieniadze? 

Napisano
1 minute ago, wujek said:

Znajomy w 2017 kupil jakos ponizej 90k nowke :phi: Kto to kupi za takie pieniadze? 

 

Mnie sie nie pytaj... Problem w tym, ze ciezko sie cofnac w czasie do 2017 po nowke ;]

 

Napisano
17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tylko w zakładanym budżecie, to raczej będą takie:

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-sprzedam-ID6DKtJY.html#083094977f

 

3 minuty temu, wujek napisał:

Znajomy w 2017 kupil jakos ponizej 90k nowke :phi: Kto to kupi za takie pieniadze? 

 

Dziś też kupi - ale podstawową wersję Civica z "kartonem mleka" pod maską ;)

Napisano
8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie sie nie pytaj... Problem w tym, ze ciezko sie cofnac w czasie do 2017 po nowke ;]

 

Tu chodzi o cene z kosmosu za tyle sa nowe auta. I jakos nie wierze, ze nowa Megane za cene tego Civica bedzie gorszym autem.

Napisano
Tu chodzi o cene z kosmosu za tyle sa nowe auta. I jakos nie wierze, ze nowa Megane za cene tego Civica bedzie gorszym autem.
To znajdź nowe Megane z automatem w cenie tego Civica...
Napisano
37 minut temu, Maciej__ napisał:
38 minut temu, wujek napisał:
Tu chodzi o cene z kosmosu za tyle sa nowe auta. I jakos nie wierze, ze nowa Megane za cene tego Civica bedzie gorszym autem.

To znajdź nowe Megane z automatem w cenie tego Civica...

Fakt najtanszy jest za 85k. Co i tak lepsze od uzywanego Civic.

Napisano

A nowa Scala w jakimś 50/50:36czy tam innej kombinacji w tej chwili auto cię wyniesie mniej a raty kredytu "spłaca się same)
Szwagier też rozglądał się za używka. Spora wpłata dobra cena za kijankę w rozliczeniu ( już te nie młoda)+ z jakimś psim oprocentowaniem+ pakiet przeglądów za chyba 600plnow na trzy lata i policzył pokalkulowal i wyjechał nowa scala 1,0-115KM
Zadowolony. Do tego nówka.Kawal auta w sumie.sensowne spalanie z tego co ludzie raportują... Może poza mocniejszym silnikiem to nie ma się do czego przyczepić w zasadzie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.