Skocz do zawartości

Wybór auta miejskiego kl. B lub wyżej


komor

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, komor said:

Jestem tego świadomy, ale na trasy mam auto rodzinne, z mocnym dieslem, nie planuje jeździć nad morze planując 3-4 postoje po drodze, naoglądałem się już elektryków sunących 100-110 km/h po autostradzie, póki co mówię temu stanowcze nie. Ja wiem, że wolna jazda i postoje na siusiu i 3 obiady w trasie to sama przyjemność, ale tak można mówić mając już EV ;)

Wiem, że Leaf ma ChadeMo, ale jak na auto, które mam docelowo ładować tylko w domu to mnie to trochę nie rusza.

 

Wszystko rozumiem. 

Znam wielu takich, co mówili, że mogą sobie ręką obciąć za to, że nie będą nad morze elektrykiem jeździć. I co?

I by teraz bez ręki chodzili...;]

 

Leafy to sprawdzone samochody. 

Brać takiego, co pokazuje jak największą ilość belek przy wskaźniku baterii przy pełnym naladowaniu*, jeździć (po mieście) i się cieszyć.

 

* ale ekspertem w Leafach nie jestem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.02.2022 o 13:48, HelixSv napisał:

I co?

I by teraz bez ręki chodzili...;]

Leafy to sprawdzone samochody. 

Brać takiego, co pokazuje jak największą ilość belek przy wskaźniku baterii przy pełnym naladowaniu*, jeździć (po mieście) i się cieszyć.

 

* ale ekspertem w Leafach nie jestem

 

Z racji iż odpisywałeś 2 dni przed wybuchem wojny nie skłaniało mnie wtedy to do głębszych rozmyślań. Powoli widmo rosnących cen ropy jest mniej bajkowe niż było, stąd też przyspieszam powoli wymianę samochodu z grudnia na kiedykolwiek by załapać się z dotację8-)

Na placu boju staje Leaf 2 40 kWh za 132 k PLN + 27k PLN dotacji, opcja jako tako kusząca, leasing już ok. 110% więc mniej kusi, ale jest co jest.

Zapewne w najbliższych tygodniach będzie decyzja czy idziemy w nowe, które już za jakiś czas znowu podskoczy i teraz po prostu jeszcze jakoś tam ekonomicznie prawie ma sens czy jeździmy do oporu spalinówkami. Używane Leaf 1 24 kWh jest coraz bardziej wypychany z powodu eleganckiej estetyki ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 01:49, PawelWaw napisał:

 

No 208 jest piękna...

Niedawno poprzymierzałem się do corsy (208 będzie identyczny jeśli chodzi o miejsce w środku).

Muszę powiedzieć, że jak dla mnie tylne drzwi w tym aucie są "nieużywalne". Żeby wsiąść przez nie trzeba być 50-kilową :piekna: o wzroście max 160cm, albo małym dzieckiem.

Także auto spoko, ale szkoda, że 2-osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, iwik napisał:

Niedawno poprzymierzałem się do corsy (208 będzie identyczny jeśli chodzi o miejsce w środku).

Muszę powiedzieć, że jak dla mnie tylne drzwi w tym aucie są "nieużywalne". Żeby wsiąść przez nie trzeba być 50-kilową :piekna: o wzroście max 160cm, albo małym dzieckiem.

Także auto spoko, ale szkoda, że 2-osobowe.

W Panku jest Corsa spalinowa. To jedyne auto gdzie w zimie przestalo leciec cieple powietrze. Pomoglo ponownie uruchomienie samochodu. Zakladam, ze to samo jest w elektryku. Po moich doswiadczeniach z francuskimi rentalami trzymalbym sie do tego jak najdalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2022 o 10:35, komor napisał:

No i nastał 1 kwietnia i chyba bez prima aprilis Nissan podniósł o 5 k PLN ceny wszystkich wersji. Powoli ten pomysł przestaje mi się podobać 8-)

Tylko o 5? Litościwy Nissan 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.04.2022 o 18:08, mrBEAN napisał:

Spokojnie, będą kolejne zniechęcenia 👍

 

W dniu 11.04.2022 o 18:12, PawelWaw napisał:

 

Niech się szybko zniechęca bo teraz dilerzy zamiast słowa dostępny używają słowa podwyżka.

 

No i Leaf przepadł, mimo że brnąłem w niego w ciemno to jednak rozum podpowiedział że będę się tym autem więcej męczyć niż mnie uszczęśliwi.

Pasywne chłodzenie baterii sprawia że ciężko robi się tym trasy, nożny hamulec ręczny również cofnięcie się w wstecz. Chademo z wolnym ładowaniem i przegrzaną baterią nie umilają dalszych tras.

 

Miało być miejskie, ale jak mam brać 27 k PLN dotacji to muszę te 30 kkm w 24 msc zrobić, a nie jeżdżąc na taxi po mieście to ciężki orzech trochę.

Także welcome back gasoline and diesel ;]

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, komor napisał:

 

 

No i Leaf przepadł, mimo że brnąłem w niego w ciemno to jednak rozum podpowiedział że będę się tym autem więcej męczyć niż mnie uszczęśliwi.

Pasywne chłodzenie baterii sprawia że ciężko robi się tym trasy, nożny hamulec ręczny również cofnięcie się w wstecz. Chademo z wolnym ładowaniem i przegrzaną baterią nie umilają dalszych tras.

 

Miało być miejskie, ale jak mam brać 27 k PLN dotacji to muszę te 30 kkm w 24 msc zrobić, a nie jeżdżąc na taxi po mieście to ciężki orzech trochę.

Także welcome back gasoline and diesel ;]

Wnioski co do Leafa słuszne 👍

A reszta…, no cóż, do zobaczenia jeszcze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Wnioski co do Leafa słuszne 👍

A reszta…, no cóż, do zobaczenia jeszcze ;) 

Znowu muszę czekać aż leasing drugiego rodzinnego auta się skończy i już szukam następcy typu EV6 :oki: Odejście od paliw kopalnych w obecnym czasie ma sens ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, komor napisał:

Miało być miejskie, ale jak mam brać 27 k PLN dotacji to muszę te 30 kkm w 24 msc zrobić, a nie jeżdżąc na taxi po mieście to ciężki orzech trochę.

Imo bledne zalozenie. Ja po ponad roku zaluje, ze nie wzialem z limitem 20kkm, bo w 15 ciezko mi sie zmiescic. A pisze o citigo, ktorym 100% jezdzimy po miescie. Po prostu majac 2 auta do wyboru w garazu, ev jest zawsze pierwszym wyborem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zinger napisał:

Imo bledne zalozenie. Ja po ponad roku zaluje, ze nie wzialem z limitem 20kkm, bo w 15 ciezko mi sie zmiescic. A pisze o citigo, ktorym 100% jezdzimy po miescie. Po prostu majac 2 auta do wyboru w garazu, ev jest zawsze pierwszym wyborem.

Ale Ty sobie wziąłeś w leasing czy wynajem? Jeśli biorę dotację to muszę udowodnić (nie wiem jak póki co) że po 24 msc mam na blacie 30 kkm. Ok proste, ale weź jedź leafem nad morze zapakowany z rodziną, non sens. Ani to pakowne, szybko się nie doładujesz bo bateria Ci się zgrzeje w lecie, nie pogonisz w trasie bo prądu braknie. Na kartce papieru za nic mi nie wychodziło, że będzie mi się tym przyjemnie jeździło. Musiałbym na siłę właśnie ciągnąc jakieś trasy i jeść 2 obiady żeby bateria się schłodziła. Po mieście za dużo nie zrobię (małe miasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, komor napisał:

Ale Ty sobie wziąłeś w leasing czy wynajem? Jeśli biorę dotację to muszę udowodnić (nie wiem jak póki co) że po 24 msc mam na blacie 30 kkm. Ok proste, ale weź jedź leafem nad morze zapakowany z rodziną, non sens. Ani to pakowne, szybko się nie doładujesz bo bateria Ci się zgrzeje w lecie, nie pogonisz w trasie bo prądu braknie. Na kartce papieru za nic mi nie wychodziło, że będzie mi się tym przyjemnie jeździło. Musiałbym na siłę właśnie ciągnąc jakieś trasy i jeść 2 obiady żeby bateria się schłodziła. Po mieście za dużo nie zrobię (małe miasto).

Leasing niskich rat z wysokim wykupem, wiec mam okreslony roczny limit, bo on mial wplyw na wys rat. Jak kupowalem nie bylo dotacji dla firm, ale jestem wlasnie na etapie starania sie o nia bo VFS przystapil do programu i dotyczy to tez uruchomionych umow. Co do deklarowanego przebiegu rocznego tez nie wiem czy i jak to beda weryfikowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Imo bledne zalozenie. Ja po ponad roku zaluje, ze nie wzialem z limitem 20kkm, bo w 15 ciezko mi sie zmiescic. A pisze o citigo, ktorym 100% jezdzimy po miescie. Po prostu majac 2 auta do wyboru w garazu, ev jest zawsze pierwszym wyborem.

True story ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Imo bledne zalozenie. Ja po ponad roku zaluje, ze nie wzialem z limitem 20kkm, bo w 15 ciezko mi sie zmiescic. A pisze o citigo, ktorym 100% jezdzimy po miescie. Po prostu majac 2 auta do wyboru w garazu, ev jest zawsze pierwszym wyborem.


To jest prawda z tym pierwszym wyborem, ale jak ktoś jeździ mało to i tak tych 30kkm nie ukręci :)

 

My jeździmy tylko elektrykiem, a spalinowka ewentualnie na wakacje i czasem awaryjnie jak już musowo jest drugie auto potrzebne.

 

W czerwcu minie rok odkąd jeżdżę eGolfem i na teraz przejechałem (maj) 15kkm.

Drugich 15kkm w miesiąc nie zrobie ;]
 

Spalinowka zrobiła 10kkm bo Chorwacja, Francja i 3x w polskie góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:


To jest prawda z tym pierwszym wyborem, ale jak ktoś jeździ mało to i tak tych 30kkm nie ukręci :)

 

My jeździmy tylko elektrykiem, a spalinowka ewentualnie na wakacje i czasem awaryjnie jak już musowo jest drugie auto potrzebne.

 

W czerwcu minie rok odkąd jeżdżę eGolfem i na teraz przejechałem (maj) 15kkm.

Drugich 15kkm w miesiąc nie zrobie ;]
 

Spalinowka zrobiła 10kkm bo Chorwacja, Francja i 3x w polskie góry.

O jakich 30kkm piszesz? Zeby sie zalapac na wyzsza doplate wystarczy zadeklarowac ponad 15kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

O jakich 30kkm piszesz? Zeby sie zalapac na wyzsza doplate wystarczy zadeklarowac ponad 15kkm rocznie.


Ja nie mam żadnej dopłaty.

Pisze o tym ze jak ktoś mało jeździ to nie ukręci przebiegu.

A ja uwazam ze i tak sporo jeżdżę, bo prawie codziennie ostatnio dzieciaki odwożę na treningi po kilkanaście km w jedną stronę ;)

 

Czlowiek przestał do roboty jezdzic, bo pandemia i home office to się tak porobiło ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kravitz napisał:

Pisze o tym ze jak ktoś mało jeździ to nie ukręci przebiegu.

True, ja robię 15kkm autem którym jeździ codziennie :piekna: do roboty + urlop w Europie 1 lub 2x w roku i jakieś wyskoki weekendowe (>5kkm same wyjazdy). Elektrykiem tylko dookoła komina miałbym problem żeby ukręcić 10k, a 15k nawet nie ma opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

True, ja robię 15kkm autem którym jeździ codziennie :piekna: do roboty + urlop w Europie 1 lub 2x w roku i jakieś wyskoki weekendowe (>5kkm same wyjazdy). Elektrykiem tylko dookoła komina miałbym problem żeby ukręcić 10k, a 15k nawet nie ma opcji.


Moj teściu jak pracował i jeździł do Łodzi do roboty, to kręcił po 20kkm rocznie.

 

Przyszla emerytura i jest 2kkm na rok ;]

Ma już kilkunastoletnie Grande Punto które pewnie zacznie się sypać od stania.

Teoretycznie mógłby sobie kupić elektryka bo mieszkają w domu a jak jeżdżą to najdalej do nas 110km.

 

Ale przy takich przebiegach to ma to sens ekonomiczny marny.

Tyle ze za darmo mają automat, ale oczywiście jak jeździli całe życie manualem, to nawet nie mają potrzeby zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

Przyszla emerytura i jest 2kkm na rok

Przy 2kkm na rok to nawet bym nie patrzył na nowe auto za >100k PLN ;] (no chyba, że miałbym problem pt "co robić z nadmiarem gotówki", ale tego jeszcze nie doświadczyłem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, zinger napisał(a):

Kolejny :facepalm:

Gratki :oki:

:oki:

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

a teraz zapraszamy do glownego watku na HP :)

Nie lubię, za dużo się tam dzieje, wole czekać w ząbkach na serwis.

3 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

 

gratulacje.

wersja?

ładny kolor?

 

:oki:

Y LR

Czarny, synek wybrał, chciałem biały żeby wozić młode panienki na ślubach po weekendach. Teraz to tylko urny zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zinger napisał(a):

Widze, ze LR w podstawie mozna miec teraz za 202k z uwzglednieniem 27tys doplaty :totalszok:

RWD przecenili najmocniej, ale jak już kiedyś wytłumaczył @mrBEAN to stwierdziłem, że nie ma nawet co testować, jak będę chciał wolniej to sobie chill włączę ;]

 

15 godzin temu, szastan napisał(a):

o widze ze jednak tesla vision kolegi nie zniechecila :hehe: :phi:

gratki!

Każde auto ma plusy i minusy. Szukałbym bez końca, a automatyczne ustawianie foteli, lusterek, kierownicy pod kierowce jest dla mnie dość istotne. Ogólnie best value for money. Żona pytała czemu nie BMW, Audi itp, to poprosiłem żeby sprawdziła za ile kupie coś podobnego o podobnej mocy, oddaliła się ;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zinger napisał(a):

Kupowales na leasing? U nich czy zewn, jakie warunki daja na Tesle?

Tak, biorę przez Santandera.

Tesla nie posiada swojej jednostki finansującej, współpracują z Santanderem i tam wszystkich odsyłają, ja mam od gościa z Twojego miasta finansowanie, polise i GAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, komor napisał(a):

Tak, biorę przez Santandera.

Tesla nie posiada swojej jednostki finansującej, współpracują z Santanderem i tam wszystkich odsyłają, ja mam od gościa z Twojego miasta finansowanie, polise i GAP.

Mozna widziec jaki koszt leasingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.